Reacher

USA, (2022–2024), 12 h 46 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvorcovia:

Nick Santora

Predloha:

Lee Child (kniha)

Hudba:

Tony Morales

Alan Ritchson, Maria Sten, Malcolm Goodwin, Willa Fitzgerald, Serinda Swan, Shaun Sipos, Ferdinand Kingsley, Robert Patrick, Bruce McGill, Chris Webster (viac)

OsahuKimina

7/10 Knižní předlohu neznám, takže hodnotím bez předsudků a idealizování. Od samého začátku vše působí jako stará poctivá Old school jízda v akčně detektivním hávu z 90´ let ve spolehlivě vykresleném americkém prdelákově. Po celou dobu se daří show ukázkově držet přísloví "když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou" a dává nám tím vzpomenout na filmy s Arnoldem nebo Van Dammem v jejich nejlepších letech. Dokonce i tak, že tam vidím podobu v jejich neherectví s naší hlavní postavou. Reacher v hodně momentech přehrává a spousty věcí před kamerou mu nevěříte. To, ale mnoha situacím, kde by to naopak jinak nefungovalo dává příležitost působit pořádně "cool a badass"! Nemusí to však být šálek kávy pro všechny. Herec Alan Ritchson v kůží vysekaného, nezastavitelného a zabijáckého hromotluka co má srdce na správném místě se prostě našel. Velkou část zábavy obstarávají hravé až peprné interakce Jacka s okolím u kterých se divák pobaví. Casting je vcelku povedený a chemie mezi postavami funguje perfektně. Značný prim hrají bojové scény. Účinkují velmi brutálně a fatálně což je u podobných seriálu vždy velké plus. Bohužel zápletka se jeví čistě neoriginálně a i když odsýpá kupředu děj je hrozně roztahaný, nijak negraduje a finále nezaujme. Dokonce možná i zklame. V posledních dílech jsem se nemohl zbavit dojmu, že kdyby tvůrci chtěli, mohl být celý příběh klidně natočen do jednoho dílu o stopáži celovečerního filmu a vše by do sebe, tak jako tak, zapadlo. Přesto je scénář na podobný styl show dostačující, jen to není největší síla seriálu. I navzdory nedokonalostem si troufnu tvrdit, že už teď jsme možná svědky seriálového překvapení roku. Určitě jsem pro další nášup! ()

PST1

nebudu popisovat co je dobré a co ne, ale tento seriál mne vtáhl tak, že jsem to shlédl na 2x. Myslím, že ALan v herectví vyzraje. Jednoznačně na to má, dobře se na něj kouká a je přirozený. Nehraje, ale prostě je. V některých momentech mě připomněl Árnyho v jeho zlatém věku. Komando......Doufám, že seroš bude mít další díly. I když přeci.....ten Holmes v něm, mě v některých momentech moc neseděl. ()

wlaso

Mega. Aj keď je veľa krát Reacherov drevený prejav ozaj dreveny, tak konfrontácie s darebakmi sú práve veľké plus a vtedy mu to sekne. ()

davidh76

Velmi slusny serial. Lehce ve stylu Banshee. Cizi chlap resi problemy v malem mestecku. Pokud bych ovsem tyto dva serialy srovnal, Beshee je o tridu vys. Nektere dily Reachera byly dobre, drsne souboje a konce zlocincu napadite. Ale finale zas tak moc zajimave a strhujici nebylo, byt se to tvurci snazili ukoncit doceka velkolepe... Neco tomu chybelo. Takova oddechovka, nez TOP seros. Druha serie by mohla pritvrdit, pridat huste hlasky a mohlo by to byt cool. ()

BStone

Solidní krimi v hlavní roli s bestií, která se s  ničím nemaže. Osm epizod Reachera mě bavilo, především Reacher v bitkách byl výborný. Ve srovnání s filmovým zpracováním, je Reacher Toma Cruise přece jen trochu jiný level, ale jinak dobrý. 55% ()

