Asteroid City by bolo úplne nezaujímavým miestom na mape, keby ho pred rokmi nezasiahol meteorit, ktorý doň vyhĺbil dieru. Neďaleko vzniklo bizarné mestečko, kde sa pravidelne stretávajú výnimoční mladí ľudia a ich rodičia, aby si porovnali sily, zabavili sa a uistili, že vo svojej genialite nie sú sami. Odtrhnutie od každodennej reality oceňuje pomerne čerstvý vdovec so štyrmi výnimočnými deťmi a svokrom, ktorý si na neho ešte nezvykol. Podobne aj filmová hviezda Midge Campbellová, ktorej geniálna dcéra má väčšie sebavedomie ako ona sama. Aj ostatní účastníci sú svojím spôsobom veľmi jedineční a do púšte prišli s nadšením a túžbou po dobrodružstve. Práve takéto stretnutie by stačilo na to, aby si Asteroid City zaslúžilo zvýšenú pozornosť. Mesto sa dostane na titulky novín po celom svete vďaka “blízkemu stretnutiu tretieho druhu”, ktoré sa uskutoční počas podujatia. A kým sa podarí zistiť, čo sa vlastne stalo, musia tu všetci zostať a nevedomky nadviazať vzťahy rôzneho druhu. (Cinemart SK)

MarekTulen

Film, který si každý pustí jen kvůli tomu castingu, není dobrý ale ani nutně špatný. Má zajímavý nápad a zajímavé provedení s pár dobrými momenty, ale takhle nadupaný casting bych hodil radši do mnohem lepšího filmu. Jednoduše taková podprůměrná jednorázovka, u které jsem necítil nic speciálního. ()

SavagerXx

Moje chyba že sem si nezjistil co vlastně Wes Anderson natočil předtím, Psí Ostrov jsem kdysi někdě viděl a přišlo mi to vtipný ale nějak jsem si to s Asteroid City nespojil dokud jsem nešel sem na CSFD. Asteroid City je podle mě film úplně o ničem, těšil jsem se kvůli obsazení ale byl jsem těžce zklamanej. Hlavní postava sama řekne "nevím o čem ta hra je" a i když to měl být meta komentář a bůhví co ještě tak to můj názor na film nezlepšilo. Všichni herci schválně hrajou úplně na hovno a je to celkem nuda. ()

user1982

Wes Anderson je moj naj reziser a vsetky jeho filmy (aj tie kratke), som videl a velku vacsinu mam na BD. Prvý film ktorý som od neho videl bol Fantastic Mr Fox a az na slabší psí zivot je vsetko u mna 10/10 Francz depesche som videl snad 10x ale priznavam hlavne kvoli Léa Seydoux :p a Del Torro Pri asteroid city som nastastie dostal to po com som prahol. ()

TOMjohanik

Film doporučuji asi jenom výhradně fanouškům Wese Andersena. Dá se říct, že to není nic překotného ve srovnání s poměrně početným číslem předešlých režisérových snímků. Samozřejmě, že nezaměnitelný rukopis je všudypřítomný, dá se ale říct, že jsme vlastně od Wese všechny tyto triky viděli už mnohokrát dříve. Pastelového a symetrického vizuálu osobně asi nikdy nebudu mít dost a to samý platí o hvězdném karikaturně hrajícím obsazení, které se z velké části pravidelně k Andersonovi vrací. Film rychle uteče, je inteligentně vtipný, tak trochu poetický a tradičně tak nějak svým způsobem roztomilý. Bohužel za mě jako core fanouška všech jedenácti filmů se toto dílo mezi předešlými "klenoty" ztrácí ()

Zyi

In my view a movie that talks about one's place in the universe and its relating to the one. A personal idea in a complicated and quick script aware of the media being the message. ()

Chung

Možná, že jsem se svým názorem v menšině, ale po druhém zhlédnutí mám za to, že Asteroid City je jedním z vůbec nejlepších filmů Wese Andersona a aktuálně možná můj nejoblíbenější. Především si myslím, že se zcela vzpírá často opakovanému názoru, že Anderson v poslední době tvoří systémem „forma na úkor obsahu“: pokud vám A. C. přijde vyprázdněné a zároveň vás už neuspokojuje Andersonův styl, pravděpodobně jste v jeho hravých filmech obsah ani nikdy nehledali. Jenže on tam je: tady konkrétně v podobě postav tázajících se po smyslu života, vyrovnávajících se se ztrátou blízkých, nalézajících drobné útěchy ve sblížení s podobně vykořeněnými lidmi. Samozřejmě, film definitivní odpovědi nenabízí, stejně jako je nenacházejí jeho postavy. Snad s výjimkou zjištění, že vlastně nemusíme znát smysl života, abychom jej mohli žít dobře. A že je třeba pokusit se jít dál, i když nevíme kam, a nefixovat se na traumata minulosti. Ale i k tomuto zjištění dochází mimo vlastní příběh filmu, když herci ne a ne nalézt smysl počínání postav, které ztvárňují. Jako například při scéně s Margot Robbie, jediné, která se neodehrává v divadle, ale venku v „reálném světě“, která obsahuje vyškrtnutý dialog – a která mě definitivně utvrdila v tom, jak krásný tenhle (nečekaně smutný a existenciální) Anderson je. ()

aa05

Líbilo se mi to víc než Francouzská depeše, ale potřebovala bych film vidět znova, abych se lépe zorientovala ve dvou příběhových linkách. Naštěstí to je ten typ filmu, který klidně podruhé ráda uvidím, protože v něm jde víc o poetično, než o dramatické vyústění příběhové linky. ()

Olivvaxaf

Wes Anderson je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů… řekl bych že je to tím jak je “odlišný” od jiných. Což bylo v tomto filmu perfektně ukázáno (jako vždy) Vždy když jsem sledoval jeho filmy byl jsem překvapen skvělým vizuálem ale i emocemi. Bohužel mi u tohoto filmu přišlo že to emoce naprosto ztratilo a zbylo jen skvělé vizuální provedení…. Popravdě mi na konci ani tolik nezáleželo co se s postavami stane. Což je docela smutný… ale i tak skvělý film.. ()

Hexx odpad!

Vydržel jsem skoro tři čtvrtě hodiny než mi konečně došlo, že... to prostě není film pro mě. Lehce jsem to tušil už od začátku, ale pořád jsem si říkal, že se to nějak vyvine nebo zlepší nebo cokoliv co by mě upoutalo. Ale né, tohle nevím co vlastně bylo. Snůška jakéhosi něčeho neidentifikovatelného, divného, nic neříkajícího podivna. Je vidět, že ani řádka kvalitních herců někdy nestačí. ()

Argocz

Za mě je největší problém jsou postavy které mluví a chovají se jako roboti. To sice Anderson díky svému stylu dělá v posledních filmech ale ze je to vidět hodně a až moc. Pár zajímavých myšlenek a hezky natočeno. ()

elinaa15

Absurdní tragikomedie v retro kabátu a velice zvláštní zápletkou. Spojení divadla a filmu v rámci filmu bylo fajn, v některých částí mě to ale rušilo. Super casting, zajímavé hlavní postavy, zábavné prostředí, humor zde nebyl na sílu. Andersonův styl režie mě baví, zatím jsem od něj viděla jen Grandhotel Budapešť, tak těžko říct, jestli se ty motivy a styl kamery neomrzí. Rozhodně to není revoluční film, ale za vidění stojí. ()

Sejkorka

Typický Ves Anderson, ale ne dokonalý. Těžko říct, jak by obstál film v "hlavní linii", tj. bez těch divadelních vsuvek. Film je naládovaný hvězdami Hollywoodu, nemá cenu je jmenovat všechny. Jedna z nich říká "Já té hře vůbec nerozumím". Z toho si nic nedělej, Jasone Schwartzmane, ja taky ne. ()

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

Chystaný film Wese Andersona nabírá obsazení

13.01.2024

Ačkoliv zatím poslední celovečerní snímek Wese Andersona, komedie Asteroid City z loňského roku, patří k o něco rozporuplněji přijatým dílům tohoto svébytného režiséra, oblíbený hollywoodský tvůrce s… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

12. Filmový víkend ČSFD (4.-6. srpna)

27.06.2023

Drazí filmoví fanoušci, rádi bychom vás pozvali na již 12. ročník Filmového víkendu ČSFD, který se letos uskuteční od pátku do neděle 4. - 6. srpna na už tradiční lokaci čerstvě zrekonstruovaného… (viac)

Art Film Fest 2023

Art Film Fest 2023

16.06.2023

29. ročník festivalu Art Film Fest sa bude konať v dňoch 16. – 23. júna 2023 v Košiciach. Art Film Fest vo svojom programe ponúka mnohostranný priestor pre prezentáciu diel najnovšej svetovej… (viac)