Kto prežije - Krev není voda

(séria)
  • USA Blood vs. Water
Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2013

Na Filipínách budou tentokrát soutěžit trosečníci proti rodiným příslušníkům. Soutěžící si musí poradit nejen s jídlem, pítím, ale především s drsnými podmínkami přírody celých třicet devět dní. Tato série byla natáčena na na filipínském ostrové Palaui v provincii Cagayan. Komu se podaří přechytračit a přelstít ostatní, přežít a získat titul poslední přeživší a vyhrát tak i jeden milion dolarů? (reich)

Rawar

little SPOILERS: Určitě to nebyla nejlepší sezóna co jsem viděl, ale rozhodně jsem se u ní nejvíc bavil na kmenovkách, takové slovní ataky jsem vůbec nečekal a byla to docela prča, navíc mě tady hodně bavila přítomnost Redemption Island. Krásný a velice roztomilý byl zblitíhodný kolaps buzíčka Užanievímjaksetahromadahovenjmenovala v růžovém tričku, co se naprosto nepochopitelně posral na Redemption Islandu, hned ze startu :-D Z ostatních soutěžících mě hodně bavila Monika, protože do ní všichni šili od začátku kvůli jejího manžela a ona se ho hezky zastávala a měla je celkem v paži. K ostatním se nebudu vyjadřovat, snad jen musím říct že Tyson je hrozná zombie :-D Za pár minut se dozvím kdo vyhrál, protože zrovna koukám na 14 díl, takže jestli to bude Monika, budu jenom rád. Snad to nedostane to čokoládové žervé :-D ()

Trixinka

SPOILERY........ Nápad série s navrátilci a jejich příbuznými se podle mého názoru vydařil. Výběr oněch navrátilců už mě tak nenadchnul, ale to je jenom jedna z mála věcí, co mi trošku vadila. Moje velká výhrada - vypadnutí mého oblíbence Ruperta tak brzy :) Co se průběhu série týče - více než navrátilci mě bavili nováčci- zejména Ciera, Vytas, Hayden a Caleb. Z navrátilců jsem držela palce jen Tysonovi. A hle, on vyhrál. Podle mého zaslouženě, konečně předvedl strategickou hru, která nesla ovoce. Ne jako ve svém účinkování v minulých řadách. Zbylí dva finalisté povýšili slovo přísavka na vyšší úroveň :) ()

Radim1.

Hodně impulsivních kmenových rad, které mě dost bavily a často změnily domluvené hlasování, k tomu tahání kamenů (i s imunitou v kapse, risk je zisk!). Velký comeback, řekl bych to takhle: z nuly hrdinou. Před sérií jsem byl dost skeptický, že zase Redemption Island, ale nakonec jsem velmi spokojený a tuhle radu řadím ve svém pomyslném řebříčku Survivoru hodně vysoko. :)) ()

Jerris008

SPOILER!! Skvělá řada a nový nápad dát do hry blízké vneslo toho správného ducha. Poslední díl byl pro mě bohužel o ničem, jelikož má favoritka Ciera vypadla, přesto jsem se snažila najít někoho dalšího, komu bych to přála.. U Moniky jsem nevěděla, jestli jí mám litovat nebo nenávidět, tak či tak z lítosti ani z nenávisti se výhra nepřeje, takže nakonec jsem z vítěze jakž takž spokojená. Oproti ostatním ve finálové čtyřce toho za celou hru opravdu ukázal nejvíc. ()

Fczelkamaya

SPOILERY Do sloučení šlo jen o soutěže a vyřazování. A byli jsme ochuzeni o to, co se děje ve vítězném kmeni a na Ostrově. Žádné podrazy a šílené kmenovky. Většina soutěžících ufňukaná. A Monika neuvěřitelně otravná. Do finále se dostali pro mě nejméně oblíbení. Jediná záchrana byla koncept rodiny. Možná byla chyba se koukat na toto ihned po shlédnutí Cagayan, ale pro mě to byla jedna z horších sezón. ()

ostravak30

Mě se série líbila, měla napětí a šmrnc. A poprvé, kdy po letech zase Kdo přežije sleduju, se objevil i ostrov vykoupení, který v předcházejících sériích chyběl. Série navíc dostala skutečný říz a byla plná emocí, když se do toho zapojili rodinní příslušníci. A co bylo nejlepší, že soupeřili spolu. Opět musím říct, že si vítěz zasloužil milion, ač jsem fandil někomu jinému. A opět jsem si našel i sympatické hráče, nesympatické a padouchy. Kdo přežije neomrzí i díky těmto ojedinělým nápadům, jak běžnou hru okořenit něčím speciálním. ()

jeandepatch

Série měla velký potenciál, bohužel jí Jeff pokazil Redemption Islandem. Odměny a klasické soutěže (Survivor auction) totiž dodávají show ten správný ráz. Další hlouposti, jako angažování Tiny nebo Ruperta, už jenom srazili dojem na tři hvězdy, Alespoň, že je zasloužený vítěz, ale Survivor jde dolů už několik let. Neočekávám, že se to zlepší, ale snad budu překvapen (upoutávka samozřejmě mrdka)... Ústřední postava: Tyson Oblíbenci: Gervase, Tyson Neoblíbenci: Tina, Monica ()