ArchAngel_

Až nečekaná stylovka, rozhodně velmi věrné předloze. Skvělé "komornější" zpracování, prostě akční krimi vysoké kvality s vyčnívajícím hrdinou :). 85% ()

hujerita

Cruise by dostal na búdku len taký rachot, Alan by zrobil Bum Bum a bol by na JIS-ke. S nikým a ničím sa nesral a ešte aj tá hudba čo počúval. Balzám na moju dušu. Super. ()

Updated_Cake

Z pohledu akční detektivky a dramatu to je vážně úspěch. Z pohledu složitosti zápletky a pointy jako takové už to takový úspěch není. Amazon si dal očividně záležet a seriál zaujal, hlavní postava v podání Alan Ritchson je akční, je to mlátící kolos, který umí používat hlavu a posunout příběh. Celý start působí trochu chaoticky ale svěže. Ovšem závěr už takový zajímavý není, o předvídatelnosti děje a chování postav nemluvě. Pořád si ale myslím, že jde o solidní akční detektivku, která nadchne. ()

dead.meat

Patří do lepší poloviny seriálů. Každopádně není moc realistický. Představit si bývalého vojáka, který se umí prát a není hloupý problém není. Uvěřitelné ale moc není, když má někdo vyrýsovaných 120 kg, které lze udržet jen podpůrnými látkami (opravdu ne kreatin), pravidelným tréninkem a kvalitní stravou. Reacher stravuje po FastFoodech a zjevně mu to stačí... ()

Regig

Velký chlap, ještě větší srdce. Mělo to svoje kouzlo, ne v tématu, ale v působení postav na diváka. Obsazení sedlo jako poklička na hrnec. ()

1svaty

Jacka Reachera mám hodně rád, taky jsou mi malé hadry. Přečetl jsem všechny Childeovy knihy, některé víckrát. Za seriál jsem vděčný. Hlášky OK. "Ať jsou do rána tuhý! Nadobro tuhý". Všechno šlape, takže se dá skousnout i přehnaná scéna v bazénu, kdy Reachera zmlátí úplnej suchar. Posilování, sportu a svalům jsem se věnoval celý život, mám pro tyhle postavy slabost a zároveň vím, jak nesmyslné jsou. Proto je mám rád. Nesmysly jsou navíc návykové. Pokud něco seriozního, tak to, že knihy i seriál mi pomohly pochopit život lidí v USA. Těch obyčejných, podotýkám. Život zbohatlíků a politiků je všude stejný. Ještě to musím editovat: seriálový Reacher je oproti knižnímu mnohem citlivější, projevuje mnohem víc emocí. Hlavně když si chce zašukat, že. To pro mě bylo zklamání, resp. mám radši toho knižního. ()

Black.Adder

První řada byla v pohodě, druhá k nepřežití nudná. Hlavně ten nesympatickej tým kolem něj. Většinu stopáže jsem přetáčel, zastavil jen u pár bitek a ty se samozřejmě zvrhly v rychlostřih, aby nebylo vidět, jak ženská část týmu nezvládá souboje. ()

Dannyss

Bombastický akční trhák! Po dlouhé době jsem narazil na seriál, který obdržel snad všechno, co by správné akční krimi mělo mít, a to zejména extrémně sympatické herecké obsazení. Radost sledovat příběhové zápletky, zvraty a bojové scény s dostatečnou dávkou fungujícího humoru. Zvolené dějové záměry sice nejsou ničím vyloženě originálním, naštěstí jsou náramně obaleny do vkusných a na míru šitých lokací. Veškeré postavy jsou domyšlené, epesně vybudované a opravdu kvalitně dotváří příjemné vztahy v rámci Reacherova týmu. Nebudu tu však skrývat drobné nadělení v podobě přemrštěných scén, které působily až nelogicky přehnaně a okatě činily z Reachera nezranitelného a všehoschopného obra, jenž nedisponuje slabinami. Finální díly obou serií tlačí na pomyslný plynový pedál příliš a bohužel doposud velmi solidní akce ztrácí na svém pozoruhodném zpracování. Přesto se stále jedná o jeden z lepších produkčně a kamerově zvládnutých kriminálních dramat, které přináší vskutku akční parádu s občasnými scénami vyvolávající smíšené reakce. 8/10. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD