Kto prežije - Jeden svět

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2012

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Bill Posley, Chelsea Meissner

Čtyřiadvacátá série Kdo přežije se natáčela na ostrově Upolu, tedy na stejném místě jako předešlé řady Samoa, Heroes vs. Villains a South Pacific. Novinek je zde hned několik. Za tu nejvýraznější můžeme považovat to, že hráči budou rozděleni do 2 týmů a to do mužského (Manono) a ženského (Salani). Navíc budou oba kmeny žít společně na jedné pláži. K dispozici budou také dvě skryté imunity, každá bude určena jednomu kmeni. Pokud některý soutěžící najde imunitu konkurenčního týmu, bude muset do nejbližší kmenové rady předat sošku někomu z druhého týmu. V této řadě též nebude Ostrov vykoupení, který nahradí soutěže o odměny. Kdo přežije všech 39 dnů a stane se tak vítězem miliónu dolarů? (Deco.20)

longercz

No, alespoň, že vítězka vypadala, že víceméně ví, co dělá... Chlapy byli naprosto neschopní idioti, předvedli dost možná ty úplně nejhorší tahy v historii a dostalo se jim přesně to, co si zasloužili. ()

Blondy.

One World je jednoznačne nejhorší série. Každej si myslí, že je šílenej survivor master, ale ve skutečnosti nikdo nic nedokázal. A řeči jako tohle bude nejlepší podraz v historii aneb. v originale (this is gonna be the best blindside ever) a pokaždý tuhle větu řekne totalní kráva a jeste musí přehnat to ever...evaaa...evrrrr... BOŽE!. Na to jak velký fanoušek jsem tak se musím přiznat, že tato soutěž mi těžce zacína jít na nervy, ono jsem tuhle serii stihl za 3dny a vzhledem k tomu jak stupidní lidi se zde vyskytují, tak se nemůžu asi moc divit. Ani nevim kolik % dat dal bych tak 10% za Jeffa a odpad tomu nedám jen ze slušnosti, ale tuhle serii už nikdy víc. ()

gazogazo odpad!

Nejlepší díl asi tak za 186 minut. Trey se nechal odpálit bambusem na Saturn a Amy si do vagíny narvala krokodýla čímž získala pro svůj kmen suchou roušku zkazenosti o síle 15 hektaparseku, čímž přispěla k vítězství jesteru ()

Rawar

SPOILER: Každý Survivor nadšenec mužského pohlaví a normální orientace musí dát plnou palbu. Nedá se nic dělat ale poslední pětka je zkrátka vlhký sen každého mužského a to z toho důvodu, že si vybere "tu svoji" určitě každý. Je pravda že jsem ze začátku chtěl aby chlapi roznesli ženské na kopytech, bohuželjejich IQ v této sezóně bylo žalostné a holky si s nimi pohráli jako kočky s myškama. Mrzí mě, že otřesná karikatura člověka, nechutný, rosolovitý Colton, musel odjet kvůli problémům se svým konečníkem (má ho holt používat na sraní) a nezůstal do sloučení, kde by se jistojistě sesypal, protože zbylé osazenstvo mužů a věřím že i spousta žen, by mu jeho otřesné, povýšenecké manýry rychle vytloukli z makovice. Po sloučení začíná spanilá jízda žen a jeden trosečník za druhým opouští kmen. Legraci si užijete s lehce vyšinutým maníkem, chirurgem Tarzanem, než nám s kalhotkami na čele zamává i on. Poslední finálová pětka už byla probrána a vy se tak můžete těšit na příjemné pokoukání až do konce. Chlapi se budou těšit vizuálem, holky budou mít radost že nám to nandali a všichni dohromady nakonec budou muset uznat že tahle série se opravdu povedla ()

