Vraždy v Brokenwoode

• Česko Vraždy v Brokenwoodu (viac)
Dráma / Mysteriózny / Krimi
Nový Zéland, (2014–2024), 72 h 6 min (Minutáž: 85–95 min)

Kamera:

Marty Smith

Hudba:

Joel Haines

Neill Rea, Fern Sutherland, Pana Hema Taylor, Colin Moy, Jodie Rimmer, Shane Cortese, Roz Turnbull, Peter Hambleton, Ingrid Park, Stephen Papps, Ian Hughes (viac)

Detektíva Mikea Shepherda vyslali do Brokenwoodu pomáhať miestnej polícii s vyšetrovaním zložitých prípadov vrážd. Lenže skúsený Shepherd vyšetruje zločiny nekonvenčným spôsobom, čo v malom mestečku vyvoláva zlú krv. Problémy nastanú, keď má spolupracovať s miestnou strážničkou Kristin Simsovou, ktorá sa, naopak, drží pravidiel a vo svojej práci je presná a efektívna. Hoci sú obaja policajti diametrálne odlišní, snažia sa spolu dobre vychádzať a vytvoria funkčný pracovný vzťah, ktorý prináša skvelé výsledky. (TV JOJ)

numan

Průměrné, dost nudné a místy zbytečně překombinované televizní detektivní inscenace, které bohužel deklasuje vsudypřítomná vlezlá debilní country. Přítomnost Nasira z legendární TV série Spartakus potěší, leč nenadchne. Aktivistům vstup zakázán - málo černochů, vraždící lesba a dokonce i jeden vraždící aktivista, bojující za práva žraloků. To by mohlo nějaké blbečky urazit. :-P ()

Arsenal83

Vcelku priemerný krimi seriál so sympatickým vyšetrovateľom, ktorý má dobré ironické poznámky, jeho mladšia kolegyňa je menej výrazná, skoro ako prívesok. Inak ale tento novozélandský počin ničím neoslní, občasne ponúka lepšie časti, avšak zapadne tak maximálne do rámca Kostí, Mentalistu, Vraždy v Midsomeri a podobných žánroviek, čo dávajú mainstreamové televízie. ()

filmmovier

Klasická detektivní série, která nejvíc připomíná Midsomer. Jenom je kolikrát mnohem zábavnější. S první sérií jsem sice moc nekamarádil, ale moje teorie, že i tento seriál se bude díl od dílu zlepšovat, se potvrdila, protože druhá série je už naprosto skvostná. Docela zajímavé případy, skvělá vyšetřovací dvojice (Neil Rea exceluje), a navíc i skvělá zábava plná super hlášek. A ještě navíc je tu i nesmírně zajímavé a neokoukané prostředí venkova na Novém Zélandu, které se sice tomu anglickému dost podobá, ale zároveň je zcela jiné. Prostě nesmírně sympatická záležitost. Po dvou sériích 80%. ()

vecnaAmbra

Aj keď mi tento detektív nepripadal s charizmou Barnabyho, pozeraním jednotlivých dielov sa nestačím diviť aká je to príjemná oddychovka s celkom fajn veselými hláškami a neotrepanými zápletkami, ktoré až do konca namáhajú moju sivú kôru mozgovú. Prípady s jemnými postrehmi, ktoré treba poskladať do finálneho výsledku mám veľmi rada. Z kvanta krimi seriálov nadpriemerne pozerateľné a menej temné ako Midsomer. ()

meda2016

"Nejsou to přesné 4*, spíš 70% ale nový styl vyšetřování na venkově osvěží opotřebovaného diváka detektivních seriálů." ...To jsem napsal poprvé. Ale zjistil jsem, že je to tak dobře dělané  že jsem se po opakovaném shlédnutí některých dílů rozhodl ještě jednu přidat. Nenudí mne to. Kdo nemá rád detektivky, nepochopí. ()

Galéria (1 307)