Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (CinemArt SK)

Marius_ss

Vaughnov najslabší film. Napriek tomu je to stále originálne (myslím konkrétne scény, nie hlavnú dejové linku, tá je tuctová jak sviňa) a, už tradične, plné zaujímavých (no zároveň over the top) nápadov a skvelej hudby. Prepojenie na inú známu sériu v potitulkovej scéne, som v kútiku duše čakal, a navnadilo ma, takže som minimálne zvedavý na prípadne pokračovanie. Do budúcna by ale Matthew Vaughn mohol ubrať z tej uletenosti a detinskosti, lebo už to začína skĺzavať do... trápnosti. A zbytočne to uberá na napätí a uveriteľnosti. Vizuál je tu žiaľ otrasný a casting je úplne mimo, sú tu síce samí kvalitní herci, no väčšina hraje postavy, ktoré sa im absolútne nehodia (moletka Bryce Dallas Howard sa na agenta-zabijaka hodí asi tak, ako Sam Rockwell = nehodí). Ale možno aj to bol zámer, kto vie. Osobne nemám rád filmy, čo sa neberú vážne, lebo tým pádom ich (logicky) neberiem vážne ani ja. A takýto zážitok s filmu je pre mňa len polovičatý. V prvom Kingsmanovi to tento, inak skvelý režisér, dokázal namiešať ideálne. Snáď sa k tomu správnemu pomeru v ďalších filmoch vráti. ()

krauset

Sam Rockwell se hlavní hrdinky s tváří Bryce Dallas Howard opakovaně ptá, jestli tančí twist. Vaughn ho ovšem rozhodně tančí s diváky, nabízí totiž tolik twistů a překrutů a zvratů, že by to vystačilo na několik špiónských filmů. Chápu, o co se snaží, ale toto rozebrání a následná rekonstrukce špionážního žánru a s ním spojené brakové literatury střílí hodně vedle. Téměř všechno, co Vaughna v minulosti zdobilo, zde absentuje: dynamika, schopnost měnit rychlost akce, nápaditá choreografie, humor (!). Postavy nejsou zajímavé ani cool (s výjimkou Sofie Boutelly). Jako někdo, kdo má vícero režisérových filmů za pět hvězdiček, to říkám nerad, ale Argylle je v mých očích ohyzdný, úmorný, dlouhý a nevtipný. A já se po celou dobu sledování nemohl zbavit otázky: pokud sledujete film, který vypráví vedle svého příběhu i příběh románu psaného hlavní postavou, a oba iritují, je to pak film iritující dvojnásobně, nebo polovičatě? Vaughnův zdaleka nejhorší počin. ()

Dunadan

Inšpirácia tvorbou Matthewa Vaughna je tu viac ako evidentná a režisérovi sa nedá uprieť snaha napodobniť jeho typické trademarky, na čom by za normálnych okolností asi nebolo nič zlé. Problém však nastáva v momente, keď si človek uvedomí, že v skutočnosti sleduje práve novinku Matthewa Vaughna. Žiaľ, Argylle je po Mannovom Ferrarim už druhým výraznejším sklamaním tohto roka. ()

Jugamaru

Odmítám uvěřit tomu, že scénář napsala lidská bytost jménem Jason Fuchs. Mám takový pocit, že scénář napsala AI a vydává se to za Jasona Fuchse, ale nesmí se to oznámit veřejnosti, což zní jako docela dobrý námět pro další film. Ale teď vážně, takové random "twisty" by nenapadli snad ani nějakého školáka. Scénář je opravdu špatný, ale i Vaughn stále není ve své formě a filmu chybí svižnost a hravost. Hlavně CGI tomu opravdu nepomáhali a jsou opravdu viditelné a špatné. Je sice pravda, že nějaké scény jsou určitě nápadité ale i tak mi připadalo že to tam není i přes dobře zvolenou hudbu. Takže i kdyby scénář nepsala "AI" nejspíš by se i tak nejednalo o nijak skvělou záležitost. Postavy nejsou moc dobré a nemají dobrou chemii a záporák je slabý i když ho hraje Bryan Cranston. Tak snad příště už to bude lepší, a prosil bych méně digitálního zvěrstva. Mám ale i tak takový pocit, že to opět nedopadne a Vaughn zase natočí něco slabšího, snad tomu ale tak nebude, slabé 3* ()