Trixinka

SPOILERY........ Hra se po nějaké době vrátila ke staršímu (lepšímu) formátu - vypadl ostrov vykoupení. Casting se hrubě nepovedl - existence jedna lepší než druhá. Ženy ze začátku dosti tragické - teče nám do přístřešku, nemáme oheň, je nám zima.... poté nastalo zlepšení alespoň co se hry týče. Muži dopadli jak dopadli, po herní stránce vybouchli. Jediný kdo tak nějak hrál byl Colton.. Po sloučení bývá zvykem, že se kmeny o vše podělí - neplatí v této řadě - např. to je naše kafe.... Vítězka byla opravdu nejlepší a zaslouženě vyhrála. Vysloveného oblíbence jsem neměla, ke konci jsem začala fandit Kim. ()

Wyrdas

Má první zkušenosti z kdo přežije. Dojmy z prvního dílu: Kluci proti holkám. Kluci ukázali, že jsou soutěživí a dokáží strategicky uvažovat. Ženy jsou dost vypočítavé mrchy, nedodrží slovo a jsou zákeřné. Nicméně jsou také plné hněvu, když jim pak muži neotevřeli náruč a oplatili stejnou mincí. 5*. Naprostá neschopnost: Zajímavý díl, vážně jsem doufal, že Kat vypadne. Chlapi jednoznačně vedou. Nicméně jestli jsem měl k homokládě v prvním díle nějaké sympatie, jsou pryč. 5*. Konec jednoho světa: Absolutně jsem nepochopil, proč chlapi neustále dělají ženám laskavosti, když ony nikdy s ničím nepomůžou a chovají se tak panovačně. Tahle demence musela být potrestána. 4*. Mimo mísu: Homokláda je těžkej suverén a i když je tohle moje první zkušenosti z "kdo přežije", i podle reakcí ostatních je to fakt nářez. Legednární díl hned na první dobrou. Na překvapivé kmenové radě jsem vážně věřil, že vyhodí rasistického teplouše. 5*. Parta pitomců: Sorry, ale teplomet je vážně HRÁČ lomeno sráč roku. Fakt toho člověka nesnáším a zároveň obdivuji. Colton je arogantní přizdisráč, ale fakt si umí kolem prstu omotat partu pitomců. Na Christinu jsem ještě zvědavej. 5*. Suvenýr na památku: Na tenhle díl mám jen tři věty. Prolízat se dá až do nejtemnějšího koutu rekta. Karma je zdarma - i pro zazobaný přizdisráče a Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. 5*. Krása sloučení: Hodně překvapivé sloučení. Nevím sice, jak moc je to takhle normální, ale přišlo mi to moc brzo. Přesto tohle byl dobře naladěný díl, který udržel napětí až do konce. Naprosto strhující závěr plný změn, to žeru. 5*. Prostě je zničíme: Člověk se začíná plést v tom, kdo je s kým. Tak nějak je to přehlídka lidské podlosti. I když je to hra, nějaké hranice hyenismu by být měly. 4*. Pořádná pecka: Ztrácí to sílu. Výzvy jsou komedie kvůli jídlu a lidi jsou fakt naivní a hloupí. Zejména muži se po celou tuhle show chovají fakt naivně a hloupě. 3*. Nejsem blbá: Do prdele jo! Tak tohle je přesně to, v co jsem doufal! Fakt si to zasloužil, je to kurva hráč! Nicméně, američané jsou vážně hodně debilní národ a dokazují to kde můžou. 5*. Není to konec: Troyzan je fakt frajer, Kim je 100% mrcha. Důkaz je v každém díle. Hlavně Troyzan u té hry krom oné trojice harpyjí skutečně přemýšlí.Škoda, že ostatní jsou jen zombie. A že Troyzan vsadil na špatnou kartu. 4*. To bude chaos: Krásná přehlídka obří dávky sentimentu a jen pro američany uvěřitelných hereckých výkonů. Teď už je to jen fraška. Kat je opravdu naivní holka, ze začátku jsem ji nepřál nic pěkného, ale postupem času jsem měl dojel, že ji Troyzan otevřel oči. Nicméně, je to vážně naivní holčička. 2*. Časovaná bomba: Už je to jen taková fražka Jak je ve hře jen jeden inteligentní manipulat s poskoky, není to ono. Tarzan je sice schopnej, ale s vymytými mozky, které jsou vyplněné jen Kimininými bludy to nemá lehké. Vyloučením Tarzana to pro mě končí. Nepřeji to nikomu ze zbývajících. 2*. Zdání není realita: Co mě opravdu fascinovalo je, jak pomalu ty holky četly (zejména Kim). A potom ty triviální počty na úrovni ZŠ... stereotypy o američanech se opět potvrdily. Je to jak sledovat výstavu zkriplených slepic. Za finálovou čtyřku 1*, za finálovou trojku 3* - ato vlastně spíš jen za tu porotu. Z finálové trojky jsem byl doslova zklamaný a znechucený. A je konec: Poslední díl byl docela oddechový, zábavný a vlastně utekl ani nevím jak. Dal bych plný počet, ale to že Kim vyhrála i diváckou cenu, to mi vzalo víru v lidstvo. 4*. Čistý průměr dělá 3,875 hvězd, čili celá Amazonie má 4*. Oblíbenci: Colton, Michael, Leif, Troyzan, Christina. Neoblíbení: Alicia, Sabrina, Chelsea, Kim. () (menej) (viac)

