Syn

Dramatik Florian Zeller, autor výnimočného filmu Otec (2020), za ktorý získal Oscara, opäť zveril Anthonymu Hopkinsovi úlohu problémového otca - tentoraz v príbehu s názvom Syn. Úspešný Peter (Hugh Jackman) sa snaží nájsť svoju cestu životom s dieťaťom a novou, mladou a krásnou partnerkou Beth (Vanessa Kirby). Každodenný život sa však obráti naruby, keď sa pri jeho dverách objaví bývalá manželka Kate (Laura Dern), aby sa porozprávala o ich 17-ročnom synovi Nicholasovi (Zen McGrath). Mladík, traumatizovaný rozvodom rodičov, už niekoľko mesiacov nechodí do školy a vyrovnáva sa s krutou realitou. (HBO Max)

John80

Rodinný psychologicky film rodiny kde rozvedený rodičia a ich dospievajúci syn sa nevie vyrovnať s rozvodom rodičov s averziou voči otcovej novej manželke 3* ()

pushover

Hopkins tentokrát neměl tolik prostoru, ale obsazení Jackman a Dern je taky skvělé. O málo slabší příběh si ale 4* zaslouží. ()

Stillborn83

Florian Zeller si po fantastickom The Father vzal na mušku aj ďalší ťažký prípad zasadený do rodinného prostredia a opäť rozoberá, ako ťažká a navonok neviditeľná choroba rozožerie a ovplyvňuje životy najbližších. Nie je to také fantastické ako spomínaný The Father, aj keď sa maličká rola otca opäť ušla Anthonymu Hopkinsovi (ale úloha iného otca) – popravde si nemyslím, že majú tieto dva príbehy niečo spoločné (dočkáme sa aj niečoho ďalšieho ako Mother alebo Daughter? – rečnícka otázka). Počas celého filmu čakáte, kedy syn niečo urobí, vy aj viete, že si zrejme ublíži, ale čo ak to bude niečo ešte horšie. Naozaj náročná téma a veľmi dobre spracovaná. Za mňa najviac excelovali dámy – Vanessa Kirby a Laura Dern. Výborný bol aj Hugh Jackman, aj keď jeho až tak veľmi nemusím. Zen McGrath ako syn Nicholas ma svojím výrazom v podstate iritoval, ale zahral to veľmi dobre. A samozrejme, potešila aj mini úloha sira Anthonyho Hopkinsa. ()

papadoce

Wow. Realistickosť tohto príbehu je až mrazivo krutá. Mám dojem, že scenár písal sám život. Tak v prvom rade, absolútne perfektne stvárnený puberťák, aleže absolútne perfektne. Toto vedia oceniť len tí čo sú rodičmi. Kurva, aleže toto bolo tak strašne reálne. Druhá vec je, že Zen McGrath je hnusný a nesympatický. Ďalšou absolútne reálne stvárnenou osobou, bola Beth, druhá partnerka Petera. Tá si nedokázala nájsť cestu k jeho dieťaťu a videla zo začiatku všetko len svojimi očami. Neskôr som jej skutočne fandil, pretože to ako sa snažila bolo obdivuhodné. Také ženy existujú? Do tretice postava stvárnená Laurou Dern, zúfalá matka, ktorá nezvláda svojho pubertálneho syna a ten jej totálne prerastá cez hlavu. Také ženy určite existuju. No a potom je tu Peter. Môže sa aj roztrhať, ale vždy bude niektorá zo strán nespokojná. Tento film bol tak neskutočne realistický, až sa mi na to zle pozeralo. Je mi z toho smutno. SMUTNO. Výborne zahrané, výborne napísané, výborne natočené. Ak budem mať možnosť, chcem vidieť aj “Otec”. Zrejme čoskoro pôjdem, inak ako by som čakal. Mám toho s mamou spoločného viac ako by som chcel. Dovtedy budem ešte Petrom, bez Beth. Splním si zopár snov a budem chrániť svoje deti. Ťažký film. Nesmierne ťažký. ()

Pete

Ne tak silné, jako skoro geniální Otec, nicméně stále velmi dobré. Zeller i zde odkrývá téma, o kterém se příliš nemluví, což je špatně. Sám jako rodič hledám, a chci dělat to, co je pro mé děti nejlepší - jenže co přesně to vlastně je? ()

