Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Polux

6/10 | Abramsova kopírka (kteroužto metodu si následně značně oblíbil) libovolné epizody Aliasu od rozpůlení finále na dvě scény a vložení první části do úvodu filmu (protože napětí), přes použití nicneříkajícího MacGuffina (zde namísto Rambaldiho rádobyvtipný "Rabbit's Foot"), na čemž série do té doby a naštěstí už nikdy potom nestála, po vtipného techguy poskoka (zde namísto Flinkmana podobně snaživý Benji), se skvělým a neústupným Hoffmanem jako hlavním záporákem, sympatickou Monaghan v roli nového Huntova romantického zájmu, středobodem celé série, totiž ústředním heistem, vyřešeným dvěma střihy (Hunt se dostává na střechu / Hunt skáče s padákem z budovy), nejslabším finále ze všech filmů a velkým přínosem do série v podobě postavy Pegga. | PeZet ()

13Maty13

"Ne! Počkej, počkej...miluju tě."     /// Po hloupé dvojce, nám konečně nadělili akčňák, jak má být. Ze záporáka jde respekt, na místě je i úžasná romance a akce. Příběh je osobnější a nechybí mu ani zvraty. Jen kdyby byl trošku kratší, udělali by mi ještě větší radost.   /Hodnocení: 8,5/10. ()

Metuje

Z pohledu diváka v roce 2023 se nejedná o kdovíjakou podívanou, ale přesto film zůstal důstojně zábavným akčňákem, který započal vzkříšení série M:I a výrazně vylepšil bilanci po hrozném druhém díle. ()

elitedewd

nemůžu říci, že jsem čekal více akce, té je ve filmu dost, ale chyběly mi tam nové "udělátka", futuristické zbraně a vymoženosti, na které člověk nikde jinde nanarazí..... asi je to tou dnešní dobou!škoda! jinak parádní cleovečerný film nabytý akcí, který řadu MI nikterak nepohoršuje, naopak nijak extra nevyzdvyhuje ()

Honza_22

Supr adrenalinová jízdá se spoustou skvělých akčních scén (scéna na mostu stojí za to). Jen mě trochu zklamal konec. Čekal jsem ho trochu "velkolepější". Škoda, mohlo to být za plný počet. ()

D_Cooper

Naprosto jednoduchý příběh s padouchem, který mě připadal jako z Batmana. Ale ty všechny hi-tech věcičky a udělátka mě zase dostali. A vlastně o tom to MI je. Akce od začátku do konce. ()

wolfstone

A stejně byl nejlepší první díl. Nové díly jsou po trikové stránce brilantn,í ale je to pořád to samé. Pro mě zklamání. Nevim co jsem čekal :) Další z filmu které nemusím znovu vidět škoda ... ()

pistolpete

Nestáva sa veru často, že by tretie pokračovanie filmu bolo najlepším. (Nerátam filmy, ktoré na seba nadväzujú a sú vygradované až nakoniec - Pán prsteňov). MI 3 je najlepšie zo série o nesmrteľnom agentovi. Keď sa nad tým povznesiete ako pri Jamesovi Bondovi, tak na vás čaká vynikajúca akčná jazda so skvelými nápadmi a peknými lokalitami pre misie. Slabšou stránkou filmu je trošku pomalší rozjazd a to je aj jediný dôvod prečo nejdem na plný počet. 80 % ()

gerry007

Vlastně to tak špatné není, ale na můj vkus až příliš standardní, příliš předvídatelné a příliš cruisostředné. A trestuhodně nevyužitý Philip Seymour Hoffman k tomu... tak proto jen ty tři hvězdy. ()

Vinczent

Potřetí a ještě akčněji, všechno začalo špiónskou klasikou a hi-tech hackováním v Praze aby to bylo hned zabbito hollywoodskou limonádou Johna Woo(sorry Johnny tvoje blood opery miluju ale tohle?!). Abrams to vzal za dobrý konec a jako zkušený tvůrce seriálů vytvořil celkem adrenalinovou jízdu. Ačkoli jsem měl při sledování pocit jako by se Abrams snažil vtěsnat jeden celý seriál do celovečerního filmu a tak se děj trošku tříští. (Ethan Hunt se honí helikoptérou, pak má trauma pak je ve vatikánu, potom mu unesou ženu atd. no to by prostě na seriál vystačilo). V podstatě jen co se vyřeší první průser, další hromada hoven se už tlačí do dveří. Ale je to dobrá podívaná to se musí nechat. Zubatej trpaslík Cruise je standartní akční hrdina a předvádí občas celkem libový kousky.Záporák Hoffman vás uhrane i když třeba jen chladnokrevně mluví do telefonu a je to asi největší borec ve filmu,hned po Simonu Peggovi. ()

DaNQa

Ak mám pravdu povedať niesom fanúšikom filmov Mission: Impossible. Prvý diel ma chytil no po zhliadnutí druhého pokračovania som mala pocit že som premárnila dve hodiny zo svôjho života. Keď sa mi dostalo do rúk tretie pokračovanie pristupovala som k nemu dosť skepticky. Je to tak pol napol. Nie nechápte ma zle film to nie je úplne zlý. Určite dopadol lepšie, ako jeho druhá časť. Má dejový spád, akčné scény, ktoré sa apoň trošku približujú realite ( až na tú scénu na moste ). Čo ma dosť zamzelo je dejová línia a pokus o akési dejové zvraty, ktoré aspoň pre mňa boli dosť predvídateľné. Povedzme si na rovinu viete si predstaviť, že takému hrdinovi ako je Tom Cruise zabijú ženu? Zvlášť v takom filme ako je Mission: Impossible. K dejovej línii ako k celku nemám veľmi čo vytknúť až na ten neštastný trapný hapy end. Čo sa týka hereckých výkonov nemam vyhrady až na nejaké vynimky ako napr. herecké výkony manželky agenta Ethana. Inak si neviem predstavit iného herca, ktorý by sa zhostil role agenta Ethana ako je Tom Cruise. Či už v akčných scénach, alebo romantických svojej postavy sa zhostil výborne. Ďalej by som vyzdvihla rolu najväčšieho prevíta, ktorý tak isto zvládol výborne. ()

MartinP

Jednoznačně nejlepší z celé (doufám že to tak zůstane) trilogie. V tomto filmu jsem tu postavu Cruisovi opravdu věřil a překvapil mě svým výkonem. Bravurně natočené akce, nejlíp to vystihuje asi osvobození teroristy na mostě či běh za svou milou po Šanghaii. Dávám 5 hvězd jelikož se málokdy takto bavím u akčního filmu. ()

nogi

Klasická akce se snahou zapůsobit i na "něžné" pohlaví... Musím říct, moc se jim to nepovedlo... Ale za akci (a za ten oranžový sporťák :) ) dávm 3* ()

Lisak5

Tak na tenhle film se dokáži dívat pořád dokola. Nejen proto, že tam hraje můj oblíbeny herec (Tom Cruise), ale i proto že tenhle film je celý neuvěřitelně nabušený akcí. Skákaní z jedné střechy budovy na druhou, záchraná mise agentky, která nakonec stejně zemře, ale i poslední část filmu kde má agent Ethan Hunt v hlavě nálož je perfektně provedená. Můj jednoznačně nejoblíbenější film. Ale co si budeme nalhávat, vždyť ona celá série Mission Impossible je bravurní práce. ()

Mezerník

akce, akce, střih, střih, hlavně aby divák nepoznal, že tam vlastně není žádný smysluplný děj... ne že by podobné filmy musely mít nějakou extra logiku, ale tohle bylo vážně trochu moc... ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)