Veľa šťastia, pán Veľký

• Česko Hodně štěstí, pane Veliký (viac)
Veľká Británia, 2022, 97 min (Alternatívna 93 min)

Nancy, učiteľka na dôchodku a vdova, túži po dobrodružstve, ľudskom prepojení a sexe. Dobrom sexe. Keď jej manžel žil, dával jej niečo, čo pripomínalo život, ale dobrý sex nikdy nebol v ponuke. Teraz má plán: do hotelovej izby si najme mladého sexuálneho pracovníka menom Leo Grande. (Forum Film SK)

Sopholojong

Jedna utla hotelova izba (v zavere na chvilu i recepcia), dnes uz legendarna Emma a akysi "marokansky" gigolo zajacik... s polo-intelektualnymi konverzackami (o sexe, existencii etc.), patriacimi na divadelne dosky a lacnou formou statickeho snimania, akej ja fanusikom nikdy nebudem. Jedine tak od Polanskeho (Carnage), alebo Mendesa (Revolutionary Road). PS: Full frontal Emmy ma nijako neznechutil, videl som uz aj ovela horsie kreacie! 5/10 ()

Martinko991

Čo k tomu dodať, film je určite originálny čo sa týka scénok, dúfam však, že podobnej originalite sa už filmársky priemysel bude vyhýbať, úprimne máme známejšie krajšie a hlavne mladšie herečky ktoré by sme radi videli v takýchto scénkach. Inak to bolo pozerateľné a tie keci ma neuspali, niekedy mi ich však zdravý mozog nebral, holt nemám 60 a viacej takže sa neviem až tak vcítiť a ani si predstaviť ako je to možné, že toľko vecí človek v posteli nevyskúšal. Palec hore však Emme Thompson hlavne za odvahu a nášmu rodenému Írovi takisto klobúk dole, že sa do takéhoto niečoho dal vôbec nahovoriť :D ;) Dúfam však, že takýto experiment je na dlhé roky posledný od herečiek v pokročilom veku. ()

vinducha

Nejsem cílovka , ale jako konverzačka se to docela snést ve 2 dalo . Sám bych to určitě nedal. Nicméně Milfky mě zajímají potud , pokud se z nich nestanou Gilfky , a přeci jen 63 už je i na mě strašně moc. ()

vojacekr

Scénář psala žena, proto byl příběh protkán i iluzemi. Jinak bych dal plnou palbu pětihvězdy. Jako sexista ale musím smeknout před nápaditostí. ()

babuška

no co k tomu říct, film přivádí na svět problém žen svázaných mužským šovinismem, hovno, je to film o ženách které si konečně plní touhy, ano, film o tom, že když si mám zašuka. a mám šanci tak do toho půjdu, anoooo, že ženský chtěj snědého hezkého muže, ano, mužský chtěj ebenovou krásku, ano, ale svázáni morálkou z vyších kruhů i těch intelektuálních to třeba nikdy nedají a to je smutný, to že emma hraje učitelku má svoje opodstatnění, kdo jinej že, ale jako celek film vyznívá trochu divně, ale svého diváka si najde, ostatně každý má svůj vkus ()

falky

Kristepane, jak já miluju minimalismus! Dva herci, jedna místnost. Dialog. To jediné tvoří většinu stopáže tohohle majstrštychu. Ona je perfekcionistická učitelka v letech, co nikdy nezažila orgasmus. On je na první pohled dokonalý muž, profesionální gigolo, který jí má pomoct zapomenout na to, že už je stará. Během několika setkání pak film prozkoumává vztah a motivace obou postav, otevírá velmi citlivé a důležité otázky o sexualitě, sebevědomí i potřebě fungující rodiny v životě každého člověka - a to všechno v podobě, kde není nouze o smích. Scénář vymačkává z každé situace maximum a neustálé oddalování samotného aktu funguje jako prostor, kde můžeme obě postavy v detailu poznat a pochopit. Leo Grande je zkrátka důkaz, že na minimálním prostoru a s minimálními prostředky můžeme vystavit velké drama. A je to neskutečně milé drama. ()

Carcooli

Pojďme si upřímně říct - kdo jiný by tuhle roli zahrál líp než Emma Thompson. Emmu miluju! Ve všem, kde hrála, excelovala a tímhle snímkem mi jen zase dokázala, že zahraje cokoliv. Klobouk dolů. ()

monvel

Film som si pozrela s priateľom večer ako nezáväznú zábavu, ale bola som veľmi milo z tohto filmu prekvapená. Každý sme si z tohto zážitku odniesli niečo úplne iné a presne to nasvedčuje tomu, ako v sexuálnom živote muži a ženy rozmýšlajú ináč. Nancy (Emma Thompson) je vdova, ktorá poznala síce lásku, ale nikdy vášeň a povedala si, že je čas spoznať aj plnohodnotný sexuálny život. Objedná si mladého gigola na hotelovú izbu, ale nepôjde len o sex, ale aj o spoveď ženy, ktorá nikdy o týchto veciach nehovorila a naučí sa milovať samú seba, takú aká je. Klaniam sa Emme Thompson za odvážnu a krásnu rolu, ktorú zvládla opäť výborne. Každá žena by si mala tento film, podľa mňa, pozrieť, pretože stojí za to. Hodnotím 4* ()

dragon'88 odpad!

