Mission: Impossible 3

• USA Mission: Impossible III (viac)

Ethan Hunt (Tom Cruise), špičkový agent IMF, opustil aktívnu službu a venuje sa výcviku nováčikov. Usadil sa a je zasnúbený so sympatickou zdravotnou sestrou Juliou (Michelle Monaghanová), ktorá však netuší nič o jeho minulosti ani súčasnej práci. Myslí si, že pracuje na ministerstve dopravy. Okolnosti však Ethana donútia vydať sa ešte raz do terénu, keď ho požiadajú, aby viedol záchranný tím s cieľom oslobodiť agentku Lindsey Farrisovú (Keri Russellová), ktorú zajal priekupník so zbraňami Owen Davian (Philip Seymour Hoffman). V riskantnej akcii ju síce oslobodí, ale mladá žena zomrie v odlietajúcej helikoptére, keď exploduje mikronálož, ktorú jej Davian implantoval do mozgu. Jediným výsledkom akcie je poškodený počítačový disk, z ktorého experti zistia, že Davian chce predať vo Vatikáne neznámemu kupcovi za 850 miliónov záhadnú ničivú zbraň zvanú Králičia packa. Ethan sa rozhodne obchod prekaziť, ale ešte predtým sa ožení s Juliou. V komplikovanej akcii sa jeho tímu síce podarí preniknúť do Vatikánu, prekaziť schôdzku a zmocniť sa Daviana, Ethan sa ho však márne pokúša vypočuť. Navyše jeho tím prepadnú dva vrtuľníky. Oslobodený zločinec Ethanovi sľúbi, že sa mu pomstí na jeho manželke Julii. Podľa odkazu, ktorý mu pred smrťou stihla poslať Farrisová, je šéf IMF zradca, spolupracujúci s Davianom. Ethan ponáhľa do nemocnice, príde však neskoro. Davian uniesol Juliu a Ethanovi dáva 48 hodín, aby mu priniesol Králičiu packu ako výkupné za jej život. Ethan zbraň získa, ale potom ju musí vydať do rúk nepriateľa. Pri krutom mučení síce zistí, kto je zradca v radoch IMF, ale do mozgu mu implantujú mikronálož, ktorá ho môže kedykoľvek zabiť. Zvládne v tejto situácii ešte niečo urobiť? Môže zachrániť svoju lásku a svet pred skazou? (TV JOJ)

Sokkk_y

M:I 3 je bezpochyby nejlepší film celé trilogie a Tom Cruise opět dokázal, že ještě nepatří do starého železa. Už jen celkem morbidní začátek nám dovolí nakouknout do děje, který bude následovat. A v tom největším očekávání přijde... ta ta da - ústřední song.____ . Ačkoliv se kolem M:I 3 pořád točily nějaké problémy, na výsledku se ani trochu nepodepsaly (což neplatí u jiných problémových filmů). Abrams se popral s rolí režiséra statečně a vyšlo mu to na jedničku s hvězdičkou. Z Cruise udělal Hunta s trochu větším šmrncem. Už to nebylo jen: najít zloducha, zneškodnit ho a pak happyend. Bylo zde více emocí, citů a dojemnosti. Přesto mě to nezbavilo dojmu, že jde o akčňák. Prostě všeho s mírou.___Z herců bych samozřejmě vyzdvihl Cruise ale i vždy optimistického Rhamese. Dále mě okouzlila sexy Hawaiičanka Maggie Q, která byla v červených šatech ve Vatikánu přímo neodolatelná.___Pořád mi ale vrtá hlavou, kde filmaři vzali povolení na natáčení ve Vatikánu... Ačkoliv je to snímek plný akce, citů, napětí a trošku i romantiky, musím dát "jen" ****. Přece jen nějaké scény byly až moc přehnaně akční (most, skok v Šanghaji)....__No, Crusi, jen tak dál! ()

