Noomi Rapace ve filmu o postapokalyptickém světě, ve kterém musí šest vojáků tajně přepravit záhadný balík přes zamrzlé souostroví. (Netflix)

xLIGHTx

Nie je to výnimočné, ale inak celkom zaujímavý postapo švédsky projekt s Noomi Rapace. (No áno, Švédi i Fíni sa asi teraz, najmä teraz cítia byť ohrození, čo je v súčasnosti duplom pochopiteľné, už nejaký čas údajne chceli a i teraz chcú do západných obranných štruktúr, hoci sú voči nim smerované vyhrážky, ale ani niet divu, že takáto snímka vôbec vznikla.) Niektoré nápady sú originálne a má to celkom spád. No, na závere si mohli dať však viac záležať. (Nerozumiem, ako si Noomi Rapace, čiže Edhová vo filme - celú dobu udržiavala v  tak perfektnom stave trvalú v takomto temnom svete, asi mala tajného postapo kaderníka v teame spolubojovníkov, nevedno. ;) Tak za tri kadery Edhovej, teda, tri hviezdy. ;) ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že jsem od Černého kraba čekal rozhodně víc, a to hlavně díky avizovanému obsahu, atmosféře, prostředí a samozřejmě obsazení mé top herečky Noomi Rapace. Jenže ani jedno z výše zmíněného mě příliš nepřesvědčilo a i když bych šel tedy s hodnocením strašně moc rád nahoru, tak víc než průměr si tato podívaná ode mně nezaslouží. Začnu tedy ale asi zápletkou, která se sice velice působivě rozjede, jenže postupně se dostavují poměrně výrazné výkyvy plynulosti a záživnosti, které bohužel přetrvávají až do samotného závěru, který mi navíc popravdě úplně nesedl, respektive mi přišel až křečovitě natahovaný a hlavně bohužel nepůsobivý a emočně nefunkční. Ono s těmi emocemi je problém ovšem mnohem větší, jelikož tvůrci tu na ně vsázeli poměrně dost po celou dobu, jenže se jim tato sázka úplně nevyplatila, jelikož opakuji, stejně jako v závěru ani během filmu prostě nefungují. A co se pak týče ústředního zvratu v nějaké třetí čtvrtině filmu, ten je sice možná překvapující a stavějící film do úplně jiného světla, na druhou stranu mě popravdě vůbec nebavil. Atmosféra a prostředí postapokalyptického světa zužovaného válkou pak sice patří asi k tomu nejvýraznějšímu z celého filmu, ale na tom je zas bohužel vidět, že rozpočet nepatřil k úplně těm nejvyšším, i přesto po této stránce ale beru Černého kraba jako povedenou záležitost. No a nakonec jsem si nechal hlavní důvod, proč jsem dal tomuto snímku vůbec šanci, a to kvůli Noomi, jenže ani ona mě tu výjimečně zrovna nepřesvědčila, a to ani nemluvě o té její naondulované trvalé blond kštici, kterou mě doslova děsila. U ostatních postav a jejich představitelů bych si pak určitě představoval mnohem větší výraznost a rozmanitost, ale i tato sestava je s přimhouřením očička snesitelná, a jen škoda, že je od začátku dost předvídatelné, kdo to dá až do finále, a kdo ne. Co každopádně musím hodně pochválit, je parádní akce, která ve všech ohledech funguje na výbornou, nekompromisní, dynamická, choreograficky povedená, nicméně i zde přichází z mé strany výtka, a to vztahující se na její množství, jelikož jí je prostě a jednoduše skutečně málo, což zamrzí o to víc, že jak jsem zmiňoval, její zpracování je na vážně vysoké úrovni. Černý krab mě zkrátka docela zklamal, očekával jsem totiž mnohem větší a intenzivnější nářez, než tento multižánrový remix, kde toho ve výsledku jednoduše příliš nefunguje. ()

kenkaku

Film začíná zcela debilním skokem (který ani ve flashbacích není pořádně vysvětlen) a končí ještě debilněji. Prakticky za celý film se nedozvíme, kdo je “nepřítel” a co je příčinou války. Pokud nechtěl scénář vysloveně ukázat na nějaký národ (který zaútočil ze severu), stačilo použit frází “občanská válka“ a dušička by měla pokoj. Prostředek filmu funguje bezvadně. Jak dějově, tak atmosférou. Kdyby si film odpustil poslední půlhodinu, šlo by to snad i o hvězdičku víc. ()

DavidS.

Netflix s válečnou křisťálovou koulí a zdrující aktuálností...Celek je ovšem jen další netflixovská marnost, zmar a scenáristická demence...Švédský film má navíc 4 hlavní postavy, z nichž 2 jsou černoarabské...Zdráhám přijmout fakt, že demografické rozložení země ABBY je identické...Vemte si brusle a běžte už s korektností k ledu!!! Vraťte nám film, umění, zábavu, přirozenost...Každý další počin Netflixu mě jen vede k úvahám nad zrušením předplatného... ()

Lukoboss

Severskou filmařinu mám obecně rád a i ty severský jazyky mně zní dobře, potažmo sám jsem se s tím v životě setkal ("...tack Karl, det var kul..."), ale tady to nemůže narovnat ani moje oblíbená N. Rapace. Ač se snaží, seč jí světlý lokny v tomhle snímku stačí, nedosahuje to bohužel měřítek, který jsem si původně představoval. Ano, je potřeba dodat, že A. Berg natočil svou prvotinu a motiv vojáků bojujících na bruslích, je docela originál, přesto tam něco chybí. Něco, co z toho filmu udělá zajímavej zážitek, ale to se neodehrává a záběry bruslící Noomi a jejích kolegů začnou být po čase jednotvárný. Dokonce jsem čekal, že v závěru nastane "mnohem větší inferno" (tady musím opatrně, abych něco nespoiloval), ale jaksi ne... Potenciál to mělo slušnej, ale nebyl využitej, aneboj jen málo, což je prostě škoda. Co se dá dělat?! ()

