Suzume

Scenár:

Makoto Šinkai

Kamera:

Rjósuke Cuda

Hokuto Macumura, Nanoka Hara, Eri Fukacu, Hakuó Macumoto II, Šóta Sometani, Sairi Itó, Kotone Hanase, Kana Hanazawa, Rjúnosuke Kamiki, Aimi, Takara Hačija (viac)

Moderný dobrodružný anime road movie, kde 17-ročná Suzume pomáha záhadnému mladíkovi zatvárať dvere z iného sveta objavujúce sa na opustených miestach, aby spolu zabránili ničivým katastrofám po celom Japonsku. Na ceste za týmto poslaním musí čeliť množstvu nástrah, prepojeniu minulosti, prítomnosti a budúcnosti a uchovať si žiariaci lúč nádeje aj v najťažších chvíľach. (Itafilm)

RoyBatty444

Pekne spracované a aj príbeh o vyrovnaní sa straty rodiča v detstve, prírodnou katastrofou tak príznačnou pre Japonsko, bol milý, ale aj silný. Niektoré veci sú ale nelogické a náhoda je častejšia ako je zdravé. Čo mi tiež chýbalo bolo objasnenie protagonistov a javov. ()

samsozz

graficky krasne spracovane tie mestske panoramy ma nicili velmi pekne, ked si porovnam anime z 90s a teraz je tam vidiet posun a lichoti mi to. Pribeh krasny sice je to v podstate love story zaobalena v niecom viac ale vobec to nevadi. Skladacky pribehu sa cele dejstvo filmu davaju dokopy a aj ked tusite ako to vlastne dopadne je to radost prezivat spolu so Suzume. Moja recenzia je asi aj zaslepena mojou laskou k tomuto zanru a hlavne anime takehoto formatu mi velmi sedia avsak urcite kazdemu odporucam vidiet, nie je to sice na urovni Kimi no na wa ale aj tak za mna + hodnotenie mojej lil sis 5/5 ()

KatePolas777

Tenhle film mi co se týče děje, přijde trochu overrated, něco mi v tom chybělo, možná mi chyběly scény, které by se protkaly s tak krásnou hudbou, na které opět pracovali Radwimps. Hudba která by vás do toho přirozeně ještě víc ponořila (podobně jako u Your name,) a na kterou jsem se tolik těšila, hlavně na tu jednu konkretni skladbu Suzume- zklamání, dali ji nakonec až na titulky. Vizuálně stejně jako vždy úchvatně zpracovaný, Makoto Šinkai ví co dělá. Má to od všeho trochu, romantiku, kouzla, dobrodružství. Přesto mi tam něco chybělo, jakoby byl film ne úplně hotový, taková ta jiskra, díky které bych si řekla Wow. Možná je to tím, že tenhle snímek se svým způsobem udržoval v realitě, je fakt, že jsem měla neustále pocit, že stojim pevně nohama na zemi a možná jsem od toho taky jen až moc očekávala. Navíc si myslím, že tvůrci neměli konkrétně záměr v někom vyvolat silnější smutné či dojemné emoce, co se týče ztráty matky nebo jiné podobné formy. Ve mně to vyvolalo úplně jiné emoce, které se týkaly těch opuštěných míst a živelných katastrof. K tomu mě teda ještě překvapily odkazy na Ghibli studio filmy.  Tak či onak nemohu tomu dát míň jak 4 hvězdy. ()

MajBoss

Po Kimi no na wa. (2016) a Tenki no ko (2019) se jedná o další úžasný film od Makoto Šinkae, který ocení nejen fanoušci anime. I tentokrát se jedná o jedinečné a romantické dobroudružství mezi chlapcem a dívkou, které je okořeněno nadpřirozeným dobrodružstvím. Zkrátka film nabízí vše, co by měl mít - od skvělého příběhu, překrásné animace až po nádhernou hudbu, která atmosféru celého příběhu krásně dolazuje. ()

Keks

Vlastně to je strašně hezkej film...ale až do konce mi nějak nedocházelo že to je Shinkai...jo máme zde nějaké jeho typické znaky (krasna obloha, teenagerska laska, hledani se, vlakovej prejezd,...) ale az do konce mi to neprislo tolik autorske (?) Coz nemyslim ani spatne, film je moc hezkej, je dobre ze se Shinkai neboji trichu experimentovat..co jsem slysel tak je to posledni cast jeho "ery" techto filmu - coz je trochu skoda ale zaroven se moc tesim co vymysli dalsiho :D 4/5 ()

mp5991

Mám lehce smíšené pocity. Hned ze začátku film sice zaujme nádherným prostředím, jinak je ale začátek poměrně nezáživná směs věcí, co jste už pravděpodobně viděli jinde. Následný děj je už o poznání zajímavější a závěr se fakt povedl, ale nutno říct, že to celé stojí na ne moc pochopitelném chování postav. Závěr sice jasně naznačuje nějaké vysvětlení typu "takhle se to prostě muselo stát", ale upřímně mě to úplně nepřesvědčilo. Nicméně budu hodný, hlavně kvůli tomu dojemnému závěru. ()

JohnDark

Suzume no Tojimari, Anime, Japonsko 2022, R: Makoto Shinkai, H: Nanoka Hara, Akari Miura, Hokuto Matsumura, Eri Fukatsu, Shota Sometani, Sairi Ito, Kotone Hanase, Kana Hanazawa, Ann Yamane, 60% ()

Puxina

Tyhle tvůrce si musím dát do pořadí. Byl jsem naprosto uchvácen už filmem Kimi no na wa, který považuju za nejlepší romantický film.Suzume mě taky hodně bavilo (a jsem rád, že aspoň pomocí crunchyroll.com jsem ho mohl vidět). Ta animace je přenádherná a vytvořila z toho filmu skvělé fantasy prostředí v reálném světě. Jen ten konec bych preferoval trošku jiný, ale i tak super. ()

FildasCZ

Nenechte se zmást hodnocením, které nadhodnocuje pohádku. Pohádka je to vskutku pěkná, ale příběh mě moc nezaujal. Ke konci jsem usnul ne nudou, ale prostě usnul. Zpracování je pěkné a japonština kraluje být tam angličtina, tak dám hvězdu. Jinak mě to bohužel nikterak neoslovilo a to japonské pohádky miluji. ()

Sjoduk

Asi najlepšie anime za posledné roky. Úroveň filmov ako napr. Spirited Away nedosahuje, ale aj tak je to dobré. Bolo veľmi potešujúce sledovať tento príbeh, také pohladenie na duši, hlavne z vizuálnej stránky. Jednak sú tam zobrazené japonské mestá s detailnými zábermi na skutočné mosty a budovy, ale tiež (a to sa mi páčilo najviac) hra so svetlom (odraz slnka na oknách prechádzajúceho vlaku, na presklených mrakodrapoch, morských vlnách, pri západe slnka atď). Príbeh samotý tiež nie je zlý, páčilo sa mi prepojenie anime s katastrofickým filmom a pekne vymyslená legenda o tom ako fungujú zemetrasenia. ()