Prasiatko

(festivalový názov)
  • Česko Čuník (viac)

Kvôli svojej nadváhe je Sara (Laura Galán) terčom posmechu medzi svojimi rovesníkmi. Šikana dosiahne vrcholu, keď jej miestne dievčatá pri bazéne vezmú všetky veci a ona musí kráčať domov len v plavkách, čo je pre ňu kvôli nadrozmernej postave ponižujúce. Po ceste narazí na tajomnú dodávku, v ktorej sú tri dievčatá, ktoré jej práve ublížili. Nie sú však samé, pretože vodičom je neznámy psychopat s vražednými chúťkami. (Marceloo)

jokino

Film má ako silné, tak slabé miesta. Logika hlavnej postavy je miestami dosť mimo. Celý čas zápasí sama so sebou vzhľadom na okolnosti, ako sa asi zachovať (?), hoc vie, čo je "správne". Od filmu som neočakával nič a tak ani nenadchol, ale ani nesklamal. A myslím si, že sa dalo celkom dobre vžiť do situácie dievčaťa, ktoré je na 1 stranu úplne zakomplexované sama zo seba, zo svojho vzhľadu, silno trpí šikanou zo strany svojich vrstevníkov, no na 2 stranu, sama sa s tým neodváži nič urobiť, rovnako tak ani so svojím vzhľadom.. Psychika tu hrá veľkú rolu. Čo sa týka záverečného revenge, myslím, že to skončilo v rámci svojich možností a nie ďaleko od prípadnej reality.. ()

BlondJames

Herecké výkony byly přesvědčivé, což jsem nečekala vzhledem k recenzím a hodnocení... Každopádně mně film utekl rychle, protože to odsejpalo. Mrzel mě sice konec, jelikož jsem doufala, že to dopadne jinak, ale za mě konečně příjemný thriller, který má co nabídnout a né ta typická klišé, jež můžete vidět v TV.. ()

Henry25

Tento film sa mi podarilo vidieť na festivale alternatívnych hororov vo Viedni. Nemal som dopredu žiadne info a tak som zo začiatku premietania čakal kedy nastane tá chvíľa kedy nadrozmernej slečne Piggy "rupne v bedni" a všetkých dookola sadisticky vyvraždí. Ono sa tak aj stalo ale inak ako sme zvyknutí. Ale čo je nezvyčajné, že film je skôr sociálnou drámou ako sa obézna tínedžerka vyrovná so šikanou z každej strany ako krvákom. Kto očakáva morbídny vyvražďovací horor bude sklamaný. Ostatní by mohli byť spokojní. Ja som aj vďaka hereckému výkonu hlavnej protagonistky. ()

Maraboy

Škoda, že tahle prasečina nebyla více prasácká, kdy to celkem dobře začalo, pak se to celé táhlo nudou a na závěr to byl konečně pěkný gore, nicméně s debilním koncem. Celkově je ta prasnice debilní a vlastně by jste nejradši viděli v tratolišti krve jí. Mohlo to být víc zvrácené, víc perverzní a víc krvavé, ovšem místo krvavé kýty dostanete vařený ovar. Škoda, potenciál to mělo. 30% ()

veverysiak

Tuctová žánrovka,  ktorá možno chcela byť psychologickejšia, možno hororovejšia, možno thrilerovejšia, vyšlo to iba na nedopovedaný príbeh, ktorý ani do klubov nezoberú, takže 35%. ()

Easykill

Takový slibný rozjezd a pak to zabijou tím, že čuník je fakt mimo. To, že je to dcera řeznické rodinky a neumí si dupnout(což fakt nedává smysl) a naopak nechá dupat po sobě ze všech stran, bych ještě pochopil. (pozor SPOILER!) Ale to, že zabije jedinýho kdo jí celý film chrání a nejspíš "miluje" je fakt na palici. Navíc, oooo jak pomsta mohla býti sladká, úplně stejně sladká, jako schovaná čuníkova čokoláda a koblihy pod postelí. To mě po*er, takže ze slibovaného hororu tady máme zas*aný XXL LOVESTORY. je to natočeno i zahráno hezky, dívá se na to celkem dobře, ale... ()

