xxmurphyxx

Akože klobúk dole. Nikdy by ma nenapadlo, že film o Tetrise bude takáto jazda. Jasné, je to prifarbené, zveličené a miestami už trochu vyhnané do extrému, ale kurevsky zábavného extrému a navyše veľmi dobre obsadené, zahrané a natočené s pár sympatickými nápadmi, ako napr. automobilová naháňačka na konci s rozpixelovanými autami. Ako dlho ročný hráč mile rád nadhodnotím z tri a pol na štyri hviezdy. ()

Isag1

Film je prekvapenie roka. Od samotného obsadenia, scenáru a presnosti + vyobrazenie samotného Sovietskeho režimu a ako to v ňom fungovalo. 5/5 ()

Valenta28

To jsem tak večer seděl u svého nově sestaveného, herního bestiálního počítače, a řekl jsem si, že si odpočinu od hraní a musím vidět něco z nové filmové tvorby. Volba Tetrisu byla správná... Tuhle geniální hru jsem hltal už dáávno předtím, než mé vědomí zaregistrovalo tento počin. Věděl jsem tak nějak "zhruba", jak hra vznikla a jak se dostala ven. Ale velmi zhruba... Tak 5% z toho, co jsem viděl tady. Doteď jsem hrdě hrával Tetris do chvíle, co zandám score 500000. Teď si to mohu zopakovat, ale s o to větším nadšením. Jedna hvězda za kameru. Druhá za herecké výkony, zejména hlavní roli Henka. Třetí za dokonale, ale absolutně dokonale vyšperkované prostředí a rekvizity. Něco tak autentického už nikdy nebudu čekat snad v žádném novodobém filmu, který bude chtít projektovat prostředí bývalého Sovětského Ruska. Čtvrtou dávám za nápad. Zkrátka příběh, který kdyby se nezfilmoval, byla by to velká škoda. Ale tento fakt pochopí divák teprve poté, co film dokouká. Na pátou hvězdu u mě tento film subjektivně nemá. To musí být něco neskonale autentického, ojedinělého a nenapodobitelného, abych mu dal all-star. Na tak vysoký bod příčky se však Tetris dobelhat nedokázal. U jiných ale klidně může. Každý milovník Tetrisu by měl vidět toto dílo. Zaplní mu dost podstatnou skulinku pro dílek, díky kterému dosáhne Tetrisu. ()

W.Goldfinch

Docela příjemné retro, které díky sympatickému protagonistovi, osmibitovým přechodům a osmdesátkovým bangerům ze začátku příjemně šlape, bohužel trochu dojíždí na repetitivní scény, nepřekvapivé zvraty a nataženou stopáž. Sice asi nejslabší životopis od MARVA s Taronem v hlavní roli, ale pořád fajn. ()

rigby

Chvílemi možná trochu infantilní, jinak hodně naivní, ale po celou dobu nesmírně zábavné. Lepší thriller jsem hodně dlouho neviděl. A vlastně šlo jen o podnikatelský životopis. Perfektní! ()

Lucas005

Přestřelená akční pohádka, která se sice opravdové historie Tetrisu drží jen okrajově, ale za to přináší nezastavující jízdu, která nenudí ani minutu. Soundtrack je jeden retro banger za druhým, od druhé půlky to podrží i nějaké to napětí a i když postavy jsou z většiny jen karikatury na obou stranách barikády, herci v čele se skvělým Egertonem si je očividně užívají. Střih je občas podivný, ale pixelové prostřihy dodávají filmu vlastní šarm a celkově má film svou zajímavou a unikátní atmosféru. Všeobecně dosti zábavná jednohubka, která potěší jak fanoušky her tehdejší éry, tak lidi absolutně nezainteresované. ()

uhlerado

Taron vyborny, presvedcivy vykon. Film nenudil a potesil. Ale nebola to az taka pecka, ako by ste cakali podla hodnoteni. Mala nostalgia a anti sovietska retorika. ()

hony23

Docela dobře natočené, chvílemi i akční drama o tom, jak se v 80.letech mohli herní výrobci přetrhnout, aby získali o Rusáků licenci na Tetris. Je evidentní, že v zájmu zatraktivnění příběhu si tvůrci hodně přidali, ale díky tomu můžeme sledovat celkem napínavý film i honičky s KGBáky v centru Moskvy. ()

