Kto prežije - Jeden svět

Dobrodružný / Reality-TV / Súťažný
USA, 2012

Účinkujú:

Jeff Probst (moderátor), Bill Posley, Chelsea Meissner

Čtyřiadvacátá série Kdo přežije se natáčela na ostrově Upolu, tedy na stejném místě jako předešlé řady Samoa, Heroes vs. Villains a South Pacific. Novinek je zde hned několik. Za tu nejvýraznější můžeme považovat to, že hráči budou rozděleni do 2 týmů a to do mužského (Manono) a ženského (Salani). Navíc budou oba kmeny žít společně na jedné pláži. K dispozici budou také dvě skryté imunity, každá bude určena jednomu kmeni. Pokud některý soutěžící najde imunitu konkurenčního týmu, bude muset do nejbližší kmenové rady předat sošku někomu z druhého týmu. V této řadě též nebude Ostrov vykoupení, který nahradí soutěže o odměny. Kdo přežije všech 39 dnů a stane se tak vítězem miliónu dolarů? (Deco.20)

blazma

Když jsem viděl ukázky, řekl jsem si tohle bude fantazie. Tohle bude krása a přitom to byl mega propadák. Jako by producenti vybrali nějaké super modely, herce a řekli jim jaké charaktery mají hrát. Hlavně myslím mužské obsazení. Co to jako bylo? Matt, Bill, Michael, Jay.. To byl jeden šašek vedle druhého, co čekali že sundají trika a jsou ve finále? nebo jako co to bylo za tragédii? Nebudu se ani vyjadřovat ke Coltonovi, protože to je kapitola sama o sobě a kdyby Jeff Probst chtěl říct kdo z lidí bylo pro něho největší zklamání a kdo ho nejvíc z hráču nasral, byl by to asi Colton. Ten člověk dvakrát zhatil šance lidem kteří na takovou šanci čekají celý život a on to vzdá. No hrůza. Obraťme list, přejděme k ženskému obsazení protože to bylo famózní, snad každá ženská tady byla mega sympatická a jenom ony držely tuto řadu nad vodou. Než se k nim dostanu, je třeba i zmínit oba Tarzany, Leif a Jonase, jediní chlapy co nemysleli pérem, ale hlavou. Tak teď teda ženské. Málem jsem breček, když se hloupě v prvním díle zranila a skončila Kourtney, protože ta bylo před začátkem řady moje favoritka. Nakonec to pro mě jasně táhly ty které se dostaly nejdále, Monica, cvok Kat, Christina, Nejvíc krásná Chelsea no a Kim. ()

piskotnik21

Najslabšia séria z tých, ktoré som videla a nebolo ich málo. Jediní, u ktorých bol nejaký náznak toho, že prišli skutočne HRAŤ Survivora boli Colton, Alicia, KIM a prebudil sa aj Troyzan. Ostatní..... na nich nemám slov. Načo tam vôbec chodili?? Ako ich mohli vybrať??? Najmä Christina to bol asi ten najväčší "joke". Celej sérii jednoznačne kraľovala Kim, ktorá tam jednoducho nemala žiadnu konkurenciu. Okrem menovaných vyššie, ktorí sa snažili v hre niečo spraviť, boli všetci do jedného na smiech. Nazvala by som ich "banda hlupákov", ale oni nemusia byť hlúpi, jednoducho len nemajú na to hrať Survivora. Prvá séria, kde som nemala obľúbeného hráča. ()

KanoJJ

Trochu mi tahle řada připomínala Fiji.. tim jak byla blbá (i když pořád ne tak blbá jako Fiji).. Nejvíc nejnudnější lidi a úplný blbečci. Kim to možná trochu myslelo.. ale to obří obočí a náznak kníru? Seriously? Come on, to přece v nikom nemůže vzbudit důvěru.. Ale tak asi neni příliš těžký přechytračit takový blbšteiny, který se v týhle sérii objevili.. Žádná sláva fakt. Takhle debilní řada je prostě předzvěst toho, že ta další bude ve srovnání s ní úplně ta největší survivorbombapecka! už se těšiim ()

funik

séria plná idiotov ktorí sem tam pobavili potom tu je jeden z najslizkejšich a najnepríjemnejších zaporakov a celé to zachraňuje jeden bojovník proti osudu a jeden/jedna z najzaslúženejších víťazov/víťaziek v histórii survivora ako aj jedna z najzaslúženejších finálových kmeňoviek aké som videl ()

