Zuzana (Kristína Svarinská) sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu (Martin Hofmann). Honza však bol vtedy ženatý s Adélou (Jitka Čvančarová), s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta (Jiří Vyorálek), ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou (Anna Polívková), s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku (Eva Holubová), ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka... (Bontonfilm SK)

ostravak30

Střídavka mezi komediemi posledních let není žádným propadákem a jedná se o svěží a leckdy nápaditou zábavu. Obsazení je kvalitní, zápletky nejsou sice bůhvíjak originální, ale s filmem mám přesto hlavní problém. Už v průběhu jsem si říkal, aniž bych věděl, že tomu tak skutečně je, že se v leckterých momentech snímek hodně podobá projektu, který se věnuje stejnému tématu - Jedna rodina. Seriál, který aktuálně běží na televizi Nova produkují Jindřich Motýl a Martin Růžička a režijně se na něm podílí či podílel i Petr Nikolaev a se scénářem Lucie Konečná. Tím pádem mi už v řadě momentů nepřišel film originální a spíše jsem měl chvílemi pocit, že sleduju filmovou verzi zmíněného seriálu. Nešlo pouze o fragmenty, ale dost podobné byly i rozdělení charakterů hlavních hrdinů ()

PlysovyMacko

Nevýrazná nevtipná komédia o zložitých vzťahoch bývalých aj súčasných partnerov a ich detí v striedavej starostlivosti. Film neurazí, ani nenadchne, taká jednorázová oddychovka. ()

Alden_Larson

Jako komedie to u mě celkem uspělo, ale na druhou stranu od toho moc nečekejte. Děj je spletitý a něketeré jeho části mi přišly vnucené. Postavy mezi sebou neměli moc dobrou chemii, taky mi přišlo, že postavy dětí nemusely mít tak velké role. Herecké výkony byly fajn, prezentace byla fajn, ale bylo tam pár nehezky setříhaných scén. Taky jsem si všiml několika problémů s kontinuitou mezi záběry. Hudba byla dobrá, ale v několika scénách si ji mohli odpustit. 6/10 ()

blondboss

Romantická komédia ako vystrihnutá z dielne českej žánrovej kinematografie posledných rokov. Dejovo kŕčovité, scenáristicky ničím nepredvídateľné a ničím originálne, ale zároveň s výbornou atmosférou, super hereckým obsadením a miestami aj vtipnými scénami. Čvančarová v každom filme jede bomby a to sa mi na nej páči, tak to má byť. 60 % ()

wowylgu313

Opět jsem asi trochu mimo dění zdejšího hodnocení ale hold asi tisíc tváří, tisíc názorů. Za mně povedená česká komedie. Super obsazení, doslova. A tentokrát vypichuji i herecký výkony. Hofmann bez diskuze a Čvančarová wau! Jde o to že já jim to všechno prostě věřil. Jakoby tam nebyli vůbec kamery a byl jsem jen nějaký vzduch lítající kolem nich. Příběh trochu jednoduší ale ten styl humoru a propletení všech mezi sebou, velmi povedený. Bylo mi i dokonce líto že už to končí. Dokázal bych si toto představit jako dvaceti dílný seriál. Dávám krásných 75-80% ()

pafka

Filmove zpracovani serialu Jedna rodina, vyrazne odflaklejsi. Nevim, co bylo driv. Vypada to, ze jedno vykrada druhe. Ze napisu o serialu z produkce Nova, ze je to vyrazne lepsi, neveril bych. Tady to naprosto plati. Tohle bylo slabe, pritom tema vyrazne nosne jak pro komedie, drama ci detektivku, ()

JenYu

Souhlasím se slovy Martina Hofmanna (viz Zajímavosti). Film byl vtipný, břitký a plný rodinných peripetií, které mě neiritovaly. Herci hráli dobře a z celého snímku vyzařovala atmosféra přátelství a rodiny táhnoucí za jeden provaz, i když se členové domácností dávno proměnili. Takže jo, klidně bych si dala repete. ()