Honzíno

Trojka je jiná než dovjka a jednička. S jedničkou u mě jasně vede před přeplácanou a přehnanou dvojkou Johna Woo. Důkladné začlenění psychologie, zvraty, potemnělá až záhadná atmosféra. Kdo jiný by si dovolil v kapse s Tomem Cruisem nezačlenit na plátno získání králičí packy a jen ho najendou nechat vypadnout z okna. Perfektní. Thank You, J. J. ! ()

rodo

Mission: Impossible III je z celé série s agentem Ethanem Huntem nejlepší. Má švih, napětí i vše ostatní, co chybělo například předchozímu dílu. Oproti prvnímu dílu je zase přímočařejší a akčnější. V rámci akčních filmů se jedná o slušný nadprůměr a doufám, že čtvrtý díl udrží vysoko nastavenou laťku. ()

Kamkon

Hlavně vedlejší role hrají prim (kromě Hoffmana, kterýho nesnáším a vůbec mi tam nesedí). Tom Cruise však, alespoň pro tento film, neztrácí charisma ()

Jizni Tlapa

Nejlépe nasnímaná akce celé trilogie! Působivé exteriéry. Průměrné herecké výkony. Legendární úvodní znělka s bezchybným soundtrackem a vtipné dialogy. Velmi povedené zakončení celé série, které by se jistě obešlo bez "zaječí packy", zoufalého dabinku a kýčovitých manželských pasáži. ()

karlik4801

Všechny ty zvláštnosti, které doopravdy neexistují vypadají dost dobře, to je u Mission Impossible plus. Tohle plus ale neovlivní ne nijak zajímavý a poutavý děj. Od dvojky aspoň v agentu Huntovi nevidím super extra mašinu, ale jen lepšího agenta. To je další plus. A to poslední plus je tu za mého oblíbeného Vinga Rhamese. ()

DragonnCZ

8/10. - Konečně díl, který mne bavil od začátku až do konce. Vynikající jízda plné zajímavé akce kombinující pěknou stylizaci kamery nápaditou choreografií a Abrams to prostě dokázal. I když bude pro mě Mission Impossible popsat slovně celou tu smršť toho všeho čeho se tam událo tak či onak tento film mě nehorázně bavil. ()

Beky

..jednička se mi moc líbila ( De Palma mě příjemně překvapil ).....dvojka se mi vůbec nelíbila ( Woo má u mě velký vroubek )...a trojka????...díky ženě náš agent dostal nový rozměr, s ženou přišli uvěřitelnější emoce a realističtější hrdina!!!!....nebudu se rozepisovat o tom jak je akce bombastická nebo neni, podle mě je hlavně velmi dobře natočená s použitím minimálních počítačových triků ( a když už tam někaký je, vypadá nenuceně a nepráští nás hned přes oči )!!!..a co náš zloduch???...Hoffman ukázal velký cit pro akci ( viz závěrečná bitka ) a na to, že nedostal vetší prostor ( největší chyba filmu ) dokázal ve mě vzbutit chuť ho roztřílet na hadry na konci:))!!!..ostatní herci se vezou, a vezou se velmi dobře, žádná viditelná slabina ( snad jen manželka mohla být hezčí, ale tady spíš záleží na vkusu )!!! Abrams potvrdil své kvality ( před tím jen serialové!!!) a moc se tešim na jeho další počin!!!! ()

TO

Pořádný nářez, obrovský nervák a drsná akce – konečně. Po delší době se zas nějaký akční film fakt povedl. ()