xardix

Spoiler ahead... Survivor stojí na castingu, který se zde příliš nepovedl. Nevýrazní a hloupí hráči, hlavně mezi muži, sráží celou sérii. Vítěz je zasloužený, prakticky bez jakékoliv konkurence. Vody mohl rozčeřit leda Troyzan a Colton, který je asi největší lidská špína v celém Survivoru, ale jeho osud obnovuje víru v karmu. Za zmínku stojí ještě Kat, která se nechtěla zapsat do análů soutěže jako slabý hráč. Podařilo se. Stala se patrně nejblbější hráčkou. A patra nýmandů, kteří každý svůj pšouk hodnotí jako "největší tah v historii soutěže", už patří ke koloritu. ()

KapitanKuraz

Celkom dobrá séria, ale kruto uberám za slizkého, rasistického, rozmaznaného kokota menom Colton Buzerant Cumbie. Najprv som to ani nedopozeral, až keď som zistil že to chvála Bohu nevyhral, tak som to kukal ráno ku káve na Prima Cool. ()

Noha88

Táto séria sa na Survivor nepodobá ani z ďaľeka (ako aj predošlé 2 série). Viac sa to podobá na Big Brother ako na Survivor. Asi 3 hráči prejavili strategické myslenie. Ostatní vôbec nič a ani len nemajú záujem hladať "tajnú" imunitu. Vôbec ich netrápi že tam niekde tá imunita je. Namiesto stratégie radšej intrigujú a hádajú sa kôli blbostiam. Nikdy nepochopím ako sa táto séria môže ľuďom páčiť. Všimol som si že veľa ludí obľubuje Leifa a Chelsea. Toto tiež nepochopím lebo Leif ukázal len to že má krátke nohy. Nič viac. A Chelsea tá neukázala vôbec nič a i tak je u fanúšikov obľúbená. Potom neviem čo si mám myslieť ale pripadá mi to tak že tí čo majú radi Leifa a Chelseu tak ešte nevedia o čom survivor v skutočnosti je. Ja tieto novšie série pozerám už len z povinnosti. Toto je už moja 3 séria po sebe ktorú pozerám len z povinnosti. Lebo toto už survivor neni. A ak to takto pôjde ďalej tak to už asi prestanem pozerávať. Ani sa nečudujem že u amíkov klesá sledovanosť od jednej posranej série k druhej. A ako by nestačilo len to že vymýšlajú úplne debilné pravidlá a zvraty, tak ešte aj príšerný CAST urobia. Hlavne v predošlých sériach to tak bolo. Vymysleli úplnu debilinu RI, nazbierali tých najsprostejších hráčov (česť vínimkam) a drbli medzi nich dvoch hviezdnych hráčov. A divák zíval od nudy. Ale aj tak je táto séria lepšia ako Redemption Island (22) tak preto dávam 1*. ()

Brain32

Vcelku zajímavá série s naprosto oprávněným vítězem. Chelsea se celou dobu jen vezla a sama nic nevymyslela, Sabrina ta se tam celou dobu jen flákala a nic světoborného jí z hlavy taky nešlo. Ostatní mi přišli naprosto neschopný něco vymyslet. Jediný, kdo tam stál za zmínku byl Troyzan a Colton, který se docela pěkně chopil role diktátora, ale nakonec ho dohnaly boží mlýny - což jsem mu na jednu stranu přál, ale na druhou pak přišla nuda. Nutno říct, že muži byly takto deklasování hlavně díky Coltonovi, který je totálně rozdělil. Za největší blbce série považuji jednoznačně Kat (naivní kráva bez mozku - nejlepší byla ta jmenovka jak jí vypakovali - to docela čuměla :D), Christina - blbka blbek, naprosto neschopná vyjádřit svůj názor, došla tak daleko jen díky své naprosté neškodnosti, Alicia - též totální kráva, která si ale na rozdíl od ostatních myslela jak je chytrá a že kdyby došla do finále, že to má v kapse HEH :D ()

