Carlton Flynn zmizí přesně 17 let potom, co se ztratil Stewart Green, a mezi lidmi, kteří jsou s oběma muži nějak spojení, to spustí řetězovou reakci. (Netflix)

iN

Po nudném a natahovaném Dexterovi v Safe jsem si Stay Close docela užíval; jen kdyby ten Muž v černém (ta podoba Titusi Welliverovi z Lostu je neskutečná) pořád jen nesouložil a taky někdy bral telefony! Kolika vraždám by se tak dalo předejít! Hlavní premisa má taky trhliny: hodím život tanečnice za sebe, ale odstěhuju se evidentně jen někde přes město a budu doufat, že mě nikdo nepozná. Jinak ale klasická Cobenovka na pár večerů: amnézie, vraždy, nevyřešené minulosti. PS: Duo tanečních zabijáků by si zasloužilo vlastní spinoff :-D ()

Arkagas1989

Coben je klasik thrilleru, stejně jako Nesbo někoho baví a jiné ne. Že se Netflix pustil do minisérií podle jeho knih je pro mě milé překvapení, i když jsem byla z počátku skeptická. Ale povedlo se. Jasně, má to odchylky, místy se to vleče a je to možná zbytečně natahované, ale do pozadí k práci, úklidu, nebo jen válení se v posteli s hrnkem horkého čaje se to dá. Zkouknuto na jeden zátah po chirurgickém zákroku v puse, kdy mě to hezky odvedlo od myšlenek na bolest. Pro fanoušky ne úplně akčních a brutálních thrillerů ideál. Twist na konci je zpracovaný skvěle.  Moje hodnocení: 7/10 ()

MT_Y

Jestli mě na téhle miniserii něco štvalo, tak ty dva tančící magoři, dva fanatičtí psychopati, kteří prostě měli pochroumanou mysl a rádi ublizuji druhým (žádný zázrak, o podobných je filmů a seriálů miliony a mnohem povedenější) ale zde je to až tlačený násilně na pilu ano jakousi souvislost tam mají no uvudite.. Jinak mě osobně miniserie poměrně utekla rychle, ono se to posouvá rozumně ani ne moc rychle ale ani ne moc pomalu. Ano narovinu, není to nějaký extra zázrak, ale je to příjemný. SPOILER - - - - - > Když jsem tu četl komentáře, čekal jsem že rozluštit Vraha bude nějak extra těžký, no mě to Teda zas nějak extra těžký nepřišlo, ano ta osoba ne dostávala většinou tolik prostoru tak člověku asi chápu že to hned ne nastartuje. Ale až na ty dva magory kteří jsou tak mladí a nezkušený ale ega a závislost asi zabíjet a hrát si na bosse to je jinak pěkný. Stahuju především za magory. 8/10 ()

Quentin10

Musím se přiznat, že prvních pět dílů takoví průměr, ale nenudil jsem se. Ovšem od 6.dílu to bylo lepší a lepší a ve finále to byla moc pěkná detektivka. Na netflixu i s dabingem, který nebyl vůbec špatný. ()

quido_zidle

Ach jo, Harlan Coben je můj oblíbený spisovatel, ale toto... První dva díly ještě O.K., pak už jen dloooooooooouhá natahovací sračka, kde od 4 tého dílu vylučovací metodou lehce uhodnete kdo za vraždami stojí. Zápletka je strašně překombinovaná a přitom dějové linky postav jsou dopředu předvídatelné, nelogičnosti se kupí jedna za druhou, dramatická hudba mě od třetího dílu neskutečně iritovala, dialogy nefungují (ty rádobyvtipné rozhovory dvou hlavních policistů byly na přes hubu), dvojice nájemných zabijáků byla jak kdyby je vyhodili z filmu od Tarantina, tak vzali aspoň toto, "svatý" fetující advokát jak z televize Noe, někteří herci jak z amatérského divadla. Suma sumárum - pokud chcete zabít cca 6 hodin času a při tom vypnout mozek a nemyslet (vůbec!!), tak do toho... ()

