Vraždy v Midsomeri

• Česko Vraždy v Midsomeru (viac)
TV spot
Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1997–2023), 217 h (Minutáž: 88–120 min)

Predloha:

Caroline Graham (kniha)

John Nettles, Jason Hughes, Daniel Casey, Jane Wymark, Rowena Cooper, Phyllida Law, Nick Moran, Emily Mortimer, Laura Howard, Julian Glover, Trudie Styler (viac)

C0r0ner

69%? To snad kurva ne. S výjimkou genialit Agathy Christie je tohle nejlepší detektivní seriál, který jsem kdy viděl. Sympatická dvojice detektivů - starý zkušený a mladý trouba - perfektně doplňují suprovou atmosféru britského venkova. Jo, za ty desítky dílů už by musel být okres Midsomer dávno vyvražděný, ale to je detail, který jde velmi snadno přebít skvělým scénářem snad každého dílu, kde uhádnout vraha je v podstatě nemožné. 100% ()

gabin(a)

Aneb čtyři vraždy nestačí, drahoušku! Ještěže je Midsomer fiktivní, jinak by tam museli nasadit jednotky OSN. Míra vražednosti tam hraničí s genocidou:-). Perfektní detektivky starého dobrého anglického střihu. Barnaby je samozřejmě ideální muž pozorný k vlastní ženě (však je taky výtvorem ženy). Suchý humor, který ještě vylepšují upoutávky na Primě (Kupte si dům v Midsomeru.....). Zvláště scény z manželského života jsou pro nás starší manžele třešničkou na dortu, hlavně pokud jde o Joycino kulinářské umění (Seržant Scott s plnou pusou a koláčkem v ruce: "Dobré, to pekla Vaše žena?" Barnaby:"Blázníš,? To bych Ti nikdy neudělal!!!"). A ta hudba! Vlastně valčíček v různých modifikacích (hororová melodie, dětský sbor, amatérští hudebníci). A ty figury, zvláště staré čarodénice (jak říká můj otec)! No nic, to už stačí, dneska je premiéra dalšího dílu, už se těším! ()

Fallen_One

Kdyby se tohle dělo v reálu, tak jsou všichni obyvatelé Midsomeru mrtví páč každý díl tam chcípnou průměrně dva až x lidí. Jinak jde vcelku o podařenou sérii, která ale není ničím výjimečná od svých amerických či německých kolegů. I když je fakt, že než ta německá...to asi lepší je. Nadprůměr ano, ale za 4 hvězdy...možná časem a s rozmyslem. ()

PROCESOR

Vůbec mě to nebaví, je to vždy příšerně dlouhý rozvleklý a dohromady se nic neděje. Za ty léta už tam nemaj koho vraždit ,tak ještě, že jim ty stavy doplněj uprchlíci. Ale já anglický detektivky nikdy nemusel. Ani toho malýho Belgičana co tak cupitá-Hercule Poirot. I když ten měl některý epizody dobrý a na ten průměr dosáhne. Kde sou ty časy, kdy David Suchet hrál v roce 1977 v epizodě Profesionálové drsného teroristu.....No tak to jsme vzali jedním vrzem hned 2 seriály. ()

Blackros

Místy vtipný, místy mysteriózní krimiseriál, který má svoje kouzlo. Nadprůměrní herci v tomto žánru, pěkný scénář, a leč jsem stačil shlédnout jen pár dílů, všechny si doposud pamatuji, protože jsou nadmíru originální. ()

WolfR

Poměrně solidní britská detektivka. Inspektor Barnaby je frajer a jeho případy jsou mnohdy velmi zajímavé a ohavné. Midsomeru nechybí ani skvělá tajemná atmosféra. Avšak občas mi vadí až moc dlouhé stopáž epizod. I tak ale 4 hvězdy. ()

vesper001

Série 1-13: 80 %. Anglický venkov se vším, co k němu (tedy aspoň ve filmech) patří. Pavučiny vztahů, skryté hříchy, tajemno, suchý humor, mordy, úchylky, intriky, bručounský detektiv a jeho zábavní Watsonové. Ale jedna ze záhad zůstává nevyřešená. Jak to, že když je v každém dílu tolik mrtvol, není už z Midsomeru dávno pustina a urbex? ()

Skuby47

Tento krimiseriál staroanglického střihu z venkovského prostředí se mi moc líbí. Náměty jednotlivých epizod jsou podobné, případy mají většinou rodinný charakter a motivy zločinů sahají do minulosti. Vrchní inspektor Barnaby je rozvážný sympaťák a řešení případů si vyšlape od jednoho podezřelého k druhému a vydedukuje vlastní hlavou. Navštěvuje všechny zainteresované obyvatele a tak poznáváme celou plejádu venkovských lidiček s jejich hříchy i pohnutkami špatných činů. Navíc, jako u všech podobných seriálů, poznáváme i rodinné zázemí tohoto vyšetřovatele, které vnáší do příběhu lidský faktor, klid a pohodu běžného rodinného života, čímž odlehčuje a vyvažuje svět zločinu. ()

filmmovier

Dokonalá krása anglického venkova v hrabství, kde už nemůže být živáčka kromě vrahů, policistů a turistů. Anglická detektivka jak má být. Poslední díly se seržantem Troyem a všechny se seržantem Scottem stojí za prd, ale od sg. Jonese jde kvalita opět pomalu nahoru. Teď jsem jen zvědav, jak si v Midsomeru povede bratr Toma Barnabyho, bývalé hlavní postavy. A samozřejmě nesmím zapomenout na úchvatnou titulní znělku... John Barnaby je výborný nástupce, seriál na kvalitě neztratil ani trochu. Koukejte to urychleně navrátit do červených barev, modrá z května 2014 Midsomeru ani trochu nesluší, je to hodnocení na nic. ()

karlik4801

Vzpomínám jak jsem Vraždy v Midsomeru sledoval večer na Primě a štvali mě dlouhé reklamy, protože jsem chtěl už sakra vědět kdo je vrah. Ne že bych se nudil, bylo to napínavé. Sem tam hodně zajímavé vraždy, někdy pro mě nesmysluplné. Ty zajímavé ale dost překrývají nesmysluplné a dokázali mě na rok sledování v televizi zabavit. Jen škoda změň podřízených Barnabyho, nejradši jsem měl Troye, škoda že nezůstal až do konce. ()

Elví

Barneby je prostě frajer. (Další z mých geniálních a sofistikovaných komentářů, aneb komu se to nelíbí, ať to nečte. Jde zcela a pouze o sebevyjádření jedné zakřiknuté osoby, která si takhle vybíjí neuskutečnitelné sny o nějaké seberealizaci na poli filmové publicistiky.) ()