_DAVE_

Porad nemuzu pochopit ze to bylo pokracovani predchozich dilu. Tvurci to vzali za zcela opacny konec. Hunt uz netravi dovolenou zaveseny jednou rukou na nejakem obrim previsu, a druhou volajic z mobilu nejakymu kamosovi. Hunt travi volno bavenim pratel sve nastavajici na jejim vecirku. Je celkove daleko lidstejsi, zranitelnejsi - ne jako postavicky z komixu. Dale musim vyzvednout scenar ktery misty velmi pobavil, hlasky maji stavu a jsou inteligentni. J. J. Abrams proste predvedl jak se takovy film dela, MI3 jasne ukazala jaka hovadina vlastne ta MI2 byla. Jedine co me velmi mrzi je nizka navstevnost tohoto filmu, myslim ze za ni vdeci filmu MI2 a celkove nynejsi prezentaci Tome Cruise na verejnosti, je to proste kreten - s tim nic nenadelame. ()

Iroquaise

Každý díl série Mission Impossible má zcela jinou tvář. První díl měl podobu starého thrilleru přeneseného do moderních kulis, druhý byl nepříliš povedeným spojením moderní akce a místy trochu hloupého dramatického patosu. Třetí díl přináší posun směrem k syrovosti akce a realističnosti příběhu. Na pomyslném stupínku pokořuje předchozí díl, ovšem kvalit jedničky nedosahuje. Osobně mi vizuální styl J.J. Abramse přijde poněkud nesourodý ( mísení pečlivě komponovaných zpomalených záběrů a roztřesené kamery) a ve výsledku mírně chaotický. Film nabízí některé velmi povedené scény - průnik do Vatikánu a zejména scénu útoku na most. V závěru na mne ale působí dojmem vyčerpání dramatických nápadů - paradoxní je, že některými motivy se tu vyloženě plýtvá, viz. zahozená scéna loupeže v mrakodrapu. Někdo chápe tuhle scénu jako podvratnou hru se žánrem a přenesení divácké pozornosti z akce na individuální přetahovanou Hunt - záporák ( skvělý Hoffmann). Pro mě je to ovšem zrazení podstaty série Miission Impossible. Ta scéna z dramatického hlediska nefunguje. ()

BS

I pokračování může překonat své předchůdce, to se také M:I3 povedlo, také díky Tomu Cruisovi a povedenému scénáři. ()

neoBlast

[Čtvrté zhlédnutí... asi] Určitě spolu s restartem Bonda nejvýraznější akční film první desetiletky 21. století. Abrams poprvé ve filmu představuje své vizuální trademarky, které ještě Star Trekem o tři roky později umocnil. Jedna z nejlepších rolí Cruise, Hoffman se skvěle hodí do přehrávající role záporáka a i ostatní suveréně ví co dělají. Michael Giacchino stvořil asi svůj nejzářivější hudební skvost, který i samostatně obstává na výbornou. Stejně jako u následujícího Star Treku užívá známého ústředního motivu s rozvahou. I když používá stejné postupy, kterými se proslavil u Ztracených, tak to stále funguje. A navíc je třetí Mission: Impossible našlapaná akcí, že i přestřelená dvojka se musí krčet v tmavém koutě. 90 % [Páté zhlédnutí] OK, přiznávám, že od posledně v mých očích trojka kapičku klesla, trochu překvapivě zastarala trikově a děj zaměřený na emoce je povážlivě mimo v rámci kontextu celé série. Stále se ale jedná o špičkově zrežírovanou akční jízdu (scéna na mostě, Šanghaj) s elegancí M:I vlastní (Vatikán). Nedá mi to zase nezmínit neskutečně nabušený soundtrack - dle mého nejlepší akční soundtrack poslední desetiletky, který se mi stále neomrzel jak ve filmu tak na samostatný poslech. 85 % ()

danoo

Rýchla, ale nie bezduchá show J. J. Abramsa je dôstojným zavŕšením M:I: SÉRIE. A keby ešte od niekiaľ z plafóna skočila do záberu Jennifer Garner, mohlo by to byť za *****. ()

Cushing

Film nudný, divák lhostejný. Aspoň v mém případě. Dostat se sotva do poloviny té akrobatické voloviny, a pak jít a pustit si třeba Happy-Go-Lucky... Správná volba! ()

