Štyria tankisti a pes

• Československo Čtyři z tanku a pes (viac)
Poľsko, (1966–1970), 18 h 58 min (Minutáž: 42–66 min)

Predloha:

Janusz Przymanowski (kniha)

Włodzimierz Press, Tadeusz Fijewski, Janusz Gajos, Wiesław Gołas, Franciszek Pieczka, Malgorzata Niemirska, Pola Raksa, Roman Wilhelmi, Szarik (viac)

Polský televizní seriál Čtyři z tanku a pes překonal všechny rekordy ve sledovanosti. Humorným způsobem přibližuje příběhy čtyř vojáků a psa Šarika. Při své dlouhé cestě za osvobozením Polska se dostanou až do Berlína. Nastávají situace plné bojových scén, ale i humorných příběhů. Jako vítězové se varcejí do hlavního města Slezska - Katovic. Seriál ukazuje kontrasty mezi romantikou a skutečností, nebezpečím vojenského života, a proto je stále tak oblíbeným. (Řitka video)

Snorlax

Krásné vzpomínky na dětství se nedají vymazat. A k nim patří i seriál Čtyři z tanku a pes. I usedám plna nostalgie, ale i strachu, co mne po těch letech čeká za rozčarování, do křesla a začínám koukat. A ono mě to zase baví, ono se mi to líbí. A nejen proto, že vidím staré známé tankisty a Kuličku. Tenhle seriál se mi líbí, místy vtipný, místy smutný, prostě takový, jaké seriály bývaly. A mimochodem, je nutné pochválit režiséry za dobrou práci se psem (ve své době mimořádnou, český Bohouš spatřil světlo světa až o dva roky později). ()

Fingon

Nebýt toho, že je můj otec pamětníkem a ještě hůř, konzumentem válečných filmů distribuovaných společností Řitka Video, k tomuhle a dalším "skvostům" bych se nikdy nedostal. A byl bych za to vděčný. Naše generace ovlivněná poněkud jinými filmy (hráli jsme si na terminátora a lisování ve skříni, nebo na upíry a lovce upírů se stejnými pravidly jako četníci a zloději). ()

Chrustyn

Naivní polský seriál snažící se ukázat, že 2. sv. válka byla možná docela sranda. Škoda, že to samé neplatí pro tento seriál. ()

triatlet

Z pohledu dítěte mi seriál přišel děsně akční, dobrodružný, napínavý. Při nedávné repríze jsem se neskutečně nudil, takže jsem se sotva dokoukal druhý díl a ani jsem se nedočkal mých dětských lásek Marusji a Lidky. Ale vzhledem k slabosti pro psy hodnotím jako průměr. ()

Flego

Nostalgicky som si zaspomínal na časy, keď som mal osem-deväť a hrávali sme sa na tankistov... Dávali sme si mená hrdinov zo seriálu a urputne bojovali proti nemeckej horde ( chlapci od susedov ). Seriál sme "žrali", lenže roky plynú a plynú... Určite považujem za príjemné, ak sa to objaví v dnešnej dobe v televízii, ale skoro všetko odvial čas... Žarty už nie sú také smiešne, naťahovaný dej, azda len zákopové bojové scény si zaslúžia ocenenie. Takže vrátim sa do detstva a dám štvorku. ()

anderson

Konečne na DVD. --- bohužiaľ sprasenejšie DVD by človek ťažko hľadal. Nie je tu originálny poľský zvuk, tým pádom ani české titulky a ani pôvodný dabing ČST. Jediné čo vás "oblaží" je šitoidný, humusný daboš vďaka ktorému DVD putovalo rovno do koša. (27.6.2005) ()

Praxis

Dnes působí místy až komicky, ve své době však neskutečný kult, který si podmanil děti a mládež v celém socialistickém bloku. Ale za ty poslední akční díly prostě solidní tři hvězdy ! ()

Orlau32

Vzpomínky a nostalgie zůstává. Nechápu, proč bych měla měnit názor na tento seriál, když se mi kdysi před 40.lety tolik líbil. Má svůj půvab i dnes, ikdyž místama z něj vane trochu naivita. Nu což, třeba se za dalších 40 let budou smát naši potomci dnešním megahitům. *Orlau32* ()

Rakosnicek77

Polská klasika mého mládí :o) Kdo by neznal Šarika a celou zbývající posádku tanku, bojujících ve velké vlastenecké válce. Dal bych i hvězdu navrch, ale bohužel jsem po letech viděl náhodně jeden díl a až mne zamrazilo :o) Kecání a kecání, akce poskrovnu... Nu co, tenkrát nám to stačilo bohatě! ()

YURAyura

7/10 Prvni jsem to videl - super vec ve sve dobe, potom jsem to cetl, to uz zas takova pecka nebyla, ale v te dobe, kdy vychazely knizky jenom ve ctvretek to bylo slusne. Vane z toho nostalgie - mrtfy nemetsky fojak, dobra fojak! Janek jako odstralovac - to pak nekdo vykradl v Enemy at the Gates, Gusta jako lamhrebikozelezo, cigansky spoluobcan jako zdroj ftipu - no klasika, ale postupem casu vsechno vybledne - jako kapitan Kloss ()

dyfur

...v čase vysielania hrozne populárny seriál.To,že každý druhý pes sa volal Šarik bolo úplne samozrejmé ako i to,že decká sa hrávali na tankistov.Mám to na dvd,ale obávam sa či to nebolo predabované....zatial je to v obale.... mnohé scény si pamätám a myslím,že tam toho propagačno-socialistického nebolo až tak veľa,tiež Červená armáda tam nebola extra v popredí (čo u polskej produkcie bolo a je bežné). Možno dnešnými akože modernými očami to príde už naivné,neakčné,ale pre mňa to vždy bude za 5 hviezd.Najmladší člen posádky Janek a pes Šarik budú vždy TOP. ()

Lord.Jim

Milá vzpomínka na dětství, tehdy bylo všechno jinak, byla jsem malá a co mi řekli, tomu jsem věřila. Když jsme si s klukama hráli na vojáky (hodně oblíbená hra), každej chtěl bejt Janek, na mě vyzbyla Marusja. O tom úžasným psovi ani nemluvím. Teď v dospělosti už bych asi nenašla sílu se na to znova podívat a zřejmě by mě to hodně zklamalo, ale tenkrát... ()

Martin741

Serial, ktory vznikol v Polskej Ludovej Republike /vtedy malo Polsko taky nazov/ a stal sa popularny nielen v byvalej federacii, ale takmer v celom sovietskom bloku. Czekalski a Nalecki sa predviedli ako mimoriadne zrucni reziseri, ktori rozhodne rozumeli/rozumeju filmarskemu remeslu. Ovsem na tento serial sa nemozno pozerat z uhla pohladu roku 2008, nedajboze 2013. Na tento serial sa treba pozerat z uhla pohladu roku vzniku, tzn. 1966 a v kontexte dobovych realii /Studena vojna, Sovietsky Blok, uvolnenie 60. rokov v Ceskoslovensku/. A z tohto uhla pohladu ide o kultovy serial, ktory by som si opat rad pozrel. Ovsem z uhla pohladu roku 2013 - neviem, neviem ..... 88 % ()

sator

Tady je špatně snad úplně všechno. Příšerná režie i scénář, děsné herecké výkony, hrozný střih, nelogické dialogy jak střiženy podle sovětských filmů a neodpovídající evropské mentalitě. Ta * je za dětství... ()