Ostrov

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch rozhádaných manželov skončí niekoľkomesačnou robinsonádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alica sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda nechá odviezť nákladným lietadlom, pretože nič iné mu nezostáva. Ich let však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Katastrofa je katastrofa, ale Alica sa ich aj tak rozhodne rozdeliť a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť. (Cinemart SK)

JosefTomas

Nulová očekávání, polevení pozornosti od první minuty a smíření se s rutinou přineslo své ovoce. Havlík se postupně dostává k řemeslné jistotě, která sice nepřekvapí, ale aspoň funguje. To samé bohužel ještě chvíli nepůjde říct o jeho (a Oberfalcerových) scenáristických dovednostech. Expozice urychlená, dialogy strojené a i když oceňuji to, jak se kreativně podařilo pád (3D) letadla obejít, šel začátek napsat o poznání lépe. Jakmile se děj ale přesune na ostrov, začne film kupodivu docela dobře šlapat. Hlášky celkem fungují, lokace pro tuzemské diváky celkem atraktivní, a když to začne náhodou sklouzávat k té naší dnešní "české kinematografii", herci to utáhnou. Pravda, někdy musí uhrát takové perly, jako je na sílu vměstnané drama a zároveň se smířit s limitací slabě načrtnutých charakterů, ale suma sumárum to vlastně celkem funguje. Čekat od Havlíka něco jiného, než "český mainstream" je zbytečné (ostatně sám v jednom rozhovoru podotkl, že ho tenhle styl filmů baví točit) a možná je to i dobře (lepší někdo, kdo chce, než ten, kdo musí). Stejně tak bych však jako divák raději uvítal trochu odklonu od šablony a krom zmíněné nedodělané expozice doufal i v trochu důstojnější finále, které je na můj vkus až příliš "samosevyřešující"(a obešel bych se i bez tradičně očekávaného "nedorozumění" před koncem). Přesto je Ostrov funkčně nevybočující romantickou komedií, co na 100 minut zabaví, neurazí, není z ní člověku špatně ani trapno a vlastně se i několikrát upřímně zasměje, takže vlastně fajn oddechovka. ()

Arkagas1989

neděle ve znamení odpočinkových filmů. Ostrov - česká variace na Robinsona v podání dvou postav. Richard na dovolené u večeře oznámí manželce, že už po 20 letech dál nemůže, má rok trvající vztah s lékařkou, které je 32 a že po příletu domů je bude čekat rozvodové stání.  Manželka chce domů okamžitě, ale při cestě zpět ztroskotají a aby na pustém ostrově nějak přežili, je nutné spolupracovat, což se v odevzdanosti muže a nasranosti ženy zdá jako nadlidský úkol.  Ale 20 společného života je holt 20 let. Ano, dopadne to dobře a klišoidně tady k sobě zase najdou cestu, ale má to pár dramatických momentů, které za mě spíše odpovídají realitě.  Tohle je film asi víceméně opravdu jen pro lidi, co mají rádi Langoše a Janu, protože oba hrát prostě umí a mě bavilo na IG sledovat jejich stories v průběhu natáčení filmu. Jinak to není nic nového, vizuálně se na to hezky kouká díky krásné přírodě, ale rozhodně to není nějaká česká kinematografická pecka.  "Já tady nechci umřít, nechci umřít na ostrově s chlapem, kterej mě nemá rád." Moje hodnocení: 5/10 ()

jprmusic

Když dva dělají totéž, není to totéž. Myslet si, že když okopíruješ 6 dní 7 nocí, dáš tam dva populární herce a natočíš to na ostrově, musí to fungovat, je naivní. Ono to totiž nefunguje. Možná že kdyby s Langošem byla Adéla, bylo by to jen o malinko lepší. Ale jenom o trošku. Když je blbej scénář a fóry nefungujou, neuděláš nic. ()

fimler

Odporná stereotypizovaná sračka, která opravdu pobaví pouze generaci našich rodičů. Postavy napsané otřesně, nechápu, jak se vůbec může tento scénář dostat do užšího výběru a získat jakoukoliv dotaci na vznik od ČR. Postava Plodové představuje onu hloupou manželku, která má u sebe toho schopného muže, který ví a umí vše. Čistá hrůza to poslouchat i sledovat. Filmů u nás vzniká málo a tento tu za mě prostor mít nemá. Zbytečné a trapné. Je mi smutno i za samotné herce. Z Thajska uvidíme jednu lokaci a poté možná na minutu dvě další, na více budget nezbyl, ale řekněme, že aspoň něco originálního. Rudolf Havlík by měl přestat psát vlastní scénáře a raději se naučit lépe režírovat. Amen. ()

