Sousední města Piltover a Zaun proti sobě válčí a dvě sestry stojí v souboji magických technologií a protichůdných názorů na opačných stranách barikády. (Netflix)

3 AM Code

Opravdu výborně vypadající seriál s prokreslenými postavami a chytrým dějem, který zahambí kdejakou hranou produkci. Tedy až na závěr sezóny, kde je vidět, že se snaží děj za každou cenu dotlačit do startovních bloků pro sezónu příští. Jedno z největších překvapení roku. ()

kenkaku

League of legenda jsem nikdy nehrál, ale Arcane mi hned připomněl Dishonored. Animace působí perfektně, ale fenomenální steam-punkový potenciál opravdu zabíjí zbytečné motivy fantasy. Proti fantasy nic nemám, ale tenhle mix je vyloženě debilní (asi jako čokoládový dort s hovězím a ještě šlehačkou jako bonus). Tedy zvlášť ano, dohromady ne. Díky tomu postupným časem klesala zábavnost a má tolerance k excesům oživování mrtvých magií taky. Podrobněji u jednotlivých epizod. ()

Billie777

Hru jsem nikdy nehrála, moc jí neznám ale to mi nezkazilo požitek z tohoto seriálu. Jsem moc ráda, že jsem mu i přesto dala šanci. Grafika, příběh, charaktery postav, hudba... vše skvělé! ()

KoRner

Taký kvalitný steampunk som asi ešte nevidel. Páči sa mi tá temnota sveta, ale najmä rozpoltenosť postáv, pri ktorých naozaj vidíte ich psychický a emotívny progres. K tomu však patrí aj negatívna stránka a tou je, že ako nehráčovi mi niekedy pri tom politikárčení, mágii a technike unikli dôležité veci, ktoré docením asi až pri ďalšom zhliadnutí. ()

Milano33

Seriálová záležitosť roka! Arcane je science-fantasy seriálom, ktorý sa odohráva vo svete League of Legends. Steampunkové prostredie, s prvkami art deco a retrofuturizmu, vytvárajú skutočne nezameniteľnú štylizáciu. Arcane je zasadený do dvojmestia Piltover a Zaun, medzi ktorými panuje nedôvera a napätie. Ide o urbanistickú utópiu, kedy o priepasti medzi povrchom a podsvetím sa dá hovoriť, ako o sude s pušným prachom, ktorý len čaká na svoju rozbušku. Obe mestá pôsobia svojim spôsobom ako plnohodnotné postavy a sú vizuálne od seba naozaj ľahko oddeliteľné. V svojej podstate seriál Arcane je epickým príbehom o ľudskej ctižiadostivosti, o vnútorných bojov postáv a hľadaní seba samého. Celé je to oživené prvkami mágie a výdobytkami technológie, taktiež tu nájdeme kopu politiky, sociálnych problémov i tých psychologických. Psychologické prerody postáv sú až mrazivo hodnoverné, seriál sa v tomto ohľade nebojí zájsť do úplnej temnoty. Nazrieme do vnútra jednotlivých charakterov, ktoré sú v drvivej väčšine sympatické a kvalitne napísané. Plne chápeme správaniu a motiváciám osobitných postáv. Charaktery sa spravujú veľmi ľudský, so všetkými chybami a neduhmi, čo byť človekom odnáša. Striktne sa držíme šedej zóny a nenájdeme tu čiernobiele rozdelenie postáv, všetko je tu komplexné. A konečne sa dostávam snáď k najväčšej atrakcii tohoto skvostu a tým je bezpochyby kulervúca animácia. Dizajn, grafika, štýl, estetika a farby, to všetko utvára tento nezabudnuteľný zážitok. Fantázii sa tentokrát naozaj medze nekládli, toto bola skrátka audiovizuálna lahôdka, pastva pre oči! Pozorujeme nádherné kresby a obrazy, ako nám ožívajú pred očami. Animácia je v tomto naozaj sofistikovaná a progresívna, vskutku krásne kombinuje ručné kresby s počítačovou animáciou. Každopádne, čo štylisticky najviac vyniká zo všetkého, je znázornenie Jinxinho šialenstva. Ten kontrast medzi Powder/Jinx, tie výjavy jej chorej mysle sú neskutočne kreatívne, obzvlášť ako sme dostávali tie vizuálne nápovede a odkazy, ktoré zachycovali Jinxine psychické rozpoloženie a mentálne stavy. Bojové sekvencie boli takisto naprosto dychberúce a animačne prepracované. Akčná stránka bola ozaj hravá, podmanivá a plná originálnych nápadov. Príbeh je vskutku chytro napísaný, obsahuje kopu zvratov a prekvapivých momentov, čo v konečnom dôsledku zhotovilo túto absolútne nepredvídateľnú naratívnu konštrukciu. Šialená Jinx je kategórie sama o sebe, kto sa má skrátka vyznať v tej jej popletenej mysli. Po zhliadnutí Arcane sa mi podarilo emocionálne ukotviť vo svete League of Legends a na osude postáv mi nesmierne záleží. Som zvedavý na druhú sériu, tvorcovia to nemajú vôbec ľahké, pretože nastavili latku setsakramentsky vysoko. ()

Elerrina

Příběh dvou sester, z nichž jedna je chlap a druhá se zcvokne, zasazený do steempunkově pojatého světa a drsného boje mezi bohatými a chudými. Fakt bych ráda sdílela všeobecné nadšení z tohohle v mnoha ohledech revolučního počinu a napálila tomu plný počet, ale finální nasměrování děje do béčkových vod mi v tom překáží. Přitom ta barvitá mozaika dramatických až brutálních, promyšleně vypointovaných mikropříběhů z podsvětí i vysoké politiky měla obrovský potenciál, takže nechápu, proč bylo nutné ji nakonec obětovat kvůli originu jedné vrcholně otravné postavy, která má navíc zcela nerealistické schopnosti. ()

666Carnage

Opravdu super animace a to jakým stylem jsou udělaný souboje. Škoda, že ten příběh je jedno velký klišé a je to dost otřepaný. Lolíčko jsem hrál na začátku jeho vzniku, pak už ne. Býval jsem spíše fanda Doty, kterou vykradli. Takže jsem znal hodně málo postav a nevadilo mi to. 40 minut na díl je hodně dobré . Zkoukl jsem to prakticky za den. Je to jeden z lepších animovaných seriálů a ten steampunk feeling mu hodně přidává na kráse. Škoda jen toho příběhu. Jo a dal jsem to s dabingem na Netflixu a vůbec nebyl špatný, neměl jsem nějak náladu číst. 80% ()

iXtr3m3

Budem triezvejší a dám len štyri hviezdy. Je to síce pecka od Netflixu, ktorú by som nebol veru čakal, ale trailery navnadili dosť. Má to perfektnú štýlovú animáciu, fantastický steampunkový svet ála Dishonored. Má to skvelé postavy a má to čuduj sa svete na pomery animovaného počinu úžasnú drámu, intrigy, prepletený dej, absenciu vyslovene čiernobielych postáv a dokonca aj emócie. Prečo teda nie plný počet? Pretože ako už spomínal EvilPhoEniX, tak mi tam chýbalo viac akcie, viac krvi, ešte viac špinavosti. Je jasné, že to nie je seriál pre deti, tak to treba dotiahnuť pre dospelých na totálku. Uvidíme sa pri druhej sérii. ()

Torako.chan

Zpočátku ta animace příliš nelahodila mému oku, ale brzo jsem si zvykla, jelikož ona "špinavost" tam sedla jak prdel na hrnec. O pozadí LoLka jsem se nikdy moc nezajímala, tudíž jsem toho taky moc dopředu nevěděla kromě jmen. A velmi mě to překvapilo. Je to poutavé, akční, dramatické... zkrátka je to po mnoha stránkách velmi povedený animovaný seroš. ()

Krabak

Bez problémů toto mohu označit za nejlepší seriálový počin v tomto žánru od Netflixu. Animace, postavy, kterým vévodí Powder/Jinx, děj a hlavně 9tý, konečný díl... vše je naprosto dokonalé. Ač je seriál situován do LoLkového prostředí, tak nehráčům to nijak vadit nebude. Sám jsem LoLko nikdy nehrál a seriál jsem si užil parádně. Pokud jsi fanoušek scifi a fantasy, tohle dílo je pro tebe povinnost. Jen se modlím, aby druhá serie byla stejně kvalitní, jako první!--->100% ()

kitsuchan97

*9,5/10* Je potřeba dodat, že jsem neměla absolutně ponětí, co mě od Arcane čeká. Svět Runeterry šel vždy zcela mimo mě a nikdy jsem neměla potřebu se o to blíže zajímat či hrát samotné LoL.  Za mě se jedná o jednu z nejlepších seriálových záležitostí za posledních pár let. Má to nádhernou animaci (jakožto velký fanoušek anime dokážu ocenit kvalitní animaci, a tady se opravdu jedná o jednu z nejsilnějších stránek celého seriálu), dále bych vyzdvihla úžasný soundtrack a režii. I když samotný příběh není nijak převratný, tak je zcela stravitelný a pochopitelný pro každého diváka - což je super. První část (1. - 3. díly) slouží hlavně k představení daného světa a jednotlivých charakterů - proto je pochopitelné, že to ze začátku nebude mít takové grády. Co ovšem následuje v druhé a třetí části, je naprosto fenomenální. Nejlepšími postavami pro mě byl Silco, Viktor a samozřejmě Jinx, která tomu dodávala tu potřebnou bláznivost a chaos. Konec mě hodně překvapil, a věřím, že nejsem jediná, co takové zakončení neočekávalo. Za mě je Arcane absolutní must-see záležitost pro každého, kdo má zájem o kvalitní tvorbu. Jde vidět, že na tom dělala skupina lidí, kterým záleželo na výsledném výtvoru a jednotlivých detailech. S velkých nadšením budu očekávat 2. sérii. ()

Saj

K LOLku mám blízko a animace je skvělá, ovšem stavět děj na zbytečném násilí mě unavuje. Příště prosím více propracovat příběh, přestat zmateně přeskakovat a ubrat zbytečné šarvátky. ()

jabba

Arcane je absolutní nášup. Audiovizuálně úchvatná a toxicky zabarvená fontána plná emocí, akce a precizních záběrů a badass střiků. Zabalená do hávu mixu fantasy a steampunku, a opírající se o silnou herní LOL lore. A i když to sestry táhnou nejvíc, každá postava včetně těch vedlejších dostala péči tak (přesně) akorát. Vyloženě radost sledovat každou drobnost v animacích výrazů charakterů a propadat se spolu s Jinx do jejího šílenství. Navíc celý tenhle projekt dává masivně na frdel celé té fakin továrně na bezpohlavní animáky, které se sypou po desítkách každý rok (čest výjimkám). Jinak skvěle zvolený příběh pro první sezonu. Zase jednou kloubouček. ()

quelhar

... a když myslíte, že to nemůže být lepší, začne zpívat Sting jednu z nejdojemnějších závěrečných písní za poslední roky. ()

Wishkah

Vizuálně opojná videoherní adaptace se skvělým příběhem o osudu dvou sester na různých stranách barikády. Po dlouhé době seriál, který mě semlel a vyplivnul až na konci. ()

ADIO45

Ten audiovizuál mi několikrát vyrazil dech, to nemá obdoby. Konec jeden velký cliffhanger a jsem zvědavý, jestli se to bude někam dál posouvat nebo se seriál přesune do jiné části Runeterry. No, jsem opravdu nadšený, ať už si každý myslí o příběhu cokoliv, ale postavy jsou napsané brilantně. Další sezóna je už teď jasná. ()

Ingtar2

Prvá vec je, že nehrám LoLko, a tak nepoznám lore, ani postavy. Čiže v podstate som nemal dôvod tešiť sa na tento seriál, a aj napriek tomu že milujem fantasy som si ho pozrel až na naliehanie ľudí v okolí. A nemal som to robiť, pretože zo 7. najlepšieho seriálu sa vukľula sračka roka. Netflix jednoducho NEDOKÁŽE spraviť ani dobrý film, ani seriál. Je to úbohé. Prvá tretina: Preplnené rôznymi fantasy klišé, ktoré sú zapracované naozaj zle. Už sama prvá epizóda je vlastne otrasný mix WoWka, Lies of Locke Lamora a Ality. Nie je jediná vec ktorá by nebola predvídateľná a snáď každá postava bola odniekiaľ vykradnutá (hlavný záporák je vyložene vykradnutá istá postava z Wheel of Time). Koniec je výsmech a úplne nelogický. Druhá tretina: čiže Powder vykradla Harley Quinn, jediné cool postavy sú zabité alebo ujdú v prvej scéne. Snáď každej postave tam drbe a ja sa len dokážem smiať nad nemožnosťou tejto somariny. Do toho úplne neschopný záporák ktorého pre seba prezývam Oštinoha. Tretia tretina: V tomto okamihu už ani netuším o čo tu ide, zdá sa mi, že hlavná dejová linka sa niekam vytratila a zostal len divný digibordel v ktorom sa absolútne nič nevysvetlilo, len na koniec Powder mrdlo v lebeni ešte viac. Skoro som tomuto výsmechu fantasy literatúry dal odpad. Škoda, že sa Blizzard trochu nepochlapil, namiesto Powder a Vi by som v seriálovom spracovaní oveľa radšej videl príbehy Arthasa, Kael'Tha Sunstridera, Illidana, Ragnara Firelorda a tak ďalej. Takže aj keď má Arcane pekné intro, je to jediný aspekt seriálu, ktorý za niečo stojí - a to rátam aj divnú animáciu. Čiže za mňa 7% - ešte o 2% menej a dal by som Odpad. ()

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

Amazon odhalil obří plány s Tomb Raiderem

28.01.2023

Herním adaptacím se po letech nezdarů a posměchu začíná mimořádně dařit. Sony slaví úspěch s Uncharted nebo The Last of Us, Netflix zase s Arcane podle světa League of Legends, no a Amazon teď zkusí… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD