Třídílná minisérie Případ Roubal nevypráví pouze o životě a trestné činnosti Ivana Roubala. Rovnocenný prostor je věnován i neodbytné touze policisty Jakuba po jeho dopadení a státní zástupkyně Markéty po co nejtvrdším trestu, který má být několikanásobnému vrahovi uložen. Na straně Roubalovy obhajoby stojí zkušený advokát - kariérista Hynek Pokorný a jeho koncipientka Daniela. Ta v průběhu procesu začne na vlastní pěst tajně pátrat a odhalí tak skutečnosti jednoznačně prokazující Roubalovu vinu. V souvislosti s tím začne řešit zásadní morální dilema: Má se i nadále angažovat v případu klienta, který se jí hnusí a o jehož vině je jednoznačně přesvědčena? Nebo má naopak porušit profesní zásady, vydat orgánům činným v trestním řízení důkazy usvědčující klienta, a připravit se tak o budoucí kariéru elitní advokátky, k níž díky svým ambicím a inteligenci míří? (Voyo)

Inozuka

Navnaděn trailerem s bezchybným vizuálem Hynka Čermáka jako Ivana Roubala, rozhodl jsem se vydat do neprobádaných vod novácké zábavy a pustit si tuhle trilogii. A neměl jsem to dělat. Sračkovitost a neschopnost vytěžit takové téma, navíc s naprosto přesným hlavním padouchem mi vyrazila dech. Scénář sice obsahuje reálná fakta, ale okolo nich staví naprosto mimózní příběh o nahluchlé advokátce s vlivným taťkou a slizounským šéfem. K tomu navíc recyklace Havlové a Čenského, kteří své řemeslo buď zapomněli nebo nikdy neuměli, a průšvih je na světě. Jediné, co zůstává, je geniální Hynek Čermák jako Roubal, ale pokud si chcete ušetřit čas, dejte si jen ten trailer, úplně to stačí. ()

Stillborn83

Malo to obrovský potenciál, ale je to nezáživné s chabými hereckými výkonmi (pri všetkej úcte Dagmar Havlová, David Švehlík i Jan Čenský – doslova ma iritovali). Naopak, vyčnieval Hynek Čermák v úlohe Roubala a dobre sa pozeralo aj na Kamilu Trnkovú. Celkovo to bolo zbytočne roztiahnuté, totálne povrchné, pritom sa dalo ísť oveľa viac do hĺbky, najmä pri motívoch jednotlivých vrážd. Nemá to žiadnu výpovednú hodnotu. Čakal som oveľa viac, obzvlášť, keď na tejto minisérii spolupracoval aj skutočný hlavný vyšetrovateľ Jan Stoček, muž ktorý Roubala zatýkal. ()

sunfreedom

Roubal. Tolik možností, co o něm natočit. Týpek, co prodával louh Orlickým vrahům. A nakonec je z toho romantická povídka o vztahu otce, dcery a státního zástupce. Hrozný. ()

milwaukee

V rámci seriálové nouze jsem sáhl po trojdílném případu Roubal, aniž bych tušil, do čeho jdu. Julina, Slovák a už jsem začal tušit, že to bude nějaké další pokračování sračkoidní šitózy od Hřebejka. Ale naštěstí jsem se mýlil. Tihle dva strejdové nijak extra neexcelovali, ale jinak můžu opravdu zatleskat, protože se dílo povedlo. Jediný, kdo mi tam opravdu neseděl, byl neherec Duchoslav. Ten kdyby neukazoval ve Sněženkách péro, tak po něm ani pes neštěkne. Ale ti ostatní opravdu bodovali. Na to, že je tohle ze stáje Nóvy, tak musím připustit, že výjimky existují. Z Čermáka jsem měl opravdu nahnáno, a jen ten pocit, že bych se ocitl na jeho seznamu, mi na klidu nepřidal. Takže kromě těch tří jmenovaných, bych ostatní aktéry pochválil a zejména režisérku. Od té by se mohl Hřebejk přiučit, jak se dělá pořádná kriminálka. A na justiční systém v tomhle státě mám trvale stejný názor. Princ Čenský mě v mém názoru utvrdil. 80% ()