CuddlePoodle

Spoilery! ..Série, která mohla být vzhledem k tematu dějově daleko zajímavější, bohužel soutěžící 2/3 hry probrečeli, což se pochopitelně dalo čekat. Do sloučení to aspoň bylo částečně okořeněný o taktizování, koho vyloučit vzhledem k druhému kmeni, po sloučení nuda!! Blood vs. Water vyzdvihuje nejlepší možný vítěz.. Po zásluze. Chvíli jsem se opravdu obával, že si Monica ten milion (Oukej Jeffe, 600 tisíc) nakonec vybrečí! Oblíbení hráči: Tyson, Candice, Hayden.... P.S.- Odpočívej v pokoji, Calebe! :'( ()

Mr.Keli

Teda divím se, že tahle série má tak vysoké procentuální hodnocení a ono přitom jde podle mě jen o naboostování ingrediencí = RI + dalšího parťáka k favoritovi. "Koncept" obrovských rozměrů, že ani samostatná hra nebyla tak působivá, ale je fakt, že poslednímu přeživšímu jsem to přál. 65% ()

blazma

Jedna z nejvíce emotivních řad. Postavit na velmi těžké pozice hráče a jejich milované je super nápad a zkrátka vás to bude dojímat, jak těžké se původně jednoduché rozhodnutí můžou zdát. proč ale Candice musela jít do vyhnanství hned day one? :D ta holka má prostě smůlu. Jo a málem by jsem zapoměl, Coltone? naser si. Jseš největší pokrytec této hry. ()

Bruce_cz

SPOILER: Byť jsem o konceptu rodinných příslušníků jisté pochybnosti, po čtyřech dílech musím konstatovat jediné, tento tah vyšel na sto procent. Ty emoce, zvraty, propojenost od prvního dílu, to v Survivoru dlouho nebylo, je to snad poprvé, co mě omáčka kolem začíná zajímat více než soutěže. Edit: Ke konci trochu nuda. Monica a Tyson to táhnou, ale i tak mi to přišlo hrozně vykonstruované to Tysonovo vítězství... ()

Lilith03

Komu jsem to přála: Tyson Oblíbenci: Candice a její manžel, Rupert a jeho žena, Tyson a jeho žena Přišli mi fajn: Marissa, Hayden Vyloženě mě srali: Colton, Laura M. Monica, Tina, Brad Vítěz: Jediný kdo zde něco předvedl, jsem spokojená, hlavně že to nevyhrála Monica, to je slepice. Názor na epizodu: Představte si jak dobré by to bylo, kdyby to nejlepší nevypadli, když by tam byla třeba jen Candice a Rupert? To by bylo přece úplně úžasné. Byla by teď šance fandit i někomu dalšímu než Tysonovy a bylo by zajímavé vidět tyhle super lidi z hrdinové proti padouchům zase v jedné hře. No takhle vypadli ti nejlepší na začátku, sympatičtí příbuzní taky a ty nejsvětější kreténi tam zůstali. Naprosto průměrná epizoda, je to škoda, mohlo to být opravdu skvělé, takhle bohužel... ()

Dusty56

Tahle série mě moc nebavila, teda na poměru jiných řad Survivoru. Od sloučení jsem tam neviděl snad jediný velký zvrat, všechno to jen šlo v Tysonových zajetých kolejích, který se ani nemusel moc snažit, navíc díky skrytým imunitám opadlo jakékoliv riziko a napětí, že by ho někdo vyloučil. Jediná hráčka, která se tam o něco pokoušela byla Ciera, ale bohužel měla okolo sebe sebezahleděný lidi, kteří si mysleli, že jsou nejlepší, že to vyhrají i když bude Tyson ve finále a tak se ani o nic nepokusili. Také rodinný vazby mě vůbec nenadchli, bylo zde více mimoherních emocí a v podstatě to díky nim hrálo jen polovina hráčů (bylo jasný, že základ je vyloučit z každý dvojice jednoho) a zápletka byla slabší. Co se týká obsazení, tak to byli skoro všichni sympaťáci, což bylo na škodu, nějaký záporák, který by dělal velký tahy tam chyběl. A Redemtion Island je minimálně zde o ničem, akorát to zabralo půlku každý epizody. Oblíbenci: Ciera. ()

Vitasex

Bohužel nemůžu dát víc. A to za sérii po sloučení, kdy až do počtu asi 6 lidí nikdo nebyl schopný udělat pořádný krok. Tyson tu vládne, nemůžem ho vyhodit (proboha a proč ne?:D) Proto palec nahoru za Haydena a Cieru. Oba by měli hrát znovu. Společně s několika lidmi z Filipín, jednoho z FvF, a teď už i z Cagayanu, se nám rodí docela slušní možní navrátilci, ale tak uvidíme co vymyslí Jeff ( vsadím dům že se vrátí J´Tia). ()