Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

silentname

Tak tu šlapol Rudolf Havlík úplne vedľa. "Prezidentka" je asi momentálne jeho historicky najhorší film a tak nejako vnútorne dúfam, že to tak ostane. Pravda je, že som ešte jeho predošlé 2 filmy nevidel (mám v pláne dobehnúť) a rovnako si myslím, že nápad o romantickej komédii s prezidentkou Česka nie je úplne zlý nápad. A mohlo by to fungovať a priniesť nejaké zaujímavé a vtipné momentky. No to by scenár nemohol byť písaný ako keby tu niekto chcel točiť romantický film pre Hallmark. Na jednej strane síce oceňujem, že niektoré úplne typické klišé sú tak trošku otočené. Nemáme tu žiadnu hádku pre klamstvo, britský premiér sa nepokúsi prezidentku baliť (miesto toho sú len kamaráti) a je tu ešte pár scénok, čo som sa celkom zasmial. Najviac asi v časti, keď Martina stretne Kateřinu v bare. To som sa zabavil. No potom je tu veľké množstvo iných klišé, romantickej gýčovitosti a absolútne nevyužité vedľajšie postavy, ktoré v mnohom ostávajú na ocot. A je to škoda, lebo si myslím, že mohli dostať trošku väčší priestor. Ako už napríklad spomínaná Martina, ktorá pôsobí, že by mohla filmu niečo priniesť, no film jej nedáva dokopy žiadny väčší priestor, ktorý by mohla využiť. A nielen ona by si zaslúžila trošku viac času. No to by som takto mohol rozoberať asi celý film. Pozitívne okrem spomínaného už ale dokopy asi hodnotím iba fakt, že Vetchý s Geislerovou dokopy majú spolu chémiu a dávajú svoje role štandardne dobre. No nemám pocit, že je to dobre napísané, miestami je to komický zlé, miestami úprimne vtipné, miestami neskutočne nudné a celé to pôsobí ako z pera Hallmark scenáristu. A to som skutočne nepotreboval. Ak máte radi gýčovú romantiku, tak toto bude pre vás. Inak asi nie. Hodnotenie: C ()

nash.

Romantická? Kde? Mezi hlavní dvojití to ani na okamžik nezajiskří, oba se chovají jako postavy z hodně špatného maňáskového divadla, Gaislerová je stejná jako mimo kameru, tedy otravná, nafoukaná a studená jako psí čumák. Komedie? Kde? Jediný fór a dvě vtipné hlášky tvůrci vypálí během prvních pěti minut, pak už to o vtip ani humor nezavadí. Příběh hloupý, nefunkční a nezáživný jako by ho kompletně vyplodila nějaká laciná AI. Herecké výkony mdlé a prkenné, to i ti ochotníci v komparsu by to zahráli lépe. ()

dopitak

Koprodukce Prima, v hlavní roli Geislerová, romantická komedie ze současné české společnosti, a navrch režie Rudolf Havlík? To zní hodně hrozně. Je pro mě překvapením, že ve výsledku je to snesitelná zábava (lví podíl na tom má Ondřej Vetchý i jeho filmový syn, Král Šumavy Oskar Hes), kde se kupodivu nemusíte moc stydět. Dost se mi líbila Vanda Chaloupková a taky ten námět, že hlava státu po pracovním době šmejdí inkognito po Kampě. Zkráceně - jedná se o nejlepší film Rudolfa Havlíka, což je sice laťka pořád nízko, ale může to i leccos slibovat. ()

Chrustyn

Naivní, hloupé, bez tažného příběhu. Zároveň nenáročné, příjemně zahrané a skoro až staromódní romantický příběh, který pro mě až překvapivě fungoval. ()

Marze odpad!

Prazdny, otravny a bezelstne hloupy film. Je aktualni k nynejsim prezidentskym volbam, kde take kandiduje zena. Ta je ale chytra. Anna Geislerova zde hraje frazovitou prazdnou a nesikovnou zenu, kteta dokaze i rozbit sochu. Zanrove to pripomina spise pohadku. Ve filmu se vlastne nic nedeje krome toho, ze se lide prochazi. Dialogy jsou take prazdne. ()

Arsenal83

Nie veľmi zaujímavá, bez šmrncu a bez šťavy film. Romantika, ktorá nefunguje. Chémie asi toľko ako v stopercentnom bambuckom oleji. Ale keď milovníčka Čaputovej a obdivovateľka Nerudovej Geislerová hrá prezidentku, inak to ani vyzerať nemohlo. Jasné, že herecky zvládnuté, ale namiesto poriadnej lásky sme tu mali len lásku k jemnej agitke za zelené témy. Našťastie film Nerudovej nakoniec nijako nepomohol a môže si s kobylím chrupom naďalej myslieť, aká je "mladá a krásna". ()

marhoul

Mě to nijak nepohoršilo. Poklidné, vlídné, příjemné, pohádka, u které si může odpočinout celá rodina, aniž by se musela cítit trapně. Anně to s panem Vetchým hraje dobře, VeronikaKáKá s Jurajom Lojom taky fajn, krásná Praha, krásná hudba, v pohodě. ()

Ivoshek odpad!