Ivoman

K minisériím jako je Dukla 61 a Metanol, si tohle bohužel nemůže ani čuchnout. Čermák je sice skvělý, ale kupodivu má strašně málo prostoru, Havlová se tam na prahu sedmdesátky na všechny culí jako před 40ti lety a sama sobě určitě připadá sexy a tak můžeme pokračovat. Nerozvinuté hlavní postavy jsou velkou bolístkou. ()

kiros179

Přinejlepším průměrně natočená mini-série o výjimečném případu, na který si všichni co prožili devadesátky, zajisté pamatují. I když se Švehlík s Čermákem snaží, nemohlo to být celé postavené jen na jejich výkonech. O Roubalově historii, ale v podstatě o jeho zločinech se dozvídáme jen úplné minimum, což mi přijde jako u třídílné série jako velká chyba.  Kdo byla jeho partnerka, co se vlastně stalo v ostatních případech, ani ona zlomová chvíle, díky které se poté mstil, je tam nějaká motivace, nebo ho máme prostě brát jako pure Evil - nic z toho nedostalo vůbec žádný prostor. Nefunguje to ani jako čistě soudní drama, celé to klouže jen po povrchu. Velká škoda, s tímto materiálem se dalo určitě pracovat mnohem lépe. Dagmar Veškrnová ve filmu hraje asi jen proto, protože Roubal několikrát sám sebe nazývá jako oběť "Havlismu", o nějakém hereckém výkonu nemůže být ani řeč. 45% ()

regentor

Naprosto nepochopitelné zpracování. Popisek na ČSFD velmi zavádějící , krimi rovina je minimální, jedná se o soudní drama. Co už tady čekat, že... vyhovíme distributorovi. Roubal a jeho kriminální delikty zde nejsou objasněny ve smyslu vyšetřování , přitom takové téma...Vyhaslá Havlová dostala prostor který nevyužila , její postava je pomalu stejně ničemná jako skutky pachatele. Intriky , pletichy naší soudní moci a rádoby spravedlnosti . O tom má být tato série?  Nu což jako divák jsem čekal daleko víc. Většinu si můžeme přečíst i v té žumpě která se nazývá média. ()

boumik

Tak od tohohle jsem čekal něco jiného. Doufal jsem v příběh vykreslujici život I.Roubala. Bohužel to se nestalo! Film vypráví již o jeho čase ve vězení a soudním procesu, pan Čermák v roli I. Roubala je pouze vedlejší postavou. Nic méně na jednou zhlédnutí to jde. ()

MartinTerran

Za mě rozhodně spokojenost. Jelikož jsem docela mlád, tak o tomto případu jsem věděl tužku a tedy netuším co si scénáristi domysleli, ale neschopnost policie vypadala celkem reálně. Dozvěděl jsem se hodně informací a to byl dle mého hlavní účel. Herecky zahráno hodně dobře. Hodnocení: 83/100. ()

Arkagas1989

Je s podivem, že pokud se díváme na vrahy ze zahraničí, cítíme k nim jakousi fascinaci a při sledování vyšetřování jakési vzrušení, zatímco pokud se jedná o vraždy u nás, mnohdy to tak nějak přejdeme a život jde dál. Ale jakej je v tom rozdíl? Vražda je prostě vražda a je jedno, kde byla spáchána. Legendární případ Roubal netřeba představovat.  Za mě osobně můžu říct jen to, že Hynek Čermák je tu skvělý - dle jeho vyjádření hrál Roubala tak, jak to cítil, protože se nejedná o dokument, ale umění. Celkově mě to bavilo, vidět Dagmar Havlovou jako zástupkyni pro mě bylo příjemné překvapení a celkově obsazení, ani zpracování nemám co vytknout. I my umíme očividně natočit true crime minisérii s tím, že u toho většina lidí neusne, což je skvělé. Víc takových prosím a bude to super-  Moje hodnocení: 9/10 ()