BrMikes

Tetris je přesně tím filmem, jakým se zdál být v traileru. Zábavná jízda podle skutečné události, zpracované typickým hollywoodským realismem (i když je samozřejmě nepochybuji, že v reálném příběhu skutečně figuroval Gorbačov) o střetu dvou zcela odlišných světů, s vynikajícím Taronem Egertonem a výbornou hudbou (ano, I need a hero a The final countdown opravdu fungují všude). Jako bonus dostanete i zábavný vizuál inspirovaný prvními videohrami, přičemž potěší i takový detail, jako je rozdělení děje do levelů. Funguje i zbytek castingu či vykreslení dobové atmosféry. Paradoxně pak ale film podle skutečných událostí působí místy černobíle. To ale nic nemění na faktu, že jsem se bavil. Suma sumárum film záživný minimálně jako hra samotná. ()

Stepca

Už z traileru vypadal Tetris jako zajímavý film, ale nečekal jsem, že bude taky strašně zábavný. Snímek zobrazuje boj o prodejní licence, který se vede hlavně na území dřívějšího SSSR. Ze začátku se to může zdát komplikované (hromada licencí, mnoho kupních stran), ale po čase vás film přes příběh a problémy hlavní postavy dostane do obrazu a vy si pak už jen užíváte vše ostatní, co vám může tato drama komedie nabídnout. Jednou z těchto věcí jsou například nápadité 8bitové scénky a občasné propojení reálného světa s pixelovým vizuálem, nebo třeba hravá režie a skvělý soundtrack, který vás vrátí v čase. Jen škoda, že nastolené dynamické tempo narušují lehce zdlouhavé scény o problémech lidí za komunismu, které měli nejspíše hrát na emoce, ale pro mě se staly nejslabšími částmi. Nakonec jsem si film velice užil a mile rád doporučuji tento menší skvost od Apple TV+. ()

KolarikKing

Důkaz o tom, že i takové téma jako je získávání práv k videohře se dá natočit takhle zábavně. Od začátku do konce to má výborné tempo a pořád se tam něco děje. Tady se lidé od Applu vytáhli. 8,5/10 ()

Sebule

I dneska hraju po nocích Tetris a ještě asi nějakou dobu budu. Po dlouhé době drama, které mě opravdu bavilo po celou dobu. Velkou zásluhu na tom má Taron Egerton, kterého začínám mít čím dál tím víc radši, protože tady si to neskutečně užil a zandal. Má to opravdu svižné tempo a hlavně úžasnou hudbu. Jasně, v reálu to tak určitě nebylo, ale už by všichni měli vědět, že by se na "podle skutečné události" neměla dávat moc velká váha. Příběh je zasazen do SSSR a herci hrajou takové ty správné komouše. Najde se tam plno vtipných hlášek nebo scén, které neubírají na vážnosti filmu. A ta automobilová honička na konci, kdy místo nárazu se začaly objevovat pixely? Fantastický nápad. Hodnocení: 8,8/10 ()

bonovox

Tetris je najzábavnejší film za posledné obdobie. Príbeh o vzniku kultovej hry je podaný sviežo, s množstvom vychytávok, výborným soundtrackom, výpravou a hlavne skvelými hercami na čele s Taronom Egertonom. Je jasne že tvorcovia si príbeh určite prikrášlili ale tentoraz je to len k prospechu tohto dokonalého feelgood filmu. Apple zabodoval naplno ()

Germanicvs

Stejně rychle a napínavě jako padající barevné shluky kostek Tetrisu plyne příběh kapitalizace tohoto neotřelého nápadu v jeho filmové rekonstrukci. Žádná umělecká rafinovanost, ale jen instantní napětí, emoce a zábava. ()

jjjerry

Nudný příběh s nejznámější videohrou podaný zajímavým způsobem. Není to uplně můj šálek kávy. Nebavil mně styl humoru ani to přehánění. Ale určitě zajímavá historie ještě zajímavěji podaná. Pohodový film na klidný večer. ()

Mersis

Konečně film, který mě chytil a už nepustil. Možná je to tím, že Tetris jsem hrál skoro pořad a tak to byla nostalgie z dětství, možná taky proto, protože tam nehraje tolik okoukaných tváří. Navíc jsem až teď, po takové době, zjistil, jaký je vůbec za distribucí této hry do světa příběh. Za mě krásných 90% ()

Grázl83

Velmi sympatický film, ale děj místy přehnaný. Což je škoda, protože pak člověk neví co se stalo a co výmysl scénáristy. Dále neustálé podepisování smluv, které pak někdo prohlásí za neplatné není moc přehledné a začne to nudit. No a KGB, ta je tady k smíchu, hlavně honička na letiště. Škoda, šlo z toho vytěžit více a ideálně zkrátit. Za mě by bylo lepší to udělat více životopisně a ideálně do toho zahrnout i soudní spory o práva z devadesátých let. Lepší 3* ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024