Flopik

Rukopis Matthewa je tu poriadne cítiť, avšak mňa si týmto filmom nezískal. Pôvodne som myslel, že Cavill bude v hlavnej úlohe, takže keď som zistil ten twist nebol som úplne nadšený. Veľký prešľap je teda Bryce v hlavnej úlohe. Nič proti nej, ale tuto sa vyložene nehodila nakoľko sa ani neťažilo z toho, že troška "väčšia" baba je top špiónka. Naopak sa to bralo vážne. Zachraňoval to Rockvell, ten ma vyložene bavil spolu s mačkou najviac. Herecké obsadenie je famózne, veľká škoda, že sa to úplne nepodarilo. Vizuálne je to super, má to skvelé scény ako napríklad cool strieľanie vo farebnom dyme a krasokorčuľovanie . Hudba je tiež skvelá a nemôžem nespomenúť, Dua Lipa a jej úvod, oči mi skoro vypadli. Dĺžka je veľmi prehnaná, tuto trebalo tak polhodinku vypustiť aby to bolo zábavnejšie. Silnejšie 3*. ()

TheSpearCZ

Argylle rozhodně není něco, co bych od Vaughna musel vidět nebo od něj vůbec čekal, že by mohl natočit a z úvodní akce ze začátku jsem k tomu taky tak přistupoval (chtěl po dvaceti minutách rovnou vypnout), ale postupem času jsem si na ten ulítlý styl plný nekonečných zvratů zvyknul a ve výsledku to nebylo vyloženě špatný. I tak se ale rozhodně jedná o Vaughnův nejslabší snímek, jehož propojení s Kingsmany mi přijde vyloženě zbytečný. Slabší 3* ()

Illy

Proč? Záměrně přepálená parodie na bondovky mohla být docela slušný biják (pár pěkných nápadů by se našlo), stačilo jen přitáhnout otěže Matějovi a hlavně - přeobsadit hlavní roli. Protože ( vím že to co napíšu nepůjde vzít zpátky) já bych se snad radši koukal na Melissu McCartney, než na oplácanou, zrzavou Bryce neDallas Howardovou. Nevím proč, ale ten pohled mi nějak nedělal dobře. ()

TomasKotlant

Expozice vypadá slibně, ale pak se film začne ztrácet ve vlastní snaze se co nejoriginálněji zašifrovat, až se mi začalo chtít odejít z kina pryč... Informace za zašifrováním fajn, ale nějak tvůrci zapomněli, že i ta zašifrovaná vrstva by měla být aspoň trochu zábavná až do konce. PS: Skutečný špion by použil Linux a rozhodně by necitoval Jobse v kontextu hackování. [ČSFD projekce, Černý Most] ()

MiniMinion

Argylle je za vlasy přitažená akční jízda, která rozhodně nebude fungovat pro každého, a nemůžu ji s čistým srdcem doporučit lidem, co čekají něco seriózního (najde se vůbec někdo takový?). Pokud se ale na film chystáte jít s tím, že jste připraveni na dobře natočenou, lehce nahlouplou šílenost s fajn obsazením a dobrým soundtrackem, tohle by mohlo být něco pro vás. Bryce Dallas Howard a Sam Rockwell coby spisovatelka a agent tvoří fajn duo, záporák v podání Bryana Cranstona je zábavný, a skvělé obsazení doplňují hvězdy jako Henry Cavill, Samuel L. Jackson, John Cena, Richard E. Grant či Dua Lipa. Akce si nemůže dovolit tolik krve a brutality jako u Vaughnových Kingsmen, to ji ovšem nedonutí ubrat na stylu a nápaditosti, dokonce do té míry, že se naprosto vymyká realitě. Scénář je asi nejslabší článek filmu, protože dlouho se člověk vlastně nedozví skoro nic a najednou se dozvídá všechno, je toho moc, pořád se dějí nové a nové věci, a divák moc nemá čas na to, aby to všechno zpracoval. Já osobně jsem od filmu vlastně moc nečekal, a proto jsem příjemně překvapen. Je to prostě zábava, nic víc, nic míň. Detailnější recenze zde. Mimochodem, pokud se na film rozhodnete podívat, zůstaňte v kině na mezititulkovou scénu, stojí to za to. ()

