Spisovateľka Elly Conway (Bryce Dallas Howard) sa preslávila sériou románov o tajnom agentovi Argylovi (Henry Cavill), ktorý ide po stopách Jamesa Bonda a zachraňuje ľudstvo pred šialencami všetkého druhu. Príbeh jej najnovšej knihy opisuje jeho boj s mocným syndikátom, ktorý plánuje ovládnuť svet. Detaily zápletky sa pozoruhodne zhodujú s plánmi, ktoré sa chystá uskutočniť skutočný zločinecký syndikát. Musia sa rozhodnúť, čo s Elly urobia, aby ich náhodou neprezradila. Je to len náhoda, alebo spolupracuje s niekým dobre informovaným? Bude stačiť si ju vypočuť? Alebo ju treba rovno zlikvidovať? Je jasné, že spisovateľkin veľmi pokojný život v idylickom ústraní, kde jej robí spoločnosť len jej kocúr Alfie, sa práve skončil. Ocitla sa v šialenom kolotoči, ktorý nemá šancu zastaviť ani spomaliť. Našťastie sa v jej živote objaví “špión, ktorý ,,kope,, za dobrých” (Sam Rockwell) a podobne ako Argyle v jej románoch jej pomáha prežiť. Skutočný život je však často oveľa komplikovanejší ako príbehy v knihách. (Cinemart SK)

ValtorLP

Asi bych nedoporučoval jít na to do kina, není to zase takový zázrak, ale nebylo to nejhorší. Jen mě mrzí, že se tam Henry Cavil a John Cena objevili opravdu jen na chvilku. Pár scének tam bylo velice originálních a zbytek vůbec nedávalo smysl a moc mě to nebavilo. Předělání vzhledu Bryce Dallas Howard na bývalou agentku jsem nepochopil, ale moc dobře to nevypadalo. Na jednorázový film dobrý, ale už bych se znovu nepodíval. Za mě 3 hvězdičky.. (ten taneček v dýmu nejlepší) :D ()

Isard

Mám rád špionské filmy (ostatně Elly si na začátku čte jednu z mých nejoblíbenějších knih) a kočky, takže za mě skvělá oddychovka. Lehce ironický hold žánru, ve kterém nesmí chybět zvraty, různé identity a rychlá akce. Jasně, je to přepálené, ale na straně druhé špionským filmům hrozí, že po No Time to Die, a hlavně sedmé Mission: Impossible jim hrozí náraz do žánrové zdi (podobně jako po konci Studené války), takže kromě skutečných příběhů přišel čas možná na nějaký oddych. Nadto jsme spokojený se stylizací, podařeným soundtrackem a líbivým výběrem lokací. ()

bo.sch

Největší chybou Argylla dle mého názoru je, že celou dobu balancuje mezi běžnou akční komedií a čistou parodií na špionážní filmy. Scény, které jsou očividnou parodií, jsou upřímně opravdu zábavné a jsou to ty části filmu, které si v kině skutečně užijete. Na druhou stranu ostatní scény, které pravděpodobně měly film stáhnout na trochu vážnější notu a dát mu nějakou hloubku, poté působí až trapně a jaksi nezapadají do celkové atmosféry filmu. Tím se Argylle liší třeba právě od Kingsmana, který dokázal perfektně vyvážit skutečně dramatické scény s comic relief ústící ve velmi kvalitní akční komedii - to se bohužel o Argyllovi říct nedá. Jako viníka bych označila pravděpodobně scénáristu Jasona Fuchse, který neustále skáče z jednoho žánru do druhého a dialogy z většiny pokulhávají. Samotná hrubá kostra příběhu není vůbec k zahození, bohužel Matthew Vaughn se tady až příliš rozjel ve svém živlu a film má nakonec tolik nepotřebných přeplácaných zvratů, že si říkáte, jetsli to skutečně bylo všechno nutné??? Co ale zase musím hodnotit kladně je výkon Sama Rockwella, který je v poslední době už zárukou kvality, a tak trochu zde přebírá místo na výsluní Bryce Dallas Howard, která měla zastávat roli protagonisty. Rockwell je jednoduše zajímavější a zkušenější herec a je vidět, že si tuto roli skutečně užívá a akční/taneční scény ho neskutečně baví. Obecně bych film ohodnotila jako průměr - ano, jsou tam scény, u kterých si říkáte, proč tam vůbec jsou, ale nudit se u toho určitě nebudete a občas se i zasmějete. ()

