Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

horor2

Klasika a srdeční záležitost. Není třeba představovat. Kdo neviděl, musí vidět :-) Pro ty co viděli, ať se jdou ostříhat :-) ()

Micoldee

Stará klasika :) Nejvíc mě fascinuje vesnička/městečko s barevnými domky, kde ráno všichni muži odjíždí ve stejnou hodinu do práce a ženy po telefonu pomlouvají jedna druhou. Film má svoje jedinečné kouzlo. ()

mrclTV

Burtonov nezameniteľny vizuál vo vrcholnej forme, ale inak... ja tie jeho filmy proste neviem "skonzumovať". Ďalšia podivnosť balancujúca medzi poetikou, fantasy a drámou s pekným, ale dosť očakávaným posolstvom o tom, ako vzácna je jedinečnosť a skutočná prirodzenosť pred pretvárkou všedných dní, a tiež o neakceptovaní a využívaní "frankensteinovského monštra". Hovorím to už tradične - Burton mi nesedí, ale tento kúsok mi prišiel z tých zatiaľ 6 filmov čo som od neho videl ako najlepší. ()

adamix

Očarujúca Burtonovka a pravdepodobne aj najklasickejšia. film, ktorý nejde zaradiť ani do vianočných alebo dušičkových filmov, ani do romantických komédii či hororových drám, pretože ono to má prvky zo všetkého. Geniálny Deppov make-up a kostým s nabrúsenými nožnicami, nádherná Elfmanova hudba a nenápadne originálna variácia na Shelleyovej Frankensteina. Unikát. ()

Hawaj

Skloubení moderního světa se světem klasických hororů z počátku filmu, k tomu extrémně nepravděpodobné frankenštejnské skloubení člověka s nůžkami a noži. Tomu všemu vdechuje život nesmírně křehký Johnny Depp a pitoreskní Tim Burton jenž vám vykouzlí úžasnou atmosféru. Výsledkem je citlivý lidský příběh na který hned tak nezapomenete. Dal bych pět hvězd, ale nemám moc rád tydle samoúčelné sentimentální bolestínské emo postavy, utápějící se samy v sobě v jejichž osudech se lidi tak rádi nimraj, které dojí z lidí emoce a taky peníze z kapes. ()

LdaVinci

Konečně splněna tato známá kultovka. Je to neskutečně milej příběh a pohádka, ve které je nám ale předáno tak moc myšlenek. Jak může být někdo milován, ať vypadá jakkoliv, ale zároveň jak může být někdo nenáviděn, pokud jednou selže. Jak někdo může být nenáviděn i přes dobré činy a nikdy nebude přijmutý. Zároveň tu platí pořekadlo "nesuď knihu podle obalu". Když se nad tímto filmem zamyslíte, je toho hodně. Je to prostě úžasný. ()

PAVLIS

Vezměte roztomilé štěňátko, které ale umí i kousnout a hoďte ho do „šmoulova“ plného znuděných žen v domácnosti a co se asi stane? V tomto případě z toho vyšel trochu prvoplánový čarodějnický proces s pár poučeními, směřovaný spíš na děti. Je ale párkrát opravdu vtipný, má atmosférickou hudbu nebo jednu emotivní sněhovou přeháňku, a tak je snesitelný i pro dospělé. 30.4.2024 - ČSFD 84% / 79% IMDb. ()

Frix

No dobrá, je to sladké až hanba. A co má být?! Moderní pohádka ještě nikdy nebyla tak chytlavá jako toto dílo, kde se opět snoubil kreativní duch šíleného Burtona s hereckým mistrovstvím Deppa. A celý film je pikantní i díky paralelnímu vztahu Johnnyho Deppa s Winonou Ryder ve skutečném světě. ()

moviepill

Film s najkrajším soundtrackom aký bol kedy napísaný. Skláňam sa pred umením Dannyho Elfmana. A čo sa týka Johnnyho Deppa, asi nepoznám herca, ktorý by dokázal vyčarovať taký smutný kukuč... Vôbec ten film vo mne odmalička a zakaždým zanecháva zvláštny šteklivý pocit v mojich útrobách. A tá hudba... ale to už som písal, že? PS: ak sa za TOTO nedáva Oscar, tak za čo? :o/ ()