johnnie78

Dalo se na to koukat, občas to bylo, hlavně v závěrečných dílech, trochu napínavý. Ale jinak vesměs dost nuda, nelogický, děravý scénář, nepříliš zajímavé postavy.  Sériového vraha jsem si opravdu netipnul, ale na druhou stranu nevede k němu žádné pátrání - prostě si v posledním dílu přijde a přizná se ke všem zločinům. Největší šmrnc tomu dávali dva psychopatičtí vrazi, kteří vypadali, jako by se do seriálu omylem zatoulali z nějakého úplně jiného scénáře. Nikde jsem se ale nedobral toho, proč vlastně ty lidi tihle dva magoři zabíjeli. ()

kolly13

Slibně rozjeté britské drama se začíná plácat ve vztahových vazbách a vrah se objeví jen jakoby náhodou. Zájem diváka upadá, až ospale spadne z kavalce, aby se probral a nic si nemusel pamatovat. ()

Kozlowski8

Jak souvisí zmizení mladého muže po dubnové karnevalové noci se zmizením jiného muže po karnevalu před sedmnácti lety? A co a jací lidé spojují oba případy?... Docela svižná minisérie s dobře propleteným dějem, několika drobnými zvraty a vcelku dobře rozvinutými postavami. Ty dva výstřední zabijáky si mohli tvůrci odpustit, ale jinak to docela bavilo a odsejpalo. Lepší 3*. 65 %. ()

Pignon

Naleštěná, plochá nuda, se zmačkaným Adamem (Cold feet) aka Jamesem Nesbittem a jedním fórkem o Luciferovi. Dílko sloužil jenom pro ukrácení 8x50 minut. ()

Tr0nic

Z trojice The Innocent, The Stranger a toto, je práve Stay Close jednoznačne najslabší. Okrem zvratov, ktoré btw za veľa nestoja sa tu 8 častí niet čoho chytiť. Dvojica vyšetrovateľov je nevýrazná a nesympatická, dvojica nájomných vrahov, no ... čo k tomu povedať, neviem ako to je v knihe či aj tam tancovali pomádu, ale tu to bolo ako päsť na oko a ten výzor.... Navyše strašne veľa detailov ktoré by sa dali riešiť že úplne chápem hodnotenia ,,odpad". Hlavná postava sa rozhodne ,,zmiznúť" ale za 17 rokov nenarazí na nikoho zo svojho minulého života, aj keď žijú v tom istom meste. Ďalej nelogické správanie postáv, absencia práce hlavnej hrdinky.... Cele zlé. ()

draxxi

Jak uz byva u Netflixackych serialu zvykem, zaklad je nepatlat se v logice... Pak si clovek muze tenhle zahadamy propleteny serial uzit. Ja se bavil rozhodne. Teda az na tu dvojku psychopatu, ktera tam proste nemela byt. Navic body za konec... 26/7/2022 72% ()

Pokri

Splnilo očakávania, záver vynikajúci a kto tvrdí opak, tak sa zase iba hrá na uvedomelého diváka. Škoda tej "vaty" predtým, ale toto je veľmi kvalitná mystery hračka. Kto sa rád necháva klamať falošnými udičkami, tak odporúčam. ()

studentice

Souhlásím, že zde byla nelogická místa, ale seriál si udržoval napětí po celou dobu plus skvělé obsazení a prostě dobře dokázal zabavit ()

lineker

Nakonec ano. A to hlavně kvůli tomu, že vás ta krimi linka docela vtáhne a vy chcete prostě vědět jak to celé bylo. Seriál též nejde zcela konvenční cestou britských detektivek, protože ta dvojka mladých magorů vypadala jako by je tvůrci nabrali někde po cestě a oni ne zcela zapadli do osádky auta. Pro mne spíše rušivý element. ()

Aceboris

Trošku natiahnutá detektívka s jemnou zápletkou, ktorá môže aj nemusí diváka vtiahnuť na to aby to dopozeral, lebo mňa v niektorých častiach neskutočne nudil. Bývalá dancerka v klube, začne nový život, ale niečo sa po 17 rokoch vrátilo späť. Hudba slušná, kamera nadpriemerná ako aj vizuálne spracovanie. Najlepšia je tancujúca dvojica " killerov " , ktorí nevedia dobehnúť práve sfetovaného starca, toto Vás buď pobaví, alebo ako mňa začne nútiť rozmýšľať, " na čo to vlastne pozerám, čo to malo byť ? ". Netušil som, čo si to vlastne púšťam, takže žiadne očakávania neboli, Za mna 6/10 pozerateľné ()