V tomto modernom monštruóznom príbehu o Draculovom vernom sluhovi sa Nicholas Hoult predstaví v úlohe Renfielda, večne oddaného pomocníka najnarcistickejšieho šéfa histórie, Draculu (Nicolas Cage). Renfield je nútený zaobstarať svojmu pánovi korisť a splniť každý jeho príkaz, bez ohľadu na to, ako veľmi sa cíti byť ponížený. Teraz, po stáročiach otroctva, je však Renfield pripravený zistiť, či existuje život mimo tieňa Kniežaťa temnôt. Keby tak dokázal prísť na to, ako ukončiť svoju spoluzávislosť. (Cinemart SK)

incognito

Drákula v moderní dobš z pohledu jeho poskoka Renfielda + je to brutální ERko + drákula je Nicolas Cage = to musí být pecka...? Tohle všechno zní naprosto skvěle. Ale výsledný produkt mi přišel jako kdyby si nebyl jistý jestli chce jít víc cestou hororu nebo komedie. Podobně "nerozhodnutých" filmů nebo minisérií je v poslední době docela dost. A mě to úplně nesedí. Protože potom tak nějak nefunguje ani jedna část pořádně. Akce je tady super. Krev stříká na všechny strany. Ale otázka za milion zní: je to tak zábavné, že si to pustím znovu..? Asi úplně ne ()

Ewík

Crossover Drákuly s newage seberozvojovými myšlenkami - pěkný nápad a velmi povedené zpracování (včetně hektolitrů krve). A souhlasím s rovnicí "méně Nico = více kvality". P.S. Díky za připomenutí monsieur Houlta...musím mrknout na víc jeho filmů. B-) "Fuck you, Kyle!" ()

Ex_Machina

Byť závislý na krvi je horšie ako byť závislý na heroíne. Taký “hrabě” Dracula by o tom vedel vyprávať. Niki Keidž doňho vložil všetko, a to najmä bezcharakternosť, chamtivosť a hrôzu. Ale keďže aj pán temnôt potrebuje pomocnú ruku, tak chlapec Renfield za dar nesmrteľnosti v jeho mene pácha zverstvá, až pokiaľ si neuvedomí morálny dopad svojich činov. No postaviť sa absolútnemu zlu vyžaduje odhodlanie a silného ducha. ()

Mkartaylas56

Je to totální blbost, ale pokud nečekáte zázraky, tak vás dokáže dostatečně zabavit. Hlavně i proto, že svou přestřelenost si dle mého uvědomuje a nebojí se tak, hlavně v akčních scénách, chodit od extrému k extrému a vy se tomu v daný moment zkrátka musíte smát. No a navíc je tu vynikající a téměř až parodicky hrající Nicolas Cage, který si svou roli plně užívá a krade si pro sebe každou scénu. I přes své zjevné problémy (scénář, občas zvláštní střih, vedlejší postavy) tak Renfield zasluhuje alespoň průměrné hodnocení a jakožto jednoduchá a řádně krvavá rychlokvaška je to vlastně ok. ()

Hyperbolic

Cage je jeden z nejoriginálnějších herců všech dob a každou scénu si krade pro sebe. Kdyby ho bylo ve filmu více je to 5*. Hoult Renfielda zahrál výborně, smutně a lidsky, přesto to je šílený komedie o útěku z toxického vztahu. Stylizace je skvostná, hra s barvami vyčnívala spolu s over-the-top gorem ve stylu Quarantina, který ve filmech začíná chybět. Naprosto mě dostaly zreplikované scény z původního Draculy, Cage by za to měl dostat Oscara. A Na-na-na-na od My Chemical Romance (i další diegetické songy) tomu jen přidávají. ()

koty2201

Podľa mňa aj v tomto prípade ide Nicolasovi Cageovi opäť karta a som rád, že sa opäť dostáva na výslnie. Vždy patril medzi mojich obľúbených hercov. A tu si úlohu Draculu obzvlášť užíva a scény si kradne pre seba. Avšak ani Nicholas Hoult a Awkwafina nezostali svojej povesti nič dlžní a ich vzájomná chémia ma tiež veľmi bavila. Komediálne veľmi dobre poňatý film, kedy som sa musel viackrát schuti zasmiať a zvyšok kinosály tiež. Ak máte radi čierny humor, tak budete potešení. Tých rôznych nechutností som očakával oveľa viac, respektíve o dosť drsnejšie vraždenie. Napriek tomu im určite nechýbala kreativita. Trochu menšie sklamanie, ale inak som si väčšinu vecí užíval. Príbeh ako taký je netradičnou kombináciou už známych klišé, ale napriek tomu je to atraktívne natočené. Čiže ako takú bláznivú zábavnú jednohubku to určite môžem odporučiť. ()

kubas369

6/10. Naprosto zábavná blbina, pro milovníky krvavé akce, která vás jednorázově pobaví a v životě už to nemusíte vidět. Cage je tady tak akorát, takže nemá čas vás mást svými obličejovými kreacemi. Pořád netuším jestli je to dobrý herec nebo ne. Jsem vděčný, že i v takové blbosti mají snahu dodržovat maličkosti, že upíra musíte dovnitř pozvat než překročí práh, to potěšilo. ()