TurboTryhard

Nevím přesně jak tohle dílo ohodnotit, protože si myslím že tenhle typ filmů prostě není můj styl. Sam Rockwell na mě působil nesympaticky a Bryce Dallas Howard mi v samotném finále filmu vyloženě neseděla. Nápad filmu se mi hodně líbí a řekl bych že do půlky filmu zdravě balancuje na hranici vtipné/vážnější a zajímavé/kreativní. Do půlky filmu kolonky "vážnější" a "kreativní" zmizí a ve finále filmu se vypaří i kolonka "zajímavé". Kolonka "vtipné" se zcela nevypaří, spíš se promění na "už to není vtipné". Scénárista Jason Fuchs si při psaní scénáře na film Argylle asi myslel že je předsedou ministerstva příběhových zvratů, přitom jen ukázal že všeho moc škodí. Matthew Vaughn v roce 2014 s filmem Kingsman: The Secret Service zažehl silný plamen, který ukázal že sranda a řemeslná originalita jde dát dohromady. Bohužel se bojím že až se Vaughn ohlídne (po jeho poslední dílech bez duše) zbude z silného plamenu jen hromádka popela. ()

vaclav.g.kar

Matthew Vaughn je moje krevní skupina. Kingsmany si dávám rád a pravidelně, stejně tak jako jeho starší počiny. Měl jsem tedy na Argylla veliké očekávání. No a světe div se dostal jsem přesně to co jsem čekal. Kdo čekal Cavilla po celou dobu stopáže byl fakt bláhový. Osobně jsem se těšil hlavně na Bryce a Rockwella a nezklamali. S dvojkou vzhledem k tržbám nepočítám. Slíbený crossover bych si ale dal rád. 7,5/10 ()

Jaroslaw

Po prvních reakcích a dojmech jsem se bál,že Argylle bude špatný film.Ano Argylle není něco světoborného ovšem jako zábavná jednohubka na večer slouží dobře a i přes pár nedokonalostí jsem si tuhle divokou jízdu užil. ()

Polux

6/10 | SPOILERY | Vaughn a Ritchie od sebe museli vzájemně opisovat, protože oba v rozmezí necelého roku na témže poli odlehčených špionážních žánrovek s nabitým castingem nasekali podobné chyby a v souhrnu proto dopadli úplně stejně:-). V případě Vaughna to skončilo jednou audiovizuálně stylovou akční scénou na konci filmu (dokazující, že cit pro zábavnou filmařinu přece jen ještě nezapomněl), ke které ovšem vede příliš dlouhá cesta (na tak jednoduchou historku značně přestřelená stopáž), plná zrádných výmolů (celé je to výrazně méně vtipné, nápadité a akční, než by bylo záhodno) a divokých zatáček (jeden šílený plot twist střídá druhý, ještě šílenější). | Už úvodní desetiminutovka s "filmem o filmu" není po stránce tempa, atmosféry ani akce žádné terno (Cena předvádí svůj standard, Cavill zaujme asi jen nečekaně prkenným projevem, ale dejme tomu, že v téhle sekvenci to je tvůrčí záměr:-)) a zbytek děje v obdobném trendu bohužel pokračuje. S čestnou výjimkou zmíněné akčně-taneční scény, zahalené do kouřové clony, prezentuje Vaughn rutinní řemeslo a šablonovitý scénář k lepšímu výsledku taktéž moc nepomáhá. Nicneříkající MacGuffin, který byl k vidění už nevím kolikrát předtím, nevýrazný hlavní záporák a překombinovaná zápletka, která je s každým dalším "překvapivým" zvratem více a více nepravděpodobná/nesmyslná. | Howard je v roli ustrašené naivky/knihomolky fajn, jakmile se ovšem přepne do polohy agentky bez minulosti, začne to nepříjemně skřípat. Jednak na to nemá fyzičku, tudíž uvěřitelnost si při jejích akčních eskapádách bere dovolenou, ale především to, co v rámci totožné role fungovalo třicet let zpátky v případě Davis (poznávací znamení "krátký sestřih a blond přeliv", značící probuzení "pravého já", se očividně nezměnilo:-)), se tady zopakovat nepodařilo. Zatímco Davis tehdy dokázala obě identity odlišit nejen jinou vizáží, ale i herecky, Howard hraje obě postavy v podstatě úplně stejně. Vaughna zachraňuje jen sympaťák Rockwell, svižný OST a místy obstojná akce (ve které nefiguruje Howard). | PeZet ()