666Carnage

Průměrný Netflix snímek co měl potenciál. Nápad byl dobrý od konfliktu až po ledové moře a bruslení. Ty akční scény nebyly k zahození. To bruslení taky ušlo ale mohlo toho být víc a taky svižnější. Vždycky, když je dobrý nápad zabije to to, že se někdo z toho snaží udělat víc než to je. Ja čekal postapo akční jízdu s nádechem tajemna. A ona je skoro půlka stopáže o nudných rozhovorech a taky o moralizovani. Buď to mělo být drama od začátku a nebo vůbec. Jo a docela dobrý soundtrack. 55% ()

borec999

Veľmi zapomenuteľné a v každom ohľade totálne priemerné sci fi, ktoré už 3 týždne od dopozerania (v čase písania komentáru) ani neviem o čom bolo. 50% ()

iXtr3m3

Silnejšie dve hiezdy maximálne. Nápad by to nebol zlý, ale to spracovanie, pointa, záver a všetko, nejako to malo asi vyvolať emócie, ale nejako to žiaľ zlyhalo. Nosná myšlienka military road tripu po ľadovej ploche fajn, technicky rovnako fajn, ale inak slabota ako sviňa, taký klasický "bezrozpočtový" Netflix. ()

Litvicek

Sledovano třikrát. Jednou usnul, pak u toho byl sex a pak už jsem to dojel do konce a stejně si ten konec nepamatuju, přežila to a nebo ji odbouchli? Budu se muset zeptat Noomi Rapace až ji potkám. Jinak vcelku dobrý. ()

mosnak

Je to takový několikadenní trénink Sáblíkové v době válečné apokalypsy. Příjemná oddychovka bez většího napětí - 49% ()

bozka10

Noomi sa u mňa prekorčuľovala k plnému počtu.Silne realistická postapo, ktorá má k skutočnej prítomnosťi veeelmi blízko a takto to pokojne môže vyzerať aj o týždeň.Napinavé od začiatku do konca, výborná hudba,akcia dobrá, emočne to tiež zafungovalo.Medzi 4-5. ()

Warhorr

No pokud bych neviděl trailer, tak bych hodnotil možná i za 3*, možná. Očekával jsem pořádnou postapo akční jízdu. Místo toho jsem dostal nudný road movie na ledě s asi dvěma přestřelkama. Parta jakýchsi vojáků dostane rozkaz nazout si brusle a přepravit zásilku, která by mohla ukončit válku, na jedno konkrétní místo. Asi jsem moc náročnej, ale očekával bych, že dostanu alespoň nějaký odpovědi. Co vůbec měl znamenat úvod filmu s teroristama ? Jsou to ti co převzali moc a postavili se proti vládě nebo co ? Kdo proti komu vlastně bojuje ? Co se stalo s její dcerou ? Je obsah zásilky skutečně takový, jak si jej hlavní představitelé vynaložili ? Mě vůbec nevadí, když si během, či na konci filmu musím něco domyslet a nedostanu jednoznačnou odpověď. Tady těch nezodpovězených bylo až příliš. Nuda, nezáživnost, bez zábavy, zazděnej potenciál. Solidní vizuál s mrazivou atmosférou, který prostě beru u seveřanů jako automatiku, tenhle film nezachrání. Prozatimně největší letošní zklamání. ()

Flopik

Adam to bez pochyby natočil veľmi pekne problém je, že z celkom zaujímavého survivalu spravil dlhú a miestami hrozne nudnú podívanú. Herci fajn, príbeh určite mal čo ponúknuť, predsa len korčuľovanie po lade bolo zaujímavé na druhú stranu to bolo jediné, čo sme dostali. Akcie minimum a o ničom, zábava žiadna aspoň že tá atmosféra sa udržala. Koniec už totálne nezaujímavý a vyložene nudný. Postavy mi boli ukradnuté a na konci som už len ozaj čakal kedy vybuchne. U mňa 2*. ()

TheSpearCZ

Nevím, co je vždycky s těmi postapo filmy, ale z 99% mám vždy pocit, že se z toho dá vytěžit ale brutálně více. Tady máme naprosto dokonalou první polovinu filmu, která má vyloženě dokonale vypjatou atmosféru, a to jak z pohledu scénáře, tak i krásného vizuálu. Navíc vojáci na bruslích jsou originální a cool nápad jako blázen. Jenomže, jak člověka zabavila první část, tak ta druhá šla těžce do kopru a u poslední dvacetiminutovky jsem naopak trpěl. Z fotbalové terminologie - dva odlišné poločasy. Čisté 3* ()

petikacka

Hodně nadhodnocené očekávání a potom těžce podprůměrné podívání. Zde mi k hodnocení chybí kreativní věty poněvadž, kde nic není ani smrt nebere!  Předem se omlouvám, ale za mě je to úpa shit, všechno je to natočeno v zeleném  studiu a děj je naprosto mimo. Toto je prostě pičovina jak cyp...A za tím si stojím...Za mě 55% ()

Gulde

Minimálně první polovina filmu mne dost zaujala - byla působivá, atmosférická, prostě zdařilá. Bohužel poslední asi třetina filmu to tak nějak vše potopila, a zadupala do země to, co si do té doby snímek vybudoval. Ale jestli něco mohu opravdu pochválit, pak je to naprosto skvělý hudební doprovod. ()