Arigato

Energická hororová taškařice o sebepoznání a sebeúctě. Největší předností je jednoznačně Cage s Houltem. Film je absurdní a místy jsem se zasmál, jen děj je trochu chaotický. Jsem nicméně spokojený, upřímně jsem to čekal mnohem horší. ()

SAINTS

Renfield je oddychovka, pri ktorej divák nemusí veľmi rozmýšľať. Nicolas Cage si svoju úlohu očividne užil- jeho Dracula je hrôzostrašný, nechutný, vtipný a najmä neskonale zlý. Tvorcom sa navyše podarilo vykresliť pomerne autentický obraz človeka, ktorý trpí narcizmom- najprv si svoju obeť získa peknými slovami a sľubmi, potom ju zmanipuluje, využije vo svoj prospech a pevne ju drží vo svojej moci. Keď sa mu chce Renfield neskôr postaviť, obráti Dracula celú situáciu tak, aby sa sám Renfield cítil ako vinník. Je to jednoduchý a možno trochu prvoplánový film. ()

Maniax

Parádní nenáročná zábavná oddychovka s naprosto skvělým Cagem tak, jak ho máme rádi. Přehrávajícího a šíleného. Ale i Hoult a (překvapivě) Awkwafina jsou dobří. Už podle trailerů jsem tušil, že mě to bude bavit. Nezklamalo. Fajn je i to, že film do určité míry ctí Stokerovo dílo. Tohle si určitě pustím někdy znovu. Ti, co tomu dávají odpad nebo jednu hvězdu jsou party poopers. ()

adamix

Cage s dokonalým make-upom a výkonom solídneho upíra vzbudzujúceho rešpekt je maskotom a tým najlepším, čo môže Renfield ponúknuť. Hoult je len patetický odpadlík, ktorého nejde nenávidieť, ale ani zbožňovať. Prehnaná krvavosť, veľa akcie, málo efektívneho humoru a celá zbytočná linka s mafiánmi a dobrou policajtkou to všetko kazia a zároveň to pôsobí ako jedna veľká výplň bez chute. Klasickejšia forma rozprávania príbehu, ktorý sa nemusel báť zostať v historickom období, kde aj začína, by viacej prospela bez spomínaných rušivých elementov. A šok pre mňa bol, keď som zistil, že otravnejší ako Awkwafina je preafektovaný Ben Schwartz. Slabé tri hviezdy, všetky aj tak za dokonalého Nicka. ()

whysoserious

Tenhle film je šíleně zmatenej a bohužel i hodně nudnej propletenec pokusů o horor smíchanej s komedií a psychologickým dramatem. Nicholas Hoult se v rámci možností snaží, Nicolas Cage není ani zdaleka tak divnej, jak jsme z filmů zvyklí a zásadně filmu chybí větší ujetost a tím pádem i zábavnost. Scénář filmu podráží nohy strašně moc. Zase jeden z případů, kdy se trailer atmosférou diametrálně liší od výsledného celku. Naštěstí jsem film nestihl v kině - kdyby ano, odcházel bych hodně zklamanej. Odfláknutej film, kterej měl mnohem větší (nevyužitej) potenciál. ()

Mamlas

Ulítlá černá akční komedie na téma Drákula. Díky Cageovi to bylo snesitelné, několik vtipných momentů tam taky bylo, ale jinak nic moc. (38%) ()

Arkagas1989

Film, na který jsem chtěla jít do kina, i přesto, že jsem věděla, že to nebude nic, co bych v tom kině nutně potřebovala vidět. Ale Draculu miluju a miluju všechno, co se točí kolem upírů. Ano, tohle je skvělé, akční béčko, u kterého člověk vypne hlavu, zasměje se a nemá potřebu to vůbec shazovat, protože ta barevnost, ty hlášky, a Cage jako Dracula mu vynahradí do plna to, že se vlastně dívá na brak. Bavilo mě to neskutečně a na hercích je poznat, že si to natáčení museli užít, ta energie filmu je výborná.  Odmyslete si Draculu s Garym a představte si ho jako svého narcistního šéfa, pro kterého uděláte první poslední a stejně je to pořád málo.  Vypla jsem hlavu a užila si to. Moje hodnocení: 7/10 ()

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

Netflix chystá remake Frankensteinovy nevěsty

04.08.2023

Po několika poměrně nedávných pokusech studia Universal Pictures oživit sérii jejich klasických monster se snímky jako Mumie, Renfield nebo s nadcházejícím dosud nepojmenovaným projektem od režijního… (viac)

Obchodník se smrtí se vrací

Obchodník se smrtí se vrací

08.05.2023

Oscarový herec Nicolas Cage v těchto dnech baví diváky na plátnech kin coby narcistní hrabě Dracula v akční fantasy komedii Renfield, nicméně na horizontu se pro něj namísto vycházejícího slunce… (viac)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

14.04.2023

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (viac)