Irský zázrak

• USA The Wonder (viac)

Zdravotní sestra, kterou trápí bolestné vzpomínky, odjede v roce 1862 z Anglie do odlehlé irské vesnice, kde se pustí do vyšetřování údajně zázračného půstu jedné holky. (Netflix)

Hanys_

Když chce církev zázrak, tak ho prostě dostane. Solidní, ale ne ničím extra vyčnívající historické drama s lehce "mysteriózní" zápletkou. 5.5/10 ()

filipvrbik

On je to velmi zvláštní a těžko hodnotitelný film... Natočeno je to hodně mysteriózně, hlavně díky moc zajímavé kameře a prostředí... Taky oceňuju to, že od začátku film vtáhl do děje, kdy nebylo vůbec jasné, jak to celé dopadne. Nakonec to dopadlo velmi zajímavě, i když vlastně logicky - ne není to film proti křesťanství, nebo víře v Boha, je to film proti tmářství a sektářství jako takovému... Takže se všichni jdeme povinně najíst! 60% ()

Kacitr

Ponurá atmosféra irského venkova, a spolu s blaty a mlhou taky církev, která je schopna okecat si všechno. I samotné zákony přírody. Jen aby dostala ten tvůj vytoužený zázrak. Zfanatizovaná rodinka z malého domku si tedy přizve na pomoc mladou zdravotní sestru z Anglie, kterou požádají o dohled nad jejich malou dcerkou Anne. Špitají si u praskajícího krbu, zda to ta Iby prokoukne anebo ne. Sobecky si přejí, aby jejich dcerka dále hladověla ve prospěch své takříkajíc rodiny a jim se pak klaněl každý další poblouzněný člen té sebranky. Prožitá traumata spojí ženu a dívku, které se na první pohled zdají tolik odlišné. Herecký koncert Forence Pugh. Děsivá hudba. Vskutku podmanivý kousek. ()

petikacka

Pro mě je to boj víry versus pragmatismus, který se překlopí u dvou hlavních hrdinek v prosté logické myšlení a záchranu života. Nebylo to úpa blbé a aspoň to ukázalo jak je fanatická katolická víra totálně na hovno...ovšem jako jakákoliv jiná nezřízená víra...Za mě neznabožských 75% ()

Gastovski

O tento film bych ani nezavadil, ale s Florence Pugh bych si pustil i Babovřesky 4. Největším tahounem je samozřejmě ona, příběh je dosti prostinký, pomalý, ale dobře budovaná atmosféra špinavého a náboženstvím zavirovaného Irska přidává plusové body. Slabší 4*. ()

ink flo

Irský venkov 1860, dítě už čtyři měsíce nejí, je to zázrak? je breathariánka? živena nebeskou manou? kojena ježíšovým mlékem? nebo něčím a někým jiným? Na tohle vše přijíždí dohlížet přísná a odtažitá zdravotní sestra Florence Pugh, která po večerech utápí žal ze ztráty dítěte ve lžících morfia. A během toho se stane, že pozorovatel i pozorované se aktem pozorování promění. Vyžaduje to trpělivost, ale odvděčí se. Víra (v narativ), pověrčivost, trauma, tajemství, smutek, stín, otáčející se medailónek ("myslíš, že je ten ptáček volný nebo uvězněný? To je na mě, abych to rozhodla.".....in, out, in, out). Neobvyklé čaro kouzlí kromě pustých kopců porostlých fialovými bylinami hlavně ambientní soundtrack Matthew Herberta, který dokáže mistrně navodit "eerie" atmosféru jedním zvukem/tónem. ()

Eluin

Pozoruhodný film, jehož předlohu jsem nečetl. O to působivěji na mě možná fungoval. Odlehlý irský venkov, tajemný "zázrak", o jehož povaze už tak trochu tušíte co je vlastně zač, a všudypřítomná víra protkaná rysy fanatičnosti. Tento snímek určitě stojí za pozornost. ()

hazaba

Popravdě mi to přišlo zbytečně dlouhé, některé záběry a chování postav nedávaly vůbec smysl. Navíc úvodní záběry a promluvy postav přímo do kamery, i když jich bylo jen pár, úplně zrušily potenciální sílu vtažení do děje. Pár hezkých záběrů na krajinu a občasné dobré a dramatické výjevy celkový dojem z filmu nespraví. Nic moc. ()

Kalimero13

Ten film je objektive spíše na 3*, ale pokud máte velkou slabost jako já pro Irské sychravé prostředí, jste zamilování do Florence Pugh, rádi se potvrzujete v tom, že lidem z náboženství fakt štěrchá ve věži a dokážete ocenit wtf hračičky s probořením čtvrté stěny, alá začátek a konec filmu (byť zde jen na efekt), nebojte se si jednu hvězdu přidat. Zaslouží si to. ()

Maximilianus

The Wonder je celkom prekvapenie, najmä v tom, že nejde o nudný film o ničom, ale skrýva v sebe možno viac, než sa zdá, a každý divák v ňom môže nájsť niečo iné. 7,1/10. ()

rivah

Meditativní, velmi volně vyprávěný film o dobrovolně hladovějící dívce a zdravotní sestře, která byla najata k jejímu pozorování. Spirituálno a obyčejný svět, víra a snaha zabránit její smrti vyhladověním. ()

pushover

Florence Pugh se do těchhle historickejch filmů vyloženě typově hodí a o tom, že je dobrá herečka netřeba diskutovat. Film je zatím to nejlepší co jsem od Sebastiána Lelio viděl. Způsob vyprávění zajímavý a hudba Matthew Herberta k tomu skvěle pasuje. ()

DJ Kritik

Film je ponurý a ukazuje nám zdravotnú sestru z Anglicka, ktorá má dosvedčiť dvojtýždňovým pozorovaním diečaťa, že nič neje a žije len vďaka modlitbe. Táto úloha prináša so sebou veľa úskalí a morálnych bremien. Finálne zavŕšenie príbehu je dobre vymyslené. Film sám o sebe je veľmi citlivo podávaný a človek prechádza pocitmi ako hlavná hrdinka. ()

mata77

Kde je hranica medzi rozumom a vierou a kedy rozum zneužíva svoju moc, aby túto hranicu svojvoľne posúval? Keď sa na začiatku pýtam, "ako?", aby som na konci dostala odpoveď na "prečo?" Táto melancholická dráma sa odvíja veľmi pomaly, ukazuje dlhé zábery na scénu a hercov, ktorí viac hrajú, ako rozprávajú. Detaily prostredia a kostýmov sú dotiahnuté až perfekcionalistiky ďaleko a nasvietenie potom dotvára výborné realistické stvárnenie deja. Na svete sa deje mnoho zázrakov a pre mňa sa v tomto filme odohral jeden na úplnom konci. Film som pozerala včera a ešte stále nad ním premýšľam. Povedala by som ale, že to je len dráma. Thriller v popise možno slúži na rozšírenie diváckej základne, v konečnom dôsledku to ale môže znamenať nenaplnené očakávania a nižšie hodnotenie. Artrový film. ()

schluke

Wtf? Nevím co si z toho mám jako vzít? Kamera a kulisy ok ale zbytek je bez přemýšlení nahodilí děj kde naleznete jakékoliv vyuzleni příběhu. ()

Maraboy

Takové pomalejší drama, kde jedna mladá věřící dívka (Kíla Lord Cassidy) zažívá pokání a druhá mladá žena, zdravotní sestra (Florence Pugh) utíká před minulostí, obě si k sobě pomalu nacházejí cestu. Ovšem jak se ukáže, zdravotní sestra má v rukou jeden mladý život a je jen na ní, jestli vyhraje víra nebo pud matky. 55% ()

quido_zidle

Měl jsem nízká očekávání a i možná proto se mi film líbil a to hodně. Tempo je opravdu pomalé, kulisy a hudba depresivní(ale skvělá), nicméně vše je na svém místě a v pravý čas. Není to pohádka o hodných a zlých, ale o lidech kteří žili v nejisté době plné nevědomí a strachu z něj. Spoiler: a o tom, že pokud něčemu FANATICKY věříte, můžete i láskou s klidným svědomím zabíjet! ()