Edward (Johnny Depp) je výtvorom starého vynálezcu, ktorý však zomrel skôr, ako ho stačil dokončiť a nahradiť dômyselnú konštrukciu ostrých nožníc ľudskými rukami. Edward zostal úplne sám v chátrajúcom hrade a ktovieako dlho trvalo, kým ho celkom náhodou objavila podnikavá zamestnankyňa kozmetickej firmy Peg (Dianne Wiestová), ktorá sa nad ním zľutovala a vzala ho so sebou do mesta. Hoci Edward vyzerá ako nejaké hrozivé monštrum, v skutočnosti je dobrácky, milý a veľmi plachý. čoskoro si získa uznanie a obdiv svojím strihačským umením, či už ako záhradník alebo kaderník. Lenže, ako to už chodí, sú medzi nami aj ľudia závistliví a zlí, ktorým chlapcova obľuba nedá spať, najmä keď si všimnú náklonnosť, ktorú prejavuje k príťažlivej mladej Kim (Winona Ryderová), ktorá je jediným človekom, ktorý mu rozumie... (TV JOJ)

oskiii

Kdysi dáávno jsem tenhle film viděl….vlastně jeho část…a nedodíval. Připadal mi divný a nebavil mě. Uběhla řada let a jednoho večera, spíše z nudy, jsem si Edwarda pustil znovu…a musel jsem změnit názor. Skvělý Johnny Depp, kterému v tomhle snímku věřím každé mrknutí oka. Krásné zpracování, mix romantiky, komedie a dramatu. První spojení dvojice Depp/Burton dopadlo skvěle. 80% ()

Nick321

Skvělý film obsahující typické ujetiny Tima Burtona a grimasy + výstřední líčení typické pro Johnnyho Deppa. Edward je nedokončeným uměle vytvořeným člověkem a posledním vynálezcem zesnulého zřejmě trochu trhlého (protože kdo by si postavil obrovskou složitou mašinérii jenom na dělání vánočního cukroví? :D ), ale gentlemansky působícího inženýra žijícího na netypicky středověkém hradě, který se v USA vzal čert ví jak. Edward zřejmě nestárne a tak se stane, že ho po dlouhé době (vůbec nikomu nebylo divné, že na obrovském kopci za městem je léta opuštěný hrad všem na očích a nikoho samozřejmě nenapadlo se tam jít podívat) objevila podomní kosmetická prodavačka Peggy. Ta ho ještě ani nestačí dovézt k sobě domů a už to ví celé vilové městečko zbohatlíků. Edward se stává místním fenoménem, ukazuje se zde povrchnost povahy obyvatel, každý jenom tlachá o tom, že by znal někoho, kdo mu může pomoct, ale jsou to jen slova. Spíše si hledí toho, jak Edwarda nejlépe využít. Edward má oči jen pro Kim, která momentálně chodí s namachrovaným pitomcem Jimem, který má celkem slušně umetenou cestičku na dráhu zločince. Edward by Kim splnil cokoliv. A to se ukáže jako fatální chyba... nehledě na zhrzenou nymfomanku Joyce, které dá Edward košem při jakémsi podivném pokusu o sex. ()

Feacher

Lidi jsou prostě zlý a někdo, kdo je "jiný" mezi nimi prostě někdy nemusí vydržet. Zajímavý film, zajímavý nápad, ale občas mě to tak nějak nebavilo, takové až moc přeslazené prostředí s absolutně (jistě záměrně) nesympatickými lidmi. Každopádně famózní Johnny Depp, určitě stojí za zhlédnutí! 80% ()

Thalin

Nezaměnitelný Burtonovský styl a postavy, které si nikdo neumí představit zahrané jinak. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Burtona, i přes to, že samotný Edward mi vždycky přišel až moc prkenný (Ale pořád skvěle zahraný), ale hravě to zachraňuje zbytek postav a spoustu skvělých momentů, které ve filmu jsou. ()

BONOBON

Úžasně stylizovaná a překrásně sentimentální záležitost s kouzelnou hudbou Dannyho Elfmana a brilantním výkonem Johnnyho Deppa. A ten závěr... vždycky mě dostane do kolen. ()

berapav

Dá si někdo limonádu? :) Jako malá jsem tenhle film ráda neměla - šel z něj strach. Ale zpětně musím uznat, že je moc pěkný. Už jsem zapomněla, že temnou stránku osvěžuje zábava... A navíc ten střihoruký Johnny - to stojí za to. Znovu jsem se na Edwarda podívala hlavně kvůli Velké rybě, která mě přesvědčila o tom, že Burton má něco do sebe. Což je vidět i tady. ()

destl

Miluju atmosféry filmů Tima Burtona, a tenhle je ten úplně první, který jsem od něj viděl. 5* bez jakéhokoliv přemýšlení...dal bych i 6, ale nejde to:( ()

martasek

Nikdy bych si nemyslel že 4 hvězdy místo plánovaných pěti dám jen kvůli hrůzostrašnosti tohoto snímku.(ve svých pěti letech jsem se ze směsice dojetí,strachu a beznadějě počural). ()

Astaire

Tedy, ne že bych nebyl romantická povaha, ale na slaďáky zrovna nejsem. Paradoxně (právě proto?) se mi Edward moc líbil. S jeho postavou není těžké (aspoň ne pro mě) se sžít a v jeho osamělosti jsem ho naprosto chápal. Přestože jde o značně stylizované dílko, některé momenty se mi zdají až zbytečně naivní i když ano, Burton nás umí srazit i krutou realitou... Zkrátka čtyři hvězdičky a na tohohle nejen vnitřně roztrhaného (rozstříhanéého?) hdinu se rád podívám zas. ()

Hanik83

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tento film ohodnotit maximálním počtem hvězdiček...protože bych mu mohla vytknout jen jedinou věc. A to, že je (podle mě) příliš "okatě dojemný". Zkrátka, byla bych raději, kdyby mi ta dojemnost nebyla tolik podsouvána a já jsem se mohla sama rozhodnout, jestli budu dojatá, nebo ne - což jsem :-). Ale...Střihoruký Edward je prostě svojí atmosférou, vizuálním zpracováním (Tim Burton má neuvěřitelnou fantazii) a samozřejmě příběhem tak trochu jiný než všechny ostatní filmy, co jsem zatím kdy viděla. Johnny Depp Edwarda nehraje, on Edwardem zkrátka je (už tady se ukázalo, že umí perfektně zahrát (nejen) zvláštní postavy)...ostatní herci se vedle něj docela ztrácí. Celkově je tedy tento film natolik podmanivý, že dávám i přes výše zmíněnou výtku 5 hvězdiček :-). ()

Shtinky

Tomuto filmu rozhodne pomohla účasť Johhnyho Deppa v hlavnej úlohe. Neviem si predstaviť v hlavnej úlohe nikoho iného lebo nikto okrem neho by Edwarda nedokázal zahrať tak dokonale. Krásny film ktorý poukazuje aké sú ľudia v skutočnosti svine a že im netreba veriť, lebo všetko prekrútia ako sa im to hodí. Film na ktorý tak ľahko nezabudnem. ()

Turtle

Jeden z nejlepších burtonových počinů. Johnny Depp už tradičně exceluje v roli nepochopených podivínů. Velmi silný film co chytne za srdce. ()

Zemřel herec Alan Arkin

01.03.2014

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

8th KRRR! – 70MM Film Fest Krno

05.04.2013

Jedinečnou možnost vidět na velkém plátně tituly jako Hello, Dolly!, Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediů, 2010: Druhá vesmírná odysea, Mistr, Střihoruký Edward, Smrtonosná past a další budou mít… (viac)

Depp a Burton v říši divů

Depp a Burton v říši divů

09.08.2008

Filmový svět zná spoustu dvojic. Momentálně dost možná nejznámější a bezpochyby nejvytíženější jsou Johnny Depp a Tim Burton. Jejich spolupráce začala už v roce 1990, kdy spolu natočili Střihorukého… (viac)