Athree

Vlezlý product placement, příběh plný klišé a závěr asi nejstupidnější, co jsem za poslední dobu viděl. Pan Langmajer za mě hraje všude jednotvárně, i tady, a paní Plodková OK. Každopádně tento film je podle mě celkem zbytečné vidět, nic člověku nedá a o komedii se moc nejedná. ()

Tominni

Solidní český vztahový film (hodně mi to připomíná 6 dní, 7 nocí), který si celkem bez problémů vystačí s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou. Trosečníci to tak složité nakonec nemají, takže na módem survival převažuje řešení vzájemného vztahu. ()

Prubner

Prý komedie, jo ? Pro mě nudný a nenápaditý film, který z vděčného (byť neoriginálního) námětu nedokázal vytěžit téměř žádný humor. Vytěžil jen banální dialogy a nezajímavé situace. Díky rozumné délce film sice uteče docela rychle a Langmajer s Plodkovou taky leccos zachraňují, ale podle mě tento film nemusel vůbec vzniknout a nikomu by nechyběl. Havlík už poněkolikáté selhal. ()

tkey

Nenáročná oddychovka, celkem úspěšně provedená česká adaptace filmů minulých. Poměrně komorní záležitost, ale zase to určitě nebylo drahý a není tolik vidět, jak se šetřilo 🙂 ()

curfew77

Pominu fakt, že kdyby se film, nazvaný mimochodem podobně líně a přímočaře, jako kdysi Hadi v letadle, odehrával třeba v garáži, kde by hrdiny nešťastnou náhodou někdo zamknul, asi by to nikoho moc nebavilo. Mávnul bych rukou nad scénou ztroskotání, která by vypadala lacině i na TV Barrandov. Nevadilo by mi dokonce ani, že se ústřední duo tváří v tvář mezní životní situaci (a ano, dokonce i tváří tvář smrti, byť ne vlastní) pořád jen hádá, jako by jim bylo deset a ne čtyřicet - protože jinak by jednoduše nebyla legrace. Ale odmítám se smířit s ryzí scénáristickou flákarnou, která dovolí, aby se Alice probudila za bouřky až v okamžiku, kdy leží ve třiceti číslech vody. Aby Richard na pohřbu kvůli potřebě "vtipu" prohodil, že byl majitel letadla mizerný pilot, ačkoli předtím na vlastní oči viděl, že příčinou havárie nebyla jeho neschopnost, ale zdravotní indispozice. Že se cestou k vodopádu Alice zeptá, jestli jdou správně, a Richard jí zcela vážně a bez ironie odpoví, že jo, přičemž oba stojí doslova uprostřed potoka, který z vodopádu teče. Navíc je Ostrov film - emoční mrzák, v němž jsou veškeré pocity skrz naskrz umělé. O hrdiny se ani na vteřinu nebojíme, není proč. Nikdo nemůže pochybovat o tom, jak to dopadne. Na vzpomínání na společnou dceru dojde zhruba po týdnu a to ještě jen tak na půl huby, aby se neřeklo. Zkrátka, tenhle Havlíkův výlet je ekvivalentem exotické dovolené, na které celou dobu žerete jenom napůl žluklé řízky z domu: ani v jednom případě jste tím pádem nemuseli nikam jezdit. 50 %. PS: Samozřejmě se krade z jiných filmů a to ve velkém, ale ruku na srdce, vzpomíná-li někdo na dnes už zaprášenou romanci Šest dní, sedm nocí se slzou v oku jako na žánrový klenot, má hodně děravou paměť. PPS: Jana Plodková je tady skutečně sexy a moc jí to sluší, bohužel ale není můj typ - kdo to má naopak, deset procent si klidně přičtěte. O Langmajerovi pochopitelně platí totéž... ()

Alden_Larson

Taková pohádka pro dospělé, a to myslím v dobrém slova smyslu. Děj není moc originální a je v něm několik otravných klišé, ale i tak se mi jeho zpracování většinou líbilo. Postavy byly celkem dobré, jak ony, tak Langmajer a Plodková mezi sebou měli dobrou chemii, i jejich herecké výkony byly slušné. Prezentace byla fajn, ale celkově spíše nevýrazná. Hudba mi místy přišla kýčovitá. 6/10 ()

j.sorensen

Co na tom, že to stojí za starou bačkoru, štáb s herci si užil krásnou dovolenou v exotický zemi a ještě za to dostanou pěkně zaplaceno. No řekněte, kdo jinej to má? Třesu... ()