Už ta kombinace angažované intelektuálky s vystudovanou základní školou v hlavní roli, slabého režiséra a žánru rom-kom dávala nevalné vyhlídky. A přesně tak to i je. Zbytečný film s poněkud trapnou ambicí nějak ovlivnit reálnou politiku. ()

honajz odpad!

Marně přemýšlím, co jsem to vlastně právě viděl? Pohádku z tisíce a jedné noci o šáhovi, který chodil v noci přestrojený za chudáka mezi lid? Jenže šáh díky tomu zjistil, co se lidu v podhradí fakt na jeho vládnutí nelíbí, což zde zcela chybí. Zmodernizovanou pohádku o Popelce (střevíček)? Jenže asi tak nějak naruby a bez popela a bez pokory? Libdem pohádku o hodné a moudré prezidentce, která znala Havla a má - no považte, dokonce fotku s dalajlámou? Ó, úžasné, záruky moderních hodnot! A samozřejmě chytrá holčička jak z reklamy na jeden supermarket a česká hymna nesmějí chybět. Škoda, že to nezpívala Kubišová, to by bylo terno. Nebo je film jen variaci na milion současných českých pokusů o romantické komedie? Pak je to zcela chabé, bez nápadu, těžce předvídatelné a bez jakéhokoliv ozvláštnění a dokonce i bez jakékoliv romkom zápletky, jedno nakolik jednoduché. Tohle je jakýsi mišmaš, špatně zahraný, zvláště Geislerová hraje, jako by si potřebovala ale nutně vydělat na dalšího panáka v Karlových Varech a je jí jedno, co hraje, Vetchý hraje svůj langmajerovský standard, Khek tu vlastně nemá co hrát a usměje se jen jednou, a postavy obou dětí nebo bodyguardky jsou tu zcela zbytečné, nevyužité a k ničemu. Celé to prostě jede nudně, bez jakéhokoliv napětí, pokusu o vtip, zábavu, jako křeček v kole, k očekávanému konci, kdy si divák řekne, no a co? Celé to vypadá, jako by scénář splichitila nějaká moderní umělá inteligence (třeba ta, co ji zkoušela Česká televize), jež umí seskládat jen to už dávno použité. ()

HellFire

Další hrůzný český film, kde nikdo nehraje, pouze odříkává repliky, a všechno se děje na volnoběh, jak velmi trefně poznamenal Rimsy. Nejhorší ale je, že takové filmy vůbec vznikají. ()

claudel

Viděl jsem o víkendu tři české filmy z poslední doby, jež jsou dostupné na Netflixu. Příšerná filmová adaptace divadelní hry, filozoficko-ezoterická nuda a pohádka pro dospělé plná zjevných nesmyslů, která z toho všeho vychází možná až moc suverénně nejlépe. Od začátku do konce víme, co nás čeká a nemine - předvídatelná popelkovsko-nottinghillovská romance. Občas si vyslechneme narážku na českou politiku, na předchozího prezidenta a můžeme se zasnít, jestli bychom chtěli mít na Hradě také někoho ve stylu Čaputové. Geislerová s Vetchým jsou sehraní, v tomhle zklamat nemohou, ale nic nového nepřinesou. Nakonec je nejpříjemnější pohled na Vandu Chaloupkovou, vypadá zatraceně dobře. Je to hloupoučké a jednoduché, ale aspoň to příšerně nenudí jako ty další dva české počiny na Netflixu. ()

Morholt

"......a v dokonalém převleku se v noci potají vytratí............" Ty vole to jako fakt? V dokonalém převleku? Představte si, jak hradní Milda v podobném převleku sjíždí na vozíku hradčanské putyky. Ale pokud tohle pominu, tak ani jinak není o co stát. Nemá to nic, co by měl standardní romkom mít. Bez vtipu a lehkosti se to táhne odnikud nikam jen proto, aby se do sebe nakonec všichni zamilovali. Navíc Geislerce tyhle role nesedí a poblázněnou milfku jsem jí nežral náhodou. Vetchý si tu tak nějak odvedl svůj standard, ale mám pocit, žetohle vzal snad jen kvůli složenkám. Takhle teda ne. 10% ()

argenson

Jo, zlatej covid, to se to točily exteriéry bez lidí. I když je to vizuálně kýč jako prase, musím říct, že tolik pěkných záběrů Prahy už jsem ve filmu dlouho neviděl. Příběh je ovšem celkem o hovně, naivně poskládanej a se spoustou připitomělých dialogů. Momentu odhalení paní prezidentky úplně chybí nápad a humor, chtělo by to lepšího scenáristu. Ale má to celkem příjemnou náladu. Co je to vlastně za chlapa? Má vůbec prověrku? ()