Thorian

OBSAHUJE SPOILERY. Pro mě někde mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, nakonec dávám 4 za zaslouženu vítězku, která hned na začátku vytvořila silnou alianci a po sloučení úspěšně zosnovala vyhození každého nadbytečného člověka. A přitom vypadala tak mile a nevinně... Jedinou nevýhodou Kim byl fakt, že každému v porotě bylo jasné, že jejich odchod má na svědomí ona (což ji na závěrečné kmenové radě Mike vyčetl). To by mohl být problém, ovšem Kim si do finále vzala dva lidi, kteří ji - při alespoň trochu rozumné porotě - nemohli nějak ublížit a kteří ji po celou dobu jen doplňovali. Výsledek posledního hlasování 7-2-0 mluví jasně. Obrovský problém téhle řady je v naprostém nedostatku zajímavých hráčů a přebytku hráčů nesympatických. Mužský kmen byl zoufalý a k ničemu, Colton by v každém kmeni alespoň trochu při smyslech letěl, hned jak by to bylo možné (a to ne proto, že je gay, ale prostě proto, že v táboře nic nedělal a v soutěžích nestál za nic). Bohužel, Sabrině se pozdějšího tyrana zželelo, a tak mu dala skrytou imunitu, kterou musela odevzdat někomu z mužského tábora. Coltonova tyranie mohla začít a celý mužský kmen tak svorně podnikl jeden z nejhloupějších kroků za 24 řad, a to jít na radu i přes to, že v předcházející soutěži kmen vyhrál imunitu. Mimochodem, Colton u mě jednoznačně vyhrává ocenění nejnesympatičtější hráč vůbec (dříve v držení Sue Hawk a Coache). Neuvěřitelně arogantní spratek ze soukromé školy, kterému doma posluhuje černá hospodyně, urážel, koho mohl, a přitom sám neuměl a nebyl zhola nic. Jeho jedinou mocí byla skrytá imunita, díky které získal spojence a zbytek se ho bál vyloučit. Na jednou stranu doufám, že ho už nikdy neuvidím, na druhou bych si přál, aby byl pozván do nějaké all-star řady, kde by se ukázalo, že v "normálním" kmeni nevydrží ani přes první kmenovou radu. Všichni další z mužského kmene mi byli po celou hru na výsost ukradení a nefandil jsem ani jednomu z nich. Ne že by to u žen bylo lepší, tam mě pro změnu vytáčela Coltonova pravá ruka Alicia, která byla jen o trochu méně arogantní než on, stále ovšem většinu času na facku. Jejím největším omylem ovšem bylo, když pozdější vítězce Kim na radě řekla, že kdyby ve trojce seděla vedle ní, vyhrála by. Cool story, girl. Po Coltonově evakuaci a sloučení vše proběhlo podle plánu, asi nejzajímavější vyřazování se dělo u Kat (která těsně před hlasováním říkala, jaká jsou podrazy legrace, a poté vypadla šesti hlasy ze sedmi) a Alicie (která pro změnu neochvejně věřila ve spojenectví s Kim, a jak se spletla). Finále bylo jasnou záležitostí a Kim mohla slavit vítězství. ()

nolitimere

Mária svatá jak sa mohol štáb a aj Jeff dopustiť omylu menom Colton??? ... kvôli takýmto niktošom mám dodrbanú náladu na celé popoludnie .... brrr hnus ... to je jeden odpad týchto cucákov, buzikov ... a vlastne vďaka nemu to chlapci celé ,, presrali ,, ... ()

Mallorca

SPOILERY. Pro mě rozhodně podhodnocená řada, One World mě bavil mnohem víc než třeba Redemption Island. Jak už tu mnozí píšou, vítězka rozhodně jedna z nejzaslouženějších za 24 řad, dokonalá strategická hra, doufám že se ještě v nějaké řade objeví. Koukat už potřetí na to, jak daj holky chlapům na prdel je pořád sranda, hlavně když vidíte reakce tupých svalounů jako Matt. Oblíbenců jsem měl několik, hlavně ale trojici Kim, Chelsea a Sabrina. Nikdy nikomu nepřeju medical evakuaci, ale musim říct, že Coltona mi bylo nejmíň líto ze všech, co kdy museli takhle hru opustit, strašnej člověk. Neměl jsem rád ani Aliciu, která u mě ale hodně stoupla po vypadnutí a pak na závěrečné kmenovce, kdy vysekla poklonu Kim za to jak ji dostala. Z Troyzana se taky vyklubal slušnej magor a celkově chlapskej cast byl v téhle sezóně dost tragickej. Jinak ale za mě celkem dobrá sezóna a hlavně s velmi uspokojivým koncem. ()