Můžem i s mužem

• angličtina We Can with a Man

Čtyři kamarádky v nejlepších letech se sejdou na oslavě Martiných narozenin v tajemném bytě, kde se setkávají s úplně cizími lidmi. Na oslavě odhalují své nejhlubší touhy: Dita si prostě přeje, aby všichni byli šťastní, Marta je na lovu za mužem, Marie se snaží získat zpět toho svého a Stella tvrdí, že „je v pohodě“. S postupujícím večerem si však všechny uvědomují, že touží hlavně po lásce a porozumění. A nadešel čas s tím něco udělat! (Bontonfilm)

rublik05 odpad!

Pro české filmy mám všeobecně pořád slabost, přestože se mi dost často, nebo spíše většinou stává, že se spálím, že výsledek stojí úplně za pendrek a ve finále lituji každé zbytečně promarněné minuty, pokud se ještě k tomu všemu nepřidá léčení těžké psychické újmy. Můžem i s mužem do této kategorie bohužel přesně zapadá. Od samého začátku je to neskutečná nuda, celý film je strašně, ale strašně nezáživný, žádný humor jsem nezaznamenal, trapnost střídala trapnost, postavy jsou extrémně otravné, herecky je to rovněž katastrofa, nefunguje zde zkrátka nic. Jsem zvyklý na ledasco, obzvláště u českých rádoby komedií, ale tohle je vážně síla. Brr, strašný zážitek. 0/10. ()

M.i.k.e

převádět divadelní hru na plátno je vždycky ošidné. Převádět divadelní hru na plátno s tím že vám z toho vyleze zase divadelní hra je celkem na dvě věci. Nějak vůbec nechápu co tím chtěla Vanda Hybnerová říct (hru neznám), ale výsledek je bizarní guláš, který působí jako kdyby Monty Pythony režíroval David Lynch podle scénáře Marty Ferencové. Budu to muset nenápadně doporučit manželce a třeba mi to pak vysvětlí (jestli se mnou bude mluvit). Jo a není to horší než Cool Girl. Je to sice bizarní guláš, který Vandě Hybnerové absolutně nedrží pohromadě, ale pořád tu jsou alespoň základní řemeslné kvality a taky herci a herečky co něco hrají (nebo se o to snaží) a to se o Cool Girl úplně říct nedá...20% ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Stádo postmenstruačních kudlanek taškařicuje v ženské verzi nejblbějších hospodských fórů a snaží se simulovat jakési múzické umění. Aneb když chceš hlásat o vzdorujících ženách a svým filmem je pasuješ na chodící LOW IQ kanál, jehož víko balancuje na těžko uvěřitelné hraně totálního snobství a "alternativně" odvázaného buranství. Srandovní jak vajgl v pisoáru, stupidní úplně stejně. Nevím, na jakém stupni mentálního vývoje se autorka zasekla, ale jsem strašně rád, že nepatřím do její sociální bubliny. P.S. Narazit na TOHLE nebožák divák náhodně, snadno by nabyl dojmu, že sleduje jakýsi sektářský horor a že si ty mešuge nány začnou co nevidět užírat končetiny a vyvrhovat pohlavní orgány. ()

verbal

Skrabatělé poštěváky sobě. Absurdně groteskní divadelní férie, čpící zatuchlou rybí kafilérií a dechem špatného trávení, o mindrácích z nemrdání špatně holených popřechodových samic za zenitem. Ty dle současných trendů zapomněly po zahnití kundy stárnout s grácií a proměňují se tak vesměs ve dva základní typy. Odporné, rezignovaně žluklé prasnice, které, místo aby hnuly povislou prdelí, se raději odevzdávají do pohodlného náručí gastroporna a pečlivě si pěstují nepřirozeně hnusné a řádně oštětinované laloky a převisy, a odporné, nesoudné plastické trhaviny které, místo aby hnuly povislou prdelí, se raději odevzdávají do pohodlného náručí botoxu a invazivní chirurgie a pečlivě si pěstují nepřirozeně hnusné balóny vepředu i vzadu, bestiálně neladící s povislými krky a kýtovou celulitidou, chemicky svraštělou kůži a liposukcemi zkrabatělá břicha. A všechny pak svorně skučí, že se na ně ten jejich bývalý seladónek zvysoka vysral, když už se na to nemohl bez dávení dívat, dal přednost nějakému flexibilnímu, sportovně založenému matroši, byť i stejné předraqové kategorie, a kromě deviantů, škaredých zoufalců nebo upoceně odevzdaných pivních mozolů už o ně nikdo nechce opřít ani hajzlovou štětku. Tudíž se slzami stékajícími po masitých či klobásovým jedem deformovaných obličejích si truchlivě mnou vykuchané netopýry nad fotkami neméně toxiny napajcovaného dědy Bredpitky, lkají nad chlapským zmrdstvím, a spolu s nimi zjevně i řádná kohorta obdobně postižených líných qočen a pudlíkovských zženštilců. No, je vidět, že to má základ ve slepičím divadle, a pokud by se jeden povznesl nad ztřeštěné mimicko – groteskní prvky či rádoby umělecké pseudoabsurdity, mohl to být vcelku solidně průměrný a zatuchle roztomilý debut pohledem přes prsty stále skoro šmrncovní 3D Vandy. To by to ale nesmělo obsahovat množství větší než malé opravdu žinantních trapáren, zejména v podobě veškerých kreací evidentně vyšinuté, odpudivě prkenné a zoufale formaldehyd chlastající báby Káhiry či té naprosto děsivé „vpohoděpizdy“. Ty se opravdu bez projímavého studu nedaly, tudíž musím se svým soudem, byť i jako jindy zarytý feminista, emancipant a bobromil, jít pod hranici dobrého vkusu. ()

Jonatána

Po večeru, kdy jsme v ostravském divadle viděly výborné představení Producenti a klábosení u vína až do rána, jsme si po probuzení s kamarádkou daly snídani, kafe a tenhle film. Viděla z toho asi patnáct minut a nedokoukala. Vyprávěla mi o tom a že by ji zajímalo, jestli to bude mít nějaký děj. Tak jsme se koukly. Zhruba po půl hodině, kdy jsem na to hleděla s otevřenou pusou a každou chvíli jsem pokládala otázky: co to je, kdo to je, proč to dělá, proč slaví narozeniny v bytě u cizí staré paní s cizími lidmi, jsem se ptát přestala. Jen jsme si říkaly, že tohle přece není film, tohle je jako divadlo. No, a pak jsem si tady přečetla, že to je divadelní hra Vandy Hybnerové, která si z toho udělala i film. Mám ji ráda, líbí se mi jako ženská i jako herečka, ale tohle byl fakt úlet. Nemyslím, že by se mi to líbilo v divadlo, ale tady se mi to nelíbilo přímo hrozně. Místy jsme se sice řezaly jako koně, ale to bylo napůl z nevíry, že tohle fakt někdo myslí vážně a hlavně: že na to někdo dal peníze. Kdybych se na to nedívala po flámu a s kamarádkou, asi bych to do konce nevydržela. Ta jedna hvězda je za opravdu dobrou Vandu Hybnerovou a za totálně "jeblou" ezo Kateřinu Hrachovcovou, která to snad ani nehrála. Bože, kde jsou ty časy, kdy jsem si u Života na zámku říkala, jaká je to šikovná mladá holka, ze které určitě něco bude. No... vlastně NĚCO z ní je. :-D ()

• Filmová komedie Můžem i s mužem vznikla na motivy divadelní hry, na kterou si v Česku koupilo vstupenku více než 250 000 diváků. (Bontonfilm)