Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

Real Tom Hardy

Som posledný na tejto databáze, kto by túto "situáciu" (všetci vieme akú) zastával, no podaktorí si zase slušne uleteli. The Harder They Fall nie je ten istý prípad ako Anne Boleyn či Habit, z historického pohľadu nielen histórie samotnej, ale aj histórie filmu. Čierna anglická kráľovná a lesba/teploš Ježiš síce neboli, no čierni kovboji, banditi, šerifovia (aj konkrétne tie z tohto filmu) a "all-black" mestá na Divokom západe boli, čierne westerny taktiež (Soul Soldier / The Legend of Nigger Charley / The Soul of Nigger Charley / Boss Nigger) (x). Počin Jeymesa Samuela teda v tomto ohľade nie je žiadna novota a zároveň tiež nie je dôvod robiť akúkoľvek revoltu voči výslednému dielu. THTF je po zvukovej/filmárskej stránke poctivo vybrúsený s jasným estetickým, štylistickým a myšlienkovým vplyvom Tarantinovej snímky Django. Mnoho scén prekvapí ich postupom a udalosťami, niektoré svojou netradičnosťou. Ansámbel a ich postavy majú charizmu, hraním ma upútalo hneď niekoľko hercov (najmä Stanfield x Cyler) a že režiséri/producenti stále obsadzujú Delroya Linda ma teší viac ako si myslíš. Výtky nemám prakticky vôbec žiadne, užíval som si každú jednu minútu a replay rozhodne bude. (x) -- Black Bart z opusu Blazing Saddles aj tak stále jedna z najlepších westernových postáv vôbec (x) x) --------------- Re: AppleCore – s takým pohľadom na svet a deľbou ľudí to musíš mať hodne ťažké v živote. Podľa tvojej logiky teda musím byť strašne veľký rasista, ak teraz poviem, že s tými (áno, sú) dementnými primitívnymi odpadovými komentármi fakticky nesúhlasím, no principiálne áno. Všakže? (25.11.2021) Nasrať na dementov. Neviem vôbec, prečo som ich zastával :D ()

Litvicek odpad!

Tohle nedoceníš, pokud teda nejsi černý. Natočeno černými, pro černé. Sjel jsem to až do konce, bohužel se mi nepodařilo se do toho nijak zažrat. Nevýrazné postavy, akčně nudné a Idris je placený pouze za čumění a finální monolog, ve kterém se nechá dobrovolně odprásknout.. Ale je tam plno černochů, toho Oskara by to mohlo získat. ()

dO_od

// Stylová audiovizuální paráda (hudebně i obrazově je to nesmírně vymazlený) plná skvělých herců s libovým finále, kterou dolů táhne jenom mizerný tempo. To je doslova jediný a zároveň největší problém toho filmu, bohužel až do takové míry, že jsem se při něm fakt místy kopal nudou. Poněvadž to tady ale schytává odpady naprosto zbytečně, a všichni víme proč, dávám o hvězdičku víc. Snad z toho někomu rupne cévka. Edit: Je to prostě cool, zvedám na 7/10. ()

ArsenalEagle

Hádám, že v českých luzích a hájích půjdu maličko proti proudu, protože já jsem celkem mile překvapený. Z čistě historického hlediska se jedná o blbost, respektive pozor, ona to zas tak velká blbost nebyla, protože v 19. století prostě byla celočernošská města a byli i připálení kovbojové. Vzhledem k tomu, že se vše točí právě kolem těchto "ghett" a když se z nich vyjede, tak je všechno správné, bílé, rasistické, tak za mě v pořádku. Westerny jsou fajn záležitost a jsem moc rád, že jednou za čas nějaký vznikne. THTF se snaží jít vlastní cestou a přichází se zajímavými kombinacemi - nikdy bych si nepředstavil, že pravou westernovou přestřelku bude doplňovat diddleyty daddleyty místo motivů od Morriconeho, but Here I Come. Hlavně zpočátku jsem cítil inspiraci Djangem, což je za mě jeden z nejzábavnějších westernů vůbec, ale kvality jsou samozřejmě někde jinde. I přes to jde o dost slušný film, který má 2 zásadní nedostatky - vystřihl bych čtvrt hodinku "ničeho", nebo ji alespoň nahradil, protože když se něco dělo, příjemně jsem se bavil, ale zbytečné vaty tu bylo až moc a na více než 2 hodinách už je to znát... a druhým neduhem, který THTF má je budování vztahů diváka k postavám, protože vzhledem k tomu, jak se film s postavami nesere, tak mě emoce v nějaké větší míře minuly. Škoda, že 2 ze 3 pro mě nejzajímavějších a nejsympatičtějších postav, jsou záporáci (Cherokee Bill, Elba a dobrák Pickett). Spousta chytrých vtipných maličkostí jako třeba kontrast barevného a bílého města, hra s barvami a vizuálem celkově, hudba, spousta krve a výstřelů si na závěr zaslouží zmínku. Na červené vody hodnocení to nemá, ale kolem 60 % je adekvátnější, než momentálních 47, důvod však všichni známe :) Je to někde na pomezí 3 a 4, ale vzhledem k zde přítomným přimhouřím očko a přidám setinku procenta. ()

milwaukee odpad!

Když negr negrovi říká negře tak bude jistě o zábavu postaráno. Ale zábava se bohužel nekonala. Deset minut stačilo, víc už jsem nedal. No, abych tenhle film uvedl na pravou míru, tak jsem zvolil sebetrýzeň a dokoukal ho do konce. Jen vypíchnu pár podivností. Gestapačka Gertrůda, která by mohla z fleku asistovat Adolfu Eichmannovi, klidně odstřelí mašinfíru, když upozorní na její nízký intelekt. A pokud jeden z hlavních hrdinů zmíní, že ďábel je bílej, nemusím už pokračovat. Black lives matter v celé své nahotě. To je fakt lepší, než bolševická agitka. Snad jen doporučení, že by ČSFD mohlo zavést double odpad. Ten bych z fleku téhle hrůze udělil. ()

• Název vlakové společnosti, která převáží uvězněného Rufuse Bucka (Idris Elba), je C.A. Boseman. Jde o poctu pro Chadwicka Bosemana, který zemřel v srpnu 2020. (gavosh)
  • Natáčelo se v Santa Fe (Nové Mexiko, USA). (BMW12)
  • Bass Reeves (Delroy Lindo) byl první černý americký Marshall západně od Mississippi. (gavosh)

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)