Na filmu, který odstartoval z prvního místa amerického žebříčku, se kromě režiséra Iaina Softleye podílela řada mimořádných filmařských osobností - kameraman John Mathieson, který získal řadu ocenění a nominaci na Oscara za svou práci na GLADIATOROVI, střihač Craig McKay, mnohonásobně oceněný a rovněž na Oscara nominovaný za filmy MLČENÍ JEHŇÁTEK a REDS. (oficiálny text distribútora)

maseer2

moc příjemný film se sci-fi nádechem a úžasnou atmosférou, který jsem sice pochopil správně, ale přesvědčit jsem se o tom musel až na internetu po shlédnutí filmu :)) nebýt o něco slabší druhé poloviny, dal bych plný počet.. takhle je to rovných 80% :) jen škoda, že už jsme Kevina Spaceyho v podobně skvělé roli neviděli pěkně dlouho.. ()

BoPo

Sci-fi na trochu iný spôsob ako sme zvyklí. Účasť hereckej elity z filmu robí záležitosť, ktorú radšej nevynechať. ()

bouncer

Tohle je opravdová filmová lahůdka. Snímek, o kterém se tolik nemluví, ale potěší každým záběrem - s jakou lehkostí vypraví příběh, jakou navnadí atmosféru nebo výtečným Kevinem Spaceym ()

murakamigirl

Sympatický, zaujímavý, veľmi príjemný... Trebárs aj trochu schizofrenický, ale čo na tom... Čo na tom, keď sa vám pred očami roztancujú Bridges a Spacey?! Tie dialógy.. ! A niektoré scény- Prot kreslí mapu K-PAX-u, psychiater sa prekopáva k (pozemskej) pravde, Spacey- banánový kráľ...- sa nedajú vytrieť z mysle. Zaujímavé komentáre: golfista, KevSpa, Lima, k0C0UR, Anthony, pshimi.... ()

Terva

Doktor Mark ( Jeff Bridges ) : Nejhorší je to, že opravdu je z té Planety. Prot ( Kevin Spacey ) : Někdy se zdá nepochopitelné, jak jste jako lidstvo mohli tak dlouho vydržet. Jeff Bridges si vyměnil role a z Starmana se stal doktor, který léčí údajného mimozemšťana. A aby podobnost nebyla tak jednoduchá dojde dokonce i na Jablečný koláč. V knize je prý nejoblíbenější Protův film....Starman. Knihu jsem nečetl, ale film je velice pěkný. A teď už mně omluvte, musím chytit paprssek. ()

Ouwen

S Protem by byla radost filozofovat. Asi bych byl schopen se nechat zavřít do ústavu, abych s nim mohl sdílet čas. Napumpuje člověka pozitivní energií, prokazuje naprostou lidskost a o jeho planetě se dozvíme spoustu zajímavostí, zbytek je jen na fantazii každého z nás. Je zde plno vtipů, například názorná ukázka rychlosti cestování, či chůze Prota.. debata se psem, konzumování ovoce.. a supr lidi má kolem sebe, bavila mě každá postava. Líbí se mi i prolínání mezi osudem běžného člověka a mimozemšťana, po celou dobu nám scénárista servíruje nenápadné nápovědy a závěr mi přišel výborný. Potěší i přirozený soundtrack, citlivá režie a herecké osazenstvo. Film, který jsem určitě neviděl naposled.. ()

JohnCZ

Spaceyho herecký koncert! Jeff Bridges mu výborně sekunduje a celý film je neuvěřitelně chytlavý a velice citlivě podaný. Po delší době jsem shlédl opravdu chytrý film, který ani na okamžik nenudí a vyloženě jsem čekal, jak to celé dopadne. Za poslední třetinu bych nejradši přihodil další hvězdu, protože ta mi připomněla, čeho si na filmech tak vážím a co mi často při jejich sledování chybí - opravdové a nefalšované nadšení! ()

corpsy

Umelecká polohlúposť, ktorá vôbec nedostala mojim očakávaniam čo sa týka záverečnej pointy, či nejakých zaujímavých dejových nápadov. ()