WolfIssen

Série u které se zasmějete i zčervenáte vztekem. Hodně jsem si oblíbil trojici Tarzan, Troyzan a Leif. Troyzanovi nejde nefandit. Na druhou stranu při sledování soutěžících jako je brutální teplouš Colton a typická mrcha Alicia je člověku na zvracení... Nicméně i takoví hráči dostatečně okoření sérii :-) ()

ostravak30

Reality show Kdo přežije jsem sledoval už od puberty, kdy jsme na první sérii hleděli jako na zjevení. Nicméně stylem hry a způsobem jakým probíhá, bude asi pokaždé zajímavá. Vždycky se objeví noví lidé, nové charaktery a nové taktiky. Po dlouhých letech jsem si opět pustil tuto Kdo přežije a tato série mě chytila od prvního dílu. Ne, že bych opravdu fandil všem soutěžícím, ale je pravdou, že mi jich bylo sympatických dost. Není nouze o zvraty a pak je tady Colton. Samozřejmě odvěký boj mezi muži a ženami se zde dostává na úplně jinou úroveň. Bohužel, abych byl spravedlivý, od chvíle, kdy vypadl Troy byl vítěz předem známý a trochu ostatní podezírám, že se s Kim domluvili, pokud jí to dají, že jim něco z milionu ulije. Absolutně bez boje Kim odevzdaly vítězství. To bylo mnoho dílů předem jasné. Jinak jsem se ale bavil a Jeff Probst je vynikající moderátor. ()

Mr.Keli

[SPOILER ALERT] S klidným svědomím musím dát za pravdu třem podstatným věcem, za 1. Měl jsem ohromnou radost z Coltonova vypadnutí. Ďábelskou radost, protože jeho fakanské chování mi lezlo na nervy. 2. Jeho vypadnutí, ale zapříčinilo to, že vše šlo příliš lineárně (špatný casting), dobří hráči MONICA, TROYZAN (sice natvrdlý, ale jen díky natvrdlosti ostatních chlpů) museli odejít, protože holkám se nechtělo hrát a jenom se schovávali pod křídla KIM. Za 3. Po vypadnutí TROYZANA to bylo jenom a jenom horší. Naštěstí jsem byl při finále napnutý až do poslední minuty, díky střihačům. 4. RESUME: Tah na jednu pláž nevyšel, je potřeba jít dále, těším se na další řadu. Nevyužitý potenciál na maximum s totální ignorací některých hráčů patří k mínusům. Plusem byli vystřižené scény a Ponderosa. Celkově: 60% ()