Mladý newyorský komisár Ichabod Crane je známy svojou racionalitou a snahou využívať moderné metódy. Jeho nadriadení ho preto v roku 1799 pošlú do odľahlej dediny Ospalá diera, kde sa stali už tri záhadné vraždy. Miestni obyvatelia veria, že obete, ktoré našli bez hláv, má na svedomí legendárny bezhlavý jazdec... (STV)

VanTom

Úchvatně stylová historická fantasy detektivka s možná až příliš zbrkle vyprávěným příběhem. Jednoznačně největší trumf představují perfektní kulisy zapadlého tajemného městečka Sleepy Hollow a přilehlých lesů, nádherně ladící s Burtonovým dynamickým vizuálem a Elfmanovou hřímavou hudbou. ()

pravdovravny

Tim Burton je z iného sveta! Jeho temné až depresívne vykresľovanie svetov je neuveriteľné, jedinečné a svojím spôsobom lákavé. Ospalá diera je taký mix mysterózneho krimi trileru, hororom by som to nenazýval v dnešnej dobe :) Má nádherný vizuál, Johnnyho a všetky nereálne technické sarapatičky :D Proste sa aj zasmejete, ale budete celý čas v napätí sledovať besnenie bezhlavého jazdca . ()

hroubek

Parádní hororová podívaná od Burtona. Burton ukázal, že má k hororům moc dobrý vztah a tady to předvádí v nejčistější podobě. Tajemná detektivka o chytání bezhlavého jezdce je krásně zrežírovaná, využívá poctivou atmosféru, umí tnout do živého, má skvělé herce i maličký rolí a nechybí jí tah na bránu. Johnny Depp je tady hodně dobrý a jeho postava je dost zajímavá, abych si jí oblíbily a fandili mu. Christina Ricci mě přišla trochu nevýraznější, ale skvěle se doplňují s Deppem. Naopak Miranda Richardson a Michael Gambon jsou velmi výrazný. I tak si nejvíce pamatuji démonického Christophera Walkena a jeho výraz ve tváři. Ospalá díra je velmi dobrá podívaná s dobrými herci a parádní atmosférou. ()

Sany33

Príbeh: New Yorkský detektív Ichabod je kvôli svojím netradičným metódam vyšetrovania vykázaný do venkovského sídla Ospalá diera aby vyšetril záhadné vraždy. Jeho logika ale naráža na tvrdú skúšku lebo sa mu postavia do cesty sily nad jeho chápanie. Herecké obsadenie: Mladý Johnny Depp ktorému Burtonov režisérsky rukopis neuveriteľne sadne. Prevedenie: Hallowenska klasika ktorú môžem pozerať stále dokola vďaka vynikajúcej atmosfére a R-Ratingu. Hra s hmlou, farbami a hudbou je jednoducho dokonalá a neuveriteľne baví diváka aj napriek na prvý pohľad banálnej zápletke. Pocity: Mám tento film veľmi rád čo dokazuje aj moje hodnotenie. Jeho jednoduchosť a priamy ťah na diváka sú receptom na dokonalosť. Pridaná hodnota: Detektívka s prvkami hororu od majstra svojho remesla s dokonalým hercom v hlavnej úlohe. 95% ()

FrajerTom

Tim Burton v nejlepší formě. Skvělý mysteriózní thriller, který na diváka dýchá temnou a mrazivou atmosférou. Tradičně výborný Johnny Depp a podmanivá hudba Dannyho Elfmana dotváří film, který nemohu ohodnotit jinak než za 5. ()

homerr

Briliantní! Dle mého jeden z nejlepších filmů jaký jsem viděl ohledně výpravy a kulis. Ke všemu ještě mystická atmosféra - nejlepší film od Burtona. ()

Pupidyk

Neuvěřitelně nudné kecy, slušně vystavěný příběh, ale největšího hříchu se Burton dopustil přesně uprostřed filmu - unudil. Přijde mi, že Burton s postupem času nezraje, naopak z vínečka v Pee-Weem a jeho dobrodružství se stává ocet. Trocha fanstasty je někdy příjemná ale neustále se opakující kostra obrazů, specifických právě v Burtonových filmech už zavání Fantasmagorií. Tady jsem to asi trochu přehnal ale film mě prostě vůbec neoslovil. ()

Elrond88

80%, typický představitel Burtnovského filmu tradičně s Johnny Deppem a Danny Elfmanem; jedinečná atmosféra a herecké obsazení jsou sami o sobě reklamou na Ospalou díru ()

huli601

Pri ktorejkoľvek scéne je jasné, že to je Burtonove dielo. Po vizuálnej, hereckej stránke dokonalé + hudba Elfman super- tu niet o čom. Avšak príbeh je podľa mňa nič moc a zbytočne prekombinovaný + zložité mená. 3,4* ()

