Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

E lan

Postapokalyptická jednohubka, s dobrými herci, slabším scénářem a o něco lepší atmosférou. Člověk se nenudí, ale nakonec to nějak vyšumí do prázdna. Škoda… ()

netWoor

Otřesný. Na Netlixu snad není "akční" film s alespoň elementární logikou, točí se jen akce splácané ubohým příběhem. Tento příběh je plný nevědění. Nevíte, kdo s kým válčí a proč, nevíte, proč zrovna oni jsou vyvolení, nevíte proč zrovna cestujou po ledě (ne, určitě to není tak, že prvně za 28 let zamrzlo to cosi a led je pro loď moc tlustý, to závěrečný Chinook vyvrací), nevíte, proč dědek s babčou atd... Prostě kokotina. Joooo, když vybuchne granát, rozhodně ne ve žhavý kouli, to si taky opravte. ()

bearmeedek

Film mě zaujal asi víc, než ostatní a má to několik důvodů. Noomi Rapace v první řadě. Skoro to vypadá, že film byl natočený jen pro ni. Jinak Noomi má široký záběr a zvládá dobře i jinak postavené role. Atmosféra působila v současné době poněkud tíživěji, protože se automaticky vkrádala podobnost s Ukrajinou (okrajově a filmově, samozřejmě). A pak i proto, že nic moc filmů se dnes chrlí spoustu a tento mě celkem bavil. I přes trochu bezradně udělaný konec. ()

Demonic189

Od ODPADU to snáď delí iba dobrá hudba a občas fajn záber kamery. Inač to bolo peklo od prvej do poslednej minúty - otrasné a ploché postavy, ktoré ma ABSOLUTNE nezaujímajú a nič sa o nich ani nedozvieme, dementný scenár, ktorý odpratáva protagonistov ako sa mu zachce, tupé a nič nevysvetľujúce minútové flashbacky, akákoľvek absencia logiky (na túto tému by sa dal napísať esej) či nejaká snaha o zmysluplnú výstavbu deja. Dopozerané len s obrovským sebazaprením... PS: permanentne zamrznutá krajina, XY stupňov pod nulou a ľad ma hrúbku tak centimeter... U nás poriadne mrzne týždeň a pol dediny hrá hokej. PS: vysvetli mi niekto, ako moze hrat NY Rangers s Washington Capitals finale NHL? ()

rublik05

Víceméně obyčejný akčňák s jemným postapokalyptickým nádechem, jehož největší předností je místy až děsivá atmosféra, o akci zde zas až tak moc nejde, několik dobrých akčních momentů se ale přeci jenom najde. Vizuál nepůsobí vůbec zle, z herců kraluje výborná Noomi Rapace, kterou považuji za opravdový klenot Švédska. Příběh nejvíce zaujme svou první polovinou, ta je hodně povedená, druhá polovina už je mnohem nezáživnější a nudnější, zachrání to až živější a poněkud netradiční závěr, u kterého mi přišlo, že svou nelogičností poslal celý snímek úplně do kytek, byť jsem si vědom, že problémy s logikou se prolínají tak nějak celým filmem. Na Netflix dobrý, čekal jsem ale mnohem víc. 5/10. ()

waska

Škoda, že potenciál zůstal z velké části nevyužit. Jinak ponurá atmosféra postapokalyptického světa, který nás dozajista už brzy čeká byla vystihnuta skvěle. Bohužel to finále úplně nevyšlo a toho bruslení bylo taky až příliš. ()

BDMarty007

Nedá se tomu upřít určitá vizuální kvalita a schopnost vytvořit mrazivou atmosféru post-apokalyptického světa někde na severu. Tím to ale bohužel končí a jinak je to naprosto zbytečný film. První polovinu divák ještě trochu žije očekáváním v jakou rafinovanou zápletku se to vyvine. Bohužel v žádnou! Navíc představitelka hlavní role v druhé části filmu značně přehrává a působí spíše komicky. A pak přichází pseudofilosofické proklamace o (ne) svobodě…. dialogy šustí papírem… ach jo! ()

gemi

Na základě zdejšího hodnocení jsem čekal průser, hlavně když jsem ze startu v anglickém dabingu slyšel, že jde o operaci Black crap. Naštěstí se ukázalo, že jsem jenom přeslechl koncovku. V zásadě je to fajn skate-trip. Kdyby tam nebylo pár nesmyslů a hluchých míst, nebál bych se vytasit i čtverku. ()

