Ospalá díra

• USA Sleepy Hollow (viac)
Fantasy / Thriller / Dobrodružný / Dráma / Mysteriózny
USA, (2013–2017), 46 h 21 min (Minutáž: 42–62 min)

Predloha:

Washington Irving (kniha)

Tom Mison, Nicole Beharie, Orlando Jones, Katia Winter, John Cho, Nicholas Gonzalez, Clancy Brown, John Noble, Jill Marie Jones, Matt Barr, Amandla Stenberg (viac)

Ichabod Crane je ve válce za nezávislost zraněn bezhlavým jezdcem. Následně se ocitá v jednadvacátém století v městečku Sleepy Hollow. Jezdec tu právě zabil místního šerifa. Jeho podřízená Abbie přizve Ichaboda, aby jí pomohl vraždící nestvůru dopadnout... (TV Prima)

šarka

Je tam napatlané páté přes deváté všechno, na co si jen člověk vzpomene tak, že to prostě ani nedává smysl, po dvou-třech dílech začne být všechno hodně předvídatelné...napříkladmoralizující a citově vydírající pětiminutové projevy Abbie nebo to, jak si Ichabod vždycky na něco vzpomene a jak každý prastarý krám se nachází půl hodiny od Sleepy Hollow...možná proto mě to ani neděsilo. No, a když to pořádně nevyděsí ani mě, tak je určtě něco špatně. Takže jedna hvězdička za to, že znám i mnoem horší seriály a na tenhle se aspoň příjemně dívalo během chřipky. Druhá za Ichaboda, který je prostě fešák a jehož boj s vymoženostmi moderní doby byl neskutečně zábavný a skutečně se povedl. ()

M.i.k.e

po pilotu slušná atmosferická záležitost,kterou Wiseman zvládnul na jedničku.S legendou se pracuje solidně a zatím není proč to tvůrcům nežrat.Jen sand škoda,že hned v prvním díle udělali z bezhlavého jezdce spíš bezhlavého ramba,který okamžitě používá veškeré střelné zbraně které najde.Ta sekera by mu slušela víc...80% (edit : po skončení série musím hvězdu ubrat.Už zhruba od půlky začala atmosféra řídnout a díly začínaly být podobné jeden druhému.Finále na závěr nebylo špatné,ale že bych nemohl dospat druhé řady se říct nedá) ()

Beastmaster4

Naordinovaná, řízená lineární míchanice sc-fi/fantasy/krimi/thriller, která čerpá s podobně úspěšných seriálů posledních let. Celkovou vizáž pak vidím jako naprostou slepeninu lepších seriálů: Da Vinci's Demons a Sherlock. I tak ale seriál působí dost sympaticky, trošku si zvykám na postavu Ichaboda Crane (Tom Mison) - kopírování Benedicta Cumberbatche jako Sherlocka Holmesa ze seriálu SHERLOCK (2010) je tu hodně okaté. Best of seriál to z mojeho pohledu nebude, ale i tak se na něj nechá koukat a není to žádná nudná patlaninka ;) ()

Blaogranas

No po pilotu bych řekl, že je zaděláno na průšvih, tak jsem zvědavý, jestli mi to sympaťák Ichabod vyvrátí. Po třetím díle se teda moc nedaří. Scénář je prkenný jak prase a hlavní otázkou prozatím je, kolik nadpřirozených věcí je potřeba vidět, aby jim jedna mladá černoška uvěřila. Zatím mi to přijde jako Čarodějky v trochu jiném kabátě. Po osmém díle musím konstatovat, že se seriál propadá do sraček. O šokujícím tajemství ví v podstatě půlka Ameriky a půlka Německa, ale pořád je co odhalovat. Ze slušnosti dokoukám první řadu, ale tím končím. ()

warrenur

Po pilote, som ostal mierne rozpacity a dufal, ze sa hlavne zlepsi predsvedcivost hlavnych predstavitelov, ktora v nom bola minimalne pochybna. Pribeh, ktory poznam zo starsej filmovej predlohy s Deppom ma zaujal. Naviac v modernom have to mohlo byt zaujimave a malo to potencial. Avsak, len vtedy, ak by to neboli takto rezijne a herecky totalne pochovali uz v druhom dieli. Ten bol mojim poslednym. Chabe B-cko, mizernych, hoci sympatickych, ustrednych hercov, s deravym pribehom, s minimom atmosfery. Naviac, absolutne postrada ten pocit mystiky, ktorym by mal dychat. Utvrdil som sa v tom na stastie uz v rannom starte tejto serie. Kym pilot este celkom zaujal a nabudil, druha cast ma dokonale odradila. Neodporucam ani na zabitie nudy. ()

Galéria (1 069)

• Když ve čtvrté epizodě Ichabod Crane (Tom Mison) ukazuje Abbie (Nicole Beharie) v knize vyobrazení Molocha, jedná se o obraz "The Great Red Dragon and the Woman Clothed in Sun" anglického malíře Williama Blakea. Stejný obraz měl velkou roli ve filmu Červený drak (2002). (p3tris)
  • Seriál se inspiroval povídkou "The Legend of Sleepy Hollow" od amerického spisovatele Washingtona Irwinga. Ta vyšla roku 1820 v povídkové sbírce "The Sketch Book". (Yardak)

Bezhlavý jezdec se vrátí

Bezhlavý jezdec se vrátí

24.04.2024

Držte si klobouky, budou opět padat hlavy. Na plátna kin by se totiž měl vrátit hrůzyplný bezhlavý jezdec v nové adaptaci povídky „Legenda o Ospalé díře“ newyorského spisovatele Washingtona Irvinga … (viac)

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)