Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

Jeržik

Než se Burton rozjel(cca. 25min) trpěl jsem u každého záběru/scény a slova. Postupem času to ale bylo čím dál tím lepší, lepší, lepší, no a pak zase trošku horší. Každopádně Depp a Winona Ryder(zejména Winona;) jsou opravdu skvělí a je radost je sledovat(druhá jmenovaná je dokonce k sežrání;). 75% (poslední minuty tomu ubraly-hold smůla). ()

1945

Pohádka, která výborně paroduje americký způsob života - pastelové barvy celého města i oblečení jeho obyvatel, společné vyjíždění do práce, nastřelování sněhu na střechu ;-D Herecký výkon Jonnyho Deppa netřeba chválit... vystříhané umění zkrátka neomrzí ()

amokey

Už při úvodní hudbě se vždycky musím pousmát a vybaví se mi ten pocit...ten pocit smutného a přece šťastného konce. Johnny v té nejzvláštnější roli, jakou si jde představit. Jeho postavu nejde nemít rád, Edward má srdce tak velké, že jen málokterý z lidí by ho v lásce a citu trumfnul. Není se čemu divit, Edward přece není člověk.... Tenhle film mě dojímá, jako žádný jiný. Za tohle je v mé "topce". ()

Martin_W

Myslím, že Edward vyvolá u většiny hodně zmatených Emocí.. Člověk - bytost, která se snaží být jako každý normální a pochopit svět lidí, ve kterém chce tak žít. A díky jeho "robotickým" rukám se ho všichni štítí, až na jednu ženu, která ho začne brát jako člena její vlastní rodiny.. Tak kdo by u toho nepobrekoval ? Už jenom za ten dojemný konec, který je myslím na celém filmu nejlepší nejde dát něco horšího než.. 85% ()

gocatgo

Burton mě vždy fascinoval. Vždy dokázal spojit několik žánrů dohromady a ponořit je do záhrobního hávu. V Edwardovi je tolik z klasického Frankensteina, je to pastva pro oči i útok na city. Skvělý Depp a nádherná Winona, to je kráska a zvíře v technicolorových barvách s mrtvolným nádechem. Příběh jedné nenaplněné lásky a nedotaženého talentu. Srdeční záležitost ()

Dallas

Timov ďalší dokonalý film. Dokonalý Johnny. Prekrásna Winona. Každý záber a všetko v ňom je perfektné a má svoj význam. Od obrubníkov pri chodníkoch až po psa s ofinou cez oči. No a všetko prestúpené čarovnou Dannyho hudbou. Pre mňa jeden z najkrajších a najdojemnejších filmov. Už neviem, čo povedať. Možno len, že ten chalan vám rozumel vy hovedá, len vás nechápal. 90% ()

mazadlo

Skvělá kýčovitá pohádka s městečkem a lidmi jak od Mattela. Povedený panák Johny Depp , nádherně kouzelná hudba a Burton v plné síle. Podle mě tenhle film patří přinejmenším do promítárny alespoň na každé Vánoce!!! ()

AIMÉE

K dokonalosti přivedený (ne)pohádkový příběh se špetkou Burtonovské bizarnosti a morbidity. Tehdy neokoukaná tvář Johnnyho Deppa a originalita Tima Burtona započala jejich vzájemnou a plodnou spolupráci. ()

EbiGuetta

Čekala jsem víc. Bez Johnnyho Deppa by to bylo ještě horší než to je. Dojímavý a mnohdy až komický příběh ubohého Edwarda rozhodně nepatří k nejlepším filmům Tima Burtona. ()

Mikeel

Neobyčejně čistá a přirozeně dojímavá "pohádka" s tak neuvěřitelně pronikavou a mystickou hudbou Dannyho Elfmana. Nemůžu říct, že by se mi film nelíbil, jen mě nezaujal jako ostatní, ale i tak si myslím, že patří mezi ty nejkrásnější filmy vůbec, protože nevinnost a čistota jsou velkými plusy tohoto filmu. A Johnny tady měl možnost ukázat, že je pan herec a to doopravdy je, protože jeho výkon musí zlomit i to nejchladnější srdce té největší ledové královny! ()