CZRohlik

Silnej zážitek (hlavně ten konec), ale bohužel se v průběhu filmu nemáme jak vcítit do toho děcka, který tak působí strašně otravně. Kdyby jsme dostali aspoň nástin toho co cítí místo toho, aby jsme jen nechápavě sledovali jak se v tom plácá, celej zážitek by byl lepší. Dovolil bych si to v určitých pasážích označit i jako nudu, ale to se zase zpátky vztahuje k tomu, že se nemáme pořádně čeho chytit. Jinak herecký výkony (Hugh Jackman velice potěšil) a hudba skvělý. Je to škoda, protože na konci to hezky vygradovalo, škoda jen, že průběh k tomu sví mouchy měl a už zas tak hezkej nebyl... 7,5/10. ()

Lina

Žádná oddychovka na nedělní odpoledne. Spíš příběh z rodinné psychologické poradny, který by tam klidně mohli promítat jako instruktážní film. Dělá dojem, že se autor s něčím podobným seznámil dost zblízka a právě tahle realita zvedá snímek o hodně výš. Sedmnáctiletý citlivý kluk, který nemá nic, co by ho opravdu zaujalo, práci, sport ani holku, takže se místo toho utápí v depresi. Tu přiživuje smutnými vzpomínkami na rozchod rodičů (i když ten zřejmě proběhl ještě celkem civilizovaně) a není už schopný všimnout si ničeho dalšího. Psycholog, ke kterému se Nicholas přece jen dostane, je naprosto k ničemu.  Nenapadne ho ani promluvit si se zbytkem rodiny, zřejmě jenom shrábne honorář. Dál to taky přes snahu rodičů dopadá všelijak. Herecké výkony jsou hodně slušné − hlavně Hugh Jackman v typu role, v jaké jsem ho zatím neznala. Překvapila mě taky účast Anthonyho Hopkinse, kterého jsem předtím v titulcích přehlédla. Svou miniroli podal přesně, jak měla být. ()

Dawe2

Nějak jsem jim to moc všechno nežral. I herecky. A ten konec bylo zbytečné zahrávání si s divákem. Těžké a vážné téma, které ale mohlo být mnohem lépe zpracované. Divák je ztracený a neví, co má cítit. A kdo něco podobného v okolí nezažil, těžko se vcítí a uvěří. Edit : Měním a zvyšují hodnocení, protože film ve mě cosi zanechal. Vzpomínky, úvahy, přemýšlení. To už se mi prakticky nestává. ()

veverysiak

V tomto som tvrdý, až neľudský - takto psychicky labilné jedince si nezaslúžia žiť, lebo sú nebezpečné nielen pre seba, ale hlavne pre svoje okolie, ich príbehy sú síce smutné, ale je nevyhnutné ich rýchlo upratať do zabudnutia, určite so mnou mnohí nebudú súhlasiť, ale spôsob riešenia tu vzorovo podáva Tóno Hopko, takže 40%. ()

bonovox

Po Otcovi pridáva nádejný tvorca príbeh o Synovi, ktorý prechádza ťažkým obdobím po rozvode rodičov a vyústi v tragédiu. Pomalé tempo nevadí, práve naopak, vďaka silnému a mierne šokujúcemu záveru je tento snímok pôsobivou rodinou drámou. Hviezdny herecký štvorlístok je k tomu už len príjemným bonusom. 80% ()

VLADEK

POZOR spoilery! Hugh Jackman výborný, ale to je asi tak všechno, resp. Zen McGrath zahrál kluka v pohodě, pokud tedy mělo být scénáristické a režisérské vyznění té postavy takové. Zásadní výhrady mám ke scénáři,  střihu a režii, protože jsem se ve vyprávění občas ztrácel - často nebylo jasné zda pokračujeme tentýž den, nebo za týden, nebo kdy, pak nám to sice za 30 minut vysvětlí, ale to vysvětlení je tak nepravděpodobné. A odehrává s to v jaké době, když je to v podstatě bez sociálních sítí a bez toho, aby měl kluk v ruce mobil nebo notebook? Ale nakonec se do toho zamíchá nějaký falešný email? Táta měl doba zbraň, ale přeci říkal, že nemá náboje, tak kde je kluk vzal? Táta myslím říkal, že to je brokovnice - zvuk výstřelu nebyl z brokovnice. Mohl bych pokračovat, ale nemá to smysl. ()

711 odpad!

Strašně předvídatelný.. jak jsem do "sprchy" hned jsem si řekl tak šup výstřel a konec taky , že jo odpad. Stačí vidět 10 minut a víte konec. ()

Lednové tipy z VOD služeb

Lednové tipy z VOD služeb