TL;DW Old woman has sex fantasy FOMO and pays MC Hammer to bang him.  Odpad nie je celkom fer, bolo to vacsinou zabavne, aj ked som si celkom isty, ze som sa najviac zasmial na nespravnych miestach.  Ale kedze sa to na samom konci zmenilo na totally ridiculous neskryvanu agitku, tak nemozem inak.  Sex for all, zahrnute vo vasom poplatku za OLO! ()

terezak1993

Krásny intimní film, který má obrovskou hloubku. Ukazuje nám, že všichni si zasloužíme v životě uspokojení, bez ohledu na věk atd. Bylo skvělé konečně vidět vlastně velmi romantický film bez amerických klišé a naprosto plochých ženských protagonistek. Bodypozitivita je velmi příjemným plus tohoto filmu! PS: nahé tělo ženy po 50 může pobouřit a znechutit opravdu jen omezeného maloměstského kreténa 😉 ()

AlzaN odpad!

Taková adorace prostitutce, to snad nikdo nemohl myslet vážně. Podle mého názoru velice hloupý a zbytečný film. ()

karl173

Povedený feel good snímek, který zcela přirozeně a s humorem nadhazuje téma, při kterém se možná někomu roztomile červenají tváře. Podstatou filmu však je nakonec něco jiného a hlubšího. Avšak film nijak netlačí na pilu a pozvolným tempem vás baví celých 90 minut a dobře střídá komediální i lehce dramatickou složku. ()

F_FF_Brukner

Vcelku zajímavá konverzačka, i když anoncovanou komedii jsem v tomhle snímku nikde nenašel. Svět sugardatingu a escortu je planetou sám o sobě a skýtal dle mého názoru mnohem více prostoru k zaujetí a rozkreslení charakterů. Sugarboyovi/callboyovi jsem jeho anoncovanou motivaci a přístup k práci ne úplně věřil, stejně tak jako přiznání Nancy svým známým a bývalé studentce. Škoda nevyužitého námětu. 3+ ()

zorrra

Veľmi úprimný,intímne ladený,film ( na 95 percent len pre ženy),s istou dávkou humoru,ktorá odľahčuje ťažšie témy. Povedzme si úprimne,obrovským plusom pre film je neuveriteľne sympatický Leo. Emma je skvelá,mám ju rada,doslova sa skláňam pred jej odvahou odložiť zábrany,pretože toto je film,pri ktorom sa museli búrať ( podľa mňa ) bariéry. Za mňa veľké prekvapenie v dobrom zmysle,film vo mne silno zarezonoval a budem nad ním dlho premýšľať ( a snívať o istom Leovi;))) ()

timush

Milé, vtipné, citlivé, úprimné. Veľa konverzácie, ešte viac odvahy v podobe osobných až filozofických konverzácií, často zaháňané predstieraným vtipkovaním našich dvoch hlavných postáv. Máme tu dvoch úplne cudzích ľudí, ktorým by sa cesty nikdy neskrížili, keby nešlo o biznis. Či chcú alebo nie, vzniká medzi nimi istý vzťah taký či onaký, ale je to vzťah so všetkým, čo k tomu patrí. Od úvodného zoznámenia, prvotných rozpakov, budovanie dôvery až príde konflikt, následne hádka a udobrenie. Pani Nancy (Emama Thompson) vyvedie z rovnováhy aj skúseného borca a komédia je na svete, ale je za tým viac. Najlepšia obrana je niekedy útok, ale keď sa jej podarí prelomiť škrupinu pozlátka, príde pravá dráma, ktorá vďaka tvorcom našťastie neprejde do žiadneho klišoidného záveru. Ľudia sú komplikovaní a nikdy ich nesúďme zvonku. 8,5/10 ♥ ()

melmoth

Veľa šťastia, pán Veľký (Good Luck to You, Leo Grande) nie je iba ďalšou v nekonečnom rade vzťahových dišpút. Je miestami citlivým a niekedy chladne priamym náhľadom za rúško zdanlivosti. Je to poctivý a nepatetický ponor do komplikovane jednoduchej vnútornej hlbiny plnej ľútosti, túžob, snov a chcenia – sexuálneho, životného, aj abstraktného. Viac tu ()

Startuje týden nejúspěšnějších filmů

Startuje týden nejúspěšnějších filmů