Profesor Phillip Brainard je sice vědecký génius, ale také nenapravitelný sklerotik. Už dvakrát zapomněl přijít na svou vlastní svatbu a jeho snoubenka Sara, povoláním prezidentka univerzity, už má Phillipovy zapomnětlivosti plné zuby. Co je jí platné, že ji podle svých slov miluje každou molekulou, když kvůli svým vynálezům nikdy nepřijde k oltáři. Ale tentokrát má profesor Brainard seriózní omluvu - při poněkud brizantnějším pokusu objevil to, o co usiloval dlouhá léta. Na první pohled obyčejný zelený sliz je ve skutečnosti částečně inteligentní hmota s nevyčerpatelnou zásobou energie. Phillip dal svému objevu jméno Flubber a s nadšením se pustil do zkoumání jeho možností. Jak se zdá finanční problémy univerzity jsou jednou pro vždy vyřešeny, protože s Flubberem v motoru dokáže auto létat. S Flubberem na podrážkách lze přeskočit celé basketbalové hřiště, takže s Flubberem zaregistrovaným na patentovém úřadě má člověk nadosmrti vystaráno. Přesně to si uvědomuje proradný Phillipův kolega ze studií, který mu už ukradl několik nápadů a tentokrát chce vedle Flubberu dokonce i Phillipovu rozhněvanou snoubenku Saru. Podaří se sympaticky potrhlému profesorovi s vydatnou pomocí svého létajícího robotka zachránit svůj vynález a přízeň milované ženy? A nezapomene pak na svatbu i počtvrté? (oficiálny text distribútora)

Fujara777

Aj by som dal tie štyri, ale len z nostalgie. Zelená želatínka je čarovná a chcel by som ju mať doma takisto ako lietajúcu Weebo, ale to je tak všetko. Príbeh je až príliš jednoduchý. Taká rozprávočka na lenivé popoludnie, ktorá však baví ešte aj dnes. ()

MickeyStuma

Roztržitý profesor Brainard provádí experimenty tak dlouho, až náhodně objeví skákací hmotu. Vzpomene si ještě někdo na tzv. hopíka? Tak tohle je něco podobného. Jenomže místo slávy mu to přinese jen samé trable. Jedná se o remake komediálního snímku studia Disney z roku 1961 ´Roztržitý profesor´. Freda MacMurraye vystřídal neméně komediálně zdatný Robin Williams. Příběh je tedy naprosto totožný, jen s jednou určitou změnou. Tentokrát byl vynechán Pentagon a vojenský zájem o vynález profesora Phillipa Brainada. A udělali dobře. Příběh jinak stále ztřeštěný, místy snad až moc, a tak pobaví stejně dobře jako originální film. ()

Joppo88

Celé to bolo také... takké o ničom! Od R: Williamsa som čakal niečo úúúúúplne iné - nevadí, každý ma aj slabšie chviľky... ()

Likan7

Když jsem byl malej, tak se mi to líbilo, tak jasně, rozotmile hopsající guma a lítající kamarádka. Co víc si člověk může přát? Jenže jsem teď náhodou na film narazil v televizi a chvilku jsem se díval. Nelíbí se mi, když je mi u filmu trapně za ty herce...finálový basketbalový zápas je právě ukázkou té trapnosti a nudnosti. 2 za lítající kamarádku a trochu z nostalgie. Chudák Robin.. ()

adekcz

Viděl jsem to jako maličkej a jako všechno jednoduché a rodinné se mi to líbilo... Ale nemám nejmenší důvod se k tomu vracet... ()

Knor

Naprosto standardní a průměrná americká komedie. Ale díky Robinu Williamsovi a roztomilýmu zelenýmu gumídkovi je to dobrá nenáročná zábava. ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Ve 12 letech, byl toto pro mě "kult" :D Úžasné želatinové zvířátko, plno vynálezů a drama! :D Teď už zbyla bohužel jenom ta nostalgie. ()

departed odpad!

Ani nevím, jestli jsem to jako malej harant viděl vůbec celý (nedivil bych se kdyby ne...), ale pamatuju si hračky z mekáče a že kolem toho byl tak nějak povyk. Po dnešním zhlédnutí sice nevím proč, ale dejme tomu, že doba byla jiná a lidi měli jiné nároky. Tohle byla cringe sračička až to sem tam nepěkně zabolelo ... no, vlastně po celou dobu filmu. ()

STARKOVA20

Jak já ten zelenej sliz měla jako malá holka ráda. Zpětně vidím, že byli i lepší komedie a rodinné filmy. Tohle stojí trošku za starou bačkoru. ()

anyonecek

Děj je velice jednoduchý: skákající zelená skvrna. No jako malej mě to docela chytlo, ale postupem času, když jsem to viděl znova už jsem se spolehlivě nudil, není to ničím výjimečné a je to taková dost suchá rodinná komedie. ()