Marek1991

Scenár pomerne jednoduchý, aj keď si to mnohí nemusia myslieť. Psychické choroby, tajomný mysticizmus, vesmírne záhady, vyšetrovanie to mnohých vždy ohúri, no tento film nepriniesol nejakú extra vec, mne sa však ako väčšine páčil, lebo upozorňuje na veci o ktorých mnohí prehlasujú ako o samozrejmostiach a pritom sme sa zo Zeme ďaleko nepohli a robíme zo seba najmúdrejších a s ľahkosťou ostatných vieme prehlasovať za bláznov. Ktovie koľko je, či bolo géniov medzi ľuďmi prehlásenými za bláznov. Vždy je na to však iný pohľad, existujú rôzne filmy s podobnou témou tomuto ako Prekliaty ostrov, Čistá duša, či Kontakt. V takýchto filmoch sa väčšinou vždy preukáže duševná choroba a mnohokrát je to aj podľa skutočných udalostí, tento si však zasníval podobne ako film Kontakt a pre mňa je akýmsi jeho neviazaným pokračovaním, rozšírením. Človek niekedy posudzuje filmy a najmä realitu podľa overených faktov, inokedy podľa viery a často hľadáme vo veciach niečo viac a tak je to aj pri posudzovaní filmov, žiadnemu z vymenovaných som nedal na tejto stránke plný počet hviezd a ani tomuto, lebo nech sa to môže zdať mnohým z vás podivné, oni pre mňa až tak geniálne neboli. Každý z nich má navyše mnoho detailných chýb ako veci ohľadom dynamiky, zbytočných scén, hudby, hereckých výkonov no najmä podstatné nedopovedané veci. Vidieť v tomto filme niečo viac na hereckých výkonoch Jeffa Bridgesa a Kevina Spaceyho tu je nezmysel, ale tento film je stále pozerateľný. To že sa dej menil neznamená, že je automaticky zlý, práve naopak, ešte ho to zlepšilo, chýbalo mi tam napríklad to, že ho mali posadiť na detektor lži, aj keď asi viem, aký by bol výsledok. Z tých mysterióznych, ktoré majú často zásadné problémy musím uznať, tento nebol zlý, je to pre mňa mierny nadpriemer, niečo pohybujúce sa na úrovni troch a štyroch hviezd. ()

Jakubisko

Nemám slov. K filmu jsem přistupoval spíš jako k nedovařeným bramborám, ale místo toho mi byla naservírovaná luxusní pětihvězdičková večeře, kterou jsem najednou ani nemohl sníst. Film předává poselství, které si zřejmě každý vyloží jinak a možná ne každý správně, ale já jsem měl pocit, že jsem si z příběhu odnesl to nejlibovější masíčko (které je obalené spoustou šlach a tuku, takže není tak jednoduché se k němu propracovat). Již zmiňovaná poslední čtvrtina je velmi, velmi zvláštní a závěr nabízí spoustu možností k pochopení, k doslovnosti má totiž na míle daleko, přesně to já miluju. :) Snad ani netřeba zmiňovat skvělé herecké výkony, hudbu, kameru atd atd atd. Dokonalý obsah, zabalený do dokonalé formy. Myslím si ale, že i kdyby forma nebyla tak dokonalá, nešel bych s hodnocením ani o stupínek níže. IMHO nedokážou snímek plně docenit materialističtí ateisté, kteří v podobné věci nevěří, pro ně to bude jen pěkná pohádka...Pro ty, co mají aspoň trochu šajn o nadpřirozenu, to bude mnohem, mnohem víc. ()

