Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

rakovnik

Když je film vytvořen s cílem potěšit a to se povede, není co řešit. Příjemný odpočinkový snímek, s povedeným humorem a snesitelným množstvím dojetí. Postavy jsou veskrze hezké a vybraní herci na ně sedí. Dětské vidění světa bylo vtipné, jen ten chlapeček byl ještě trochu ztrnulý. ()

Aljak

Česko točí tých komédií pomerne dosť, no máloktorá dokáže nejako vyniknúť. Srdce na dlani síce nie je žiadne terno, ale musím uznať, že ma to celkom príjemne prekvapilo. V podstate je v tom trojica romantických príbehov, ktoré spolu tvoria jeden celok. Najviac ma bavil príbeh invalida Karla a pani učiteľky Elišky, kde to značne oživili aj tie basety. Ale aj tie ďalšie dva vzťahy boli celkom príjemné. Celkovo film pôsobil dobrým dojmom, dialógy boli prirodzené, žiadne tlačenie na pílu (to chválim), a tak bol z toho napokon príjemný film o tom, že Láska nás môže stretnúť v podstate kdekoľvek. Silnejšie 3* ()

bourec

Ženy v běhu byly bezvadný. Ani scénáristický počiny Horskýho nejsou špatný. Srdce na dlani ovšem je jen průměrný pokoukání. A to měl rejža slušnej hereckej základ, navíc dvě nesmírně sympatický kosti ( Pidrmanová a Svárinská) a k tomu božího malýho herce kterej jedinej ve filmu válí. Protože filmu fakt pod pokličkou schází ta nástavba. To, co by film udělalo něčím, co vás připoutá k sedadlu, a bude vás parádně bavit. Ne průser, ale jen dobrý. 60%. ()

zette

Film neni nicim protivny, coz uz dnes musi divak hodnotit pozitivne. Zajimave vykreslene postavy, Srdce na dlani prijemne ubiha, ale nic si z neho divak nevezme. ()

angel74

Především díky fajnovému hereckému obsazení, dvěma párům výmluvných psích očí, nenásilnému humoru a pohodové hudbě jsem se u téhle milé romantické komedie opravdu příjemně odreagovala i pobavila. Taky proto mi skoro vůbec nevadilo, že se příběh dal relativně snadno odhadnout hned v úvodních minutách filmu. (70%) ()

Doudis19

Ohromně přeslazená křeč, kde hudba, i během tonutí děcka v bazénu, nenajede na vážnější notu. A stejně tak celý film. To nutně neznamená nic špatného. Kdyby, tedy, načasování fórů nevypadalo, jako by na něm dělala parta ze Slunečný, nebo podobní exoti. ()

HonzaBez

Já vím, že tahle komedie o tom, že láska květe doslova doslova v každém věku (a to nejen u lidí ale i u psů), je veskrze "sluníčková". Tj. že od ní není možné čekat nic víc než příjemné odreagování (při němž si lze užít přinejmenším humor a vtip roztomilého čtyřletého klučiny) a v závěru totální happyend. Ale v rámci daného žánru mě moc výhrad nenapadá. Velké umění to není, ale někdy i takovýto film umí potěšit. ()

Lachtaan

Nebýt nahodilých zadarmo předpremiér, jen tak bych se k některým českým filmům nedostal a ve vybraných případech by to byla i poměrně škoda. Srdce na dlani je druhotným výtvorem party, co před 3 lety splácala veleúspěšné Ženy v běhu a skoro každým coulem je tady vidět, že jde o totožné tvůrce. Zase tu máme stoprocentní herecký ansámbl, romantickou zápletku, která absentuje stinné stránky a hýří optimismem a díky tomu až pohádkové zobrazení, jak funguje láska. Pokud bude mít někdo tendenci hlubokomyslně analyzovat zdejší vztahové peripetie, film si neužije. Pokud ale někdo chce na poli desítek českých romantických komedií, co ročně vzniknou, něco, co nestojí jen na nevěře či nedůvěře, Srdce na dlani si může patřičně užít. [viděno v Cinestar Plzeň 18.1.2022] ()

oveckaoa

Máme tady začátek roku a už tu máme pravděpodobně nejlepší  český film od dob Žen v pokušení a Žen v běhu. Máme tady sympatické postavy romance mezi něma funguje dialogy taky fungují a jde vidět, že si s tím dal někdo práci na rozdíl od jiných českých filmů kde jde vidět, že herci odříkávají texty. Uznávám, že ten kluk je na úrovni Kameňáků , ale zase dá se to zkousnout. Menší výtka k řešení s tou těhotnou čekal jsem , že se k ní vrátí a nebo mu ta ženská pomůže k ní zpět , ale tady to vyznělo do ztracena. P.s. ten chlap co měl toho psa než ho od něho koupily mě připomněl toho chlápka co týral Gumpa ()

