Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

blackrain

Ano, ze seriálu je hodně cítit Aghata Christie. Atmosféra anglického venkova je opravdu nezaměnitelná. Za celou dobu, co seriál běží, by už muselo být městečko úplně vyvražděné. ()

Rakosnicek77

Další ze seriálů, kde je úmrtnost vlivem spáchaných vražd horší, než třeba v Riu v době konání každoročního karnevalu. S tolika pokračováními, by to městečko muselo mít velikost Barcelony a i tak, by to tam teď bylo liduprázdné :-) ()

Britney75

Ráda se k tomuto seriálu stále vracím, zápletky jsou vždy tajemné a zajímavé .... ale co je záhada, že je pořád koho v Midsomeru zabíjet .. :D ()

swed

V současnosti jednička mezi detektivními seriály. Inteligentní, napínavý a nepostrádající britský humor. Sympatický šéfinspektor řeší ty nejzapeklitější případy, které tu nebyly od dob Agathy Christie. Výborně vykreslená atmosféra anglického venkova a postav dává zapomenout na ty slabší díly. 8/10 ()

stration

Perfektní detektivky. Charizmatický John Nettles se výborně chopil role inspektora Banabyho a svým klidem a dedukcí přivádí všechny vrahouny z anglického venkova k šílenství. Jedinou chybu spatřuji tom, že mám vždy hrozný zmatek v postavách a jsem rád, že nakonec aspoň trochu vím, kdo je vrah. To ale asi není chyba Vražd v Midsomeru... ()

Easykk

Jako mučící prostředek by u mě tento seriál určitě svůj účel našel, ale nerad nahodile hazarduji se svým zdravím, proto abych to úplně nepomluvil, dávám jednu hvězdu. PS: Protrpěl jsem několik (slovy šest) dílů a byl to hazard jak s mým, tak se zdravím mé televize. F.U.J. ()

Eldrick

By mě zajímalo, jak je možný, že se v takovym řepákově stane několik vražd do tejdne, dyť už by taková prdel neměla žádný obyvatele. ()

Parlay

Mam rád Anglii. Mám rád britský humor, eleganci. Mám rád britské filmy. Mám rád britské seriály. Mám rád "Vraždy v Midsomeru". ()

Sesitka

Angličani prostě vědí jak má vypadat správná kriminálka. Vždy výborná zápletka a objasňování jednotlivých vražd které se v Midsomeru stanou.Ani mi nevadí, že tu a tam se ojeví nějaký ten vtipný moment. Jako například:On nám utíká. Na traktoru. Těch vražd je tam tolik, že se někdy divím, že Midsamer ještě není vyvražděný. ()

Beagle

Seriál, který začíná skvělým hudebním motivem (a Poirot to jenom potvrzuje), nemůže být jiný než dobrý. Jen bych některé epizody vzala trochu svižnějším tempem... ()

lekr

Normální a celkem ( hlavně díky britské produkci ) kvalitní kriminálka. Náměty i pojetí některých epizod jsou celkem originální ( hlavně ty způsoby vražd ) a k tomu příjemná mystery atmosféra. V zásadě se ale nejedná o nic jiného než o starou známou "kecací metodu". Stane se vražda a detektivové furt choděj, kecaj s lidma po vesnici až najdou pachatele...a akce nulová ale opravdu nulová!! Kratší stopáž ( aspoň o 30 minut ) by seriálu rozhodně prospěla!!! ()

Joges

Britský detektivní seriál, který rozhodně nestojí stranou jako Popelka tohoto žánru. Některé části jsou mimořádně napínavé a velmi dobře zpracované (Lesní muž, Mrtvé ticho, Šílená Molly, Dům v lese, Hon na lišku, Draví ptáci, Král rybář, Náměsíčná apod.), ovšem jen některé. Jinak Vraždy v Midsomeru mají své osobité kouzlo a výbornou hudbu, zkrátka pravá britská mysteriózní detektivka, která mě stále láká. ()