Padme_Anakin

Sympatický herecký ansámbl v čele s Ondrou Vetchým to udržel nad vodou, po pravdě to není žádná sláva, vtípků pomálu a některé scény jsou jak z jiného světa.. Za krásy naší matičky Prahy stověžaté přihazuji druhou hvězdu a kritiky se pro dnešní večer vzdám, bylo by to dlouhé psaní.. ()

Lukrecie

Vtipné, krásná hudba, trefné a i příběh fajn. Milý, přirozený film, inteligentní a na úrovni. Krásné záběry Prahy a také noční Prahy. Herecky mě velmi mile překvapila Vanda Chaloupková, kterou jsem doposud téměř neznala. P.S. By mě zajímalo, jestli s Milošem taky někdo cvičí nebo aspoň chodí?!? 🤔🧐🙈😅🎯 Ráda bych připomněla, že TGM jezdil v 80 na koni. ()

kajas

Rudolf Havlík byl za poslední tři roky velmi plodný tvůrce a do kin poslal hned čtyři filmy. Romantická (asi) komedie Prezidentka k povedeným projektům ale zrovna nepatří. Havlík zde sice sází na jedny z největších českých hereckých hvězd současnosti, ale scénář je zoufale nezajímavý, průhledný a někdy bohužel i nechtěně zábavný - například když na vánočním plese vejde do sálu prezidentka, klavírista začne hrát a všichni hosté včetně prezidentky začnou zpívat státní hymnu. Ach jo. ()

sofiapetra

Rosamunde Pilcher hadr. K žehlení přijatelné - pokud si tedy dokážete vsugerovat, že vlastníte mozek prvoka, ale jako biják do kina je to celkem drzost. ()

M.i.k.e odpad!

to že české romantické komedie posledních let nejsou většinou vůbec vtipné a romantické jsou jen trochu sme si už tak nějak zvykli. Prezidentka ovšem vybočuje z už tak nízkých standardů a hodně, hodně dlouho sem u jakéhokoliv filmu tak moc netrpěl jako tady. Naprosto sterilní, papundeklová pseudoromanťárna, která nemá v rámci českých filmů konkurenci a měřit se může tak maximálně s primáckými seriály typu Slunečná  a další, které ani neznám. Poměrně dobří herci tady proklamují prázdné a těžko uvěřitelné dialogy, nemluvě o tom, že tvůrci asi nemají moc ponětí o tom jak funguje úřad prezidenta (i když to tady není vůbec podstatné) a možná by to celé bylo o trošku uvěřitelnější, kdyby Geislerová byla třeba popová hvězda, nebo prodavačka v Lídlu. Havlík není žádný Richard Curtis a už jednou mě donutil trpět u Pohádek pro Emu, ale teď bych se mnohem raději podíval klidně dvakrát za sebou na ně, než na polovinu Prezidentky...1% ()

honajz2 odpad!

Rudolf Havlík... režisér, který se za celou svoji filmařskou kariéru vyvinul jen v rámci překonávání vlastní kýčovitosti a stupidity zápletek. Pohádky pro Emu jsou taky kýč plný blbostí a fantasy světa, ve kterém jsou Vánoce nekonečné, ale tam se to ještě drželo v míře snesitelné romantické pohádky pro publikum, které si u filmů chce jedině oddechnout. Na tom není nic špatně, sice se mi to nelíbilo, ale ten film si své diváky najde a je to dobře. Ovšem Prezidentka je i na romantickou pohádku přehnaně pitomá a tak neskutečně, ale neskutečně kýčovitá, že mi z její přeslazenosti shnily a vypadaly všechny zuby, narostly nové z růžového žužu a pak mi shnily a vypadaly i ty. Jako sorry, ale tohle musí připadat stupidní i největším zastáncům teze, že Česko potřebuje prezidentku. Vždyť tohle je prostě... já ani nenacházím slov na to jak to okomentovat, tohle je prostě po všech stránkách nesmírně špatné a trapné, kde jediné vtipné scény jsou ty, které byly myšleny smrtelně vážně, jako třeba ta out of nowhere černošská holčička na tiskovce nebo samotný závěr, ze kterého jsem už ten záchvat smíchu dostal, jak neskutečně dementní byl. Asi bych tomu z recese i hvězdičku dal, ale za pár scén v neskutečně úmorném romantickém ultrakýči, který kdybych sledoval poctivě tak by mě asi zabil, to fakt nevidím jako dostatečně směrodatné. Tohle je prostě odpad, nic jiného. A pokud chcete ve zkratce pochopit debilitu celého filmu, doporučuji komentář uživatelky Bebacek, protože ho popisuje víc než trefně. odpad! ()