Deň po tom

• Česko Den poté (viac)

Čo keď sa začína nová doba ľadová? Taká otázka straší klimatológa Jacka Halla (Dennis Quaid), ktorého výskumy naznačujú, že globálne otepľovanie by mohlo spustiť prudkú a katastrofálnu zmenu zemskej klímy. Jeho prieskum ľadovcového jadra v Antarktíde dokazuje, že k takej udalosti došlo už pred 10-tisíc rokmi. Preto teraz varuje štátnych úradníkov, že by rovnaká situácia mohla nastať opäť, ale jeho varovania prichádzajú neskoro. Všetko sa už začalo, keď sa Hall stal svedkom odlomenia ľadovej kryhy o veľkosti Rhode Islandu z Antarktického ľadového pólu. Na celej zemeguli nasledovali prudké zmeny počasia – v Tokiu padali krúpy o veľkosti grapefruitu, rekordný hurikán vyvádzal na Havaji, v Dillí napadol sneh a cez Los Angeles sa prehnala ničivá séria tornád. Telefonát zo Škótska, od kolegu profesora Terryho Rapsona (Ian Holm), potvrdil Jackove najhoršie obavy. Prudké zmeny počasia sú príznakom veľkej globálnej zmeny. Množstvo vody z polárnych ľadovcov narušilo morské prúdy stabilizujúce náš klimatický systém. Globálne otepľovanie posunulo planétu na pokraj novej doby ľadovej, ktorá nastane v priebehu jednej globálnej super búrky. Kým Jack varuje Biely dom pre blížiacou sa klimatickou zmenou, jeho sedemnásťročný syn Sam (Jake Gyllenhaal) uviazol v New Yorku, kde sa s niekoľkými priateľmi zúčastnil na akademickej súťaži stredných škôl. Teraz si musí poradiť s prudkou záplavou a rýchle klesajúcou teplotou na Manhattane. Zo svojho útočiska v mestskej knižnici volá otcovi, ktorý ho stihne len varovať, aby za každú cenu zostal vo vnútri. Kým obyvateľstvo evakuujú na juh, Jack mieri proti prúdu, hádam ako jediný sa ponáhľa na sever, aby zachráni syna. Ani Jack však nie je pripravený na to, čo sa stane – jemu, jeho synovi a jeho planéte... (TV JOJ)

Agnostik

Chápu že tento film není pro přerostlé a přechytralé děti,které si chtějí lámat a přelamovat hlavu pomalu v matematických vzorcích/řečeno s nadsázkou/,ale mě film naprosto dostal a chtěl sem se bavit v adrenalinovém napětí kterého se mi dostalo opravdu neskonale mnoho.Jednoduchý a napínavý příběh točící se kolem globální přírodní katastrofy a záchraně se naprosto povedl a já nedokázal až do konce filmu odtrhnout oči.Emmerichovi se dle mého ůsudku povedlo natočit naprosto dokonalé a napínavé dílo.85%! ()

breebee

Mě se to moc líbilo! Mám ráda apokalyptické filmy, asi mě na nich baví především to, že nemají šťastné konce (vyjímaje záchranu hlavních hrdinů samozřejmě). U tohoto filmu jsem navíc nechtěla, aby skončil a to se mi taky nestává vždy. Takže za mě 5* naprosto jistě. Možná tam nebylo pár věcí úplně dořešených a pár wtf momentů ale to k filmu takového rázu prostě patří. Navíc mladý Sam byl skutečně fešný a na to já si potrpím. Spokojenost. ()

S.Fisher

Emmericha mám rád právě kvůli těmto filmům 👍 Příběhově tupé až klišoidní, přesto drží diváka u TV, monitoru nebo plátna. Díky jeho vizi zničení světa, mě baví sledovat jeho tvorbu, tedy co zničí příště. Den poté má prostý příběh, plný klišé, ale kvalitních destruktivních scén tam je dost. Takže proč ne... popcorn do ruky, hezky se zachumlat pod deku a pustit si tento mrazivý biják na jeden večer. (viděno již několikrát od vydání👍) ()

BlackVelvet

Kdyz pomineme ten zaver, kdy pysni americane prosi o pomoc Mexico a role se tedy obraceji, tak je to celkem pekna podivana a pro mne jiz klasika zanru. Rada se vzdy podivam znovu. ()

Otan

Já bych to bral,kdyby to mělo 30 min a bylo to něco jako hraný dokument o tom co bude,až bude pořádná kosa a nechal bych to vysílat jen v USA . ()

solver

Nuda a klišé. Generální pointa filmu "musím najít svého syna" místo "jak zachránit svět" tento film potápí na úroveň katastrofických filmů s béčkovými herci, s nepoměrně levnějším rozpočtem. Nic mě nezklamalo v tom roce více... ()

