Old Henry

• Kanada Old Henry (viac)

Henry Mccarty (Tim Blake Nelson), muž, ktorý podstúpil v živote už veľa výziev, sa usadil ako farmár. Žije na území Oklahomy so svojim synom Wyattom (Gavin Lewis). Pri rúbaní dreva na večer farmár zbadá v diaľke uviaznutého koňa. Na ceste pomôcť mu nájde takmer mŕtveho muža a lup. Odvedie ho späť na farmu, aby mu pomohol, keď ho vyrušia traja jazdci, ktorí prišli hľadať muža aj korisť. (Arsenal83)

vinducha

Hele Buster Scrubbs, tak tohle mi zase sedlo parádně . Pokud se chcete podívat na parádní nový western , tak toto je jasná volba . A koukám , že Stephen Dorf už taky asi romantičky a klaďáky hrát  nebude .. ()

Polux

7/10 | Nízkorozpočtová záležitost od fanoušků žánru pro (víceméně převážně) fanoušky žánru. Takže se staví na atmosféře, pomalu plynoucím jednoduchém ději (kdy se celý film prakticky jen čeká na finální zúčtování), napětí mezi postavami (plynoucí z toho, kolik věcí je vyřčeno a kolik jich zůstává nevysloveno), tajemství, kterým je zahalena hlavní postava a v neposlední řadě na působivém výkonu Nelsona. Možná paradoxně nejméně jsem ocenil to napojení na reálné osoby tehdejší doby (což z celého filmu dělá "what if" záležitost), bez kterého by se děj klidně obešel, ale na druhou stranu tak filmu nechybí prvek překvapení, takže proč ne. Na mě to každopádně fungovalo a další Ponciroliho projekt budu se zájmem vyhlížet. | PeZet ()

vojacekr

Už jsem přestal doufat, že se dočkám dobrého westernu. Zkrátím to. Dialogy, scénář, kamera, herci i hudba úžasná. Taky došlo i na mindfuck. A to vše v komorním přednesu jednoho ranče a osmi herců - tak se to dělá!!! Jen mohli domyslet trochu víc tu přestřelku, tam se tvůrci odkopali, ale to vůbec nepřekáželo, ani nijak nenarušilo atmosféru. Jinak bych dal plnou palbu pětihvězdy. 4½, protože dobrých westernů je jak šafránu. ()

Chicharron

Návrat westernu v jeho nejryzejší podobě. Drsní smradlaví pistolníci, pot, krev a rychlé kolty. Čistě maskulinní záležitost bez ukvičených ženských, s kterými věčně cloumají hormony. Film navíc téměř dodržuje zásady antického dramatu - jedno místo, jeden čas a jeden děj a odehrává se prakticky "okolo jednoho kopce" v lese a na dvou farmách a jejích polích. V dnešní době CGI sraček nevídaná záležitost. Užil jsem si každou minutu filmu. ()

Meego82

Jednoduchý príbeh, s pár dobrými hercami, zopár super scénami, ktorý ale ani na sekundu nenudí a to je presne to čo človek raz za čas potrebuje ()

mdf

Měl dobrý příběh, řemeslně dobře natočen,skvěle zahraný Nelson....,ale zase nějaká převratná bomba to nebyla. ()

Xarxees

Už pěknejch pár let nikdo nenatočil dobrej western. Až teď. Bez skrupulí tvrdím, že tenhle western jak ze starý školy se řadí k těm lepším za posledních 10 a možná i 20 let. Minimalistické a syrové drama, které má velmi překvapivé rozuzlení na závěr. DOPORUČUJU. ()

PST1

Přemlouval jsem se jestli si to pustit, ale byl jsem mile překvapen.  Jak se taťka postavil na zápraži domu (bokem) bylo jasné, že borci budou míti velký problém.  Jednoduchý příběh, překvapivý konec, surová jednoduchá scenérie, herecké výkony supr, podmanivá hudba. Za celou dobu trvání filmu jsem na nic jiného nemyslel, proto u mne jasně za 5 hvězdiček. ()

Agrav_Levap

Príbeh filmu je jasný od názvu aj po prvej scéne - prológu hlavného hrdinu. Na film som pozeral s krivým očkom, ako henry na protivníkov. Napriek skromnému exteriéru - jeden kopček, 3 lúčky a 2 farmy príbeh výrazne nezadrhával, ani nenudil. Celý dojem filmu kazil mladý junák, ktorý rozhodne bystrosť svojho otca nepobral, asi bol z 90% po matke no čo už. A celé to odovzanie generačnej múdrosti mohlo byť trochu lepšie dotiahnuté. No celkový dojem výborný 75/100% v rámci žánru určite. A obišlo sa to bez výbuchov, ohňa prílišnej digitalizácie a pod. Ponuré prostredie príbehu určite sadlo ()

Zaks

Zaujímavý príbeh, ktorý, žiaľ, dopláca na scenáristickú hlúposť. Pútavý dej zrážajú k zemi do oči bijúce nelogické momenty, najmä správanie sa postáv. Niekedy som mal pocit, že sledujem paródiu, ale je to skôr do plaču. Nebyť zbytočných chýb a mohol z toho byť western roka, takto je to len priemerný film. ()

lineker

Ve finále se asi ve filmu nekonalo nic objevného, a všechny postupné scenáristické kroky se daly dobře odhadnout. Lze tak ocenit, ten přímý tah na bránu bez nějakých přebytečných klíček a taky samozřejmě setkání s legendou. ()

Yofilmrapeme

Po ubohým westernu Tím tvrdší je pád (2021) a něčem, co snad ani western nazvat nejde Síla psa (2021) jsem rád, že rok 2021 vyprodukoval něco, jako je Old Henry. Žádná velká výprava se nekoná, ani nejde o nejoriginálnější zápletku, o to víc překvapí, jak vše funguje a film nedává prostor se nudit. Z novodobých westernů je Old Henry jeden z těch lepších. Tim Blake Nelson zahrál skvěle. ()

LEFTFLANK

Po zúfalých Eteranaloch som sa pustil do neznáma a vyliahol sa z neho poctivý, nijak extra vytŕčajúci western s prevažne menej známymi tvárami, čo beriem tiež ako bod k dobru. Za hodinku a pol dostaneme na rozdiel od spomínanej srajdy od MCU rozumne vykreslené charaktery, budovanie zápletky a skvelé vyvrcholenie v záverečnej akcii. Niekto by mal pani Oskarovú režisérku Zhao naučiť štandard rámcovania diela. U Nomádov nech sa páči, môže experimentovať do aleluja ale preboha v komixovke? Sú filmy kde to sedí a filmy ktoré to zošklivý na nepozeranie. Inak som miestnym hodnotením prekvapení. Minimálne v pôvodnom znení je to nerozoznateľná angličtina a docela surové dobové zobrazenie to nemusí klasickým MiddleEuropean ppl chutiť podľa gusta ()

ilegal1983

Dlhsiu dobu som vahal s pozretim tohto filmu pre jeho zmienovane komorne prevedenie ktore ale prave naopak pridava punc.Priznam ale ze tempo je hodne pomale a chvilu trva nez ide do tuheho.Ako western velmi funkcne ale mohlo to obsahovat viac prestreliek a preto je to dost strohe.Zapletka a jej rozuzlenie skvele.Mlady synator navyse uberal filmu grady a preto musim film hodnotit ako priemerny.Hudba na konci sa ma snazila presvedcit o opaku. ()

onevoice

Tá atmosféra sa ti dostane pod kožu. Od začiatku vtiahne do deja. Ja ako veľký fan westernov mlsám blahem. Vynikajúci film. Blake Nelson zahral životnú rolu. Dorff záporák no 1. Záverečná scéna je nezabudnuteľná. ()

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

Nejlepší letošní filmy podle Baracka Obamy

19.12.2021

Jako každý rok, i letos si bývalý americký prezident a zároveň obří filmový fanoušek Barack Obama sedl, aby sestavil své oblíbené kulturní žebříčky. Vedle knížek tak došlo pochopitelně i na filmovou… (viac)