Binne

V celku malý rybníček českého kriminálního prostředí se v roce 1994 definitivně uzavřel nad Ivanem Roubalem. Jen rok předtím, než se tak stalo také u Orlických vrahů, jejichž příběh nám nedávno představila česká televize v podobě "Devadesátek". Ivan Roubal byl velmi zajímavá a výrazná postava, to v kombinaci se vzezřením Hynka Čermáka byla jakási berlička a zároveň předpoklad, že bude dobře zahrán. Naše fascinace sériovými vrahy nás tedy přivedla k další minisérii, která se věnuje okolnostem zatčení, mentalitě vraha a všemu, co předcházelo vraždění - nikoli však obětem. Myslím, že každý obdobný seriál by měl mít minimálně za jeden z cílů představit také život těch, "díky" kterým se onen vrah proslavil. Pakliže srovnám "Případ Roubal" s novějším "Monstrum" (samozřejmě nelze hodnotit úroveň zpracování) tak Monstrum je mnohem více zaměřeno na oběti, mentalita vraha je vykreslená mnohem kompletněji a samotná postava Joffreyho je kontroverzní, jelikož v některých momentech může vzbuzovat lítost. To se bohužel u Roubala neděje. "Případ Roubal" je sice zaměřen na poměrně náročnějšího diváka než např. "Kriminálka Anděl apod." nicméně nás do svého děje nevtáhne. Každopádně je dobré, že se čeští tvůrci naučili, že diváci již očekávají mnohem více než plytké vyobrazení vraždy bez motivu a věrohodného příběhu, kdy spíše sledujeme život vyšetřovatelů než proces řešení jakéhokoli zločinu. ()

Pete

Důkaz, že kvalitní série o skutečných kauzách u nás nemusí být pouze doménou ČT. Voyo toho dosáhlo přetažením spolehlivé režisérky Metanolu, a také vhodným výběrem hereckého ansámblu. Souběžné linie soudního dramatu a napínavého vyšetřování fungují skvěle, morální dilema začínající advokátky je pak příjemná třešnička na dortu. Možná mohl být Případ Roubal rozpracovaný víc do hloubky, na širším prostoru 6 dílů by to téhle látce slušelo víc, ale já jsem s tímhle dalším střípkem do bohaté mozaiky mapování kriminálního prostředí devadesátek i tak spokojen. ()

Tominni

Možná škoda, že se minisérie nevěnovala trochu více samotnému Roubalovi (skvělý Hynek Čermák), ale spíše samotnému soudnímu jednání a advokacii jako takové aneb lze hájit lidi jako Roubal před soudem? Takhle to je mírně nadprůměrná krimi, která měla našlápnuto o něco výš. ()

hrumsrt

Že kvalitní české seriály dělá jen produkce ČT, to se snaží mimo jiné NOVA vyvrátit touhle minisérií. V podstatě zajímavě rozehrané kriminální drama, které ale tvůrci podcenili. Někdy nestačí jen skutečný námět, chce to mít celou věc i dostatečně uchycenou. Obrovský amatérismus a laxnost v vyobrazení procesních věcí, ať už výslech zadrženého na policejní stanici, tak vůbec proces samotný. Tolik profesně filmových chyb - hudba přes dialogy (specialita TV Nova), dlouhé záběry na jeden pohled kamery, což způsobí často ukousnutý obraz. Ani postavy se nedařilo nějak vykreslit, obzvláště hlavní hrdinka se svojí super schopností používání naslouchátka, že slyší i šepot přes celou místnost. K ní fotřík, který zase v tolika ohledech působí neprofesionálně.. Výsledkem tak je těžce promarněný potenciál a jen další důkaz, že NOVA ještě potřebuje čas, s lepší produkcí by tomu přišlo napětí a daleko větší důraz na vůbec techniky ve filmu. Navíc vůbec není od věci to sestříhat a udělat z toho jeden 90minutový film, aspoň se vyhneme slabším momentům. 60% ()

Prubner

Roubalova causa měla velký potenciál, a kdyby se to správně uchopilo, mohla vzniknout vynikající minisérie. Ale tohle je podprůměr, nemastné, neslané, místy amatérské. Scénář je nezajímavý a ani paní režisérka se tentokrát moc nepředvedla, hlavně co se týká výběru a vedení herců. S výjimkou Čermáka (který ale nemá co hrát) a kupodivu i Čenského je to jedno herecké nemehlo vedle druhého, a to ve velkých i epizodních rolích. Veškrnová znovu potvrzuje, že už dávno zapomněla hrát, no a Vodochodský, Roskot, Julina a mnozí další nikdy hrát neuměli. V některých případech jde vyloženě o castingový omyl (Duchoslav jako soudce ? Jan Slovák jako vážený právník ? To jako vážně ?). Promarněná příležitost. ()

Spielbergo odpad!

Jediné, co si z toho po pár dnech pamatuju je, že kdykoli se v záběru objevila frigidní Trnková, ozvalo se něco, co by se v zahraničním blokbástru v soundtracku označilo jako "Daniela Theme", v české verzi bych to pak uváděl jako "Motiv unylé afektované koncipientky". Novácký pokus o české Mlčení jehňátek se fakt zle nepovedl, zejména proto, že Trnková není Jodie Foster, Čermák není Anthony Hopkins a scénáristi a režisérka nejsou... no prostě stojí za hovno. ()

DonBraso

Pod značkou Yoyo vyšla první minisérie s režisérkou Terezou Kopáčovou a to už vybičuje nejednoho diváka se na tento případ podívat víc zblízka,když režisérka natočila skvělý seriál Metanol.Ono aby ne,když ještě hraje Roubala Hynek Čermák.Bohužel to je ono.Roubal zde samotný hraje poskvornu,začátek je úplně out a z celého seriálu se stalo jen soudní drama,žel tomu,že u nás absolutně opomíjená disciplína.Díky jen třem dílům má tahle minisérie doopravdy spád,castingově zde vlastně taky nelze moc co vytknout,hlavně Jan Čenský je bravůrní.Vlastně ještě Regina Rázlová tam do toho vlepila svůj um:) Bohužel seriál jede úplně svoje noty a tak sledujeme rekonstrukci v hodně mírném reálu a spíše sledujeme nějaký vnitřní boj Daniely .Koncipientka a studentka práv má svoje neduhy a do tohohle seriálu měla přinést něco navíc či nás jen tímto příběhem provést.Neslyší,bere prášky a má ráda pravdu.Tímhle trvzením postrádá celý koncept největší ránu,protože víte,že takhle do konce seriálu se to celé upeče a taky,že upeklo.Je až tristní kolik dostala prostoru právě postava Daniely v podání Kamily Trnkové.Sice určitě eskaluje do motivy kriminálního případu,jen je bohužel úplně vymyšlený.Díky dramatizaci či příběhu,vlastně absolutně podkope právě Čermáka,jehož tento seriál vlastně ani není.Nejspíš se na zrůdy nemáme koukat a nedostávat tolik prostoru jak by mělo.Buď jak buď i to málo stačilo.Seriál je slabší rekonstrukcí činu,takže kriminální linka je sice zrychlenou,ale o to víc intezivní pátrací relací včele se skvělým Davidem Švehlíkem.Jak jsem předeslal,Kopáčová umí,jen nevím proč musela natočit jen další seriál Ochránce s podobným motivem,jen pro soukromou platformu.Je to trochu zběsile spýchnuté,přesto to funguje právě díky režisérské ruce a dobrému castingu.Pravda,Dáša tedy nic moc nepředvedla,ale její doba herecká už byla.Možná dva díly navíc,ukázat začátek Roubala v jeho biografii by tento seriál vystřelil do oblak.Takhle je bohužel jen dobrým nadprůměrným počinem,který řeší pomalu až romantickou duši a právo jedné holky z práv.Tohle byla chyba.70% ()