Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Dexter666

Rýdzo akčný film s vynikajúcim vizuálom, ktorý Abrams vytiahol do nadpriemerných hladín zasadením kľúčovej scény na začiatok - čím sa upísal niečím prekvapiť, keď retrospektívna dosiahne spomínanú scénu, čo sa mu v podstate podarilo. Osobne ma najviac oslovila parádne natočená akcia v Ríme. Skrátka a dobre, bavil som sa. ()

DonFrolimo

MI nikdy nedostihne svůj velký bondovský vzor, ale dělá co umí. Trojka je zručně splácanou přehlídkou dobře načasovaných akcí - toť také vše. film na který je záhodno se podívat maximálně jednou, nejlépe v pubertě, abychom později nepřišli o většinu tak laciných iluzí. ()

radar76

Po průměrné jedničce,podprůměrné dvojce je tu velmi nadprůměrná trojka.Moc jsem se na tento film nehrnul,ale svojí akcí,napětím a zápletkami mě dostal. ()

gpx

"Vložili jsme vám do zadku trhavinu." Tak nějak zní první věta filmu. HerGott-donner-wetter, copak už ani tajnej agent si nemůže uchránit svůj zadek před natržením? Chudák Tom, tohle si nezasloužil ani on. PS: Všimli jste si, že Crujz má ve VŠECH filmech scénu, kde běží? Schválně si to na to vzpomeňte až ho příště uvidíte - v jakýmkoliv filmu, i v neakčním. ()

ElFifo

Hmm..tak prostě ne! Kde nic neni tam ani J.J.Abrams nebere. Na poprvé jsem myslel, že jsem se asi blbě vyspal, když jsem chtěl dát 3*, ale na podruhé už jsem skálopevně přesvědčen, že si to ty 3* ani nezaslouží. Co to jako má být?..kecy..romantický kecy..klišoň..kecy..zmatená akce..nesmysl..klišoň..úplně zbytečná akce..úplně zbytečný kecy a nakonec úplně nesmyslná akce završená romantickým hepáčem, že by jeden zamáčk slzu, kdyby ovšem už čirou náhodou neměl nudou zavřená víčka. ()

pursuer

Oproti jedničce více akční, méně konspirační. Oproti dvojce to má hlavu, střed a patu. Film uběhl velice rychle, což nicméně neznamená, že se člověk tak skvěle baví. Spíše to byl krátký "scénář". --- Zajímavost: Scéna, ve které je Tom Cruise výbuchem rakety vymrštěn na auto, není generovaná počítačem. Jedná se o perfektní práci kaskadérů s lany. -- Ve scénách s průjezdem noční asijskou metropolí jezdí auta plnou rychlostí. Tom Cruise musel několik scén natočit na jeden pokus. ()

halberdier

Pro mě rozhodně nejlepší díl z celé série, po trochu pomalejším rozjezdu příchazí opravdu svižná akce, která je opravdu dobře natočená. Jen považuju některé dějové linky trochu nedotažené nebo dokonce záměrně vynechané (např. získání Králiči packy) a konec celkem vyšuměl. Ale celkově mě režísér mého oblíbeného LOST nezklamal a vůbec bych nebyl proti aby reříroval i další díl. ()

dusa77

Od debutujícího režiséra bych takovej akční nářez teda nečekal.Na Bournea to sice nemá,ale fanoušek akčnáku se bude nadprůměrně bavit! Na Ghost Protocol se tedy těším,třeba mě Brad Bird překvapí podobně jako J.J.Abrams . ()

O_Peki

Třetí a zatím jednozačně nejlepší. Super akce. Maggie Q v červených šatech vystupující z Lamborghini je úchvatná a potěšil můj oblíbenec Simon Pegg, který ve čtyřce konečně dostane pořádný prostor. Akorát mi pořád nesedí ten Cruise. Ten chlap nikdy neuměl hrát a asi se to už na starý kolena nenaučí. ()

maniak.sused

Moje pomerne vysoké hodnotenie nie je, vzhľadom k žánru vlastne paradoxne, postavené na akcii. Tá síce vôbec nesklamáva, ale hlavnou pridanou hodnotou je vzťah Hunta a manželky. Emócia z neho prameniaca totiž poháňa Hunta viac ako para parnú lokomotívu a celý film má tak zrazu iné vyznenie, ako keď ide iba o plnenie úloh. Cruisova citová zaangažovanosť funguje skvele, dáva filmu iný rozmer a akčným scénam skutočnú naliehavosť. A navyše, MI3 má famózneho záporáka. Väčšinou, keď filmoví ,,villians" chŕlia drsné zastrašovacie vety, divákovi to pripadá ako krčmové silácke reči. Hoffmanov Davien je však iný prípad. Jeho chladnokrvnosť nemá so sebaparódiou väčšiny záporákov nič spoločné. A keď uniká vo vrtuľníku, Cruisov pohľad smerom k nemu má v sebe toľko zúfalstva a strachu, až sa aj v teple svojej obývačky začíname báť, aby Davien neublížil aj našej partnerke. ()

Jack_F.

Nesplnitelná mise se stala skutečností. Po zhovadilé dvojce přichází vyspělý příběh a méně impossible akční scény. Ještě, že existují odpadoví řežiséři jako Woo, aby vynikli ti ostatní. ()

DansteR

"What's that stand for?"..."Impossible Mission Force."..."Shut up"...tak dvojka se měla vynechat a toto přímo navázat na jedničku. Abrams udělal agenta Hunta ještě akčnějšího, lepšího a neprůstřelnějšího nikoliv však vypatlanějšího (jak to bývá s vyloženě akčníma hrdinama), mnohem víc hrajou i všichni ve vedlejších rolích a kamera a triky na výsledku mají taky slušný podíl. Nejlepší díl série. 80% ()

JP84

Já mám taky jednu svoji Mission: Impossible. Jmenuje se: Dodívat tenhle film až do konce. Zatím jsem vždy skončil po půl hodině u té honičky mezi větrníky a shodou okolností už taky dosáhla pořadového čísla 3. ()

Scaevola

Lehký návrat k méně akční, ale o to "špionážnější" jedničce, navíc okořeněný osobní rovinou. Leč není to již poprvé a překvapení se nekoná. ()

Hunys

Třetí díl je velmi emocionální, jelikož Ethan musí zachraňovat svoji snoubenku a později i manželku. Hledají věc jménem zaječí packa, která komplikuje všem život. Je to lepší než předchozí díl. Tři opravdu dobré akce. Vždy z toho vyvázne o fous, ale je to jeho práce. :) Stojí za to shlédnout a doufám, že další pokračování bude stejně tak zdařilé. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)