Nikdo nevyvázne živý

• Veľká Británia No One Gets Out Alive (viac)
všetky plagáty

Zoufalá Mexičanka bez dokladů se nastěhuje do zchátralého penzionu v Clevelandu. Jenže to, co tam zaslechne a uvidí, ji rozhodně neuklidní. (Netflix)

rollman1

Začíná hororová sezóna a Netflix začíná opět vystrkovat růžky v podobě nálože hororů. Tento snímek hodně klame tělem. Máme tady divný motel, který klasicky ukrývá nějaká tajemství. První polovina se opravdu nese v duchu duchařin a daří se jí to hodně dobře. Několik nepříjemných momentů se tu najít dá a rozhodně funguje i atmosféra. Pak ale film sundá masku a přerodí se úplně do jiného žánru, což eskaluje v celkem překvapivé a krvavé finále. Podtrženo sečteno, pokud se naladíte na to, že Vás nečeká klasická duchařina, ale trošku invenční kousek, který skrývá za oponou mnohem více, rozhodně nebudete zklamáni. ()

TheEvilTwin

Děj pojednává o mladé holce, která se nastěhuje do dosti divného hotelu a postupem času zjišťuje, že to není až tak normální budova. Nic zásadně inovativního v rámci žánru, na druhou stranu nic neustále omílaného dokola co bych denně viděl, takže za mě fajn téma. Stejně tak potěší mixnutí duchařiny s "home invasionem" a monster hororem (ten vzhled příšery je tak bizarní, až je luxusní - plusové body!). Film funguje jak v rovině hororové, tak místy atmosferické i thrillerové, takže ačkoliv v žádné výrazněji neexceluje, ve všech je zároveň dostatečně poutavý. K závěru trochu zamrzí hloupost postav, trochu "bez pointy" konec a místy jsem koukal na hodinky, ale nic hrozného. Trochu jsem se bál spojení neznámého (a tudíž ne až tak ostříleného) režiséra a neznámých aktérů, což by mohl být dost nejistý výbušný koktejl, ale ve výsledku jsem rád, že to dopadlo tak obstojně. Nic světoborného, nicméně jedná se vlastně o celkem stravitelnou a slušnou záležitost, která si zaslouží víc než dosavadních 48%. ()

SOLOM.

Další z filmů, jenž vzal pod patronát Netflix, aby uspokojit poptávku a potřeby svých předplatitelů.  Do jaké míry se mu to povedlo, však nehodlám moc spekulovat, protože průměrné ohodnocení napříč filmovými databázemi mluví dost samo za sebe. To samé platí i pro kombinaci – natočeno v Rumunsku, členové filmového štábu z Velké Británie, děj se točí okolo imigrantů v Americe a stejně tak i okolo aztéckého božstva a mytologie. V knižní předloze to možná vypadalo dobře, nu v té filmové už to žádný velký zázrak nebyl.      A to nejsem žádným velkým znalcem bohyně Ītzpāpalōtl. Jen letmo jsem si o ní přečetl ze zvědavosti pár řádků na internetu – takže alespoň trochu chápu tu spojitost s motýli a obětním rituálem. I když si nejsem moc jistý, proč jí tady ztvárnili jako slizké ženské přirození. Ale tak to nechám na posouzení jiným. Přitom zpočátku to vypadalo na docela zajímavou podívanou s prvky duchařiny a dvojicí slizkých majitelů penzionu. Místy to mělo i vcelku zajímavou atmosféru a i když porce násilí nebyla bůhvíjak velká, na nějakou tu brutalitu taky dojde. Dokonce jsem zaregistroval i pár pokusů o nějakou tu lekačku.    Bohužel je tu i hromada nudných pasáží, zbytečných natahování děje a samotný závěr mě taky zrovna dvakrát neokouzlil – to ale neznamená, že by byl vyloženě špatný. Alespoň se v něm řádně přitvrdilo. Představitelka hlavní ženské role byla jakžtakž pohledná, takže to jim přičítám k dobru, ale narovinu říkám, že se z tohoto námětu dalo vymáčknout rozhodně daleko více. V podobné díře bych se však zřejmě neubytoval ani na jednu noc, i kdyby to bylo skoro zadarmo. Pokud by snad někdy někdo uvažoval o nějakém pokračování, dal bych přednost natočení událostí, před tímto filmem. Docela by mě zajímala historie oné aztécké bedny, nenažrané bohyně a obětech za časů rodičů těch dvou magorů. ()