Hér

Stylový film u kterého jsem se výborně bavil. Nádherné kulisy a kostýmy vytvářejí působivou atmosféru, od 5 hvězdiček ho dělí pouze občasná kýčovitost. ()

R1CH1E

Páni, tak takhle dokonalou atmosféru strachu a beznaděje můžeme vidět jen u dvou věcí: U pohledu na naše politiky a u filmů Tima Burtona. Johnny Depp zahrál mladého, naivního a horlivého detektiva velmi dobře, Ricci se taky celkem snažila a nad upírským úsměvem Bezhlavého rytíře Christophera Walkena jsem uchcával. (Otázka je jestli strachem, nebo blahem.) Bohužel, děj je předvídatelný jako u každé kriminálky a drží se zažité osnovy. Nicméně, finální souboj a akce byla provedena na výbornou stejně jako efekty, které i na dnešní dobu vypadají celkem slušně, takže nezbývá než zaplesat nad dalším Burtonovým povedeným dílem. ()

V.Silver

Nenávidím horory a vůbec se opravdu nerad bojím. Tohle je jeden z mála tak trochu "strašidelných" filmů, které dokážu vychutnávat znova a znova. Proč psát znovu to, co za mě napsalí lépe už jiní - Marigold, Cival, Gemini, Djkoma. ()

Vironey

Malebná vesnička daleko od civilizace s poetickým názvem Ospalá díra sice turisty neláká na historické památky, ale jednu zajímavou atrakci má. Bezhlavý jezdec vyrážející na noční lov cizích hlav děsí celou vesnici a nikdo si s ním neví rady. Povolají tedy bledého konstábla, který vraždy začne vyšetřovat vskutku nevídanými metodami. Ale jak to tak bývá, obyvatelé malebné vesničky skrývají jedno velké prohnilé tajemství... ()

Puyi

Tento film jsem po poprvé viděl už jako malý a asi nikdy jsem na něj nezapomněl..:) Tim Burton točí jeden skvělý film za druhým a tento se řadí pro mě k těm nejlepším vůbec! Temná, hororová atmosféra i prostředí (takže taková klasika u Burtona)... v hlavních rolích skvělý Johnny Depp a krásná Christina Ricci, takže kvalitní podívaná byla zaručena už jen obsazením. + Líbily se mi snad všechny scény s Christopherem Walkenem (pro něj škoda, že byl většinu filmu bez hlavy... :D). Hudba byla skvělá, ale to už u Burtonových filmů, kde hudbu měl na starost Danny Elfman, beru jako samozřejmost. Přemýšlím, jestli mi něco na filmu vadilo nebo tak něco... ale asi ne, jasných 5*! :P ()

Kosmik 1

Líbilo se mi prostředí, triky a vlastně celá ta scenérie kolem oné ospalé vesnice. Ale někdy mi to celkové podání přišlo trochu chaotické a i příběh je takový slabší. Avšak myslím si, že Ospalá díra nikoho neurazí, spíše potěší. 75% ()

Koryntos

Tak takhle si představuji dokonale promyšlený a staršidelný horor, jen to bylo ke konci trochu zdlouhavé. Škoda, že takových filmků nevzniká více. ()

Autogram

Chcete sa báť, ale nie až príliš? Vidieť bubáka, ale aby ich nebolo priveľa? Presne to s rozprávkovou krajinou a ježibabou ako bonusom dostanete v Ospalej diere, zavedie Vás tam vedecky založený policajt, tiež akoby rozprávková bytosť. Oficiálny text distribútora v obsahu odporúčam nečítať, lebo je celý napísaný ako spoiler s príbehom od začiatku až do konca. A hlavne: Pozor na hlavu! ()

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (viac)

Zemřel herec Michael Gambon

Zemřel herec Michael Gambon

28.09.2023

Přichází smutné zprávy jak pro kouzelnický svět Harryho Pottera, tak i pro svět filmu celkově. Ve věku dvaaosmdesáti let totiž ve čtvrtek 28. září odešel oblíbený a talentovaný britsko-irský herec,… (viac)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

01.03.2014

Další strašidla od Burtona?

Další strašidla od Burtona?

03.06.2008

Popravdě řečeno, už to začíná být trochu únavné. Trochu dost. Burton, Depp, pocta starým hororům, áčkově promakaná béčková atmosféra... znáte to. Ale Tima to asi nikdy neomrzí, přestože téma i styl… (viac)