Na linke je vrah

• USA On the Line

Losangeleský excentrický moderátor Elvis Cooney (Mel Gibson) opúšťa svoju manželku a dcéru a odchádza do rozhlasovej stanice KLAT moderovať polnočné vysielanie. Zoznámi sa s novým stážistom Dylanom (William Moseley), s ktorého si na začiatku zmeny nezabudne vystreliť. Elvis vedie svoju rozhlasovú reláciu spolu s Mary (Alia Seror O´Neillová), operátorkou telefónnej ústredne. Po chvíli vysielania Elvisovi zavolá muž menom Gary (Paul Spera), ktorý tvrdí, že je vo svojom dome a drží Elisovu ženu Oliviu (Nancy Tateová) a dcéru Adriu (Romy Pointetová) ako rukojemníčky. Keď Elvis pohrozí, že Garyho stiahne z vysielania, Gary odpovie, že zabije celú Elvisovu rodinu. Gary pokračuje vo vysvetľovaní, že Elvis je zodpovedný za to, že predchádzajúca operátorka ústredne Lauren si vzala život kvôli Elvisovmu prístupu a hrubým vtipom na jej adresu. Gary prinúti Elvisa, aby sa v priamom prenose priznal, že spal s Mary. Potom mu prikáže, aby vyšiel na strechu a skočil. Dylan, Mary a pracovník štúdia Steven (Yoli Fuller) ho nasledujú. Dylan sa snaží Garyho oklamať, aby uveril, že Elvis skočil zo strechy, ale dron z výšky všetko nahráva. Elvis potom počuje dva výstrely a predpokladá, že jeho rodina je mŕtva. Na ceste von zo štúdia sa z reproduktorov ozve Garyho hlas a povie, že jeho rodina je stále nažive a je s ním niekde v budove. Elvis si potom uvedomí, že Gary bol celý čas v štúdiu a poslal ho na strechu, aby mal čas zabiť ochrankára na vrátnici, ukryť sa v budove a nastražiť výbušné zariadenie. Gary stanoví ďalšie podmienky - Elvis má 40 minút na to, aby ho našiel, inak všetci zomrú... (TV JOJ)

borec999

Neviem čo niektorí komentujúci očakávali. Je to béčko, ale podľa mňa relatívne uchádzajúce. Mel Gibson má regulérnu hlavnú rolu, nevysral sa na to a hrá výborne. Príbeh je síce viackrát videný, no v závere okorenený pekným zvratom. Po technickej stránke je to na béčko slušné, scény vyvolávajúce napätie fungujú. Ja osobne som cítil z On the line snahu všetkých zúčastnených o to, aby bol výsledok čo možno najlepší. A to sa v dnešnej dobe nudných a odfláknutých béčok cení. Práve preto dokážem ospravedlniť aj niektoré malé chybičky krásy (herci vo vedľajších postavách ktorí za Gibsonom zaostávajú či úplne posledný silený zvrat). Medzi 3 a 4* a za mňa v rámci žánru spokojnosť. ()

bobstock

Mel Gibson svým profi hraním s obličejovými svaly a slzavými kanálky rozjíždí šílený rádiový prank, který není tak úplně prank. Slušný minimal napínák v jedné výškové budově L.A. 60% ()

dannyyy

Díky Melovi jsem vydržel koukat do konce a nelituji. Film stále udržoval mou pozornost a dvojitý nečekaný zvrat rozhodně překvapil. Jako takovou konverzační napínavou jednohubku doporučuji. ()

BOURQUE

B-čkový scenár, s ktorým vás čiastočne vedia oklamať. Chorý humor! Bohužiaľ, už ani Mel nepripomína svoju niekdajšiu formu. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

gemi

Výborný thriller, který během několika minut nabere tempo a nezvolní až do titulků. Skvělý scénář! A nepochopitelných 56 % tady na ČSFD. ()

Mamlas

První třetina strašná, pak už se na to šlo dívat. Pointu jsem odhadl zkraje, takže ani pro ostatní to nebude překvapením. (34%) ()

koty2201

Tu budem asi naozaj stručný. Melovi Gibsonovi sa v posledných rokoch veľmi nedarí. A pauza kvôli kontroverzným vyjadreniam mu asi nepomohla. Alebo si takéto slabé filmy B-čkovej kvality vyberá zámerne. Pôvodne som dúfal, že to bude aspoň jemne nadpriemerný napínavý triler. A Mel Gibson by to potiahol svojim hereckým talentom.  On to naozaj aj ťahá a je svetlom na konci tunela. Ale márne sa snaží, ak je zvyšok filmu takýto slabý pokus zaujať novým prístupom. Pretože koniec je naozaj netradičný a nečakaný. Ale vôbec to na mňa dobrým dojmom nezafungovalo. Je to nedotiahnuté ako triler, nedotiahnuté ako čierna komédia. Do prvej polovice ide o v celku fajn žánrovku, ale koniec už stratil dych. ()

PlysovyMacko

Hlavnému hrdinovi Elvisovi zavolá do jeho nočnej show psychopat, s tým ze drží jeho rodinu. Film je postavený na napätí kto, kde a prečo. Najlepšie je si nič o filme dopredu nezisťovať. Prvá pointa je brutálne dobrá, ale ta druhá uz sa dá tak nejak vytušiť. Melovo one man show. ()

xxmurphyxx

Mel je borec a keď práve niekomu neláme väzy, dokáže svojím hlasom vzbudiť city homoklády aj vo mne , ale ani on to nedokázal zachrániť. Ono problém je hlavne v tom, že je to až moc okaté vo co go. To o čo ide a ako to dopadne musí byť jasné každému už po takej pol hodinke a tým pádom už film nemá čo ponúknuť, keďže jeho najväčšia devíza mala byť v zahrávaní si s divákom. ()

Facerr

Předvídatelný jako prase, ale i tak to uteče jedna dvě. Mel ždíme ze svýho basovýho chrapláku co to jde, aby to sedělo k řádnýmu nočnímu speakerovi. ()

Ondrew

Kedze mam Mela rad, do filmu som isiel s patricnymi ocakavaniami. Tie sa, sice, v zasade naplnili, no i tak sa obavam, ze mi snimka v hlave prilis dlho uradovat nebude. Nechyba jej napatie, ktore postupne spravne graduje, pricom i celkova "pointa v pointe" je zaujimava. Vysledny feeling vsak osciluje len niekde v oblasti mierneho nadpriemeru. Na jedno pohodove pozretie to, v kazdom pripade, staci. 60%. ()

Kushina

What? 57%? Však tohle byla fakt libovka! Jakože jsem od toho nečekal moc, ale už v průběhu filmu mi to přišlo napínavé, drželo to napětí, lidi nedělali píčoviny, prostě jsem si říkal, něco mezi 3-4* a nakonec tykový 2 zásadní zvraty? Kurva to bylo skvělý! Fakt jsem si tenhle film užil nehledě na to, jak moc velký to bylo béčko, ale překvapilo mě v něm naprosto všechno! 80% ()

veverysiak

Mel by sa mal takýto sračkám vyhýbať, trhá mi to srdce, možno je to tak amatérsky urobené kvôli tomu, že je to vlastne hra na jednu a potom na druhú osobu, ktorá ide v réžii osádky rádia a teda musí byť amatérsky dirigovaná, lenže keď vás chcú chlapi ťahať za nos skoro celú stopáž, je to nudné až infantilné, držím ti prsty, aby si neskončil ako chudák Bruce, takže 20%. ()

redsparrow

Twisty v tomhle filmu jsou bohužel všechny předvídatelné tak akorát, aby to zhatilo nějaké větší napětí. U posledního čekáte jak vybruslí z vašeho banálního odhadu, aby tomu úplně nespadnul řetěz, ale nic dalšího už se nestane a film už se jen líně došourá do konce. Nápad nebyl úplně originální, ale taky ne úplně blbý, chtělo to lepší režii. Pozor spoiler: Škoda, herci byli všichni skvělí (v tomhle případě docela vtipně zdání v průběhu klame že nejsou). ()

Geronimo7

Tento snímek jsem náhodou uviděl na Netflixu a na základě popisu to vypadalo zajímavě a napínavě. přesně takové filmy mám rád. Vskutku jsem se "napojil" na příběh a vypadalo to dost dobře, i přes nudný scénář. Nechápu, proč Mel hraje převážně v tuctových filmech, věřím, že má stále na víc. Pokud nepočítám snímky jako je Znamení či Smrtonosná zbraň. Zpět k tomuto snímku: občas mi záběry evokovali jistý film, který je dost originální, aspoň jeho původní evropská verze. Napětí bylo vážně cítit. Občas jsem si říkal, komu patří onen hlas na telefonu, jež si zahrává s hlavním hrdinou tohoto filmu. Scénář mohl být lepší a herecké výkony byly spíše průměrné, ačkoliv jsem už viděl i větší balasty. Každopádně musím říct, že mě konec filmu, který jsem vůbec nečekal, velice zklamal. Když to řeknu na plnou pusu: debilnější konec jsem už dlouho neviděl. Fakt nechápu kam dal pan Boulanger hlavu. Dobře našlápnutý děj s nejubožejším rozuzlením. Upřímně, jelikož jsem sentimentální a snadno se nechám vtáhnout do příběhu, jsem od momentu, kdy se divák dozvěděl, oč celou dobu šlo, téměř všechny nenáviděl. K úplnému konci všechny. Opravdu totální demence. Doufám, že to všem neznámým hercům, včetně známého Mela, za to stálo, hrát v takovém průměrném filmu s jedním z nejdebilnějších konců. Byl bych schopen dát až 4 hvězdy, ovšem vzhledem k jednomu z nejtrapněších konců v histroii kinematografie dávám jen 2. ()

NinetyOne

Zvláštní film. Zvláštní konec. Už ani nevim, v čem jsem naposledy viděl hrát Mela Gibsona. Dá se tim asi dobře zabít večer u televize, ale že bych si to pustil dvakrát, to spíš ne. Neurazilo mě to, ani nenadchlo. ()

axolotllman

Je z toho cítit nízký rozpočet, celkově jsem dlouho uvažoval kolik dát *, nakonec jdu na 4*  vyloženě průser to není, ale na zadek se z toho taky neposadíte. Na to, že tam hraje jen pár herců a pan Gibson si bere skoro celý film pro sebe to ušlo. Bylo fajn ho vidět zase ve formě, hraje to vcelku dobře a  konec asi taky ušel, takže slabší 4* ()