V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

PetrC.

A pak že se nedá zkombinovat něco tak diametrálně odlišného jako horor a komedie. Přiměřená stopáž, vypointované hlášky, akční scény s potoky krve a Nicolas Cage jako zubatý Drákula. Úlet, ale funguje to. 70 % ()

Vont

Příjemné překvapení, Cage i Hoult byli vtipní a celkově to byla spíše komedie. Tenhle nářez jsem si užil. 70% ()

Bossi123

Jako první bych se rád vyjádřil k žánru: nemyslím si, že je to horor v pravém slova smyslu. Je zde sice pár scén, kdy se divák lekne, ale to je způsobeno ne tak strašidelnou atmosférou jako "výbuchem" hlasitého zvuku a oslepujícího světla. A ano, je zde sice spousta krve a násilí, nicméně bych to zařadil spíše jako akční, možná trošku thriller, ne jako horor. Komedie to je určitě, při několika scénách jsem se docela nasmál, byť to nebyl žádný hlubokomyslný humor. O tom, že je to fantasy, není pochyb. Příběh sice není bůhví jak originální, ale zasazení do dnešní doby byl podle mě dobrý nápad. Jednotlivé postavy byly jak sympatické, tak i naprosto "nasírací", výběr herců paráda. K mínusu za mě patří zbytečně moc krve, docela velká uřvanost a velké množství násilí, bez jehož větší části bych se obešel. Jinak vřele doporučuji. ()

W.Goldfinch

První Nicolas je démon, magor a totální řezník, druhý Nicholas je docela okay a Awkwafina je příšerná (celou dobu jsem čekal na to, až Dracula tuhle ženskou verzi Festera Addamse pořádně vykuchá, leč SPOILER marně). Potěší zde úvod, který přehrává upravené scény z Draculy Bely Lugosiho, pár příjemně brutálních situací a dialogy mezi hlavní dvojicí. Všechny ostatní postavy, jež se ve filmu objeví, jsou bohužel bolestivě nezajímavé, dějová linka okolo mafie nudná a akční scény nepřehledně sestříhané. Kdyby se jednalo o Cageovu one man show, kde by hodinu a půl trhal lidi na kusy, šlo by o film roku. Takhle však jde o totální průměr, u kterého zamrzí, že měl potenciál stát se novým kultem. ()

Skrivan

Renfield je totální bláznovina. Je to ujeté, absurdní (souboje), ale i nápadité. Jsou tu skvěle využity a aktualizovány původní motivy (jezení brouků), vizuální stránka je působivá (sáčky s krví v nemocnici). Oba Nic(h)olasové jsou ve svých rolích naprosto famózní, ale nejvíc mi hrůzu naháněla mafiánská mamá (její hlas bych chtěl mít). Námět (Renfield se snaží dostat z područí manipulativního Drákuly) je poměrně jednoduchý, ale je obohacen i o druhou dějovou linku, obě se navíc ve správný okamžik prolnou. Zážitek ještě umocňuje povedený soundtrack. Tuhle kombinaci jsem si opravdu užil a z kina jsem odcházel naprosto spokojen. ()

wowylgu313

Byl jsem docela bez nálady ale nakonec jsem se dokopal pustit si film. Toto bylo přesně to co jsem potřeboval :D samozřejmě že je to "blbost" ale v dobrém slova smyslu ... Krásných 70-75% dávám. Mistr Hoult a pan herec Cage ... Moc pěkně se na ně koukalo. Až snad místy ale zřejmě účelově přehnaně krve. Přímo "potoky" :D když se rozjela jakási akční scéna/bitka/přestřelka. (A že jich tam bylo) tak to mělo fakt jako "koule" a úžasné tempo. Rozhodně bych si dokázal představit delší stopáž, uteklo to jak prd, kord jakoby ten konec dění. Minimálně by bylo cool dělat druhý díl ... Zvrhle ujeté, akční, vtipné. Fascinující byli ty "efekty" alá Mortal Kombat :D ať se jednalo o utržené končetiny, rozpůlené těla či zlámání všech kostí... ()

mata77

Na začiatku som sa nečakane bavila pričom čierny humor a prehrávajúci Cage na tom mali asi najväčšiu zásluhu, aj keď jeho herecký výkon patril skôr medzi jeho priemer a silným pomocníkom mu bola jeho maska. Niekde v polovici filmu ale nastal nečakaný obrat, kedy som si naplno uvedomila, že celý dej je postavený na krutom opise toxického vzťahu, pričom naznačoval paralelu s reálnym životom a od toho okamihu bolo nekompromisne po zábave. Film tým v druhej polovici pre mňa prestal byť čiernou komédiou a bez tohoto prvku vlastne nezostalo nič z toho, čo ma na začiatku tak bavilo. ()

xxmurphyxx

No ale aké milé prekvapenie. Čakal som teda len nejakú lacnú pičočalamádu bez nápadu s polo amatérskymi výkonmi, lacným cgi a tradične prehrávajúcim Cageom v rauschi, ale toto bolo akože dosť do pohody na vypnutie hlavy na večer. Cage je ako inak zas kvalitne uletený, ale baví, Hoult fajn sekundant a svoje chvíľky má aj Čínsky Boh srandy Awkwafina. Do toho slušne zvládnuté, nápadité akčné scény a solídne triky s niekoľkými ozaj šťavnatými gore scénami, ktoré ma úprimne rozosmiali a dobre napasovanou a vybranou hudobnou zložkou. Do kina asi nie, ale na zabitie večera doma určite odporúčam. ()

