Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

netWoor

Otřesný. Na Netlixu snad není "akční" film s alespoň elementární logikou, točí se jen akce splácané ubohým příběhem. Tento příběh je plný nevědění. Nevíte, kdo s kým válčí a proč, nevíte, proč zrovna oni jsou vyvolení, nevíte proč zrovna cestujou po ledě (ne, určitě to není tak, že prvně za 28 let zamrzlo to cosi a led je pro loď moc tlustý, to závěrečný Chinook vyvrací), nevíte, proč dědek s babčou atd... Prostě kokotina. Joooo, když vybuchne granát, rozhodně ne ve žhavý kouli, to si taky opravte. ()

bearmeedek

Film mě zaujal asi víc, než ostatní a má to několik důvodů. Noomi Rapace v první řadě. Skoro to vypadá, že film byl natočený jen pro ni. Jinak Noomi má široký záběr a zvládá dobře i jinak postavené role. Atmosféra působila v současné době poněkud tíživěji, protože se automaticky vkrádala podobnost s Ukrajinou (okrajově a filmově, samozřejmě). A pak i proto, že nic moc filmů se dnes chrlí spoustu a tento mě celkem bavil. I přes trochu bezradně udělaný konec. ()

Demonic189

Od ODPADU to snáď delí iba dobrá hudba a občas fajn záber kamery. Inač to bolo peklo od prvej do poslednej minúty - otrasné a ploché postavy, ktoré ma ABSOLUTNE nezaujímajú a nič sa o nich ani nedozvieme, dementný scenár, ktorý odpratáva protagonistov ako sa mu zachce, tupé a nič nevysvetľujúce minútové flashbacky, akákoľvek absencia logiky (na túto tému by sa dal napísať esej) či nejaká snaha o zmysluplnú výstavbu deja. Dopozerané len s obrovským sebazaprením... PS: permanentne zamrznutá krajina, XY stupňov pod nulou a ľad ma hrúbku tak centimeter... U nás poriadne mrzne týždeň a pol dediny hrá hokej. PS: vysvetli mi niekto, ako moze hrat NY Rangers s Washington Capitals finale NHL? ()

rublik05

Víceméně obyčejný akčňák s jemným postapokalyptickým nádechem, jehož největší předností je místy až děsivá atmosféra, o akci zde zas až tak moc nejde, několik dobrých akčních momentů se ale přeci jenom najde. Vizuál nepůsobí vůbec zle, z herců kraluje výborná Noomi Rapace, kterou považuji za opravdový klenot Švédska. Příběh nejvíce zaujme svou první polovinou, ta je hodně povedená, druhá polovina už je mnohem nezáživnější a nudnější, zachrání to až živější a poněkud netradiční závěr, u kterého mi přišlo, že svou nelogičností poslal celý snímek úplně do kytek, byť jsem si vědom, že problémy s logikou se prolínají tak nějak celým filmem. Na Netflix dobrý, čekal jsem ale mnohem víc. 5/10. ()

waska

Škoda, že potenciál zůstal z velké části nevyužit. Jinak ponurá atmosféra postapokalyptického světa, který nás dozajista už brzy čeká byla vystihnuta skvěle. Bohužel to finále úplně nevyšlo a toho bruslení bylo taky až příliš. ()

BDMarty007

Nedá se tomu upřít určitá vizuální kvalita a schopnost vytvořit mrazivou atmosféru post-apokalyptického světa někde na severu. Tím to ale bohužel končí a jinak je to naprosto zbytečný film. První polovinu divák ještě trochu žije očekáváním v jakou rafinovanou zápletku se to vyvine. Bohužel v žádnou! Navíc představitelka hlavní role v druhé části filmu značně přehrává a působí spíše komicky. A pak přichází pseudofilosofické proklamace o (ne) svobodě…. dialogy šustí papírem… ach jo! ()

DavidWebb

Bola iba jedna a mať ju... chcel každý. Iba pre seba. Ale keďže zašukať si môže iba jeden, čo si povedia tí ostatní, na ktorých sa nedostane? Keď nie ja tak nikto! Toľko k posolstvu. Nejedná sa však o prefarbenú Rapavú Númí s nakreslenými pehami, to nie, ale o tú modrú lentilku zavesenú do vesmíru, a ktorú má podľa scenára zbaviť tej vrchnej pocukrovanej slupky partička rýchlokorčuliarov spočiatku nevediacich vocogo. Nápad dobrý, ani technické prevedenie nijako nezaostáva a čo sa toho týka, pri sledovaní záberov z nočného zamrznutého mora alebo zľadovatenej lode som premýšľal o súčasných vizuálnych efektoch. Teda o tom, ako tie omaľovanky na kompe dokážu už dnes byť realistické. Má to svižné tempo, celkom ponurú atmosféru ale slabý soundtrack a príliš jednoduchý, trochu patetický záver. Aj tak ale opäť slušná jednohubka zo severu a lepšie tri. ()

oldy

Člověk ze začatku neví zda je to další zombi apokalypsa nebo něco jiného. Ale nebylo to špatné. Noomi byla dobrá. 6/10 ()

Shitonit

Hezky natočená píčovina, s dokonale vychytanou atmoškou, s hromadou totálních přešlapů, bez zbytečných keců, bez hluše tupých míst, s akcí a napínačem prdelí, jaxi taxi lehce sežratelná jednohubka. ()

Marty7CZ

Obrovský překvapení!!! Strašná pecka, co mi připomínala famózní hru Divizi☝️, Švédi těžce zabodovali. A na to, jak Rapace nemusím, tak tady byla dobrá. 80%. P. S. A ta prvotřídní hudba.... ()

BFG2000

Začínám být na hodnocení zde dost alergický. Kde jaká sračka, ale nový The Batman či Spiderman No Way Home má plný počet a takový skvost, jako je Black Crab, sotva nad průměr.  Přitom jde o velmi originální a zajímavý počin, skvěle zahraný, s hutnou atmosférou a úžasným vizuálem. Noční záběr na odstřelované město, zvláště v současné situaci, je opravdu dechberoucí. Je zajímavé, jak je divák držen v nevědomosti. Nevíte, kde jste, kdy jste a proč tam jste. Znáte jen hlavní úkol. A byť zní dost absurdně, vlastně se s ním za chvíli sžijete. Postupně ztratíte orientaci v tom, kdo je ten dobrý a kdo je ten zlý. Z dobrých budou občas zlí a ze zlých zase dobří a naopak. A k tomu všemu, v hlavní roli úžasná Noomi, která se pro utrpění snad narodila. Tu bolest jí opět věříte a opět bude trpět, skoro jako při potratu v Prometheovi. Více takových filmů. ()

Ex_Machina

„Keď je všetko stratené, nádej môže prežiť“. Čo iné ľuďom ostáva v besnení vojny, keď silnejší napadne slabšieho. V tomto filme nie je podstatné kto koho napadol a prečo, ale čo táto vojna spôsobuje. Ponurá atmosféra tohto snímku plná beznádeje, strachu a smrti ukazuje ako to vždy dopadne v takýchto konfliktoch a tiež to, že aj jeden jedinec môže dokázať ovplyvniť priebeh vojny. ()

RedRose

Rapace nikdy nepatřila k mým favoritkám a tady je fakt šeredná! Celkový příběh je takový divně nezáživný. Logika celé akce na bruslích je taková účelová a málo uvěřitelná. Závěrečné "dělám to pro ni" bylo tradičně úplně debilní, protože pokud žije.....?! ()

papadoce

Atmosféricky aj vizuálne dokonalý začiatok ma dostal do kolien. Znázornenie postapokalyptického sveta aj prvá akčná scéna pri Hummeri, úplná šupa. Noomi bola v úlohe drsnej vojačky skvelá. Potom prišlo vysvetlenie akcie “Čierny krab” a šlo sa na korčule. Do tohto momentu som nepochyboval o masívnom hviezdení. Nápad s korčuľami a ľadom bol nielenže perfektný, ale bol skvostne natočený. Bojové sekvencie mali šťavu a celkom dobrú kameru. Film má tú správnu ponurú postapokalyptickú atmosféru, ktorú okrem luxusne natočeného ľadového prostredia ešte dotvára perfektná hudba. Netflix sa oproti rokom dozadu naozaj zlepšil a už častejšie sa mu stáva, že do éteru vypúšťa kvalitu. Navyše Švédi to s kamerou vedia. Výborné. Posledná tridsať minútovka to mohla celé buďto pokaziť alebo potvrdiť. Je pravda, že záver mohol byť aj lepší, ale stále dobré. “Museli ste mať jednu z najsilnejších motivácií. Práve nádej vás doviedla až sem.” ()

Mamlas

Mělo to svůj nápad, který byl neotřelý. Jinak to ale nemělo skoro nic. Málokdy se mi stane, že si při sledování filmu řeknu: "Skoč!" a ona opravdu skočí. Ani tak to na průměr nedosáhne, jen praskání ledu nestačí. (38%) ()