Poga

Na Emmericha je to znesitelny katastrofický film. Má to totiž vcelku fungujúci scenár a slušné herecké obsadenie. Lepší priemer. 60% ()

JeyeK

Příjemný ekologický blockbuster. Nerealistická americká podívaná bez hlubšího děje, který mi ale nakonec ani tolik nechyběl. Zato efekty jsou dechberoucí a je jasně vidět, do kterých atributů filmu se cpaly peníze. Měl jsem velkou radost z toho, že se lidé nesnažili vymyslet zázračnou sloučeninu, která po vylití do oceánů na poslední chvíli rozhýbe mořské proudy a zachrání lidstvo, nebo jiné pro tyto filmy typické slizké manévry a kličky, ale naopak přijali odpovědnost za své napáchané škody a polkli tu zaslouženou hořkou facku, kterou jim příroda přichystala. Takže o reálnosti celého děje nemá smysl diskutovat - až to opravdu přijde, tak to nebude ani tak dramatické ani dojemné. Lidé nebudou pomáhat náhodným raněným kolemjdoucím a přírodě to bude trvat léta místo dní. Pokud ale máte na stole popcorn, ignorovali jste trailer a těšíte se na eye-candy podívanou, pak nebudete zklamaní. 80% ()

Pythonator

Sbírka příšerných katastrofických klišé posbíraných v desítkách starších filmů, ovšem v nádherném bombasticky emmerichovském balení. Den poté je jednoznačně špatný film, ale mě prostě bavil a až na ty hrozné digitální vlky mě tam vyloženě nic nenasralo. Námět mi nepřišel ujetý jako mnohým divákům, protože se jedná o jednu z možných klimatologických teorií, která se dá jen těžko věděcky vyvracet. Dokud nestoupne vlivem tání ledovců hladina oceánů natolik, aby bylo Holandsko pod vodou a mi stále ne a ne umrznout, tak jen těžko někdo dokáže, že je to celé nesmysl. Já osobně bych do filmu nacpal více toho ekologického poselství, aby fungoval spíše jako varování před oteplováním než jako tuctové katastrofické drama. I tak jsem s celkem spokojen a Emmerich moc nezklamal, ačkoli se jedná nejspíš o jeho nejhorší velkofilm. ()

njuska

Asi po 7 letech jsem se na film kouknul znova. Efekty nejsou v kontextu doby vzniku filmu zlé... ale docela se bavím na meteorologickými bludy. -50°C, které náhle všechno na smrt zmrazí? :D Letadla v této teplotě létají běžně a v některých oblastech Sibiře, kde žijí lidé bývá dokonce i -60°C :D ()

Neemfa

Proč ne, když člověk přehlédne scénu s vlky, jde o pěkný snímek. Nová doba ledová je téma, o kterém se několik let mluví, doufám ale, že se ji nedočkám. 60% ()

Sansnom70

Mezi mé oblíbené žánry patří také katastrofické filmy. Je pravda že se jich oproti ostatním žánrům, moc nenatáčí. Je to asi tím, že tyto filmy jsou velice finančně nákladné, udělat katastrofu tak, aby to bylo aspoň trošku reálné a aby si člověk nemyslel, že to dělal někdo na počítači v první třídě základní školy. Pokud máte filmy s takovou tématikou rádi, tak doporučuji tento film zhlédnout, jelikož téma umrznutí, se myslím v moc filmech neobjevuje. Tím myslím katastrofických, ne že by se ve filmech sem tam neumrzlo :o) ()

Mistr119

Musím dát 3* jako průměr mezi 2 a 4...2 bych dal za neuvěřitelnou "ameriku", kdy při -50°C zamrzají okna neuvěřitelnou rychlostí a lidi hned ztuhnou jako sochy a další neuvěřitelnosti, které působí komicky a nevtahujou do děje a 4* bych dal za námět katastrofy založeném má reálné teorii tání ledovců (i když dobu ledovou by asi takto fakt neudělaly... :-/). ()

kodwin

V rámci žánru je Den poté nadprůměr. Téma ekologické katastrofy je přeci jen jaksi (alespoň pro mě) stravitelnější než přílet mimozemšťanů, které nikdy nikdo neviděl. Ale záplavy a tání ledovců je reálná věc, a tak se jedná o naléhavější téma, které umí vyvolat mrazení v zádech. A že toho mrazu bylo dost. Doba ledová je prostě doba ledová, a pokud se bude opakovat, určitě nezpůsobí lidem jenom rýmu. Zpracovaní je celkem fajn, zaujaly mě hlavně dvě scény - skleněná střecha a loď. Herecky výrazný byl mladý Gyllenhaal. ()

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (viac)