HanzoBureshi

Je to totální hovadina, ale je to celkem zábavná hovadina! Nicolas Cage postupně vzestupuje a konečně se objevuje v lepších filmech, protože třeba The Unbearable Weight of Massive Talent byl velký masterpiece. A nyní opět ukázal, že je stále cool. Nicholas Hoult a jeho Renfield byla též dobrá role a užíval si to a tím pádem i my. Svým charakterem připomínal vtipného a zároveň překvapujícího ňoumu ze seriálu Veliká, takže o zábavu bylo postaráno. Není to klasický film s Drákulou, je to spíše akční komedie této doby. Celkově ten film není nic velkého, ale celou dobu si držel mou pozornost a to je pořád lepší, než ty levné a céčkové filmy. Mohlo to být ještě lepší a dal bych 4 hvězdy. Mé hodnocení: 6/10 ()

Facerr

Zas takovej průšvih, jak jsem se dočítával to nebyl. Cage hraje až přehrává, ale na to si u něj člověk zvyk a navíc tady to docela sedne a Renfield - suprovej klaďas, co uráží hlavy...doslova. ()

Kebabkony

Stupidní béčko, které sice je do jisté míry vtipné, ale ta rychlost vyprávění a bezduchý příběh tomuto filmu moc nepomohli. Cage je skvělej, ale nestačí to. Po 40 minutách jsem to už chtěl vypnout. Naštěstí akční sekvence mě udrželi, protože jsou tak debilní až jsou ve finále zábavné. 5/10 ()

blondboss

Keď si pomenujem pojem čierna komédia, tak presne takýto typ filmu si pod ním predstavujem. Renfield je bizarný akčný snímok plný nekorektného humoru, ktorý presne pasuje do jednotlivých situácií. Tento film má jedno veľké plus v hereckom obsadení, pretože Nicolas Cage je bezchybný ako vždy, druhý Nicolas sa popri ňom skvelo vezie a bombastickú čerešničku tomu dodala Awkwafina. V živote som o nej nepočul, ale čo tu dávala, tak to je ozaj nášup. To proste treba vidieť a netreba sa vôbec báť toho nezmyselného scenára, ktorý ozaj dieru do sveta neurobil. To všetko ostatné ale funguje. 75 % ()

lektvar

Hodnotenie minutu po monute… lebo tieto filmy sa naraz hodnotit nedaju… 1-45 minut…. 4* . 45-61 minut … 5*. 62-65 akcna scena ako od jacsona len popovejsia.. takze to je od 1-5* podla …chuti? 🤷‍♀️ ako wtf + 🤣🤣🤣 cakala som, kedy Cage prejde od schrecka cez lugosiho a oldmana az po patonsona ale to zabezpecil ten druhy Nick 🤯 od 65-69 to je 1* uuuplne wtf tym zlym sposobom. 69-70 0* pateticke zvasty, ktore mohli byt lepsie vypointovane … aaa od 70-74 3* lacny akcnak 74-78 4* aaaale uz tusim ze to pojde do pice strmou lajnou takze 78-81 je cista 0* aale od 81:42 i’m coindependend - co sa stalo mojou oblubenou hlaskou - 82…. Zomrela som 10+*** ak z tohto bude novy buff serial ()

jokino

Strašná kravina, pri ktorej som sa ale neskutočne bavil. Gore, na veľmi slušnej úrovni (v rámci svojich možností) a nič iné som ani neriešil. Pre mňa oddychovka, ako sa patrí.. ()

blazma

Musím říct, že v poslední době mě dost matou trailery. Ty co vypadají, že to bude bída jsou nakonec dobré a ty co vypadá epicky, bývají naprosté zklamání. Nějak takhle můžu označit Renfielda. Rozhodně si z traileru řeknete, že tohle bude katastrofa. Jak mohl někdo něco takové vůbec vypustit do světa. Na jednu stranu tomu tak pořád je.. na tu druhou stranu, si tento film na nic nehraje. Rozhodně ví, že tohle má být vtip a občas až přehnaný vtip. Moc nerozumím tomu, že poměrně výrazní a dobří herci se podepíšou pod takto absurdní role, za které prostě nemůžou dostat oscara, ale možná je to tou dnešní dobou, že nevznikají dobré filmy a tudíž i v blbostech vidíme zajímavé herecké obsazení. Celkově ten film není špatný. Bohužel je to takový ten styl absurdní komedie, který mě nikdy moc nezaujme a i tady to tak nakonec dopadlo. ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)