GinaT

Člověče, vy tam máte postav jak na Orloji!!… Matthew je muj oblibenec takze za me porad dobry, ale zasadni problem tady vidim v castingu a az moc velky prekombinovanosti. Tak od pulky uz nevite kdo zrovna kope za kterou stranu. A Bryce jeste ujde jako utapla spisovatelka ale s touhle prdeli fakt na top spionku ne. A boze Matthew- dostanes Hanryho a vubec ho nevyuzijes???? ta tečka na kocni sice hezký ale žaostně málo...Tsssstsss… takze priste lepe ()

Hall900 odpad!

No pokud chtete vidět hnusně animovanou kočku jak seřeže Bryana Cranstona nebo Bryce Dallas Howard v nepadnoucích šatech, gratuluji,  toto je  zábava přesně pro vás.  Já  po zhlédnutí tohohle, ehm, filmu doufal,  že se zničehonic probudím v kádi plné slizu, zatímco mi něco vytahuje něco odněkud někam . Což by byl vlastně další zábavný twist . Ha ha ha.. Když ale jsme u té umělé inteligence, teď hned půjdu a jestli cestou nenarazím do produktu od Äpfelu,, nechám si vygenerovat fotku s výrazem Stevea Jobse kde mu ukazují tento vydatný bliják jenž produkoval. Ne ne,  žaludeční šťávy bych do toho netahal.  To by bylo moc naturalistické.  Toto vypadá jako něco co by vytáhl Edward Carrey Nigma aby si podmanil lidstvo. Pěkně přísavkou na čelo . In your face.  Je humor oficiálně zakázaný?  Znamená to že si  nemůžete natáčet diváky  v sále při promítání?  A co tohle do sálů distribuovat? Je to humor?   Má to být humor? A jestli ano tak čí?  Odehrává se film ve skutečnosti v hlavě psychicky narušené Barbie během scény u gynekologa?  A měly postavy genytálie?  Bude mít Hitler v dalším Kingsmanovi genitálie? Je ta kočka co zabila zlosyna nějak spřízněná s tou kozou co zabila toho v posledním Kingsmanovi?  A  kdo zabije Hitlera? Holub?  Dnes  budu usínat obzvláště neklidný. ()

RavenSpector

Tak jsem to nezvládl. V polovině přestalo bavit, to věčné přeblikávání na Zaklínače se prostě nedá vydržet. Kravina a nijak zábavná. Teda, minimálně do poloviny ()

Mukade

Disko songy počas bitiek, za to dám aspoň 1* dole, ugh. ................. Ten film má málo pozitív, jedným z nich a ai najvôčším je Dua Lipa, ktorú nechali umrieť po pár minútach. Gz, lol. ...................... Skočila na chrbát na ktorom mala tvrdý batoh. x'D.................. Tá úbohá vykrádačka mačky-Flerkena z Marvelu a Winter Soldiera aj Capt Amerika... Záverečné akcie (farebný dym, korčule na rope) - horšie sa to ani nedalo urobiť, grc. ()

funkyman

Tak toto bola pecka- keby som to videl pred dvadsiatimi rokmi.. teraz? Rozvareny instantny pigi cajik,dobry len na overenie funkcnosti daviveho reflexu.Upadok a konzum, kde sa ludom ponuka  kolotoc nezmyslov, meni sa akurat tvar, podla aktualnosti.. gycoveho manekyna a drsnaka strieda seda myska / bez dokonalych tvarov/ meniaca sa v sebavedomu cool bohynu, nezavislu a full akceptovanu vsetkymi - ale hlavne samu sebou..Sam, Henry, Bryan- shame on you . Samuel L.- please get off the screen., maybe forever…And Dua ? WTF.. Uz tu chybal len  niekto od Beckhamovcov, alebo  Madonna… Matthew - to je pozdrav Guyovi? … dufam, ze to je take iste male odbocenie, ake onehda spachal aj on. Tak sme sa povracali a teraz uz len perlicky pls. ()

