Reklama

Reklama

Prezidentka

  • Slovensko Prezidentka (viac)
Trailer 2

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

(viac)

Videá (3)

Trailer 2

Recenzie (46)

Anderton 

všetky recenzie užívateľa

Prezidentka by sa mohla dostať do nejakej knihy s názvom "Ako nepísať scenár", kde by sa rozoberalo, že príbeh potrebuje konflikt, že ani nevieme, kedy presne začína tretie dejstvo, no a najmä to, ako nepísať postavy, ktoré sa chovajú neúmerne svojmu veku. Havlík to sebareflexívne síce povie aj vo svojom scenári, kedy deti hlavných hrdinov povedia, že ich rodičia sa chovajú ako deti. Ale inak táto poznámka nijak neospravedlňuje predchádzajúce chyby. Na Prezidentku sa ale dá pozerať "iba" ako na totálnu oddychovku, kde nebudeme premýšľať nad tým, že pani prezidentka má zakázané si začať vôbec nejaký vzťah, takže to vyzerá, že žije v totalite. No a odkazy na Popolušku a Prázdniny v Ríme sú len odkazy bez prídavného mena chytré. ()

Lukrecie 

všetky recenzie užívateľa

Vtipné, krásná hudba, trefné a i příběh fajn. Milý, přirozený film, inteligentní a na úrovni. Krásné záběry Prahy a také noční Prahy. Herecky mě velmi mile překvapila Vanda Chaloupková, kterou jsem doposud téměř neznala. P.S. By mě zajímalo, jestli s Milošem taky někdo cvičí nebo aspoň chodí?!? 🤔🧐🙈😅🎯 Ráda bych připomněla, že TGM jezdil v 80 na koni. ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Tak tu šlapol Rudolf Havlík úplne vedľa. "Prezidentka" je asi momentálne jeho historicky najhorší film a tak nejako vnútorne dúfam, že to tak ostane. Pravda je, že som ešte jeho predošlé 2 filmy nevidel (mám v pláne dobehnúť) a rovnako si myslím, že nápad o romantickej komédii s prezidentkou Česka nie je úplne zlý nápad. A mohlo by to fungovať a priniesť nejaké zaujímavé a vtipné momentky. No to by scenár nemohol byť písaný ako keby tu niekto chcel točiť romantický film pre Hallmark. Na jednej strane síce oceňujem, že niektoré úplne typické klišé sú tak trošku otočené. Nemáme tu žiadnu hádku pre klamstvo, britský premiér sa nepokúsi prezidentku baliť (miesto toho sú len kamaráti) a je tu ešte pár scénok, čo som sa celkom zasmial. Najviac asi v časti, keď Martina stretne Kateřinu v bare. To som sa zabavil. No potom je tu veľké množstvo iných klišé, romantickej gýčovitosti a absolútne nevyužité vedľajšie postavy, ktoré v mnohom ostávajú na ocot. A je to škoda, lebo si myslím, že mohli dostať trošku väčší priestor. Ako už napríklad spomínaná Martina, ktorá pôsobí, že by mohla filmu niečo priniesť, no film jej nedáva dokopy žiadny väčší priestor, ktorý by mohla využiť. A nielen ona by si zaslúžila trošku viac času. No to by som takto mohol rozoberať asi celý film. Pozitívne okrem spomínaného už ale dokopy asi hodnotím iba fakt, že Vetchý s Geislerovou dokopy majú spolu chémiu a dávajú svoje role štandardne dobre. No nemám pocit, že je to dobre napísané, miestami je to komický zlé, miestami úprimne vtipné, miestami neskutočne nudné a celé to pôsobí ako z pera Hallmark scenáristu. A to som skutočne nepotreboval. Ak máte radi gýčovú romantiku, tak toto bude pre vás. Inak asi nie. Hodnotenie: C ()

necisty 

všetky recenzie užívateľa

Možná by to někde v americe sklidilo trochu větší úspěch, ale v českých luzích a hájích je to hodně špatně zasazená přepálená romanťárna. Divím se hlavním interpretům, kteří obvykle mají vkus pro filmy, kde se objeví, že se zúčastnili. Ti to samozřejmě hráli dobře, Anně volili vkusné róby a i když se mi líbí odkazy na současnou politickou situaci, moc rád bych tam místo toho ožraly a burana viděl slušnou dámu, a jsem pro rovnoprávnost žen, tak tady jsem chvilkami viděl silný feminismus. Hlavně je to prostě strašná blbost a příště tyhle dva jen klidně někde jinde. ... LFŠ 2022 MN ()

Bebacek 

všetky recenzie užívateľa

V Praze nikdy neprší. Na hřbitově se zeleným porostem padají kýčové vločky. Nikde se neválí vajgly, všichni jsou krásní, čistí, bílí. Aby to bylo korektní, na Q&A s prezidentkou posadí do publika malou černošku. Nabijte si hodinky, x-krát je budete kontrolovat a hypnotizovat ručičky, aby se posunuly. Děj o ničem, je to jasné jak facka už z plakátu. Ztracený střevíček à la Popelka over the top, ale to bylo nic oproti momentu, kdy se na vánočním plese začala zpívat česká hymna. Málem mi vypadly oči z důlku a zalkla jsem se. ()

Galéria (95)

Zaujímavosti (2)

  • Anna Geislerová hledala pro roli prezidentky inspiraci hned v několika ženách, které by se podle ní mohly v roce 2023 stát prezidentkami. Jednou z nich byla podle Geislerové česká ekonomka Danuše Nerudová. (Karkanoid)
  • Titulní píseň „Dvě srdce vejpůl“ složila kapela Chinaski. (SONY_)

Reklama

Reklama