Necrotongue

Říkal jsem si, zdalipak se už budu konečně bát, ale zase nic. Buď jsem strachu odolný (ale to si nemyslím), nebo současní filmaři nejsou schopni natočit horor, který by za něco stál. V tomto filmu byl přitom základ dobrý; byl tady strašidelný dům, byla tu ještě strašidelnější kamenná bedna... No, a pak už nic. Tvůrci se sice prokazatelně snažili o tísnivou atmosféru i plnotučné napětí, ve výsledku ale nedosáhli ani jednoho. Mě tedy snímek docela nudil, dvojice odporných, vražedných, bílých heterosexuálů sice odpovídala trendům, ale víc by mě vyděsila spíš Gréta, a co říct k samotnému monstru? Bylo spíš vtipné, ale být panicem, už bych jím asi zůstal a ženy na ulici bych míjel velkým obloukem. ()

JASON_X

Název mi okamžitě evokoval dokumentární knížku o The Doors, kterou jsem četl (ovšem že česky) už někdy ve dvaa nebo třiadevadesátým (No One Here Gets Out Alive). Ale není to o Doors. Zato je to skvěle zkombinovaná i vyvážená syntéza thrilleru, horroru a sociálního dramatu. Zručně natočená, se syrovou a depresivní atmosférou, a s hodně sympatickou chicou v hlavní roli. Celou dobu jsem si myslel, že je mi jasný, jak to s tím Redem a Beckem ve skutečnosti je, že takhle lehce se nachytat nenechám, ale rejža mě nakonec přečůral a ve finále mě ještě i trochu znejistil slušně halucinačním závěrem (který vlastně i vysvětlí název filmu). Líbilo se mi to natolik, že se tentokrát ani nehodlám rýpat v několika málo scénáristických slabinách, nebo v tom, že se Ambar často chovala jako naprostá husa. Pěkný detail: Zub strýčka Bety přikutálející se z pode dveří. Největší úlet: Samozřejmě že aztécká vaginální hlavožerka. +90%. ()

Morholt

Mladá Mexičanka se nastěhuje do ošuntělého penzionu s temnou minulostí i přítomností. Ta nejjednodušší základní premisa v tomto případě stačila, protože strašení funguje výborně. Bubáci mají něco do sebe a stačí jim k tomu jen trocha make-upu a světýlka v očích, o dobrou atmosféru není nouze a rituální prvky tomu dodávaly svébytný punc. I ten závěr s velkobubákem se povedl a cením si  smypatické hlavní hrdinky. Zajímavý debut a doufám, že ho režisér příště potvrdí. 75% ()

Lucasion

Velmi příjemná hororová jednohubka od Netflixu. A zase budu v menšině, začínám si na to zvykat. Ale film se mi vlastně hodně líbil. Atmosféra starého domu byla výborná. Neokoukaná herečka, Cristina Rodlo, je velmi sympatická a celou dobu jsem byl příjemně v tenzi. Jasně vyděsit umí málokterý horor, ale tenhle byl docela na správné notě. Podzápletka s tajemnými artefakty mě ve výsledku nadchla a podobně jako Rituál (2017) vše odhalí až na samotném konci. Oproti Rituálu ale konec funguje. Monstrum je ultra zajímavé a rozhodně není generické. Naopak mi finále přišlo originální. Za mě palec nahoru a doporučení. (78 %) ()