Accuphose

Mohl to bejt dobrej prequel, nebo něco z hlubin psychologie... ale ze skvělého námětu udělali tuctovou šmíru. To takhle přijde nějakej Lojza nebo Věrka a řekne stop, dál to jít nemůže, bylo by to moc odvážný. Takže vesměs za povedenou první půlku dám 2 hvězdičky. Kdo chce něco lepčejšího, doporučuju "Oči mé matky". ()

NikiVai

Chudinka Sara nebo psycho Sara? Hezký psycho na závěr. Celkově mi ale chyběla větší emotivnost, ty herecké výkony mi přišly takové strnulé. A příběh sám o sobě super, jen mu chyběla větší dramatičnost. Prostě jsem si nedokázala s žádnou postavou utvořit žádný vztah, takže mi bylo i fuk jak to dopadne a co se s naší hlavní hrdinkou stane. ()

Zagger

puvodne youtube short film, ktery si svuj samostatny film ale nezaslouzil, narozdil od mnoha jinych, ktere by byly i dustojnymi celoveceraky... Kratkometrazni jednohubka naopak byla super, nebabrala se v tom a konec byl lehce disturbing. Neco mi rika, ze karlitka se nam snazi vysplhat se na tematu s klusticema.. ale karieru at si kazdy dela jak chce. ()

Vlkona

Je veľa vecí čo sa dá odpustiť, napríklad stará kamera na CRT obrazovky, zlý zvuk, žiadne post produkčné úpravy, toto je vec čo som odpustila v tomto filme, pretože málokto si vie dovoliť natočiť film v HD kvalite. Čo však je neodpustiteľné u mňa je dlhé naťahovanie deja a príšerný koniec... Začnem tým pozitívnym. Máme tu plus-size Sáru, ktorá prežíva šikanu (akurát celá jej trieda a ona vyzerá vekovo na univerzitu - tak som čakala viac rozumu od nich) a jediný kto sa jej zastane je masový vrah a obaja sa platonicky zaľúbia do seba... Samozrejme - dcéra mäsiara + masový vrah, už som čakala, že s ním ujde, postavia mäsiarstvo, začnú mlieť jeho mŕtvoly a vyrábať bravčovo-ľudské klobásy - čo je btw. najrýchlejší a najlepší spôsob zbavovania sa zostatkov :D alebo začnú narábať s ľuďmi ako s prasatami, budú mať plný sklad mŕtvol a urobia si z nich zbierku... Ani to a bohužiaľ ani to... Celý film nevie čo chce a reaguje príliš hystericky. Najprv chce jeho a chráni ho, potom keď ho dostane tak sa postaví proti nemu... Akože načo to bolo dobré? Načo preboha celý film bol naťahovaný a vŕšil k menovanému koncu - keď aj tak to úplne otočili? Každý film - aj nekvalitne natočený film má vysoký potenciál ak je scenár zaujímavý a nechajú ho s otvoreným koncom. Stačilo seknúť film výstrelom do jednej šikanatorky a ako po ceste ide domov krvavá, film by mal krásny otvorený koniec, divák by nevedel či jej preskočilo z lásky alebo po havárii vozidla, nevedel by čo sa stalo a mohli by sme ich vidieť znova, ale už v kinách a určite s pomocou hollywoodu a volal by sa napr. ''Pastieri svín'', ale ten koniec celý potenciál pochoval do stratena. ()

stret

Ide o obsesivnu eroticku masturbacnu fantaziu reziserky a scenaristky Carloty Peredy, ktora s touto fantaziou pracovala uz vo forme kratkometrazneho filmu. Tento film je presiaknutym neustalym kvicanim a skriekanim a hlupym konanim postav. Zensky rukopis je ocividny a zazijete pocity hanby z toho, co dokaze niekto vyplodit. ()

Nikol45

Laura Galán svou roli zahrála perfektně... tleskám. Samotný děj byl dost dobrý a ten konec to byla třešnička na dortu. Doporučuji ()

Ivana09

Moc ani nevím, co k tomu říct...Film se mi líbil, beru ho jako psychologický thriller. Děj bych popsala asi takhle: Když Sáru šikanují a zastane se jí muž, kterému nevadí, když ochrana před šikanou zajde příliš daleko.  *SPOILER* Bylo poznat, že mu jí bylo líto a že se do ní zamiloval,nebo ji měl aspoň rád. Což moc nechápu proč, když se neznali.  A ten konec...na jednu stranu mi ho bylo líto, protože jak jsem řekla výš,asi ji měl rád, ale zas to co dělal bylo zvrácený. ()