July

Kdybych od filmu nic moc nečekala, potěšil by mě. Jelikož jsem ale vzhledem k 77% hodnocení tady na ČSFD čekala hodně, spíše mne zklamal. Ethan Hunt byl sice polidštěn, ale to je tak všechno. Phillip Seymour Hoffman zde mnoho prostoru nedostal a ani jeho role nebyla extra zajímavá. A tak, jako si Ethan Hunt nasadil na okamžik masku Owena Daviana, si i Mission Impossible III chvílemi nasazuje masku jiných filmů - protože všechno, co tu je, jsme už tisíckrát viděli a věčné opakování nás začíná trochu nudit. Tam, kde jsou aspoň odlehčující hlášky nebo jediný originální a překvapující prvek navíc, to až tak nevadí, jenže na MI III jsem nic divácky originálního bohužel neshledala. K bourneovkám bych MI III nepřirovnávala. Zvrat, který má zřejmě být šokujícím, žádným překvapením nebyl - ten, kdo byl proklamován jako zrádce, by se choval značně nelogicky, kdyby jím byl, proto zbývala jediná možnost, a ta byla správná. Závěrečná akce konečně nabídla skutečné napětí a připoutání diváka k obrazovce, patnáct minut ale na zvýšení hodnocení celého filmu nestačí. MI III rozhodně není špatný film. Je ale spíše průměrný. ()

lennyd

Ethan Hunt (Tom Cruise) by pomalu rád skončil se svojí kariérou v MI, oženil se a konečně se usadil. Tyto plány mu ale pokazí únos agentky Lindsey Farris (Kerri Russell), jeho bývalé žačky. Znovu svolává svůj tým (včetně Luthera (Ving Rhames)) a vydává se Lindsey zachránit. To se mu sice podaří, nicméně Lindsey stejně umírá - a za její smrtí stojí obchodník Owen Davian (Philip Seymour Hoffman), který pátrá po tajemném zařízení zvaném Zaječí pracka. Když mu Ethan Hunt skříží cestu, unese Owen Huntovu nastávající, a na pátrání po Zaječí pracce vyšle Hunta a jeho tým ... Mission Impossible je zpátky, a tentokrát v režii J. J. Abramse (seriály Lost nebo Alias), a nutno říct, že díky tomu, že vzal celý film z jiné strany než jeho předchůdci, je na co koukat. Hodně mi Mission Impossible připomínal Bonda - Casino Royale, kde také bylo méně technologií ale větší hloubka zápletky. Ale nedostatku technických vychytávek se nemusíme obávat, bez toho by Mission Impossible nebylo tím, čím je (hlavně Vatikánská část je tím opravdovým Mission Impossible). Film opět stojí a padá s Tomem Cruisem, ale ten už několikrát dokázal, že i sám by film utáhl - a tady mu skvěle sekunduje Philip Seymour Hoffman.... ()

Playman

Abramsova hravost, dravost, tvůrčí invence a geniální nápady. Tak bych shrnul prozatím poslední a zároveň nejlepší přírůstek do této série. Bravo! Jde vidět, že přesně takového inovativního umělce Hollywood potřeboval. Navíc, Cruise je stále borec a role záporáka Hoffmanovi náramně sedla. ()

Star Trek 3 v rukách debutanta?

Star Trek 3 v rukách debutanta?

10.05.2014

Hollywoodská studia zřídkakdy vkládají sto a více milionů dolarů do rukou někoho, kdo ještě nikdy nenatočil celovečerní film. V poslední době ale dostali takovou důvěru třeba Rupert Sanders (Sněhurka… (viac)

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

Abrams nenatočí nové Star Wars digitálně

25.08.2013

Posledním dílem ságy, která byla natočena na klasický 35 mm film, byla Skrytá hrozba. V Klony útočí a Pomstě Sithů už Lucas experimentoval s digitálními kamerami. Tvůrci Epizody VII (a dalších) však… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (viac)