Astaroth12

Nie je veľa filmov, ktoré spájajú ducharinu, exploitation a monster horror do jedného celku a pritom to vobec nie je prekombinované. A to asi aj preto, že každý zo subžánrov horroru má svoju časť filmu. Jeden hlavne na začiatku, druhý v strede a tretí na konci. A mne to vobec nepripadalo chaotické, práve naopak. Je to vyvážene, zaujímavé a všetko čo sa vo filme deje má svoje opodstatnenie i logiku. I keď film to všetko vysvetlí až na konci a práve tá pointa bola skvelá, čakanie sa naozaj oplatilo. Herci nemali svoj deň ani talent, ale zas si to film kompenzoval hlavne explicitným násilím a záživným dejom. A príchod posledného hosťa na konci bolo už len čerešničkou na torte. Bol temný a vynikajúco prepracovaný a až tak slušný výzor a ponurý zjav som tu rozhodne nečakal. Silné 4*. ()

agentmiky

Tento britský horor z koprodukce Netflixu dozajisté není takovým propadákem, jak zde většina uživatelů zmiňuje. Technická stránka je totiž na vysoké úrovni, takže nějaké přemírné lacinosti se nemusíte bát. Herecky by to mohlo být asi vydařenější, hlavní hrdinka si odehrála své, ale v pár scénách šlo jasně vidět, že jí na ten pomyslný herecký vrchol něco málo schází. Co ale filmu upřít nelze, je celková tajemnost a slušně nastolená mrazivá atmosféra. Na všechny otázky se divák v průběhu bohužel odpovědí nedočká, což malinko naštve (možná by pomohla stopáž třeba o 20 minut delší?), na druhou stranu to zachrání ta hutná závěrečná dvacetiminutovka. To slizké, hlavy ukusující, monstrum mělo něco do sebe, tady se tvůrci po stránce designu dost vyblbli. Takže nečekejte bůhvíjakou kinematografickou událost, ale spíše solidní žánrový příspěvek. 6/10 ()

TomX2

Jeden z tých filmov, ktoré vyložene nenaserú ani neurazia, ale stále sa pri nich budete neskutočne nudiť a modliť sa, aby čo najrýchlejšie ubehli a každú chvíľu kontrolujete čas alebo pozeráte do mobilu. A taktiež aj jeden z tých filmov, ktoré keď budete pozerať v nočných hodinách, unavia vás natoľko, že po piatich minútach zaspíte, čo bol aj môj prípad. Inak to ale každopádne malo zopár nenaplnených nápadov a snahu o originalitu, nebolo to technicky až tak zle natočené a ani postavy či herci ma vôbec neiritovali, čo značí, že to je stráviteľný zážitok. Aj keď za dva dni zabudnem na názov a určite sa to nezapíše do najlepších hororových počinov roku, dve hviezdy tomu predsa len hodím, pretože prečo nie, keď sa to aspoň trochu vybočovalo od žánrového stereotypu a bolo v tom cítiť isté úsilie. Summa summarum, celkom strata času, ale ak vás netlačí čas alebo to nesledujete krátko pred spaním, dá sa to stráviť viacmenej bez problémov. ()

ivishka

(Komentář obsahuje spoilery). Velice zvláštní horor. Nikdy jsem neviděla obludu, která žere lidem hlavy pipinou. Opravdu zvláštní. Neřekla bych, že to bylo hrozné - ostatně 2* není málo. ()

