Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

JohnnyKladno

Pěkně nahoru, dolů a teď zase nahoru jde série M:I. Ethan Hunt se vrací z „důchodu“ a jde zpět do akce. Nechá se přesvědčit k „poslední“ misi, aby zachránil svou žačku. Úkol se ne zcela podaří a Hunta to vrací zpět do hry. Skvělý záporák P.S.Hoffman je rozhořčen, že jeho plány nejdou tak jak by si přál, a tak se chce Huntovy pomstít. Akce střídá akci a já se skvěle bavil. Krásně to šlape, procestujeme svět, není to ani zdaleka tak hloupé jako M:I-2 a i když to má 2 hodiny, což je na akčňák hodně, moc jsem si to užil. Silných 80% ()

Threepwood

Jistě nejlepší a nejlíp režírovaný film ze všech tří dílu.A taky se nejvíc přibližuje stylu týmové akce jakou měla jeho seriálová předloha(hlavně hodně napínavá pasáž z Vatikánu).Trochu mi vadilo,že film se snaží být "realistický",ale scénář má tolik logických děr,které tu atmosféru přiblíženíse reálu kazí.Všichni herci jsou velmi vhodně obsazi a obstojně hrajou.Ale Cruise mi tu celkem vadil a celou dobu jsem litoval,že hlavní postavu nehraje někdo jiný(a to se mi Tom moc líbil ve Válce světů).Ovšem největší problém je podle mě v tom,že Philip Seymour Hoffman je ve filmu tak málo(hraje výtečně a jeho role je dobře napsaná) a závěrečná scéna jeho likvidace(stejně jako závěr celkově) je nic moc.J.J.Abrams je dobrý režisér,spoustá scén je nezapomenutelných a celkově originálních,triky jsou skoro k nepoznání od skutečnosti.Ale Bourneuv mýtus Paula Greengrasse se mi přeci jen líbil o hodně víc. ()

Lokran

tak dobrý akční film jsem už dlouho neviděl... musím uznat, že místy byl perfektní... škoda jen toho konce. ten se mi zdál trochu moc... 90% ()

DD

Celkem jsem na to byl natěšený, ale výsledek mě úplně neuspokojil. Snímek se na jednu stranu snaží být realistický (podobně jako Bournův mýtus), ale tomu podkopávají nohy nerealistické akční scény. Tom Cruise trochu tápe, v M:i:III je Ethan Hunt napsán zdaleka nejlíp ze všech tří dílů a to evidentně dělá Cruisovi problémy (holt M:i:III není žádný dokument o scientologické církvy). Nějaká hlavní dějová linie prakticky neexistuje. Tady se jedná jen o Ethana Hunta a ne o žádnou jeho misi. Mrzí mne, že málo využili Philipa Seymoura Hoffmana, ale i tak se jedná o nejlepší záporáka v celé trilogii. Celkově, film to není špatný, ale čekal jsem trochu víc. I tak se však jedná o nejlepší díl série. UPDATE: S odstupem času (a po zhlédnutí Casina Royale) zvyšuji hodnocení na 80%, či-li plnohodnotné čtyři hvězdičky. 2. UPDATE: Potom, co jsem to viděl 3krát na DVD, zvyšuji na plný počet hvězdiček, i když ta pátá je spíše poloviční. 90% ()

Boo

Nebývá časté, aby třetí díl byl lepší, než předchozí. Ale když se k veslu dostane takový machr na akční seriály jako je Abrams, tak to nemůže dopadnout jinak, než nadmíru dobře. Vypadá to, že se našel i ve filmové branži. Tom Cruise je dobrý akční herec a Hoffman je ten nejlepší padouch hned po Alanu Rickmanovi ve Smrtonostné pasti. ()

driver005

Myslím, že těch pět hvězd není vůbec přehananých. Akční sekvence a vychytávky fungují stále perfektně i po druhém shlédnutí a dvouhodinová podívaná ani na chvilku nenudí. Žádné hluché prostory, žádná zbytečná vata. Nevím, co by se s ohledem na akční žánr dalo udělat lépe. Tom Cruise hraje podle mě velice dobře, i když o chloupek víc se mi líbil Philip Seymour Hoffman, leč ve vedlejší úloze. Možná maličko uspěchané rozřešení zápletky a sladký závěr kazí celkový dojem, ale to zároveň to není nic, co bychom od Hollywoodu nečekali. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Ethan Hunt (Tom Cruise) ... Série Mission Impossible zraje jako víno... :) Kdo by to byl řekl... Třetí díl nabízí stoprocentně nejlepší podívanou prozatímní trilogie a těžko říct, jestli je to dáno daleko srozumitelnějším a uvěřitelnějším příběhem s osobní rovinou, zlepšenou hereckou formou Toma Cruise nebo prostě vizuálně úchvatnou akcí, která film provází od začátku do konce. Abrams to prostě dokázal. Mise, které na celý tým ve filmu čekají jsou sice stále opravdu "impossible", ale uvěříte jim daleko snadněji, než v předchozích dílech. Trend polidšťování "nesmrtelných" akčních hrdinů a celkového reálnějšího pohledu na tenhle žánr se dostal i sem. A filmu jako celku to určitě prospělo, stejně jako linie Ethanova vztahu k jeho novomanželce, na které mu záleží víc, než na čemkoliv jiném na světě. Přidejme skvělý výkon Philipa Seymoura Hoffmana a opravdu brilantně zvládnutou scénu havárie na mostě a dostaneme velkolepou podívanou, která Cruisově sérii nic nebere, naopak jí posouvá blíže hranici dokonalosti... ()

