Proti ledu

• Island Against the Ice (viac)

V roce 1909 uvíznou dva průzkumníci z dánské expedice v Grónsku a čeká je boj o přežití v ledové pustině. (Netflix)

marek29

Popravdě? Nic moc. Na Netflix? Slabý. Hodně slabý. Chybí tam nějakej drive, napětí a něco po čem si řekneš - kurva nejsem chudší o 2h života ☹️ takhle si to říkám a silně nedoporučuji.. Snad jen kdyby ste se měli 2h nudit někde ve vlaku pak je to asi lepší než čumět z okna - za přírodu Antarktidy dávám 3* ()

PlysovyMacko

Príbeh sa odohráva v ľadovej pustatine. Bádatelia sa snažia dokázať, že Grónsko je ostrov. Film nenapĺňa svoj potenciál ci už príbehovo (prvá polovica je napínavé putovanie a boj o prežitie, v druhej polovici hrdinovia bluznia) alebo vizuálne (za kamerou sa mohli snažiť o krajšie snímanie divociny). Nikolaj nesklamal, je to nadpriemerný dobrodružný film a hrdinom som držala palce, aby sa zachránili. ()

Tominni

Bohužel tak trochu nuda. Scenérie Grónska jsou celkem fajn, občas zaujme nějaká scéna - vz souboj s medvědem, ale jinak to je hodně o čekání na záchranu, zda přijde či ne a o tom, že chybami se člověk učí. Takový nemastný, neslaný, ale jednoznačně ledový/mrazivý průměr. ()

nula87

Tohle mohl být parádní survival, ale vylezlo z toho vlastně něco dost triviálního, bez nápadu a s nakresleným ledním medvědem. 50% ()

JohnCoffe

Komorní survivor , kterému chybí více akce k tomu aby mě uspokojil.Příroda krásná,hudba slušná ale to pro mě bylo málo.Jinak všechna čest těmhle dobrodruhům, kteří s nulovou technikou, dokázali pokořit surovou a zabijáckou přírodu. ()

wowylgu313

Dobře, podle skutečné události, dobře, pár napínavých momentů, dobře, příjemný konec. ... ale ale ale ... jako celek to působilo hrozně chudé, nudné a nemastné. A rozhodně to není nic pro milovníky zvířat (psů) ... Tady nemůžu dát ani ty tři hvězdy. Myslím si že by to šlo lépe a nebo vůbec ... ()

silak_xup

Přijde mi, že Netflix dělá filmy na dost zajímavá témata, ale spoustu toho je natočeno tak jako povrchově, není vůbec využitý ten námět. ()

jack_scott

Ano, film je vlastně rutinní TV produkce, ALE - je o polární výpravě, je to historické podle skutečné události (a velmi věrně natočené, zcela uvěřitelné), a islandsko-grónský chlad je z filmu cítit fakt hodně. 80%. ()

Sebule

Průměrný survival film. Nenadchne, ale ani neurazí, dobré herecké výkony a občas něčím překvapí. Jinak ale trochu nuda a čekal jsem nějaké větší napětí, emoce nebo něco takového. Ale dá se na to dívat. Hodnocení: 5,5/10 ()

pafka

Beckove prumerne, chvilema nudne, chvilema zajimave. Neni vam u tv zima, nebojite se o hlavni hrdiny, ani jim moc neprejete preziti. Mozna uz aby to melo nejake rozuzleni. Skoda. ()

Dawe2

Poctivá práce, pěkná podívaná, dobré herecké výkony, příběh podle skutečné události, vlastně nevím co tomu vyčíst, takže doporučuji a děkuji. Po dlouhé době film v produkci Netflixu, co za to opravdu stojí. ()

ZetDaElO

Síce nejde o okázalo hollywoodsku produkciu, taktiež pocity samoty, vyčerpania a dezilúzie nie sú také intenzívne akoby námet predurčoval, ale aj tak ide o zaujímavý expedičný film, ktroý sa oplatí vidieť. ()

Tomas_PO

Výborný námet založený na reálnych udalostiach, ktoré boli v realite vraj ešte hrozivejšie. No bez charizmy, lepších hereckých výkonoch, drámy, pričom ideálnejšieho prostredia na drámu než ľadová pustatina neexistuje. Škoda premárnenej príležitosti, no kto má chuť na severskú ľadovú drámu, tak slušný priemer. ()

Sunwheel

Veľmi komorná survival dráma, ktorá pomerne jemne zobrazuje dosť akčný, skutočný príbeh. Chýba tomu viac napätia a nezabudnuteľné momenty. Ale na jedno pozretie celkom príjemne zabije čas. Dosť nevyužitý potenciál na škandinávsku produkciu. ()