DavidWebb

Bola iba jedna a mať ju... chcel každý. Iba pre seba. Ale keďže zašukať si môže iba jeden, čo si povedia tí ostatní, na ktorých sa nedostane? Keď nie ja tak nikto! Toľko k posolstvu. Nejedná sa však o prefarbenú Rapavú Númí s nakreslenými pehami, to nie, ale o tú modrú lentilku zavesenú do vesmíru, a ktorú má podľa scenára zbaviť tej vrchnej pocukrovanej slupky partička rýchlokorčuliarov spočiatku nevediacich vocogo. Nápad dobrý, ani technické prevedenie nijako nezaostáva a čo sa toho týka, pri sledovaní záberov z nočného zamrznutého mora alebo zľadovatenej lode som premýšľal o súčasných vizuálnych efektoch. Teda o tom, ako tie omaľovanky na kompe dokážu už dnes byť realistické. Má to svižné tempo, celkom ponurú atmosféru ale slabý soundtrack a príliš jednoduchý, trochu patetický záver. Aj tak ale opäť slušná jednohubka zo severu a lepšie tri. ()

oldy

Člověk ze začatku neví zda je to další zombi apokalypsa nebo něco jiného. Ale nebylo to špatné. Noomi byla dobrá. 6/10 ()

Shitonit

Hezky natočená píčovina, s dokonale vychytanou atmoškou, s hromadou totálních přešlapů, bez zbytečných keců, bez hluše tupých míst, s akcí a napínačem prdelí, jaxi taxi lehce sežratelná jednohubka. ()

Marty7CZ

Obrovský překvapení!!! Strašná pecka, co mi připomínala famózní hru Divizi☝️, Švédi těžce zabodovali. A na to, jak Rapace nemusím, tak tady byla dobrá. 80%. P. S. A ta prvotřídní hudba.... ()

BFG2000

Začínám být na hodnocení zde dost alergický. Kde jaká sračka, ale nový The Batman či Spiderman No Way Home má plný počet a takový skvost, jako je Black Crab, sotva nad průměr.  Přitom jde o velmi originální a zajímavý počin, skvěle zahraný, s hutnou atmosférou a úžasným vizuálem. Noční záběr na odstřelované město, zvláště v současné situaci, je opravdu dechberoucí. Je zajímavé, jak je divák držen v nevědomosti. Nevíte, kde jste, kdy jste a proč tam jste. Znáte jen hlavní úkol. A byť zní dost absurdně, vlastně se s ním za chvíli sžijete. Postupně ztratíte orientaci v tom, kdo je ten dobrý a kdo je ten zlý. Z dobrých budou občas zlí a ze zlých zase dobří a naopak. A k tomu všemu, v hlavní roli úžasná Noomi, která se pro utrpění snad narodila. Tu bolest jí opět věříte a opět bude trpět, skoro jako při potratu v Prometheovi. Více takových filmů. ()

Ex_Machina

„Keď je všetko stratené, nádej môže prežiť“. Čo iné ľuďom ostáva v besnení vojny, keď silnejší napadne slabšieho. V tomto filme nie je podstatné kto koho napadol a prečo, ale čo táto vojna spôsobuje. Ponurá atmosféra tohto snímku plná beznádeje, strachu a smrti ukazuje ako to vždy dopadne v takýchto konfliktoch a tiež to, že aj jeden jedinec môže dokázať ovplyvniť priebeh vojny. ()

RedRose

Rapace nikdy nepatřila k mým favoritkám a tady je fakt šeredná! Celkový příběh je takový divně nezáživný. Logika celé akce na bruslích je taková účelová a málo uvěřitelná. Závěrečné "dělám to pro ni" bylo tradičně úplně debilní, protože pokud žije.....?! ()