Cubinho

Úchvatné. Už dlouho jsem při filmu nepocítil takový příliv blaha jako při scéně z planetária. Podobně úžasných chvil tu však bylo více. Kevin Spacey je jedním z nejgeniálnějších herců v historii, o tom není pochyb. Tento film stojí za to vidět už jen kvůli jeho perfektnímu ztvárnění postavy Prota. Spacey je pro mě herec z nejpříjemnějším projevem. Scénář filmů (nechápu některé kritiky) je vynikající. V průběhu druhé poloviny mi sice chvílemi vadilo, že by to s ním snad nemuselo být tak, jak se to do té doby jevilo - nebudu dále spoilerovat, ale po samotném závěru musím konstatovat, že je ta polovina přesně taková, jaká měla být (a jak si jistě i sám Prot představoval). Pobavil mě jeden komentář, že dotyčný uživatel od zhlédnutí tohoto filmu vyplňuje místo rodiště: K-PAX. Taky jsem se tou myšlenkou nadchnul, ale na druhou stranu bych si v jistém slova smyslu protiřečil, jelikož jsem se svým domovem spokojený a doufám, že bych i lidem kolem sebe chyběl (kdo neviděl, tak se nesnažte pochopit tuto větu:) 10/10 ()

khedy

Od prvních minut až do závěrečných titulků výborné sci-fi, které se obešlo bez jakýchkoliv speciální efektů. Jak bylo řečeno - někoho může film nudit, mě osobně ale nenudil ani na minutu. Kevin Spacey zahrál jako vždy na výbornou a já mu věřil každé jeho slovo. ()

Ajinka126

Nejvíc se mi líbil příběh. Herci mě nijak nebrali. Hrozně moc jsem si přála, aby to byla pravda, a Prot byl skutečně mimozemšťan. Konec byl zajímavě udělaný, myslím, že si každý přijde na své ;). ()

Marsik

Mě film tolik na kolena nesrazil. Bral jsem to spíše jako sci-fi komedii, samozř. až na ten závěr, který byl emotivní. Ale výkony Spaceyho a Bridgese byly opravdu skvělé. 70% (with J.) ()

prkalil

To jsme takhle jednou s Lucií H. brouzdaly Matičkou po Karláku (náměstí Karla) a najednou vidíme, že míjíme kino Mat (NEJMENŠÍ KINO V ČESKÉ REPUBLICE). I přestaly jsme míjet a vstoupily, daly si v baru skleničku nebo dvě a chtěly zase pokračovat, ale vtom náš zrak padl na program - hle hle, jakýsi Svět podle prota (K-PAX) - že bychom?... - a tak jsme o ten zážitek nepřišly... Dnes mi poštovský panáček doručil knížku, tak jsem zase šťastná... ()

spaceboyCZ

Je tezke popisovat tak zvlastni film, jakym je prave K-Pax. Obcas az s podivem kroutim hlavou, jak se toto dilo libi lidem kolem me a v mem veku (22)... Kevin Spacey je vynikajici, Jeff Bridges dobre sekunduje a rezie je misty az neuveritelne...jak to napsat...zvlastni, procitena... Neni to film pro Bckove divaky, nedokazou si ho vychutnat...4 a 1/2* ()

FFilipCZ

Úžasný film, i když přeci jenom Pozemšťan se mi líbil o něco více. Na tomto snímku oceňuji hlavně způsob, jakým je nám celý děj a příběh představován. Je možné, že jsem si to tak přebral jen já, ale hrozně se mi líbí, jak nás tvůrci nechávají na pochybách a v podstatě je jen na nás, čemu budeme věřit a čemu ne. S čím se ztotožníme a s čím ne. Není totiž zcela jasné, jestli Prot je opravdu z jiné planety a nebo pouze psychicky nemocný (část filmu nás totiž nechává věřit že je, v části to zas vypadá, jako by byl vyléčen, tedy normální člověk). Stejně jako nevíme, co se stalo s osobou, kterou si s sebou chtěl vzít na K-Pax. Toho si cením a náležitě ohodnocuji. ()

mis-ko

Výkon Jeffa Bridgesa si dovolím vyzdvihnúť ešte o kúsok viac ako Kevina Spaceyho. Predsa len, dostať sa pod kožu "mimozemšťanovi" nie je jednoduché. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006

Nepřišlo vám někdy, že ve skupině rodinných amerických filmů o Vánocích a Santa Clausovi a znovunalézání Ducha Vánoc něco chybí? Mně ne a velmi jsem se mýlil. Jean-Claude La Marre, herec, producent a… (viac)