wowylgu313

Přesně dávám ... 70-75% , tak hnedka za startu... určitě je to "horší" respektive mnohem méně realističtější verze filmu 6 dní a 7 nocí .. ale! Slovo horší je v uvozovkách. Protože tahle "survivor" komedie alá česká produkce je něčím zajímavě zvláštní. Ač je tu viditelné že vedle kameramana a celého štábu stálo i spousta průvodců a "domorodců" co říkali kam herci můžou a nemůžou. I tak to neztratilo takovou tu svou krásu. Lokace na ostrově tu jsou víceméně tři, pořád se opakující. To omezení bylo znatelné. Langmajer a Plodková se postarali o scénu na kterou se krásně koukalo. Vlastně taky kdo jiný když veškeré herecké role zde mají jen oni dva. Vše bylo zahaleno do takového easy módu. Pád letadla byl vlastně jen zvuk, drama scény byli střihem přenesené rovnou na ležící polohu s krví. I přes ty všechny dejme tomu "chyby" to bylo vlastně vtipné a příjemné. Upřímně? Kdyby to reálně takto pohádkově fungovalo po ztroskotání na ostrově. Zůstal bych tam a nikdy by jsem se nechtěl vrátit zpět mezi lidi ... ;) Komedie/Romantika a mírné drama. Po delší době potěšení z české scény. ()

blondboss

Česi opäť raz ukázali, že v poli romantických komédií produkujú jednu žumpu za druhou s výnimkou niektorých podarených snímkov. Langmajer a Plodková si spravili exotickú dovolenku, popri ktorej sa zahrali na Toma Hanksa a tvárili sa, že dokážu potiahnuť "two man show". Kopec klišé a predvídateľnosti, trápne dialógy a navyše do toho nesympatický Langmajer, pri ktorom sa bojíte, že na vás vyskočí už pomaly aj z chladničky. Toto sa veru nepodarilo. Tú druhú hviezdu pridám za krásnu prírodu a scenériu. 35 % ()

Luswani

Od začátku byl děj naprosto jasný. A žádné překvapení se nekonalo. Rozhádaní manželé, kteří se vlivem nestandardní situace dají znovu dohromady. To se ani nedá považovat za spoiler, protože tohle musí být jasné každému už po prvních minutách filmu. Scénář a zejména dialogy velmi slabé. Plodková, Langmajer. Zvláštní, že tito průměrní herci jsou tak často obsazovaní. Líbila se mi kamera a exotické prostředí. Od tohoto filmu jsem nic nečekal a taky jsem nic extra nedostal. Průměrný snímek k žehlení.  40% ()

koza3

Nic nového na poli romantických filmů na opuštěném ostrově. Určitě oceňuji český počin něco takového vytvořit. Muselo to být náročné, ale i zábavné pro tvůrce. Každopádně Jana Plodková není moje krevní skupina, ale Langmajera mám zase rád, takže dávám takové nějaké lepší dvě hvězdy. ()

ajaju

Jako dobrý, pobavilo. Ale proboha proč ty louče(pochodně)jako to vyrobil s kapesním nožíkem louče, které vypadají lépe jak s obchodu a hořeli celý den,protože měli na ostrově obchod s lampovým olejem. ()

Lilith03 odpad!

I přes to, že tyhle dva herce s přítelem nemáme moc rádi, tak jsme si film pustili a dali mu šanci. Nakonec byli herci to poslední, co tady bylo špatně... Jsem moc ráda, že jsme na to nešli předtím do kina, byla bych dost zklamaná z vyhozených peněz... Nejvíce mi vadí, jak je film nekvalitní. Evidentně všechny prachy šli do marketingu, který měl film velký, ale na kvalitní natáčení už nezbylo. Záběry z letadla chápu, že se nenatáčí v reálném letadle, ale sakra, ty efekty a kulisy, rovnalo se to roku 80. S přítelem jsme se tomu celou dobu smáli, ale aspoň něco nás pobavilo, protože "vtipy" tohodle filmu jsou pro cílovku 40+. Trapné, nevtipné a nelogické. Co mě rozsekalo úplně nejvíc bylo ovšem to, když ztroskotali na ostrově, za sebou měli džungli a přidali tam zvuky lesa a houkání sovy. Prosím ukažte mi tropický ostrov kde létají kalousové a sojky a vezmu zpět že tohle je neskutečná debilita ze strany toho, kdo měl na starost zvuky a hudbu. Obecně doplnění zvuků bylo v tomhle filmu hrozné a opět bohužel nekvalitní. Scénář stál taky za pendrek. A koukat celou dobu na film o dvou debilech, to zábava opravdu není. Je těžké udělat film, kde jsou jen dva lidé, málo kdy se to povede a je to náročné břímě, taky to dopadlo ještě hůře, než v mých nejhorších představách, protože jak už jsem psala, byli zde naprd i ty scénáře, hudba/zvuky, nelogičnost a tak dále. Film by mohl naplnit očekávání maximálně bezprostředních fanoušků Langmajera a Plodkové nebo nějakých primitivních lidí, kteří nečekají kvalitu, ale jen si chtějí večer pustit něco k pivu. Nekvalitní břečka, české filmy byli velmi kvalitní několik let až desítek let dozadu a tenhle film to jen potvrzuje, je to další z řady těch nových a naprosto špatných. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna