Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka... (Bontonfilm SK)

Grimaldi

Při pohledu na mé oblíbené herce i celkem schopného režiséra jsem skutečně doufal v dobrý výsledek. Bohužel se má očekávání začala bortit už po pár minutách. Naprosto umělá dramata, reakce na ně buď zbytečně přehnaná nebo naopak naprosto nedostatečná. Tady se scénář prostě nepovedl. Námět je tak sice fajn ale i přes snahu všech účastníků jsem si film bohužel vůbec neužil. ()

hony23

Když je debilní příběh, ani skvělý herci to nezachrání. Vztahový propletenec, kdy mezi bývalými a současnými páry putují děti, sám o sobě humorné situace nepřinesl a dialogy byly slabé. ()

Slepejsek

Ten film působí jako pohodička, dokonce jsem se párkrát od srdce zasmál. Jenže... Od začátku do konce je tady něco schovaného... Něco falešného... Nějaký háček... Jo, prostě od začátku do konce víte, že je to JENOM film, který s reálnou realitou nemá nic moc společného a kde jednotlivé postavy dělají jen to, co od nich zrovna autoři potřebují... PS: jako bonus se dá brát teze, že rodina podle původního vzorce (rodina = 1 muž + 1 žena + x jejich dětí) je přežitek. Tady je nabízena aktuálnější verze, kde jedničky mužů a žen jsou nahrazeny stejně libovolnými čísly (y/z) jako "x" u dětí - platí pouze jediné, a to že x/y/z jsou libovolná kladná celá čísla... ()

vinducha

Podepsal bych se pod to , co píše DJ Kritik , nepřišlo mi , že to má scenář uceleného filmu , ale je to spíš takové hop sem , hop tam, a docela bída je , když polovička scének , které by měly být ftipné , tak jsou spíš velice trapné . Jenže jak často hlásim , točej se tu daleko horší veledíla a tohle se na 1x s nejbližší osobou zvládnout dá . Ale , že bych to ještě někdy viděl , to asi hodně těžko. ()

NikiVai

Mě Střídavka bavila. Milý český film, natočený s lehkostí. Ač se dotýká celkem závažných témat (střídavá péče, vztahy mezi bývalými partnery, těhotenství v mladém věku), dává prostor divákovi, aby si sám dělal názory, nic mu nevnucuje, jen na tyto "problémy" poukazuje. Nejlepší v celém filmu byla Eva Holubová, ach jak těžké pro rodiny zvládat péči o člověka s demencí, klobouk dolů před všemi, kdo to se svými milovanými nevzdávají. ()

Annaroz

Oddechovka, která neurazí, jen nechápu, proč vznikne stejný film, který spolufinancuje Prima a naprosto totožný seriál na Nově?! Jen jiní herci, režiséři, scénáristka stejná! ()

gogo77

7/10 ... vyborna ceska komedia plna dobrych a stredne dobrych hlasok ako aj scen ktore vas naozaj rozosmeju .... aj ked asi v skutocnom zivote by to samozrejme takto nefungovalo ... hlavne postavy sa vsetky tocia okolo jedneho muza Martina Hoffmana, 40tnika Jana, ktory ma dve deti s Adelou s ktoru sa rozviedol a zaroven caka tretie dieta s Kristinou Svarinskou, Zuzana, po pravde asi jej prva uloha kde mi vobec neprekazala jej afektovanost, ta zase zije s polodementnou babkou Olgou, Eva Holubova, cize o ftipne situacie sa stara hlavne ona   ... Adela uz zije s Robertom, ktory ma tiez dve deti z predchadzajuceho manzelstva a tam zase stale caka Katerina, ktoru hra Anna Polivkova ... no a vsetko sa to toci okolo jednej temy, kde a u koho su vlastne ich spolocne deti, kto ich ma mat na starosti a ako sa konecne zacat navzajom tolerovat aby ste sa nezblaznili ()

vavsek

Zajímavá myšlenka filmu, která mohla být lépe využita. Komediální to moc nebylo, ale oddechové ano, takže jako film na puštění do pozadí, který nemusíte moc vnímat ideálka. Jen škoda nedokončené příběhové linky Kačky a hledání nového přítele pro ní. Zřejmě na to ve scénáři zapomněli nebo nezůstal prostor v 88 minutové stopáži, kterou mohli klidně o píď prodloužit a dokončit tak její linku. Celkově film působí nedotaženě. Dvojice Hofmann a Čvančarová tahouni. ()

quokam

Jako jo, sice obcas scenar vybouchl scenaristce pod rukama (Cvancarova v hotelovem pokoji? Nastvana Svarinska kdovinaco?), ale jinak fajn. Za nejvetsi chybu povazuji prilisnou tematickou blizkost se serialem Jedna rodina, ke kteremu by klidne mohl byt prerequelem. Jasne i epizodni temata filmu byla uz stokrat videna, ale v celku mne film bavil, i diky Hofmanovi s Cvancarkou. 7/10. ()

Vltaava

Škoda přeškoda Hofmanna do takovéhoto filmu. Bohužel bere všechno hlava nehlava od reklamy po takovouhle věc, a nazdar. Už skoro vím, že když se někde objeví, je to podobnej kousek. A i všichni jeho spoluherci okolo - dtto. ()

dusantrestik

zklamání, velké zklamání. Typický primácký film, spousta hluchého místa na reklamu, zápletky jen načrtnuté, dialogy slabé. Škoda času a peněz. ()

Klik

Viděl jsem jenom trailer, ale dám na radu hlava21 a skouknu až bude tento další český televizní film v televizi. A bude to brzy, protože dle počtu hodnocení po 1. víkendu ho moc lidí v kinech nechce vidět. Je škoda, že česká kinematografie se v poslední době prezentuje už jenom jako telematografie. A vtipné je v tomto kontext sdělení... jenom v kině. Klik ()