Reklama

Reklama

Roztleskávačky si vyberou slabší chvilku a jedna z nich skončí na dvacet let v kómatu. Když se pak probere, chce si splnit sen a stát se královnou plesu. V sedmatřiceti. (Netflix)

Videá (20)

Trailer

Recenzie (83)

silentname 

všetky recenzie užívateľa

"Senior Year" je síce v jadre trošku klasickou komédiou, ktorá nejakým spôsobom neprekvapí, no čo ju pre mňa robí celkom výnimočnou sú určité momentky, ktoré robia z tuctového filmu niečo úplne iné. V prvom rade oceňujem, že sa film snaží adresovať problémy tak ako skutočne sú. A viem si predstaviť, že keby sa niekto kto upadol do kómy niekedy roku 2002 prebral v dnešnom svete, tak by vôbec nevedel aké veci sa vlastne zmenili a ako vlastne je svet viac a viac riadený určitými formami správania sa a to čo nám kedysi prišlo ako úplne normálne je zrazu urážlivé alebo dehonestujúce a podobne. A miestami sa v tom už mám sám problém vyznať, čo je okey povedať, čo je vlastne už za čiaru ... čo je rasistické, čo vlastne nie je rasistické... a podobne. No rovnako to ukazuje aj druhú stranu mince. A nerobí to formou, kde nám veci celý čas ukazuje, ale veľmi inteligentne to pomenuje v správny moment a potom sa už k tomu nevráti. Ako napríklad príbeh Marie. Ktorá označí v jednej časti svoje skúsenosti na strednej škole za úplné peklo, lebo nikdy nevedela, z ktorej strany najbližšie príde urážka a v podstate sa proti nemohla nijako brániť. A chce potom urobiť zo strednej školy príjemnejšie miesto. A chápem ju. Film ukazuje skvele aj povrchnosť ... a ako popularita často nie je to, čo vlastne je podstatné. Aby som to ale ozrejmil, chápem aj Stephanie, že si vyložila slová svojej mamy trošku nesprávne. Ale v celkovom kontexte vám to dá zmysel. A okrem toho keď chce byť film vtipný, tak väčšinou funguje. Nie sú tu momentky, kde by som prevracal očami nad niekoho trápnosťou alebo niečo podobné. Popravde jediné čo ma na filme nejako štvalo bola Tiffany, ktorá mi prišla ako jedna z postáv, ktorá sa dokopy nikdy nikam neposunula. Možno až v závere, ale to sa mi ťažko počíta. U každého vidieť ten prerod. A neviem si predstaviť, že by niekto ostal rovnaký ako pred dvadsiatimi rokmi. Pokiaľ teda nie ste Stephanie. Technicky je tu ešte niekoľko technických aspektov, ktoré film trošku nespraví veľmi skutočne. Ako napríklad časť keď sa Stephanie preberie v nemocnici, tak by určite nebola schopná tak ovládať svoje telo. Po dvadsiatich rokoch by sa musela učiť nanovo rozhýbavať svaly, aby si zvykli. To nejde len tak. Telo zmľandravie. A pár takých vecí by sa ešte spomenúť dalo. Ale podstatné je, že som sa bavil. Čeknite si film a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

korbitch22 

všetky recenzie užívateľa

Dostal jsem menzes, koupil si cukrovou vatu a sám, aniž by mě nutila manželka, přítelkyně, homosexuální partner nebo změna pohlaví sem si sám bez pistole u hlavy pustil romantickou komedii. Asi jsem ve třetím trimestru. Upřímně, zaujal mě nápad, který nebyl vůbec špatný, ovšem co je na filmu špatné je představitelka hlavní role. Rebel byla hnusná a neuměla hrát ani jako obří jitrnice a neumí hrát a je ještě odpornější jako vymačkaná tuba od lubrikačního gelu. Všechno je to úchylně přebarvený jak Muzikál ze střední, herci jsou upištění a otravní, scénář, seč nabízel nespočet možností je příšerně zrežírovaný. Jedna * je za Angourie Rice, kterou bych v uniformě roztleskávačky šukal i v kómatu a druhá za docela solidní myšlenku, která je ovšem natočená na přesdržku. Jiný obsazení, trochu dospělejší humor a mohlo to být někde jinde :/ 35%. ()

Reklama

Malarkey 

všetky recenzie užívateľa

Rebel Wilson poslední dobou moc netočila, ale vydala se na cestu zdravého životního stylu. Zhubla půl člověka a ukázala se po nějaké době v této komedii. V komedii, která asi i záměrně ukazuje na to, jak teď vypadá. Ten film má ale štěstí, že je navíc docela vtipný, takže za mě fajn odpočinková záležitost. ()

MrHlad 

všetky recenzie užívateľa

Stephanie měla být hvězdou maturitního plesu, ale došlo k nehodě. Teď se po dvaceti letech probírá z kómatu. Vypadá na sedmatřicet, ale je jí sedmnáct a má jasno v tom, co chce – dodělat školu a stát se královnou plesu! Rebel Wilson je v hlavní roli téhle netflixovské komedie fajn a nečekaně dobře fungují i dojemné momenty. Bohužel co se humoru týče, režisér Alex Hardcastle jakoby se cíleně snažil vše vtipné ve scénáři obcházet co možná největším obloukem. Výsledkem tak je, že Maturitní ročník není vtipný a legrační film, ale při jeho sledování až příliš často budete mít pocit, kde vtipný a legrační být mohl. ()

Real Tom Hardy 

všetky recenzie užívateľa

Ani neviem, kedy naposledy som bol tak prekvapený filmom. Navyše takým, ktorému som v úvode predpokladal maximálne odpadík. I keď zároveň nesiem istú porciu neistoty voči tomu, či sú dôvodom uvedomelé postupy tvorcov pri tvorbe, alebo len jednoducho vidím viac, ako tam v skutočnosti je. --- Takmer dve hodiny kontrastu medzi minulosťou a dneškom iným než obyčajným spôsobom pokukujúc po všetkých kútoch sociálnej sféry, až mi bolo majoritu stopáže na grckanie. Ten však nie je jednosmerný. Nehovorí, čo je nesprávne, neukazuje odmietavo prstom na "prehrešky" z čias minulých, respektíve kontrast medzi dvoma časovými protipólmi vyznieva skrz dialógy neutrálne. Nutné je však dodať, že nie kvôli nejakému väčšiemu odporu voči minulosti a/alebo silnejšieho vzdoru voči prítomnosti, skôr pomalou, nekompletnou a primárne nie moc ochotnou (a neochotnou) integráciou hlavnej postavy do manierov a spôsobov dneška, čím Senior Year pokojne môžem(e) dištancovať od typickej (Netflixovej) žumpo-tvorby, ktorej jediným účelom existencie je škaredo sa dívať na štandardy minulosti optikou "štandardu" prítomnosti. Jedna z vrstiev príbehu implicitne zobrazuje (ktovie, či uvedomelo), že je úplne jedno, ako sa dnešná spoločnosť snaží tváriť a vykresliť veľký progres (najmä) v sociálnych otázkach, "sectarianism" (pochop úvodzovky, prosím) tu stále je, len v iných formách, ktoré sú nejakým zázrakom akceptované, a stále bude, pretože úplná absencia všetkého kritizovaného je obyčajná utópia. Posledných 20 minút bolo pre mňa a pre hodnotenie zlomových, nakoľko muselo nastať konfrontovanie toho, čo sme posledných 90 minút sledovali, s rozuzlením, v ktorom sa musí ukázať pravá tvár bez implicitnosti. V tej súvislosti si dovolím k hodnoteniu prihodiť jednu hviezdu navyše, pretože vo výsledku sa film musel rozhodnúť pre isté hodnoty, aby si nakoniec vybral iba tie, ktoré mohli a boli relevantne uplatniteľné ako aj v 2022, tak aj v 2002. A to som veru ešte nevidel. --- #1 Úvodná polhodina je svojim spôsobom jedna z prvých, ktorá už aktuálne pracuje s nostalgiou nad prelomom milénia a rannými 00. rokmi a následne sa na obdobie pozerá (z)idealizovane (pozn.: kvôli smerovaniu deja, nie "dobrovoľne"), hoc aj v pomerne slabšej forme. Už s tým pomaly začíname a keď sa za ~10 rokov dostaneme do fázy, kedy sa s 80s/90s nostalgiou bude pracovať tak schopne ako dnes, budem v orgazmickom nebi... ♪♫ / ♪♫ / ♪♫ (x) (x) (x) (x) ()

Galéria (51)

Zaujímavosti (5)

  • Když Stephanie (Rebel Wilson) a Lance (Michael Cimino) tančí po výhře krále a královny plesu, můžeme vidět, že jsou jim na parketu nasazeny jejich korunky. V dalším záběru je nemají a poté je opět mají. (Riconbak)

Reklama

Reklama