Eleanor05

Snímek, na němž jsou nejpřirozenějšími, nejpřesvědčivějšími, nejrealističtějšími a nejsympatičtějšími postavami dva basseti. 1,5*. ()

Autogram

Toto bolo taká feel-good nálož, až mi z toho začínalo byť nevoľno. Všetkých šesť a pol herca prednášalo neprirodzené myšlienky a frázy, ktoré nepasovali do úst hlavne deťom. Asi si niekto v tom postcovidovom období potreboval vysnívať takýto preslnený bezkonfliktný a bezbariérový svet, ale bežný divák asi nie. –––– To, že jsem se zamiloval do chlapa, ze mě přeci nedělá horšího tátu. ()

Koryntos

Asi už mi péčí o mou demoliční četu a domácnost měkne mozek, ale mě se to líbilo. Ano, je to naivní, předvídatelné, lehce vtipné, obsahuje to zvířátko a děťátko nakonec, jako zprávy večer na Tv Noha, ale připomíná mi to normální svět, normální vztahy, normální rozhovory ještě před tím než začali lidé všude čučet do I Phonů kde čas plyne pomaleji, nikdo se nehoní za nesmysly a smysly života prostě letní pohoda. Taková ta síla okamžiku tady a teď, lehké pošimrání u srdíčka, taková dávná krásná  vzpomínka na lásky, nelásky.  Naposled mě takhle příjemně naladily Ženy v pokušení, ty v běhu jsem neviděla a asi po tom mé srdéčko ani netouží. ()

earl hickey

Ten film byl přesně takový, jaký jsem čekal. Pohádka o lásce pro dospělé. Po celou dobu filmu jsem se usmíval a dobře jsem se bavil. Ten malý klučina byl perfektní a Váleček taky. V dnešní uspěchané  a agresivní době příjemná podívaná. ()

Anet21

⚪Ako žánrovke by sa tomu dala uprieť neskutočná naivita, detinský humor či predvídateľnosť, no to, že je film neskutočne nudný a nesúdržný, to sa odpúšťa ťažko.⚪Celý film totiž pôsobí veľmi nekohézne, akoby sa každú chvíľu zameriaval na život jedného protagonistu, no bez toho, aby bol film celistvý, aby zaujímavo prepájal životy postáv, vytvoril im zaujímavé charaktery či podobne. Všetky postavy nežijú, sú len panáčikmi na papieri scenáru, recitujúce svoje repliky, ale neexistujúce, nedá sa s nimi ani sympatizovať, ani nesúhlasiť. V niektorých momentoch film pôsobí až ako akási detská infantilná rozprávka, v ktorej aj motívy musia pôsobiť dobre a vtipne a všetko musí dobre a vtipne skončiť, každý dialóg musí byť detinský, s vloženým otázne pôsobiacim humorom.⚪Poteší zapojenie Polívkových, aj Polívka starší tu pôsobí veľmi sympaticky, no to nestačí.⚪Romantické filmy poslednej doby sa začínajú chytať svojich vlastných opakovaných nešvarov a vykrádať samé seba. Škoda.⚪ ()

herr_carter

Je to sice kýč jak bič, ale podobně jako u Žen v běhu je to snesitelné a vlastně se jedná o hlavní důležité pojivo celého příběhu. Jedná se o vysoce naivní příběh osudů několika lidí, který se v reálném životě stát nemůže, ale právě proto není špatné si sem tam odskočit od denní reality k podobnému projektu. Zatím nikde v hereckém obsazení nevidím účast toho mrňouse, který vyčníval i mezi svými staršími a zkušenějšími kolegy. Zas se tu točí dobré filmy, jen tak dál........................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!