raimi

To zas byl woke bullshit. Mladá ilegálka, čistá to duše, přichází pěkně klasicky za pomocí převaděčů do USA, aby pak pracovala v továrenským koncentráku v Rumunsku (domovině to poloviny filmovýho štábu), kde obchází kapitalistův bělošský dráb a ostřížím okem dohlíží na barevné nevolníky, aby je terorizoval buzerací typu "Tohle ale má být dvojitý šev! A co ten límeček! Sprav to!". Naštěstí je po ruce korpulentní Afričanka, aby nebohé ilegálce otevřela náruč a vypomohla jí laskavým úsměvem, vlídným slovem a v nouzi nejvyšší otevřela prkenici a vysázela na stůl nevratnou půjčku. No hotová Matka Tereza. Naše nebohá ilegálka má ale smůlu, nejenže musí dojíždět do Rumunska, ale pak musí v noci chodit pěšky na předměstí Clevelandu, kde stojí jediná "funkční" budova a to strašidelný dům z pouti, plný plesniviny, černoty, vrzání dřeva a průvanu z pekla, kde mají žít jen tři lidi včetně ní, což ale nějak nekoreluje se skutečným počtem obyvatel. Naše zvídavá ilegálka neustále vobšourničí, kafrá a somruje prachy kde se dá, protože malinko zalhala, pro dobré účely samo. Pak se konečně ukáže "zlo", což je podivná digitální rozcapená a ozubená vagína s ručičkama, kterou vykrmují dva toxicky maskulinní bratři, a naše milá ilegálka musí konečně prozřít a jednat. Načež imaginárně udusí vlastní matku, která jí bránila v rozletu tím, že nechtěla spořádaně chcípnout a místo toho byla neustále nemocná pročež se naše dobrá duše o ni musela starat, a pak v orgastické extázi bestiálně umlátit jednoho bratra toxíka tupým ozubeným rituálním mečem, falickým to symbolem patriarchátu a druhého mstivě nabídnout k spapání rozcapené vagíně. Poučení: kapitalismus je špatný, hranice jsou špatné a obojí by se mělo zrušit, aby mohli přijít všichni chudobní celého světa a vyzobat co nezaseli. Toxická maskulinita je fujky a produkuje nenasytné vagíny, které papají submisivní nebožačky. V moderních "hororech" se sociálním podtextem (kterej ale zabírá většinu filmu) se nikdo nesměje, všichni trpí a čučí jak kakabusové. Smějou se jen bodré černošky se srdcem na dlani. Černoši jsou policisté, dobráci a bratři ve zbrani. Běloši jsou zlí šéfové koncentráků pro barevný, toxičtí muži, šlapky, psychicky nestabilní děvčata a pokrytečtí majitelé, kteří vlastní věci. ()

Gorehound

Filmu nemožno uprieť pôsobivú, zomknutú zasneženú atmosféru a tomu zodpovedajúci pôsobivý vizuál. Aj psychologicky je to prepracované, s presahom do sociálnych problémov prisťahovalectva, no a do toho je dobre gradovaný príbeh o starom dome a tajomstve privezenom z vykopávok z Mexika. Jumpscares tradičné, ale poctivé, príbeh miestami až výborný, zo skvelým krvavým záverom a pointou. Hlavná hrdinka vtiahne, tak ako celý film. Netvrdím, že si to čoskoro pozriem znovu, ale je to poctivo a šikovne urobený film s dobrou atmosférou, príbehom a vizuálom. A záverečné efekty... síce CGI ale originálne a desivé. Tak keď už, tak takto. Nijak to ale neznižuje dobrý pocit z filmu. ()

AffectedFace

Vskutku se jedná o podhodnocený snímek, protože počin nese opravdu skvělou mysteriózní atmosféru, která pohltí průběhem a ke konci nabídne velice nečekané vyuzlení. Titul No One Gets Out Alive nese film právoplatně. Vytnul bych slabší gore, jelikož film se z duchařského hororu přepne po nějaké době do vyvražďovacího mayhemu. Zamrzí určitě slabší CGI monstra, které pojídá lidem hlavu.. ehm.. vagínou? Jinak ale snímek jako hororová jednohubka bez lekaček funguje velice obstojně. Práce s kamerou funguje opravdu dobře (dodává správnou intenzitu každé scéně), soundtrack sedí správně a někdy z něho pořádně mrazí. Začínající režisér Santiago Menghini má veliký potencionál do budoucna. Čisté tři hvězdy. ()

M.i.k.e

lehounké náznaky atmosféry by se našly a to minutové monstrum je docela ok,ale jinak je to celkem sterilní nuda u které jsem měl chvílemi tendenci si to pustit zrychleně (a když sem to zkusil tak se tempo stejně nezlepšilo) a většinu poměrně střídmé stopáže sem úspěšně prozíval...40% ()

cariada

Za mě velice příjemně depresivní a ponurý. Hlavní hrdinka je pěkná sympatická holčina, které se lepí smůla na paty. A k tomu se dostane do děsivého domu, kde se dějí divné věci. Mě se to líbilo. ()