Cermbo

Občas přehnaně bláznivé (tvůrci si mohli odpustit to šíleně bizarní finále), ale jinak poměrně zábavné, časté zvraty a zejména úchvatný soundtrack se super akcí. Tedy opět až na některé bolestivé CGI momenty. Vaughn už asi stvořil lepší snímky, ale za mě si Argylle nedopadl tak špatně, jak se zde uvádí. Byť se jedná o lehký nadprůměr, tak já se rozhodně bavil. ()

warrenur

Aka-taka zabava sa kona az prichodom 20tej minuty, ked sa vo vlaku ukaze postava Sam-a Rockwell-a. Aj to len po urcitu dobu, pretoze sa to vzapati stava otravnym viac, ako len bohapustym bezduchym kopirovanim trapnych "komedialnych" postupov. Uz v dvoch tretinach som check-ol, kedy to uz skonci. Bieda. Neodporucam, strata casu... a povzdych, akoto, ze tolko hereckych mien na toto Vaughn-ovi kyvlo. Zrejme po jeho predoslej tvorbe neverili, ze by prisiel s niecim tak povrchnym a nedotiahnutym. Holt, aj taki filmari obcas "sliapnu do lajna". ()

Bozvav

Tak to bylo tak debilní, až to bylo vtipné - místy. Zápletka se ztrátou paměti, hypnózou a v podstatě jen se seznamem zaměstnanců jedné divize, byla tak přitažená za vlasy, až to fyzicky bolelo. Ale kocour byl moc fajn a jeho útok v závěru byl mega vtipný. Superman si roli špióna idiota evidentně užíval, Sam Rockwell parodoval sám sebe v parodii na Toho pravého. Za mne dno průměru, tady 40% max. ()

barteca

Tam bylo tolik blbých nápadů, že se divím seriálovým matadorům, že do toho šli. Show na bruslích, barevné čmoudy ....spy revue. Jedna asi z lítosti. ()

Kopi1

Matthew Vaughn patří k těm, kteří mají originální nápady a specifickou akci, to zde i potvrdil. Bohužel se ale jedná o jeho nejhorší film, i tak je to ale průměr. Efekty nic moc a je jich hodně a spousta různých zvratů, které akorát matou. Sam si to rozhodně užívá, Cavill v symetrické akci je na tomto filmu to nejlepší, místo Bryce bych si představil klidně někoho jiného (zde mi tolik nesedla) a spousta známých tváří v malých rolích pro marketing. Je to takové hloupoučké, že ani nevíte, co si o tom máte myslet. Asi neurazí, ale jedno zkouknutí stačilo. ()

BOURQUE

Matthew Vaughn je skúseným režisérom, ktorý (nielen) vďaka Kingsmanom si vybudoval určitú reputáciu. Jeho aktuálny film sa tematicky dá trochu porovnať práve Kingsmanom, v ktorom by mali dostať väčší priestor komediálne prvky, zábavnejšie rozhovory a koncepčne slušne vypracované akčné scény a prestrelky. Divák však pravdepodobne nebude dosť spokojný s výsledkom. Totiž práve tie spomínané veci nefungujú celkom dobre, príbeh a jeho spojenie s nečakanými zvraty – máte pocit, že niečo buď chýba aleboje zbytočne prekombinované. Z hereckej stránky sa jedná o pomerné pestré zastúpenie, kde predovšetkým Sam Rockwell sa zviditeľní. Paradoxne Bryce Dallas Howard, ako hlavná hrdinka, necháva po sebe najväčšie otázniky. Kvality Bryan Cranston nie je potrebné vyzdvihovať, ale teraz v zápornej roli nie je taký výrazný, akým by mal byť. Matthew Vaughn teraz trochu zaváhal. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)