Prubner

Další z českých vztahových komedií, kterých se u nás od jisté doby točí tak dvacet do roka a jsou všechny tak nějak stejné a zaměnitelné. A všechny pramálo vtipné. I herecké obsazení je jak přes kopírák. Tahle komedie je výjimečná možná v tom, že scenáristka z tohoto námětu vytřískala ještě televizní seriál. Rád jsem znovu viděl Hofmanna a Svarinskou. ()

tsatsiki

A mě se to líbilo.Byla to svěží komedie, místy teda tragikomedie, vtipná a odsýpalo to.Bylo tam pár dobrých hlášek, hodně momentů se dalo předvídat, ale celkově to byl dobře strávený čas.Martin Hoffman a Čvančarová opět spolu a jako vždy jim to jde.Ale nejvíc pobavila Holubová, to byla její životní role, ta se pěkně odvázala.Za mě 70%. ()

hlava81

Já i žena jsme se bavili. Pokud tomu někdo dává jednu hvězdu, tak měl asi přehnaná očekávání. Já šel na českou nenáročnou komedii se solidním hereckým obsazením a přesně to jsem dostal. Za mě herecky v pohodě. Vtipné taky bylo. Srovnám-li to třeba s Hádkovými, tak u Střídavky jsem se bavil více. 7/10 s klidným srdcem. Až to půjde v TV, dám si to rád znovu. ()

Eddemi

Niekde na pomedzi 2-3 hviezd. Sem-tam to bolo vtipne, sem tam padlo nejake mudro a ked sa clovek ozaj odprostil, tak to bolo aj fajn. Neviem, ale na druhu stranu mi nepride OK, ked sa divak musi sam seba upozornovat, aby moc nepremyslal, aby kaslal na to ze to nedava zmysel, aby si nevsimal ze male dieta je obcas babika a ze je to proste vidno. Ze nieco je fakt na rychlo splieskane len aby bolo. P. Holubova hrava super, ale s jej energiou uverit alzhaimerovi? Ja neviem, ale cely cas som mala pocit, ze si zo  vsetkych robi srandu. A vlastne velmi malo v tom davalo realisticky pohlad. Skor to boli take gagy, kde si fakt nemozete vsimat nic a len si zobrat pointu. (od sanitarov, cez fungovanie porodnic, reakcii na potrat, dovodu na to preco sa stat mladym rodicom, cez "umele" kozy, po super vylet v sestonedeli az neviem co vsetko.) Ako fajn, ale vypnite mozog :D ()

rigby

Výborné herecké obsazení nemůže povýšit zmatený a kostrbatý scénář. Film je tak od začátku v jakési nepříjemné křeči, kterou nedokáže do konce nic uvolnit. Opravdu značně nesourodé spojení, které je až nepříjemně koukatelné pro diváka. Velké zklamání. ()

Dawe2

Ale jo, pro tu srandu, dobrý to bylo. Narozdíl od trapného seriálu "Jedna rodina", což je brak má tohle něco do sebe. Nenáročně doporučuji, u mě fungovalo i jako komedie, to se o ostatních říct nedá. Skvělý Hofmann. ()

failer11 odpad!

SPOILERY Další řadová česká komedie bez byť jen jediné špetky originálního nápadu. Film je o rodině, která má problémy se svými dětmi. Ono když ve filmu, který má být komedie není jediná scéna, které by jste se zasmály, tak je něco asi špatně. Většina vtipných scén je jen o  tom, že se postavy dostanou do naprosto absurdní situace. Napříkad, když dítě v autě brečí a matka radši zastaví uprostřed silnice a začne dítě kojit.  Nejvíc mě na filmu vytáčí, že žádná z postav mi nebyla ani trochu sympatická, nedokázal jsem najít nikoho s kým bych se ztotožnil nebo nějakým způsobem soucítil. Osobně si myslím, že češi a slováci prostě pořádnou komedii udělat neumějí.  Ale i tak jsou tyhle komedie masivně každý rok produkované a to je z toho důvodu, že do kina na to lidi půjdou, protože viděli, že v traileru bylo plno vtipných scén, které asi běžnému nenáročnému divákovi stačí, což je dle mého škoda. 13% ()

Maraboy odpad!

Od první minuty je to sračka, klasicky plná stereotypů a debilního humoru. Polívková prostě musí hrát v každé české sračce a Hofmann is the new Langmajer, jo a Eva Holubová by se na to hraní už měla vysrat. ()