Knifeos

Nápad jistě dobrý, provedení nebylo dobré. Na poměry Matthew Vaughna vlastně víc než nedobré. Choreograficky je to vlastně pořád víceméně Vaughn, akce je živelná, účelně ustřelená a doprovázená dobrou hudbou. V ostatních aspektech filmu se ale vše tříští. Příběh je vlastně tak tuctový, že překráčí nastavenou hranici "uvědomělé tuctovosti",  na které je film založený a stává se tedy opravdu špatným. Kde ale film vysloveně selhává, je scénář. Ten byl tak prázdný, na úrovni ChatGPT 3.5. Těch známých ksichtů Matthew zaplatil opravdu hodně, film je přehlídka známých tváří, až mě opakovaně napadlo, jaká je škoda, že nestrávili natáčecí dny u kvalitnějšího projektu, nakonec jsem ale došel k závěru, že se všichni vlastně solidně baví a mrhání jejich časem je netrápí. Pak tedy v pořádku. Těžko říct, zda tento film je průměr. V rámci žánru ještě pořád asi jo, ale laťka jde každým rokem brutálně nahoru a pro takovéhle nepovedené, rádoby odlehčené polotovary tady brzy nebude místo. Buď pořádně, anebo vůbec. 5/10 ()

Destoroyah

Jediné pozitívum čo na tomto filme vidím je úvodná scéna a hudba, všetko ostatné je hrozne prekombinované a zbytočne zložité. Škoda že skvelý režisér Vaughn sa snaží natočiť niečo takéto primitívne a nezmyselné až je to vtipné. Jedna z mnohých variácii na Bonda je práve tento film ktorý sa podľa mňa nepodaril v žiadnom smere. Bryce Dallas Howard sa vôbec nehodí do role tajnej agentky, to radšej privítam Mellisu McCarthy, no na druhú stranu sa hodí do role spisovateľky ktorú polovinu filmu hrala. Prvá hodina sa ako tak dala zvládnuť aj keď ten vizuál nebol priamo božský no druhá hodina bola zložitá a doslova napchaná rôznymi plot twistmi bez ktorých by sa film bez problémov zaobišiel. Henry Cavill mi ako špión nesedel a bojím sa koho obsadia do nového Bonda pretože bohužiaľ sa rozhodujú medzi dvoma hercami a jedným z nich je už spomínaný Cavill. Sam Rockwell ako vždy vtipný a aspoň trocha tiahol film dopredu no nepodarilo sa. Dúfam že Argylle zostane zabudnutým filmom. HODNOTENIE: 4/10 ()

Kikyo

Neměla jsem moc velká očekávání od tohoto snímku a trailer mě nikterak neuchvátil, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Kdyby se film bral vážně, byla by to asi totální blbost, ale jelikož si film sám ze sebe utahuje a je tam cítit obrovská nadsázka, tak to nakonec tak špatné nebylo. Navíc některé scény mě opravdu dostaly, například boj v barevných smoucích (teď mě nenapadá český eqvivalent) či krasobruslařské číslo na ropném povrchu. Opravdu tam byla cítit spousta skvělých nápadů, jen jde vidět dle zdejšího hodnocení, že to není film pro každého. Akční žánr šel vždy mimo mě, ale když se do něj dobře zakomponuje žánr komedie, či až parodie, tak to mám ráda. ()

Wilem

Matthew Vaughn do svého nového snímku zase sype hromadu nápadů a především u něho vždy napěchované energie. Herecky je to taky neuvěřitelně nabitý, ale ani to ten film nezachrání od lehkýho nadprůměru. Film totiž táhne dolů především scénář a to hlavně v druhé polovině, kde nám autor předkládá jeden zvrat za druhým a na konci sám vlastně neví, který z nich to uzavře. A i když se to akce a herci snaží táhnout navrch, tak to kvůli scénáři prostě nemůže jít výš než za 6/10. ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

Koho by chtěl Henry Cavill hrát v MCU?

14.11.2021

Britský herec Henry Cavill v posledních letech o velké role nemá nouzi. Bývalý (nebo stále současný, těžko říct) Superman se například objevil jako záporák po boku Toma Cruise v sérii Mission:… (viac)