(fjw)

Tento film jsem viděl dvakrát. Jednou když jsem byl malý a moc si z něho nepamatoval a teď o Vánocích. Samozřejmě typický Tim Burton - křiklavé barvy, tajemný gotický hrad na kopci nad městečkem atd. Johny Depp je fámozní, hlavně jeho dojemně uhrančivý pohled. Naprosto bez jediné výtky a možnost dát plných pět hvězdiček, je hudební doprovod Dannyho Elfmana, který je velmi nádherný (sbory, orchestrace...) Finále, ač se rozbrečím skoro u každého dojemného filmu, mi zas nepřišlo srdcerevné, ale jako celek, to je silný nadprůměr. ()

petz1985

skvělý doják, nechybělo moc a bulel sem ke konci jak želva... no Johnny je prostě geniální herec a filmy od Burtona mu svědčí... Duo Depp a Burton e velmi plodné ale hlavně velice kvalitní ()

samuelsson

Na filmy ako je Nožnicovoruký Edward sa recenzie píšu veľmi ťažko, pretože ho buď iba vychválite, alebo nenapíšete nič. Hneď na úvod vás privíta soundtrack, ktorý si budete chcieť vypočuť znova a znova aj po filme. Potom, čo uvidíte úvodné titulky, vás privítajú kulisy, pri ktorých vám je jasné, že tento film nebude podobný tým, ktoré ste videli doteraz. Niežeby boli extrémne realistické, práve naopak, sú amatérske a to dodá filmu istý „rozprávkový nádych“. Nožnicovoruký Edward však nie je film o kulisách, alebo soundtracku, dokonca to nie je ani rozprávka. Je to umelecký kúsok o láske, ktorá nemôže byť akceptovaná v „dnešnej spoločnosti“, pretože „dnešná spoločnosť“ je natoľko skazená, že nie je ochotná akceptovať nič nové a nezvyčajné. Pokiaľ to nie je prospešné práve pre spoločnosť... Nožnicovoruký Edward je film pre minulé, ale aj budúce generácie, poučiť sa z neho môžu naozaj všetci. Keď že tu nemám čo vyčítať, tak som aspoň napísal, o čom tento film je, a prečo je taký dobrý aký je... Ak ale chcete vidieť film, ktorý vo vás zanechá hlbokú stopu, na ktorú budete ešte dlho spomínať, potom si ho musíte pozrieť. Moje hodnotenie je samozrejme 5 hviezdičiek! ()

rionka

Křehká pohádka s hořkostí pod povrchem. Lidi jsou a vždycky budou povrchní hovada. Jediné, co jim po něm zbylo, je ten sníh. ()

Goodmen

Můj nejoblíbenější film od Tima Burtona. Úžasný Depp, krásná a zároveň temná atmosféra a výborná hudba - prostě klasický Burton. ()

me3x®

Po Batmanovi hneď ďalšie dielko, ktorým Burton ukázal, že od neho budeme ešte vidieť veľké veci... Sranda boli tie tetky malomeštiačky v mestečku... . Edwarda mi bolo naozaj ľúto... ()

Tinaa

Edward, už jako malé dítě jsem ho chudáka litovala, jak sedí s tím psem na obrubníku a říkala si pro sebe "já bych ti to neudělala". No to je úžasné, když malý dítě (já tehdy) vůbec o tom filmu přemýšlí a chápe vážnost děje :). Nevím, co bych k tomu víc řekla, na konci je to moc dojemné, čemuž se nikdy neubráním. Snad jen bych vytkla občas tu pestrost oblečení všech sousedů (třeba na barbecue párty) či domů apod. Ale zase nadruhou stranu, kdo by neznal Tima Burtona. Ach, miluju tohle film. ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)