Ollie235

Film, který nenechá nikoho chladným. Duo Burton-Depp zafungovalo skvěle, dokonce bych řekl, že to je pro oba jeden z vrcholů tvorby. Hra na city funguje dokonale, vše je nádherně promyšlené... Chyby hledat těžko, ale něco mi tam chybělo. Možná jenom hledám každou záminku, protože nejsem fanouškem tohoto žánru, ale 5 dát prostě nemůžu. ()

Movie Gourmet

Johny Depp v počátcích své kariéry. Legendární dvojice Burton-Depp, která přinese spoustu ovoce (a to hodně bizarního ovoce). Krásný počátek 90. let. Verdikt: 4* a 85 %. ()

patrik221

Tim očaroval si ma tak ako nikdy predtým a tvoj Edward je zatial(a myslím, že aj ostane) vrcholom tvojej tvorby. Film plný rozprávkovo krásnej atmosféry ktorú priam dokonalo dotvára čarokrásna hudba Dannyho Elfmana.......už len toto splinutie hudby a obrazu robí s Edwarda nadpriemernú podívanú. Ale k tomu ešte Edward disponuje dvoma obrovskými kladmi ktoré sú na nom to najobdivuhodnejšie - perfektne a realisticky vykreslil takmer všetky ludské vlastnosti a emocie(hlavne tie zlé) a vhlavnej úlohe zažiaril herec(nemusím menovať) ktorý ako milý a zranitelný Edward už navždy ostane v našom srdci. Táto prenádherná balada nestráca svoje čaro ani po mnohých rokoch a pripomína nám, že stále existujú krásne a nepoškvrnené duše. Nezabudnutelné..... :) ()

Reverger

Depp je zkrátka Edward, on té postavě dodal to, co potřebovala, jinak by stále jen mohla ležet na papíře. Skvostný snímek a nejlepší spolupráce Burtona s Deppem. Na tomle filmu je vše obdivuhodné a už tady se začala odvíjet jen skvěle rozjetá herecká kariéra Deppa. Jak bylo zmíněno, vše je obdivuhodné a vše perfektně sedí. ()

filipvrbik

Mně se toto prostě líbí, Tim Burton snad vždy (kromě batmana) uhodí hřebíček na hlavičku..... celkově je to netradiční film o netradiční "lásce" a netradiční role Johna Deppa kdy ještě nebyl tak slavný jak po Pirátech z Karibiku 95% ()

Renfield

Krásný film o monstru, jež ve skutečnosti žádným monstrem není. Monstry jsou tu jiní, kýčovitě barevní obyvatelé dokonale odporného městečka. Jenže jak už to tak bývá, je to všechno tak trochu jinak, v tomto případě vlastně reálně. Krásný, i když silně romantický příběh má Edward, z celofilmového samozřejmě úmyslného kýče do něj Tim Burton naštěstí na konci nejde a konec je jak má být, velmi povedený. Vůbec poslední nádherná scéna, scéna vlastně až "vánoční" je dokonalá. Je to první spolupráce Tim Burtona a Johnnyho Deppa, Burton dal filmu svoji jedinečnou podobu, kde obzvlášť "hrad" je prostě jeho, vůbec všechny ty přístroje a zákoutí v něm. Edward mně potom připomínal i náměsíčného Césara... ty příběhy jsou si vlastně velmi blízké a nejen příběhy. Depp ho zahrál výborně, prakticky téměř beze slov, zase jako v němém filmu, pouze jemnou mimikou ve tváři, úchvatné. Střihoruký Edward je pro mě tou nejzásadnější spoluprací této dvojce, dvojce, která snad ještě neřekla poslední slovo. 80% ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)