Alojs

Třetí Mission: Impossible je prostě jiná. A to platí i pro agenta Hunta. Už to není ten věčně vytlemený machýrek, kterého by nerozhodila ani atomová bomba, zaklíněná hluboko v zadku. Ethan je konečně vyobrazen jako pouhý člověk - a tedy bytost, kterou lze zranit fyzicky i psychicky. Nový Hunt se jen zřídkakdy usmívá, výhradně nežertuje, roní slzy a hlavně (vyjma scén, v nichž jedná pod nátlakem) neprovádí žádné krkolomné karate údery, neslejduje po asfaltce a dostává pořádně do těla. Toť velmi příjemné osvěžení (podotýkám, že velmi), neb hrdinům, kteří mají kevlarovou kůži, titanové pěsti a bezedné zásobníky, už dávno odzvonilo. ()

huligang

Zaujmave,malokedy treti diel predci predchadzajuce,inak povedane,to co posral Woo dal Abrams doporiadku alebo kiez by sa aj MI1 niesla v tomto duchu.Krasne prehladne akcne sceny a nieje ich malo,nechyba napatie a hlavne celkom inteligentny scenar...Crusovi to tu zerem, je to Ethan Hunt. ()

Miksa

Tomu říkám odpověď na zpackanou dvojku. Svěží akce se zajímavými nápady (honička s vrtulníky mezi věžemi větrných elektráren), aspoň dostatečnou uvěřitelností v rámci MI a výborné herce se skvělým záporňákem PSH. ()

donkocicak

Pro mě ne tak dobré jako jednička, ale o hodně lepší než dvojka. První půlka filmu mě zas až tolik nebrala, ale druhá vše napravila. Finále bylo fascinující, i tak ale průměr. ()

ear.wig

Po dlouhý době akčňák co mě bavil. O napětí není nouze a člověk se ani chvilinku nenudí...i Cruise, kterého jinak moc nemusím mě mile překvapil. Rozhodně si tenhle film napravil reputaci po nepříliš vydařeném druhém dílu. 4 a půl hvězdičky, abych to nějak odlišila od hodnocení jedničky. ()

Ogrb

Já čumím! Nesnáším Cruise, nesnáším předchozí díly téhle série, hlavně katastrofální dvojku, ale stačilo, aby přišel génius J. J. Abrams, a hned z trojky tédle série vytvoří jeden z nejlepších akčních filmů posledních let. Velká čest taky Philipu Seymouru Hoffmanovi, toho záporáka zahrál dokonale. Nikdy bych nečekal, že tohle řeknu, ale už se nemůžu dočkat čtverky! Jen aby J. J. zase režíroval, bez něj by to mohlo hodně špatně skončit. 9/10 ()

Murdock

Konečně skvělá MI. Při pohledu na jméno režiséra to ale velký překvapení není. Abrams tu namixoval správnou dávku akce, zvratů a humoru a vyšlo mu to bezchybně. Je radost sledovat do detailu naplánované akce, i když víte, že je to v podstatě jen takový cirkusový představení pro diváka. Akce je občas divoká ale přehledná a dostatečně efektní a úvodní scéna dokáže hodně dobře navnadit. Cruise znovu prokázal, že patří k nejlepším a obsazení "slizouna" Hoffmana byl geniální tah. I přes výborný Bondův restart je tenhle film nejlepší špiónskou akcí co znám. ()

Tiiso

Snímek MI 3 je pro mě velké a příjemné překvapení. A to zvláště po zhlédnutí podprůměrného sequelu. Co se nepodařilo Woo ve dvojce, Abrams ve třetím díle zvládl a ještě přidal něco navíc. MI 3 je totiž akčním filmem s agentem v hlavní roli jak má být. Kvalitní děj, vyšperkované akční scény, záporná postava nadmíru uvěřitelná a hlavně, celá vážnost nehyne na úbytě, ale ba naopak, umí svou hloubkou vtáhnout dobře do děje a pořádně zvednout srdeční tep. Celý snímek se nese v tak dobrém duchu, že jsem Huntovi hravě odpustil nějaké ty batmanovské výkony při plnění úkolů. Zvratové okamžiky v ději, měli taktéž tu správnou míru únosnosti. Takže když film prošpikuji sem a tam, není mu co vytýkat. Forma nevítězí nad obsahem. Herecké výkony stabilní a přesvědčivé. Snad možná doprovodná hudba pouze trpí nedostatkem nápadů a působí celkem ploše a nezajímavě. Silné čtyři hvězdy pro Ethana Hunta. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)